• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גולם עב בשר-גזע שחקן חדש

השם זמני כל הצעות לשם חדש יתקבלו בברכה.

גועל עב בשר
גועלים אלו הצליחו לשחזר את הזיכרונות והמצפון מהחיים הקודמים והם מסתובבים בעולם כחצי בני אדם חצי מתים בניסיון לנצל עד הסוף את ההזדמנות השנייה שלהם
תכונת גזע:
גובה ממוצע:150-180 ס"מ
משקל ממוצע:80 עד 160 ק"ג

ערכי תכונה:+2 לחוסן ו+2 או לכוח או לחוכמה
גודל:בינוני
מהירות:6 משבצות
ראייה:ראייה באור מועט
שפות:מדוברת,שאול ואחת לבחירתו
תוספי מיומנויות: +2 לסיבולת ולאיום
אל-מת: אתה נחשב כיצור אל-מת בשביל השפעות הקשורות למילת המפתח 'אל-מת'. בנוסף, אתה זוכה בעמידות 5 לקור ולמוות ולרגישות 5 לנזק קורן. בדרגה 11 העמידויות והרגישויות גדלות ל10 ובדרגה 21 ל15.
גוף מת: יש לך +1 לרצון ולקשיחות
חיים קודמים: כאשר אתה יוצר את דמותך, בחר גזע אחד שהוא לא בעל מילת המפתח 'אל-מת'. אתה נחשב כיצור מגזע זה בנוסף לגזעך הרגיל ויכול לקחת כשרונות, רקעים, או נתיבי מופת לאותו גזע כל עוד אתה מקיים את כל שאר הדרישות.
כוח גזע:חיים אלמותיים
חיים אלמותים
התקלות ריפוי
דרישה-עליך להיות מדמם.
פעולה משנית אישי
השפעה:אתה זוכה להתחדשות 2 עד שכוח בעל מילת המפתח אש או קורן פוגעים בך ומסבים לך נזק ו\או כאשר אתה "יוצא" ממצב מדמם

כדאי לך לשחק גועל עב בשר אם אתה רוצה....
*אל מת,מפחיד ומגונן מעולה
*להראות לחברייך שאפילו שאתה אל-מת אתה לוחם ובראש ובריאשונה אדם מן השורה
*להשתייך לגזע שמעדיף את מקצועות הכוהן הלוחם והמכשף
מראה חיצוני:
גועלים מסוג אילו שמנים ומלאים שומן אך יפים בפרצפיהם בדרך מי שנהפכים לכלאה הם נסיכים ונסיכות ובעלי עושר שאורקוס מלמד שאפילו שהם יפים הם ימותו וישמינו אבל ישארו בעלי פרצופם
צבע שערם,עורם ועייניהם יכולים להיות בעלי כל הגוונים מלבן עד שחור,מכחול עד אדום ויש כאלה שהיו אלפים,אלדרינים,גמדים,מינוטאורים שנושאים את סממני גזעם הקודם.
לשחק גועל:
גועלים הם סבלנים מאוד בצור גזע בעל חיי אלמוות הם בלי תרבות כלל ישנם קהילות קטנות של עוגי-גועל בהרים שחחים עם אורקים ואורקי גועל ועוגים רגילים
הגועלים כל ימיהם חושבים הם יחזרו לתהום הניצחית ומשום כך רובם נוודים ונושאים כלי נשק.
רוב הגועלים חוזרים לביתם וכאשר מגרשים אותם הם נדים בין קרבות עקובים מדם מחפשים גועלים אחרים שאולי קמו כדי שיארחו להם חברה במסעם האפל כמעט ואין גזעים הצדים את הגועלים ויש מין חוזה לא כתוב של"לא לפגוע באילו שחייהם נהרסו לעולם."
אם מישהו רוחש את ידידותו של גועל. הגועל נהפך לנאמן ויגן על חברו החדש גם במחיר חיי.
ישנם גועלים המתאבדים בזמן לידתם השנייה ואורקוס להנאתו מחזיר אותם עוד פעם ועוד פעם לחיים.

רעיון נחמד מאוד, אבל יש כמה דברים לא במקום.
1. גודל בלתי רגיל זה לא מאפיין גזע אמיתי, הוא רק לדב"שים, בגלל שהוא חזק מדי, תחשוב על זה, אתה לוקח גרזן דו ידני של טרול, ומשתמש בזה רגיל, זה מטורף מדי.
2. גוף מת נותן פלוס אחד לדרג"ש?, אני לא רואה איך זה קשור, ופלוסים לדרג"ש מגזע זה חזק מדי, פלוס אחד אולי נראה קצת, אבל זה המון.
3. חיים אלמותיים קצת חזק מדי, התחדשות אין סופית(לא בכל יום נלחמים ביצורים שעושים את סוגי הנזק האלה), לדעתי צריך לעשות את ההתחדשות עד שאתה מפסיק לדמם או חוטף את הנזק, ואתה גם מקבל מהיכולת 2+ לקשיחות.
4. לשחק גועל שמן נראה לי מוזר, לדעתי עדיף פשוט לעשות גועל רגיל, מאשר גועל שמן.
5. הצעת מאפיין גזע חלופי לגודל בלתי רגיל:
אל-מת, אתה מקבל 5 עמידות נזק קור ומוות, ורגישות 5 נזק קורן, העמידות והרגישות עולות ל-10 בדרגה 11, ול-15 בדרגה 21.

