• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סדרת איש הקציר [כשרונות ונשקים]

Ashardalon

פונדקאי ותיק
  • מגל כפול י[Sickle, Double]
  • נראה כשרשרת דקה שבכל קצה שלה יש מגל. נשק מפחיד.
  • נשק אקזוטי דו ידני, פ"ח 18-20 *2, 1ק1/4ק4, יחידת טווח 3 מ', בעל תכונות חפץ של שרשרת דקרים ומשקל של חרב כפולה.
  • אפשר לבצע בעזרת המגל הכפול התקפות הכשלה בתוסף +1. אם אתה מוכשל בעצמך, תוכל להפסיד התקפה אחת כדי לא להיות מוכשל.

איש הקציר
אתה מומחה בלחימה בשני מגלים.
דרישות: שליטה בנשק (מגל), מיקוד בנשק (מגל), לחימה בשני כלי נשק.
תועלת: כאשר אתה אוחז שני מגלים, אתה זוכה לתוסף +1 לכל בדיקות הנגד להכשלות המבוצעות כנגדך. כמו כן, אתה זוכה לתוסף +1 להתקפה עם שני מגלים ותוסף הדיפה +1 לדרג"ש.
מיוחד: כישרון זה חל גם על מגל כפול, בתנאי שהדמות שולטת בו. לוחם יכול להחשיב את הכישרון 'איש הקציר' כאחד מכשרונות הלוחם הנוספים שלו.

סופת מוות
הרחבת את היכולת שלך להילחם במהירות גם אל תחום המגל.
דרישות: שליטה בנשק אקזוטי (מגל), מיקוד בנשק (מגל), לחימה בשני כלי נשק, איש הקציר [כישרון], מאפיין המקצוע 'סערת חבטות'.
תועלת: אתה מסוגל להשתמש בשני מגלים כנשקים מותאמים לסערת חבטות.
מיוחד: כישרון זה חל גם על המגל הכפול, בתנאי שהדמות שולטת בו. לוחם יכול להחשיב את הכישרון 'סופת מוות' כאחד מכשרונות הלוחם הנוספים שלו.

תלמידו של נרול
אל המוות הניח את ידיו המגוידות עליך.
דרישות: שליטה בנשק (מגל), מיקוד בנשק (מגל), מטיל לחשי אוב מדרג 3 ומעלה, תורת הלחשים 4 רמות.
תועלת: כאשר אתה מנסה לנגוד לחש של יריב באמצעות פעולת לחש הנגד, אתה מסוגל לנגוד אוטומטית כל כישוף בעל המתארים [מוות]/[רוע]/[השמדה]/[תעתועים] (רק שניים). שאתה מסוגל להטיל - אתה לא חייב להכין את הכישוף או לזכור אותו, אתה חייב להיות מסוגל להטיל אותו [באם תוכל להתכונן ולהכין/לזכור את הלחש]. אתה מסוגל לבצע פעולה זאת בעזרת המגל - כלי כישוף נפוץ אצל כוהני האוב. אתה לוכד את כישוף היריב ונוטל ממנו את כוחו. אם התנגדת בהצלחה ללחש המוטל כנגדך, אתה מחויב לשמוט יחידת לחש אחת בדרג הזהה לדרג הלחש שהוטל כנגדך, כרגיל.
מיוחד: כישרון זה חל גם על מגל כפול, בתנאי שהדמות שולטת בו.

נושא נשקו של הקוצר
מומחיותך בנשקו של נרול מקנה לך יכולת נוראית של החזרת לחשי הרס לבעליהם.
דרישות: שליטה בנשק (מגל), מיקוד בנשק (מגל), מטיל לחשי אוב מדרג 5 ומעלה, תורת הלחשים 6 רמות, תלמידו של נרול [כישרון].
תועלת: אתה מסוגל להשתמש בנשק האוב, המגל, כדי לתקוף יריבים באמצעות לחשיהם שלהם. כאשר אתה מצליח בבדיקת לחש הנגד כנגד לחש שהוטל כנגדך מהמתארים שהוכשרת להתנגד להם [מוות/רוע/השמדה/תעתועים], אתה מסוגל לשמוט יחידת לחש אחת מדרג הנמוך ב1 [מינימום דרג 1 לכל אלה שיש להם דרג 0] מדרג הלחש שהוטל כנגדך, לוותר על התקפה אחת ולתקוף את היריב באמצעות הלחש שהוא עצמו הטיל עליך, כפעולת התקפה שאינה מעוררת התקפות מזדמנות.

