• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה' ישנות / OSR פרח המדבר מפלצת לשיטה חרבות וכשפים

*כחלק מהניסיון לשפר את מיומנויות הכתיבה שלי אני מתכנן לפרסם בפורום מפלצת, לחש או מקצוע לשיטה חרבות וכשפים בעולם המערכה ארצות הסכנה. במידה ויש לדעתכם משהו שאפשר לשפר, כין אם בכתיבה עצמה, במכאניקה או ברקע של הדברים שאפרסם תרגישו חופשי לכתוב איך לדעתכם אפשר לעשות את זה יותר טוב.
98-985419_eurasian-lynx-wildcat-felidae-drawing-bobcat-lynx-clipart.jpg
פרח המדבר

קוביות פגיעה : 3 + 3
דרג"ש : 14
התקפות : שני טפרים 1+ להתקפה (1ק4)
או נשיכה (1ק6 + 1)
גלגול הצלה : 16

מיוחד :

לפיתה :
בתחילת התור יכול פרח המדבר להחליט שהוא מנסה לתפוס את היצור אותו הוא תוקף. פרח המדבר יגלגל התקפה אך לא יעשה נזק במידה ופגע היצור יוחזק בטפריו של פרח המדבר ולא יוכל לבצע פעולת תנועה. בתורו הבאה פרח המדבר יוכל לבצע התקפת נשיכה על היצור המותקף עם תוסף של 2+ להתקפה ונזק הנשיכה יהיה כפול.

דם רעיל :

הדם של פרח המדבר רעיל לרוב היצורים כאשר הוא בא במגע עם העור. לאחר כל התקפה בטווח פנים אל פנים על ידי נשק חותך או דוקר שפוגעת בפרח המדבר על התוקף לגלגל גלגול הצלה מרעל. בכישלון על התוקף לגלגל ק על מנת לבדוק מאיזו השפעה הוא סובל:
1. התוקף מבולבל ולמשך התור הבא הוא ימלמל בחוסר קוהרנטיות ללא שום יכולת לבצע פעולה נוספת או לנוע.
2. רגליו של התוקף משותקות, התנועה שלו יורדת ל0 למשך 1ק3 התורות הבאים.
3. התוקף סובל מערפול חושים, קולות חזקים וצבעים עזים שוטפים את חושיו וגומרים לו למחסר של 2- בכל התקפה.
4. התוקף אינו סובל מהשפעה כלשהי.

יריקת דם :

כאשר פרח המדבר יורד מתחת לחצי מהחיים שלו הוא ינסה לנוס מהאויב. על מנת לעשות זאת פרח המדבר יכול לגרום לעצמו נזק של 5 נקודות פגיעה וליצור לחץ אדיר בחלל הבטן שלו. לחץ זה יגרום לפרח המדבר לירוק קונוס של דם באורך של 6 מטרים. כל דמות שנמצאת בטווח הקונוס צריכה לגלגל גלגול הצלה מרעל או להיות מושפעת מאחת ההשפעות שמצוינת תחת "דם רעיל". לאחר פעולה זו פרח המדבר ינוס מהקרב וינסה להתחמק מאויביו.

נטייה : ניטרלי

דירוג קושי / נק"נ : 4/ 120

רקע:

פרח המדבר אינו אחד מהיצורים הטבעיים שהתפתחו בארצות הסכנה, אלא הוא תוצר של מספר ניסויים לא שגרתיים על ידי "רב המג" במזבלה. אף אחד לא בטוח אם זו הייתה סקרנות בלבד, או אולי תחושת עליונות שדחפו את יציר הכפיים לבחון יחד עם תלמידיו מה קורה כאשר יפעילו מגילות עתיקות ולחשים נשכחים על בעלי חיים פשוטים שאפשר למצוא בכל חצר ביתית. משלל הניסויים שבוצעו פרח המדבר היה אחד מההצלחות המבטיחות ביותר של "רב המג". עם זאת, יציר הכפיים ותלמידיו לא העריכו נכון את התבונה של פרחי המדבר שנוצרו, שכן פרח המדבר נבון בהרבה משאר חיות הבר. ובהתאם האחרונים הצליחו לברוח ממגדל הגרוטאות הקסום. עברו כמה עשורים מאז נוצר פרח המדבר הראשון ובזמן שחלף מספרם גדל בטבע באופן מרשים.