אני לא מאמין שמישהו ירצה לשחק מישהו עם ריח של קבר שמת קניבל וממשיך בחיי האלמותיות שלו כקניבל.
ואני לא מאמין שמישהו יקבל לחבורה שלו יצור מסריח שצד וטורף אנשים.

ולדעתי כוח הגזע של הגועל צריך להיות נשיכה - נשיכה של גועל במה' 4 - המטרה נטועה (חוץ מבמקרה של הגועל הכי חלש - המומה)

אני באמת לא מבין, לכולם פתאום יש חשק ליצור גזעים מוזרים כגזעי שחקן ולא כמפלצות? גובלין, גועל עב בשר, ציפור אימים- איך זה אמור להשתלב עם חבורה נורמלית?!

בכול מקרה, בנוגע לגזע הזה:

הייתי רוצה לראות יותר איך "מחייו הקודמים" משפיע, משהו כמו מאפיין כזה:
זיכרון דמים: אתה משחזר את הדם מחייך הקודמים, ואתה מצליח לשחזר את מה שהיית בעבר. בחר גזע אחד, זה הגזע שהיית בחייך הקודמים, אתה נחשב כיצור בעל הגזע הזה לטוב או לרע.

זה יכול לעבוד טוב יותר ככישרון שאני חושב על זה, אבל בכול מקרה, בוא נמשיך.

ערכי תכונות: חכמה? זה לא קשור נראה לי, תבונה יתאים כאן יותר, בכול זאת- אתה זוכר דברים מהחיים הקודמים שלך, אם היית בעבר חכם- אתה בהחלט הרבה יותר חכם עכשיו.
ראייה: עוצמתי, ראיית חושך זה די חזק, ובאמת שאני לא רואה למה הוא צריך להיות מיוחד לקבל ראיית חושך ללא הסבר מספק. ראייה באור מועט תספיק כאן בהחלט
שפות: הייתי נותן לו מדוברת ושפה אחת לבחירתו, בגלל שהוא זוכר שפה אחת מחייו הקודמים. נכון ששאול מתאים יותר, אבל זה גזע שחזר לחיים, לא גזע של אל מתים בלי זיכרונות אבל עם תבונה.
אל מת: רגישות? זה עוד בסדר, רגישות שגדלה זה כבר מעצבן, למה שהיצור מתחזק נקודות התורפה שלו גם גדלות? זה תמוהה לי, לדעתי פשוט שיהיה 5 וזהו ושהעמידות תגדל.
גוף מת: תוסף דרג"ש מגזע זה עוצמתי, בהחלט. אני אמשיך לחפור על זה שהוא חזר מחיים קודמים, ואציע להחליף את דרג"ש ברצון.
חיים אלמותיים: למה אש? ואין כזו מילת מפתח אור, אני חושב שהתכוונת לקורן. ניסוח טוב יותר ליוצא ממצב מדמם הוא "או עד שאתה לא מדמם יותר".
כדאי לך לשחק גועל עב בשר אם...: מצביא? למה? אין לו כריזמה

מקווה שעזרתי ;)

חיים אלמותיים:תוסיף את השורה הבאה:דרישה-עליך להיות מדמם.
שפת השאול משומשת על ידי שדים,גועלים ושאר יצורים כאלו,אבל היא לא מתאימה לדמויות שחקן(לא שימושית ברמות הנמוכות ונדירה גם ככה ברמות הגבוהות,אלא אם יש הרפתקה בשאול).

אור כל ההערות תוקנו.[אגב אין לי חשק זה חלק מפרויקט חדש שלי.]
למה אש?כי זה כאילו השומן שלו נשרף וגם האמונה הייתה פעם ששורפים מכשפות ומפלצים באש אז גם הוא מפלץ.
כדאי לך גועל עב בשר....:שונה

נשמע אחלה, רק תשנה את הכותרת שמשום מה כתוב בה "גולם" במקום "גועל" חחחח
אני ממליץ לך לקחת השראה מהרבננט שבגיבורי הצלף, כי הוא כבר דומה מאוד אליו.
לרבננט יש כשרון שמאפשר לו לקבל כוח גזע מהגזע שהיה (רק אחד אם לגזע יש כמה) ולבחור כל התקלות להשתמש בו או בשלו. זה נשמע לי מתאים מאוד.

תן לו את הפסקה הבאה: "אל-מת: אתה נחשב כיצור אל-מת בשביל השפעות הקשורות למילת המפתח 'אל-מת'. בנוסף, אתה זוכה בעמידות 5 לקור ולמוות ולרגישות 5 לנזק קורן. בדרגה 11 העמידויות והרגישויות גדלות ל10 ובדרגה 21 ל15."