דוגמה ל'נושא נשקו של הקוצר' - קראבס, אלף כוהן 13 מארנאל [Arenal, אי בעולם אברון], השולט בלחימה במגל כפול, מותקף בידי אשף, המטיל עליו לחש התפוררות בעל המתאר [השמדה]. לצערו של האשף האומלל, קראבס [למרות שלא הכין את הלחש] מסוגל להטיל את הלחש אם יכין אותו מראש. קראבס מנסה להתנגד, ומצליח, ברוב ערמומיותו. הוא לוכד בקצב מסחרר את הלחש, מעוות אותו דרך להבי המגל ושולח אותו בחזרה אל האשף, בוהק באור כחול וזועם. נרול עצמו לא היה עושה זאת טוב ממנו. האשף, שלא הורגל בהדיפת לחשי יריביו, זוכה ללחש התפוררות רב עוצמה הפוגע בו בדיוק במצחו. קראבס זורה את אפר האשף מעל מי הנחל הקרוב.

איך אני הופך את הכשרונות האלה ליותר קריאים? לא הצלחתי לכתוב אותם כמו שצריך...

חביב, הייתי מעדיף לקראות כמקצוע יוקרה בן 7 דרגות, לדרגות גבוהות יחסית, אבל ניחא.

המגל הכפול מזכיר מדיי קוסארי גמא, כדי שתיקח את הנתונים שלו, (מהספר למנחה בחלק על נשקים עתידניים/אוריינטלים), הנתונים שם יותר מאוזנים.

דון גובלאונה אמר/ה:
חביב, הייתי מעדיף לקראות כמקצוע יוקרה בן 7 דרגות, לדרגות גבוהות יחסית, אבל ניחא.
לא הייתי אומר דבר כזה... זה לא מתאים למקצוע רציני.

דון גובלאונה אמר/ה:
המגל הכפול מזכיר מדיי קוסארי גמא, כדי שתיקח את הנתונים שלו, (מהספר למנחה בחלק על נשקים עתידניים/אוריינטלים), הנתונים שם יותר מאוזנים.
ירד. לא משנה כ"כ. נשאיר את זה בתור קוסארי גאמא.

זהו? זה הכל? כל כך עלוב ונדוש?

קראנצ'ית הקונספט נחמד, אבל לא יודע למה, לא עיניינו אותי הכשרונות, מכאן הצעה למקצוע, אולי כמקצוע עם פלאף וקונספציה שהיא מעבר לחסיד של נרול שנלחם במגל (חרמש יותר מגניב אגב :p ), היכולות האלה יהיה מעניינות יותר.

דון גובלאונה אמר/ה:
קראנצ'ית הקונספט נחמד, אבל לא יודע למה, לא עיניינו אותי הכשרונות, מכאן הצעה למקצוע, אולי כמקצוע עם פלאף וקונספציה שהיא מעבר לחסיד של נרול שנלחם במגל (חרמש יותר מגניב אגב :p ), היכולות האלה יהיה מעניינות יותר.
אחד בדרך...

ביצוע טוב, רעיון מגניב, אבל מה שחסר לי זה אחידות. יש לך כשרון אחד שמתאים לכולם, כשרון אחד לנזיר ושניים למטיל לחשי אוב. זה לא בעייתי, אבל קראת לזה סדרת איש הקציר. ובתור סדרה אחת, אני מצפה מהכשרונות שבה לפחות להתאים לאותה דמות, ועוד יותר עדיף שהם יפתחו אחד את השנמי ויהיו סדרה אמיתית.
אתה יכול לשנות את זה לסתם אוסף אקראי של כשרונות שמתמקדים במגלים, אבל כל עוד זו 'סדרה', אתה צריך שהכשרונות יהיו יותר קשורים אחד לשני.

ב"ה
נושא נשקו של הקוצר
מומחיותך בנשקו של נרול מקנה לך יכולת נוראית של החזרת לחשי הרס לבעליהם.
דרישות: שליטה בנשק (מגל), מיקוד בנשק (מגל), מטיל לחשי אוב מדרג 5 ומעלה, תורת הלחשים 6 רמות, תלמידו של נרול [כישרון].
תועלת: אתה מסוגל להשתמש בנשק האוב, המגל, כדי לתקוף יריבים באמצעות לחשיהם שלהם. כאשר אתה מצליח בבדיקת לחש הנגד כנגד לחש שהוטל כנגדך מהמתארים שהוכשרת להתנגד להם [מוות/רוע/השמדה/תעתועים], אתה מסוגל לשמוט יחידת לחש אחת מדרג הנמוך ב2 [מינימום דרג 1 לכל אלה שיש להם דרג 0] מדרג הלחש שהוטל כנגדך, לוותר על התקפה אחת ולתקוף את היריב באמצעות הלחש שהוא עצמו הטיל עליך, כפעולת התקפה שאינה מעוררת התקפות מזדמנות.
אתה לא מתכוון דרג גבוהה ב-2? אתה מציע יכולת חזקה בהרבה מפשוט לנגוד את לחש. לדעתי מספיק לחש מדרג גבוה באחד, אבל נמוך ב-2 זה כבר יותר מדי חזק.