במבט ראשון פרח המדבר נראה כקרקל מעט גדול מהממוצע, אורך גופו של פרח מדבר בוגר מגיע ל 120 ס"מ וגובהם מהקרקע ועד הכתף מגיע ל70 סנטימטרים. פרוותם החומה מעט יותר עבה ומלאה מפרוותו של הקרקל המצוי ומסייעת להבדלה בין שני המינים. ניתן להבחין במספר נקודות שחורות על פרוותו של פרח המדבר וניתן לומר בוודאות כי אין שני פרטים בעלי אותו מבנה נקודות על פרוותם.

בקרב פרח המדבר הוא יריב פראי ומסוכן, הוא יסתער על אויביו ללא פחד תוך כדי שדמו הרעיל משמש כמנגנון הגנה למקרה שיפצע בקרב. באמצעות שני טפרים הוא ינסה לאחוז ביריב או בטרף על מנת לנשוך אותו באזור בעוצמה חזקה יותר. פרח המדבר הוא טורף מיומן ופעמים רבות יארוב לטרף בטבע על מנת לתקוף ברגע המתאים ביותר. עם זאת, במידה ופרח המדבר לא יוכל לגבור על אויביו הוא יעדיף לסגת מאשר ליפול בקרב. הוא יגרום לעצמו נזק על ידי יצירת לחץ עצום בחלל בטנו שיוביל לכך שפרח המדבר ירק כמות גדולה מאוד של דם על אויביו וינצל את השפעות הרעל על האויבים על מנת לנוס מהקרב.

שטחי המחייה של פרח המדבר מתפרשים מדרום לביצת השקיעה ועד לשטחי ברונות מור-לבנה. לרוב פרחי מדבר נוטים להיות יצורים מתבודדים, אך כן ניתן לצפות בלהקות קצרות מועד של פרחי מדבר בתקופת האביב לצורך הזדווגות ושמירה על הגורים. בתקופה זו ידועה כי פרחי המדבר תוקפניים באופן מיוחד ולא יהססו לתקוף ולהילחם עד המוות בכל אויב שעלול לאיים על השטח שלהם. עם זאת, במידה ולא פולשים לטריטוריה של פרחי המדבר הם אינם מין תוקפני ולא מהווים איום לשיירות מסחר שעוברות באזורים אלו.

מכיוון שפרח המדבר הוא תבוני למחצה רבים ניסו בעבר לאלף אותם לשימושים שונים ביניהם גם צבאיים. עם זאת, פרחי מדבר שנלקחו כגורים מלהקות ואומנו מגיל צעיר הגיעו לרמת ציות שמאפשרת שימוש בהם. לכן, סוחרים רבים מוכנים לשלם עד 500 מ"ז על גור של פרח המדבר על מנת שיוכלו לאחר מכן למכור אותו לארגוני פשיעה וארגונים צבאיים שונים במחיר גבוה עוד יותר. הדם הרעיל של פרח המדבר גם הוא מצרך מבוקש שכן ניתן להשתמש בו כרעל בשדה הקרב (עם ההשפעות שמפורטות בחלק דם רעיל). יתר על כן, לא מעט אשפים מעוניינים לשים את ידם מבחנה שמכילה את דמו של פרח המדבר שכן זהו רכיב שנעשה בו שימוש לחקר לחשים חדשים.
למרות העניין הרב שפרח המדבר מעורר אצל הגזעים השונים בקרב המזבלה, אנשי העכברוש רואים בפרח המדבר כיצור של זדון ורשע שביום מן הימים יביא למפלתם. בהתאם אנשי העכברוש ישקיעו מאמצים רבים בסיכול כל מאמץ לגדל פרחי מדבר מחוץ לטבע מתוך החשש שהם יופעלו כנגד אנשי העכברוש.

אני משער שזהו שם אירוני שאומר דבר והיפוכו. יצא לי פעם לקרוא על לטאה מדברית שגם תוקפת באותו האופן - מתיזה את הדם שלה על אויביה (ומהעין).

פרט לדם רעיל, האם יש עוד משהו שעושה את פרח המדבר לחית פלא?

