• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 [3.5] נבגי חלודה

Anthrax

פונדקאי ותיק
"אני חב לך את חיי ואת נשמתי ואני נשבע שאנקום את נקמתך גם אם זה יהיה הדבר האחרון שאעשה. היה שלום חבר" גומבאל, גמד אדמוני הסופד לגרזנו.

נבגי חלודה
נבגי חלודה מגיעים להסתובב באוויר מפטריה נדירה הצומחת מתוך צואתן של מפלצות החלודה. הם נשאים ברוח למרחקים ומשמידים כל מתכת שנתקלת בדרכם. גודלם המזערי לא מאפשר לחסלם באמצעים קונבנציונלים.

צמח פעוט (נחיל)
4ק4+8(22 נק"פ)
יוזמה: 3+
מהירות תנועה: מעוף 9 מ'
דרג"ש: 21 (3+ זריזות, 8+ גודל) מגע 21 נטוע במקומו 18
תוסף התקפה/האבקות: 11/-
התקפה: נחיל (1 נזק חומצה וגם חלודה)
התקפה מלאה: נחיל (1 נזק חומצה וגם חלודה)
תפוסה/הישג: 3מ'/0
התקפות מיוחדות: חלודה
תכונות מיוחדות: חסינות לנשקים, התנגדות לקור 5, פגיעות לאש, תכונות צמח, תכונות נחיל.
תכונות: כח 1, זרז 16, חוסן 12, חוכמה 4 כריזמה 1.
הצלות: קשיחות 4+, תגובה 4+, רצון 2-.
סביבה: כלשהי
ארגון: בודד, שטף (2-5 נחילים), ענן (6-20 נחילים)
דירוג אתגר: 3
נטייה: תמיד ניטרלי
אוצר: אין. התפתחות: אין. מתאם דאגה: -

חלודה (י"ד): נבגי חלודה מפוררים מיידית 10 ק"ג מתכת בהתקפת מגע מוצלחת. ניתן לחלק את המשקל לכמה חפצים, אבל חפץ מאבד את יכולותיו רק כאשר כל משקלו מושמד. חפצים קסומים עשויים מתכת חייבים בהצלת תגובה ד"ק 15 בכל סיבוב או שיוכלו להפגע כרגיל מהתקפת החלודה. הלחש תיקון משלים את משקלו של החפץ, אך לא יכול לתקן חפץ שהשומד לחלוטין. יצורים עשויים מתכת סופגים 2ק6 נזק ולא מושפעים לפי משקלם.

1. הרעיון מאוד קלישאתי - אבל מה שכן, קלאסי לעולם שבו אתה רוצה פירוט מדויק ואמין של הדברים אצלך. שימושי ויעיל.
2. הנבגים האלה חזקים בצורה יוצאת דופן - ד"א 4 וכוחות שגורמים למפלצות חלודה להשתין במכנסיים. זה נראה לך הגיוני? אני ממליץ לך להוריד את כל הד"קים ב2, זה אחד, להוריד כמה חסינויות כי זה קצת אבסורדי, אולי להוריד ק"פ ל2. יותר מדי חזקים, ובתור הקקי של מפלצת חלודה מסוכנים יותר ממנה.
3. אגב, תערוך את הקראנץ' כי לא עשית enter אחרי ה"אוצר".
4. מה זה בדיוק "חסינות לנשקים"?

בסה"כ רעיון יפה - זחילת המבוכים תתקדם ולו במעט בגלל הנחיל החלוד :)

ברוך השב.

אהבתי, רעיון נחמד. אני דווקא חושב שאולי להגדיל את ד"א לחמש או שש יהיה רעיון טוב- נחיל של פטריות חומות שמשמיד חפצי מתכת? מגניב. אגב, אני הייתי מציין שהם מסוגלים גם לגרום נזק ליצורים עשויים מתכת(3ק6).

פנג: לא שבתי, זה נקרא רגילה :) עניין היצורי מתכת נכון, הוספתי.

אשאר: הרווחים בכוונה, סתם מעצבן שזה נמשך 4 שורות בשביל אין מידע.
הד"קים של מפלצת חלודה גדולים ב2 מהנבגים, יש לה יותר נק"פ והיא גם מתקיפה. החסיניות לנשקים היא חסינות סטנדרטית לגודל פעוט כך שאין מה לעשות לגבי זה. כח החלודה של מפלצת חלודה מחסל שריון בתור בעוד שהנבגים יזדקקו לשנים, הוספתי רגישות לאש שזה מחליש ממש בהתחשב בכלום נק"פ שיש לזה ועוד נתתי להם ד"א גבוה ממפלצת החלודה. כך שאם כבר, הנבגים האלו לא מאוזנים לכיוון השלילי.

לא ברור לי מחזור חיי הפטריה הזו (מצטער אבל אני ביולוג).
היא נובטת בצואת מפלצות החלודה ומתפרצת כנחיל נבגים, עד כאן סביר.
והבעיות
הוא עף? יש לו מהירות תנועה עצמאית? לאן הוא עף? לצואה של מפלצת חלודה אחרת? אז למה שזה יתקוף מישהו?