לגבי הנשק - אני לא בטוח עד כמה הוא מאוזן, אבל סאמק, הוא מגניב. o_O
ממש אהבתי את הרעיון. כשאני מדמיין מישהו מתקדם עם מבט מרושע ומנפנף את זה מסביבו... זה פשוט כל כך מגניב!

אני אעיף מבט במדריך של פלאפי בהזדמנות ואבדוק אם הוא מאוזן, ואם לא, מה אפשר לעשות כדי לאזן אותו.
כי הוא באמת ממש מגניב, כמו שכבר אמרתי :p

(זה ל3.5, נכון?)
הכשרונות והיכולות שהשימוש שלהם עולה בוויתור על מתקפה, איך הם בדיוק פועלים?
מבחינת הפירוק מנשק, אני לא בטוח, אבל זאת לא ההתקפה היחידה שלך בסיבוב ככה שאין לך אחרת בכל מקרה?
ובהחזרת הלחשים ה"הקרבה" הזאת היא בכלל לא תופסת מקום, כי אתה יכול להחליט פשוט לעשות משהו אחר חוץ מלתקוף.

הכשרון של ההחזרת לחשים נשמע לי חזק מדי, לא יודע למה, כי אני לא ממש זוכר את החוקים בנושא.

TheMastermind אמר/ה:
(זה ל3.5, נכון?)
לא. אשארדאלון לא עמד במילה שלו.
https://www.pundak.co.il/forums/threads/24455

עד קץ הימים, או עד מהדורה 4. ועידנש חייב לי 200 נק"ן פורום, תודה שהזכרת לי. פנג, תן לי 150. יש לי 450 נק"ן פורום! יאיי!

TheMastermind אמר/ה:
הכשרונות והיכולות שהשימוש שלהם עולה בוויתור על מתקפה, איך הם בדיוק פועלים?
אתה מוותר על יחידת לחש מדרג X, התקפה אחת [בשביל להטיל את הלחש] ואתה מטיל את הלחש של היריב [בעוצמה שלך] על היריב עצמו.

TheMastermind אמר/ה:
מבחינת הפירוק מנשק, אני לא בטוח, אבל זאת לא ההתקפה היחידה שלך בסיבוב ככה שאין לך אחרת בכל מקרה?
לא יודע.

TheMastermind אמר/ה:
ובהחזרת הלחשים ה"הקרבה" הזאת היא בכלל לא תופסת מקום, כי אתה יכול להחליט פשוט לעשות משהו אחר חוץ מלתקוף.
אתה כן חייב להקריב התקפה. כדי להטיל לחש כלשהו רגיל, אתה חייב להחליף התקפה בלחש. אותו הדבר עם הכישרון הזה.

TheMastermind אמר/ה:
הכשרון של ההחזרת לחשים נשמע לי חזק מדי, לא יודע למה, כי אני לא ממש זוכר את החוקים בנושא.
אז תבדוק!

אאה[נימה צרפתית מרוגזת]... אם אתם רוצים לכתוב משהו, בשם דון ז'ואן הטבוע, תבדקו קודם לכן לפני שאתם אומרים את מה שיש לכם!!!

Ashardalon אמר/ה:
TheMastermind כתב:

אתה כן חייב להקריב התקפה. כדי להטיל לחש כלשהו רגיל, אתה חייב להחליף התקפה בלחש. אותו הדבר עם הכישרון הזה.

תיקון- כדי להטיל לחש אתה צריך לנצל פעולה (רגילה בדר"כ), לא התקפה.

Ashardalon אמר/ה:
דרקון המוות אמר/ה:
די נדוש.
אז תשנה את זה למשהו יותר מגניב!
נדוש?! נדוש?!

ראית פעם כישרון שנותן לך לתקוף את היריב עם הלחש שלו עצמו, למרות שלא הכנת לחש כזה?

טבעת החזרת לחשים.

חזרה