• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בית המלאכה המושלם

הדמות שלי כבר הגיעה לדרגה 10 ואני חושב שהגיעה הזמן לפתוח בית מלאכה לכן אני מחפש אביזרים שונים לבית המלאכה, אלה הם אביזרים ייחודים.
נא לא להעתיק מספרים.

תודה על שיתוף הפעולה.

סה"כ חפצים בינתיים: 2 מתוך 11
פירוט כותבים:
merlis: 1
or171: 1

הערה: אני לא רוצה חפצים קסומים

טוב טוב הגמד אמר/ה:
לא הבנתי מה אתה מחפש. כלים לבית מלכה שאין בספרים? יכולות קסומות בשבילם?

אני מחפש כלים חדשים, כל מיני עזרים מוזרים אולי חומרים חדשים. דרך אגב באיזה ספרים יש פירוט על התכולה של בית המלאכה.

זה לא מספיק בגלל שאלו הם פריטים רגילים ברוב.
רשימת ציוד:
כבשן נייד, קטן
כבשן נייד, גדול
כבשן, קטן
כבשן, גדול
כבשן, ענק
כור היתוך, קטן
כור היתוך, גדול
מלקחי פחם, קטנות
מלקחי פחם, גדולות
מלקחי פחם, ענקיות
מפוח, קטן
מפוח, גדול
מפוח, ענק
מלקחי ברזל, קטנות
מלקחי ברזל, גדולות
מקבת, קטנה
מקבת
מקבת, גדולה
מקבת ציר
אבן משחזת
גלגל השחזה
מתקן שיוף, קטן
מתקן שיוף, קטנטן
ברזל
פלדה
פחם
נחושת
כסף
זהב
יהלומים
אבני אודם
אבני ירקן
אבני אזמרגד
פלטינה
שנהב
אבני אוניקס
אבני ספיר
עץ שחור
עץ אלון
אבני שוהם
אבני לשם
מית'ריל
אדמנטייט
עצמות
דבק חזק
עורות של בעלי חיים
מגוון רחב של חפצים חדים
יתדות עץ
יתדות ברזל
מסמרים
כלי חריטה(עץ)
כלי חריטה(מתכת)
כלי חריטה(אבן)
כלי חריטה(אבן קשה)
כלי חריטה(אבנים יקרות)
ספר סימנים מאגיים
ספר סימנים קדושים
מכחול, קטן
מכחול, קטנטן
נוצות שונות
חלקי גופות אקזוטיים
מגוון רחב של צבעים
כפופות עמידות לחום
מכוש כורים
צבט, קטנה
צבט, גדולה
צבט, רחבה
צבט קטנטנה
זכוכית מגדלת

הפריטים ברשימה הזאת מתחלקים לשולשה קבוצות: חומרים, כלי עבדה וכלי עזר. עדיין לא חילקתי אותם.

אני לא כל כך רואה סיבה למה, הרשימה הזאת בהחלט מספקת. כלומר, כמה זמן מהמשחק כבר תקדיש לנפחיה הזאת?
כשאתה אומר "אקזוטים", אני מניח שאתה לא מתכוון לקסומים. אבל אני ממש בספק אם יש כלים מיוחדים לנפחייה, מהעולם האמיתי, שלא ציינת כבר. אני מניח שאתה יכול להוסיף כלי ריקוע, פטישים בגדלים ומשקלים שונים במטרה לרקע מתכות שונות, כגון נחושת, פליז, וכו'. אולי גם ניפוח זכוכית, זה מגניב.

אגב, חלק ממה שציינת נראה לי מיותר משהו - חלקי גופות..? ספר סימנים קדושים?

שרון אמר/ה:
בחלקי גופות אני מתכוון לעצמות מיוחדות ודברים כאלה, חוץ מזה לפעמים יש הזמנות מיוחדות. כמו שדמיות בדרגות גבוהות פותחות אקדמיות, מנזררים או אפילו בונות טירות למה שנפח לא יפתח נפחייה גדולה?
מה סגנון המשחק שלכם? האם אתם הולכים ונלחמים ברשע (במבוכים או במקום אחר)? כי אם כן, אין לך ממש זמן לנהל נפחייה. אני מופתע שהשה"ם שלך מרשה לך לעשות את זה.

שרון אמר/ה:
אחרי כל הרפתקה יש בערך 3 חודשים של מנוחה הצטיידות ועיסוק בעיניינים אישיים.
זה אומר חודש לקנות את הנפחייה ולסדר אותה, חודש שהנפחייה לא ממש ידועה באזור, החודש הבא גם לא כל כך רווחי (אם בכלל - אנשים יכולים פשוט לא לאהוב את החנות שלך, מה שאומר שתצטרך לשנות את המערך), והחודש הבא כבר חוזרים לפעילות (והנפחייה ננטשת - או שאתה שם מישהו לשמור עליה). ניהול חנות ידרוש המון זמו מהדמות. ה"זמן החופשי" שהשה"ם שלך נותן לדעתי צריכות ללכת לשיפור הדמות (ידע, יכולות וכדומה - במיוחד למידת לחשים אם אתה אשף, או טכניקות אם אתה לוחם, וכו' וכו').

הסידור הזה נראה לי נורא מאלכותי. אצלנו אנחנו פשוט זורמים עם מה שקורה בעולם- אם יש משימה שבא לנו לבצע, אנחנו מבצעים. אם יש שמועה שבה לנו לחקור, אנחנו חוקרים.
לכן, אני לא רואה בעיה עם דמות שפותחת עסק כלשהו. במערכה הקודמת הדמות השלישית (מלבד ריו וקלאוז) רצתה לפתוח דוג'ו לאימון נזירים כחלק ממקצוע היוקרה שלה, אם כי לא הגענו לזה עד סוף המערכה.

להרפתקנים יש אינטרסים שונים שאינם ניתנים להשגה על ידי הרפתקה אלא על ידי השקעה של זמן וכסף במה שהוא רוצה.

העץ הזה סוטה מהנושא, אני לא רוצה ביקורת כלפי התוכניות של הדמות שלי אלא בקירות כלפי חפצים חדשים שמפרסמים כאן אך מכיוון שלא מפרסמים......

בבקשה תפרסמו דברים שאתם חושבים שצריך בבית מלאכה, דברים שאתם המצאתם דברים שחברים שלכם המציאו וכו'

חזרה