הצעת תיקון
זו פטריה טפילה שנמצאת על פרוות מפלצות החלודה האלה.
כאשר מפלצות החלודה מתים הפטריה נובטת ויוצרת שלפוחית/מנבג.
כתוצאה מלחץ קטן או מגע קל השלפוחית מתפוצצת ומשחררת ענן של נבגים אשר נדבק לכול מה שסביבו ומתחיל לעכל מתכת אשר באה איתה במגע. כל משב רוח מפזר את הענן.
במידה ואין רוח הענן שוקע במקום משאיר פיסת אדמה מזוהמת. ניתן לאסוף את האדמה זו או את השלפוחית ולהפיק מתוכה את הנבגים ולהשתמש בזה כחומר מעכל, רעל למתכות.
דרואיד יכול למשוח את הנשק שלו ולהוסיף נזק 'חלודה' למכה אחת מוצלחת שלו. ניתן להפיק עד ארבע מנות מכל שלפוחית. אין לי מושג כמה דבר כזה יכול לעלות.

@פארסק הרעיון שלך נחמד בפני עצמו, אבל הכוונה שלי הייתה פטרייה שגדלה בתוך הצואה ומפזרת נבגים שפשוט עפים ברוח ומחלידים את הפגיון של בן-מחציצת תמים שהולך בדרך הראשית.
@נרוביאן + פארסק
שניכם צודקים, זה לא ממש הגיוני, עשיתי את זה נחיל מסיבה פשוטה אחת: מכאנית זה נוח..
אפשר באמת להמיר את זה למלכודות/רעל כמו שאולדמן ופארסק הציעו (מוזמנים מישהו, לי אין זמן כרגע)

אנטרקס אמר/ה:
@פארסק הרעיון שלך נחמד בפני עצמו, אבל הכוונה שלי הייתה פטרייה שגדלה בתוך הצואה ומפזרת נבגים שפשוט עפים ברוח ומחלידים את הפגיון של בן-מחציצת תמים שהולך בדרך הראשית.
וזה שווה ד"א 4? אתה יודע מה יש בד"א כזה? קובולד אמגוש בדרגה 4, למשל, הוא בד"א 2. אני חושב שפשוט התבלבלת עם הד"א.

מצטער שאני מתעסק בזה - כל השאר טוב :p

נרוב רומז שאין כזה דבר יצור בלי ערך כריזמה (עיין SRD, חפש בקישור Nonabilities).
אם אתה בונה את זה בתור יצור, חייב להיות לזה ערך כריזמה של 1 לפחות.
בתור רעל, זה אמור להראות בערך ככה:
[???] חלודה: רעל מגע, ד"ק 16, נזק ראשי- כמו מגע חלודה (ד"מ 7), נזק משני- אין. (זה רק מה שעולה לי בראש כרגע. ברור שאפשר לעשות את זה יותר טוב).

ors אמר/ה:
נרוב רומז שאין כזה דבר יצור בלי ערך כריזמה
צודק. אם הוא "ישנו", מן הסתם שיש לו מודעות עצמית [ויכולה להיות מודעות פרמטיבית מאוד].

ors אמר/ה:
בתור רעל, זה אמור להראות בערך ככה:
[???] חלודה: רעל מגע, ד"ק 16, נזק ראשי- כמו מגע חלודה (ד"מ 7), נזק משני- אין. (זה רק מה שעולה לי בראש כרגע. ברור שאפשר לעשות את זה יותר טוב).
אני מאוד אוהב את זה בתור נחיל. נשמע יותר טוב.

פארסק אמר/ה:
עפים ברוח = מתפזרים ברוח = לא אפקטיבי כהתקפה של מפלצת.
בטח שכן. היצור פשוט מורכב מאלפי חתיכות זעירות, וטקטיקת ההתקפה שלו היא להשתלט על קורבנו [כאן הקורבן הוא פגיון].

אז זהו, שברעיון שלי אין לזה ממש מודעות. דמיינו ענן של יתושים שזז עם הרוח עד שהוא קולט דם בתוכו ומתחיל לחסל אותו. אותו הדבר רק עם מתכת במקום דם.
אבל תוסיפו כריזמה 1 אם זה מפריע לכם קראנצ'ית, זה לא ממש נראה לי מהותי.
אני אעשה לזה עריכה מחדש עכשיו

רציתי להגיב על עניין שימוש הנבגים כרעל...
הנבגים הללו מעכלים מתכות נכון ?
אז הייתי רוצה לשאול. איך זה שהפטריות לא מעכלות את הנשק עד אבק כשאתה מורח אותן עליו :eek:rc?:

אממ.. אמ :eek:rc?:
אולי בדוגמה שיש קודם רשום דרואיד מושח את הנשק שלו.
אממ..
והנשק של דרואיד לא חייב להיות ממתכת, נכון :eek:rc?:
אם זה מסובך.
אז אולי לוחם יכול להשתמש בזה כדי להמיס מנעולים או את הצירים של דלת בלי עזרתו של נוכל.
וגם נזק למפלצות שעשויות ממתכת.

חזרה