• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עוג להבה

nitay55

פונדקאי מהשורה
הנה היצירה השנייה שלי עוג הלהבה
בעבר מהומה גדולה של אדוני היסודות פרצה את חורי המישורים והיצורים שנפלו או ברחו לשם הפכו ליצורים של המישורים שאליהם נפלו.עוגי הלהגה הם גזע כזה בדיוק. הם נראים במבט ראשון כמו עוגים רגילים אולם מבט מדוקדק יותר יחשוף את עיניהם שנראות כמו פיצוצים את גופם הפועם בחום רב ואת התבונה הנסתרת שלהם. הם מרושעים חזקים וחכמים יותר מדודניהם הנחותים אבל רגישים ומפחדים יותר מהם בגלל הפחד שהיסודות ייקרעו בשנית ויקום גזע חזק מהם זו גם הסיבה שהם מנותקים מכל הגזעים האחרים למעט יצורי אש כמו סלמנדרות איתן הם מסתדרים ואורכים חיים פשוטים. רבים מהעוגים של הלהבה הם קוסמים או מכשפים בגלל התעבה שלהם למצוא את היקום בו יוכלו לחיות בשלבה ללא פחד מיצורים שישלטו על חיי המחקר והמסחר שלהם.הם לוחמים מצוינים אך לרוב ישתמשו בקסמים החזקים שלהם ובמיוחד בקסמי אש או ביצורי להבה שמשמשים אותם כחיות משא רכיבה או אפילו כיצירי סוד חזקים במיוחד.הם יילחמו בעוז אם דוחקים אותם לפינה אבל לרוב יעזבו את הקרב או ינסו לתת ליצורים שמולם חפצים כדי שילכו. יש להם ארבע ידיים אבל הם ישתמשו רק בשלוש (מהן שתיים בכדי להכות אחת בשביל הפטישים שלהם ואחת להטלת לחשים) הם לובשים בגדים מהודרים שהם יוצרים לעצמם.
הפטישים שלהם מלובנים מכוון שהם לא סופגים נזק מחום.

ק"פ: 9ק8 + 54 (94) נק"פ
ענק גדול (אש)
יוזמה:+2
מהירות תנועה 9 מטר.
דרג"ש:19(1- גודל +2זריזות +8 טבעי) נטוע במקומו 17 מגע 11
תוסף התקפה/היאבקות:+11/+6 /+16
התקפה: חבטה +11(2ק8 אש+מוחץ) וגם פטיש ענק בוער +11(2ק10+ 6 מוחץ ואש)
התקפה מלאה: 2 חבטות(2ק8 אש+מוחץ) וגם פטיש ענק בוער + 11 (2ק10 +6 מוחץ ואש)
תפוסה/הישג: 3מטר/3 מטר
התקפות מיוחדות: לחשים,פיצוץ של חבטות
תכונות מיוחדות: חסינות לאש, רגישות לקור, רגיעה בזמן קרב,הילת חום 3 מטר
הצלות: קשיחות +12 תגובה +5 רצון+6
תכונות: כוח 23 זרז 14 חוסן 22 תבונה 20 חכמה 16 כריזמה 20
מיומנויות: ידע (מישורים) +20 זיהוי +15 ידע(טבע) + 20 אלכימיה + 21 דיפלומטיה +17 הערכה +20 טיפול בחיות
כשרונות:לחש אילם, לחש ללא תנועה, לחש מועצם (נ), הטלה קרבית(נ)
ארגון: בודד או קבוצת מחקר (2-6 וגם חיות שמירה של מישור יסוד האש)
סביבה: מישור יסוד האש או כל אזור חם אחר
דירוג אתגר: 16
אוצר: כפול מהרגיל
נטייה: לרוב נייטרלי סדר
התפתחות: על פי דרגה
מתאם דרגה:-

קרב
בקרב עוגי להבה ישתמשו בקסמים שלהם בדרגת הטלה 16 ודרג 8 אך אם אין בררה ישתמשו בנשקים הענקיים שלהם.
לחשים: כדור אש (16ק6) זימון יסודן אש ענק, סופת אש,הגנה מיסודות(קור בלבד), ענן תבערה, כדור אש מושהה(16ק8), ציווי. דרגת הטלה 16 התנגדות לחצי נזק 20 ד"ק
הילת חום: עוג הלהבה נהנה מהילה של חום עז המקיפה אותו כל הזמן, אם מבטלים אותה הוא יכול לחדש אותה בטורו הבא כפעולה חופשית מבלי לאפשר התקפה מזדמנת הנזק שהיא עושה הוא 2ק6 נזק אש.
פיצוץ של חבטות: אם עוג להבה תוקף ופוגע בשתי התקפות חבטה הוא גורם לחום של המישור להתפרץ בגופו הוא יכול לעשות זאת פעם ביום הנזק הוא 10 ק 6 נזק אש הצלת תגובה 17 לחצי נזק.לאחר ההתקפה עוג הלהבה נהיה עייף עד ל 2ק8 סיבובים.כשהוא עייף העוג אינו יכול להטיל לחשים ויכול לבצע רק התקפת פטיש קרב בוער אחת או חבטה אחת.עוג הלהבה יכול להשתמש ביכולת זו 1 ליום.