ובמקום זיכרון דמים תן לו משהו כזה: "חיים קודמים: כאשר אתה יוצר את דמותך, בחר גזע אחד שהוא לא בעל מילת המפתח 'אל-מת'. אתה נחשב כיצור מגזע זה בנוסף לגזעך הרגיל ויכול לקחת כשרונות, רקעים, או נתיבי מופת לאותו גזע כל עוד אתה מקיים את כל שאר הדרישות."

(הפסקאות לקוחות מהרבננט, עם קצת שינוי שלי על מנת להבהיר את הכוונה)

אני ממליץ לך מאוד להשתמש בשני הספרים HoS וOG (גיבורי הצל וקבר פתוח) כדי למצוא יותר רקע על הגועלים ואל-מתים בכללי ובנוסף לקבל השראה מהגזעים שבגיבורי הצל ומהכשרונות.

the Nerubian אמר/ה:
darkmo10 אמר/ה:
תוסיף שהם לא מסתפקים בבשר פשוט - הם חייבים בשר יצור תבוני.
נשמע לי כמו רעיון רע מאוד שיכול רק לגרום לצרות.

:twisted: :twisted:

אבל ברצינות,הדרישה לבשר תבוני יכולה להיגמר בשני דרכים:
1. דמות עגולה ונהדרת,עם לבטים אמיתיים.
2. קטסטרופה.

טעות, מה שדינרבלו מנסה לעשות הוא לייצר גועל שקיבל חזרה את הזכרונות והנשמה שלו, תגיד לי אתה, אם אתה היית מקבל את הזכרונות מהעבר שלך, לאחר שהיית כמו חיה במשך שנים, האם היית ממשיך לאכול אנשים?, כנראה שהיית מסתפק בבשר רגיל, מכיוון שעכשיו אתה אנושי, ולא אל-מת חסר מוח.

אתה יודע למה גועל הוא גועל ולא אל מת אחר?
בגלל קניבליזם.
הוא היה קניבל כבר בחיים.
אז תגיד לי אתה - אם היית קניבל, ואז היית מאבד את הזיכרון ונשאר קניבל, ואז היית מקבל את הזיכרונות שלך חזרה, היית נשאר קניבל?

darkmo10 אמר/ה:
אתה יודע למה גועל הוא גועל ולא אל מת אחר?
בגלל קניבליזם.
הוא היה קניבל כבר בחיים.
אז תגיד לי אתה - אם היית קניבל, ואז היית מאבד את הזיכרון ונשאר קניבל, ואז היית מקבל את הזיכרונות שלך חזרה, היית נשאר קניבל?
אוקיי, אז הגועל הזה נכתב לעולם שבו גועלים הם לא קניבליים בהכרח. וגמדים יכולים ללמוד קסמים.

מרוצה?

אני רק אומר.
קח את מה שאני אומר לאן שאתה רוצה.

אם זה לא משנה לדינר, שילך על זה ואני אפסיק לדבר על זה. אם משמעות היצור גועל כן משנה לו, אז זה מועיל שאני אומר את זה.

ויש כל כך הרבה אל מתים אחרים שיכולים לתפקד אותו דבר ולהיראות אותו דבר שהם לא גועל אם דינר רוצה.

אם מישהו רוצה ליצור משהו לא תואם למשחק - אין לי בעיה שייצור לעצמו, וכבר אמרתי את זה. אבל אם הוא רוצה לשלב את זה בעולם מערכה רגיל ההערות שלי כן במקום.

ולסיום - כמה אל מתים אלטרנטיביים: wight, לא עולים לי עוד כרגע

זה חצי נכון, יש שני דרכים להיהפך לגועל, הראשונה היא להיות קניבל, ובמוות אתה הופך לגועל, או להיעשות אחד דרך טקס, האופציה של להיות קניבל לא אפשרית לשיחוק, כי אין מצב שנעשית הרפתקן, או שהצטרפת לקבוצת הרפתקנים.

ודרך טקס המטיל שולט בך, ואז כשהמטיל מת...
זה משתלב בעולם מערכה! בעיות פלאפ נפתרו!

למרות שאם רוצים קבוצת רוצחים הגועל משתלב מעולה.

לעניין - לדעתי בנתונים הגודל והגובה הממוצע צריכים להיות כשל הגזע מהחיים הקודמים, ואילו המשקל צריך להיות גדול יותר משמעותית.
בנוסף, זה גועל שמן, לא גועל חכם. גועל אף פעם לא היה יצור חכם במיוחד.

אני הייתי רושם בערכי תכונה: +2 לכוח
ובחיים קודמים (בנוסף למה שכבר רשום): אתה מקבל בונוס +2 לערך תכונה אחד (שאינו כוח) שגזע החיים הקודמים שלך מקבל אליו בונוס (יצא לי ניסוח גרוע)

חזרה