זהוא עוג הלהבה המשודרג שלי

היי,
רשמת הרבה על הלחשים שלהם - אך לא רשמת איזה לחשים.
במקום לתת להם רשימה שלמה כמו לקוסם, הייתי מציע לתת להם 3 או 4 לחשים עיקריים ולפרט מה בדיוק הם עושים עם איזה מתאמים להתקפה ואיזה נזק.

כמה תיקונים:
ק״פ: זה יוצא 42, לא 103 :confused:
יוזמה: 2+
דרג״ש: 19 (1- גודל, 2+ זריזות, 8+ טבעי), מגע 11, נטוע 17 (וגם אם זה היה מחושב לפי מה שאמרת זה היה יוצא 16)
תה״ב/ האבקות: 3+/5+, אני לא יודע איך הגעת לתוספים שרשמת
התקפות: תרשום את תוסף ההתקפה וקפא״פ ליד ההתקפה, ותוסיף 6+ לנזק (תוסף כוח)
תפוסה/הישג: תשנה ל-4.5 מטר/ 4.5 מטר, הגדלים והמרחקים צריכים להתחלק ב-1.5
תכונות מיוחדות: תוסיף פסיקים ותמחק את לחשים, כבר רשמת אותם בהתקפות
הצלות: קשיחות 5+, תגובה 3+, רצון 4+
מיומנויות: הספר לא לידי אבל שמת הרבה יותר מדי רמות בידע (מישורים), והענקים צריכים להתמחות בעוד דברים
כשרונות: מותר לך רק 2 כשרונות, אלא אם חלק מהכשרונות טבעיים לגזע ואז תוסיף ליד הכשרון את הסימון (נ)
סביבה: לא רשמת, אבל הם לפי תיאורך במישור האש, תוסיף את זה
דירוג אתגר: הרבה פחות, הרבה
מתאם דרגה: הרבה יותר נמוך

קרב
איזה נשקים ענקיים?
לחשים: איזה לחשים?
פיצוץ של חבטות: זו אולי היכולת היחידה לד״א 15, אבל פעם בשבוע לא מצדיק ד״א 15

שים לב שיש חוקים ברורים לכתיבת מפלצות.
קוביות הפגיעה של יצורים מסוג ענק נמדדות ב-ק8. מאחר ויש לעוג הלהבה "רק" חוסן 13, זה עוד 1 נק"פ לכל קוביית פגיעה ובסך הכל 4ק4+8 (ממוצע 22 נק"פ). זה נורא חלש יחסית לשאר היכולות של עוג הלהבה ואני מציע להוסיף ק"פ.
ערך היוזמה תלוי במתאם הזריזות וצריך להיות 1+.
דרג"ש: אם יש לו זריזות 14, זה צריך להיות דרג"ש 19 (1- גודל, 2+זריזות, 8+ טבעי) מגע 11, נטוע במקומו 17
תוסף התקפה\האבקות: לענקים יש תוסף התקפה בסיסי כמו של כהן, אז התה"ב צריך להיות 3+. לתוסף ההאבקות מוסיפים 4+ על גודל ו-6+ על מתאם הכוח ובסך הכל 13+.
תפוסה\הישג: בטעות הוספת 0.5 סתם. אם אתה מתבלבל כשאתה מחשב שברים, השתמש במחשבון. תפוסה והישג צריכים להיות 3 מטר (כמו כל יצור גדול אחר).
תכונות מיוחדות: יש חוקים לאופן שבו רגישות לאנרגיה עובדת. היא לא מוסיפה עוד קוביות נזק אלא פשוט מגדילים את הנזק ב-50%. מספיק שתכתוב "רגישות לקור" וזהו.

מעבר לזה, שאר ההערות של העוג הברברי נכונות.

אני מציע לך להשוות את היצור לעוג המאגי שהוא בסך הכל דומה (עוג עם כוחות קסם).

כולם כאן צודקים, אולי אני לא המומחה הגדול למבוכים ודרקונים, אבל הנקפ הוא בהחלט לא 130.גם לא נראה לי שלמשהו שנקרא עוג להבה יהיה 42 נקפ! הייתי מציע שתחשוב על זה קצת.
בנוסף,צרפתי תמונה שיכולה להיות מתאימה...

קבצים מצורפים

• עוג להבה.jpg
    עוג להבה.jpg
    74.5 KB · צפיות: 705
ק״פ: 9ק8+ 54 (94 נק״פ)
מהירות: רשמת בסעיף הזה את מגע ונטוע, תעביר לסעיף דרג״ש
דרג״ש: נטוע יוצא 17, לא 18
תה״ב/ האבקות: בגלל ששינית ק״פ זה יוצא 6+ ותוסף כוח 6+= 6+/ 16+
התקפה: חבטה 11+ (לא רשמת) ולנזק תוסיף 6 (מתאם הכוח), פטיש ענק חם 11+ (אלא אם יש איזה תוסף) ולנזק מוסיפים רק 6, לא 13, ואין נזק חום, אלא נזק אש, לבסוף, עדיף לשנות לתכונה בוער, כי אין תכונה כזו חם
התקפה מלאה: מה שאמרתי בסעיף הקודם וגם ההתקפה בפטיש ענק חם יוצאת 11+/ 6+
תכונות מיוחדות: מה ה-3.5 אומר בסוף?
הצלות: קשיחות 12+, תגובה 5+, רצון 6+
תכונות: הם גאונים כמו האלים, תוריד תבונה
מיומנויות: תבחר 10 מיומנויות, התוסף שלך בהם הוא 12+ מתאם התכונה+ תוספים נוספים, מה לעשות, העוג גאון (אני מתרגש)
כשרונות: לחש אילם, לחש ללא תנועה, שליטה בנשק (פטיש קרב) (נ). תוסיף עוד אחד ותפריד לפי איך שעשיתי (גם עם שגיאות הכתיב), ואין כזה דבר פטיש, יש פטיש קרב, ולא צריך שליטה בפטיש ענק, זה תלוי בגודל שלך.
נטייה: לדעתי תשנה, גאונים יכולים להיות בכול נטייה, הניגוד לחיות ומפלצות

קרב
לחשים: עדיף שתוסיף
הילת חום: לאיזה טווח ההילה? ואיזו פעולה זה החידוש?
פיצוץ של חבטות: מה גורמת העייפות?

מקווה שעזרתי :eek:rcwink:

אחרי כל התיקונים יצא לך עוג :flame: מצוין!
כמו שראיתי בעוד כמה יצירות שלך רשמו לך להתמקד ולא למהר...,
לפני שאתה מפרסם יצירה כלשהי תעבור עליה עוד כמה פעמים ורק אז תפרסם אותה.

מקווה שעזרתי :)
zoro22

טוב, זה שיפור משמעותי, אבל זה עדיין לא מושלם:
התקפות: אחרי תוסף ההתקפה אתה צריך לרשום את הטווח (טווח במטרים או קפא״פ), נשק לא יכול לקבל תכונה קסומה מבלי שיהיה לו תוסף הקסמה לפני כן, אז אתה צריך להוסיף לו תוסף הקסמה, נראה לי שכדאי שתוסיף את מתאם הכוח (6+) לנזק של החבטה שלו, ושכחתי את שנ אבל בגלל שהוא יצור גדול אז יש לו מחסר 1- להתקפות
התקפה מלאה: כנ״ל בהתקפות, רק ההתקפה היא 10+/5+ (אמרנו שמורידים 1- מהגודל)
תפוסה/ הישג: תרשום אחרי המספרים מטר
יכולות מיוחדות: בהילת החום תעגל ל-3 מטר
מיומנויות: יותר מדי, כדי שיהיה לך קל תבחר 7 מיומנויות, להן יהיה תוסף 12+מתאם התכונה שלהם, כדי לפשט
כשרונות: אחד נוסף

הילת חום: איך מבטלים את ההילה? ורושמים תורו ולא טורו
פיצוץ של חבטות: מה העייפות עושה, והוא יכול לעשות התקפה אחת פעם ב-?

נכון, אתה לא מושלם. אתה כתבת שתוספי ההתקפה הם 12+/7+ ואני ערכתי את ההודעה שלך ושיניתי ל-11+/6+ בגלל מחסר הגודל.
כלומר עכשיו זה מחושב נכון ולא צריך להפחית ל-10+.

בברכה,
הנרוביאן, עורכים את הגורל בכל יום בשבילכם!

ברוך הבא לפורום!
שים לב שחוקי הפורום אוסרים על תגובה בעץ שלא נכתבו בו תגובות במשך יותר משבועיים - וכאן לא הגיבו כבר 25 יום.

המנהלים בדרך כלל מבליגים - אם אתה מגיב בעץ מסיבה טובה, כמו להעלות איזו דעה או זוית הסתכלות חדשה שלא דיברו עליה קודם או אם אתה מפרסם תוכן חדש.
אבל ההודעה שלך לא עושה שום דבר חדש.
קרא בבקשה את חוקי הפורום.

תודה מראש.

חזרה