ואני מנסה להבין למה קוראים לו פרח המדבר ולא שונר רעיל, קרקל דם, או חתולול קיא.
בתחושה שלי לפחות, זה מרגיש קצת מוזר שחלק מכובד מהשמות של יצורי הפנטזיה הם פשוט תיאור של מה שהם (דוגמה טובה לזה היא לטאיש). אני לא ראיתי בשפות נוספות שהשם של בעל חיים הוא תיאור של המראה החיצוני של החיה (ארנב לדוגמא לא קרוי עכבר ארוך אוזניים וזברה לא נקראת סוס בעל פסים). לכן לתת שם שהוא תיאור של פעולות של המפלצת או המראה שלה בשבילי היה מחטיא את המטרה. למה דווקא פרח המדבר, כי בדרך כלל המקום הטבעי של פרחים הוא לא במדבר הם מראה זר שם וכך גם היצור פרח המדבר הוא לא יצור טבעי בארצות הסכנה אלא תוצר של טעות שהתגלגלה לאזור מחייה שלא לגמרי מתאים לה.
אני משער שזהו שם אירוני שאומר דבר והיפוכו. יצא לי פעם לקרוא על לטאה מדברית שגם תוקפת באותו האופן - מתיזה את הדם שלה על אויביה (ומהעין).

פרט לדם רעיל, האם יש עוד משהו שעושה את פרח המדבר לחית פלא?
זה בדיוק מנגנון ההגנה שעליו ביססתי את מה שכתוב במפלצת, זה ישמע מוזר אבל לדעתי להקיא דם זה קצת פחות מחריד מאשר להשפריץ דם מהעין. בנוגע למאפיינים נוספים, פרט לדם הרעיל פרח המדבר הוא גם יצור יותר תבוני מבעל חיים רגיל, ניסיתי להכניס את זה ברקע אבל אני לא בטוח שעשיתי את זה נכון וחוץ מזה הדם שלו משמש כרכיב לחקירת לחשים חדשים. חשבתי להוסיף לפרח המדבר עוד כמה מאפיינים קסומים פרט לזה אבל פחדתי להפריז יותר מידי וליצור מפלצת בעלת דירוג קושי גבוה מידי, לדעתך כדי לי להוסיף מאפיינים קסומים נוספים למפלצת (כמו היכולת להטיל את לחש חשיכה ) גם עם זה יעלה את דירוג הקושי של המפלצת ? או אולי להוסיף יכולות קסומות אחרות שהן לא בעלות יכולת התקפית ?

זה בדיוק מנגנון ההגנה שעליו ביססתי את מה שכתוב במפלצת, זה ישמע מוזר אבל לדעתי להקיא דם זה קצת פחות מחריד מאשר להשפריץ דם מהעין. בנוגע למאפיינים נוספים, פרט לדם הרעיל פרח המדבר הוא גם יצור יותר תבוני מבעל חיים רגיל, ניסיתי להכניס את זה ברקע אבל אני לא בטוח שעשיתי את זה נכון וחוץ מזה הדם שלו משמש כרכיב לחקירת לחשים חדשים. חשבתי להוסיף לפרח המדבר עוד כמה מאפיינים קסומים פרט לזה אבל פחדתי להפריז יותר מידי וליצור מפלצת בעלת דירוג קושי גבוה מידי, לדעתך כדי לי להוסיף מאפיינים קסומים נוספים למפלצת (כמו היכולת להטיל את לחש חשיכה ) גם עם זה יעלה את דירוג הקושי של המפלצת ? או אולי להוסיף יכולות קסומות אחרות שהן לא בעלות יכולת התקפית ?
מה עם קסמי האצה למיניהם? קסמים שנותנים לו יכולת קפיצה לגובה? קסמים שמאפשרים לו לטפס על משטחים שלכאורה אינם מאפשרים טיפוס לשונר? אני מבין באיזון עוד פחות ממך. אני הייתי עושה אותו גם ליוצר מלכודות. יש לו כבר חצי ממה שהוא צריך למלכודת (מלכודת שעשויה מחומר גלם שהוא מרח עליו דם רעיל שננעצת בטרפו. ככלות הכול, הדם שלו לא רעיל עבורו כך שאין לו בעיה לעכל אותו.). וזה הצעד המתבקש הבא אחרי לארוב לטרף.

קצת מוזר שחלק מכובד מהשמות של יצורי הפנטזיה הם פשוט תיאור של מה שהם
כך גם כמה מהחיות בעולם האמיתי כמו סוס הנהר (היפופוטם), שחור האוזניים (קרקל), רגל החליל (ג'ירף, ידוע גם כ"גמל נמרי" בתרגומים ישנים) ואפילו גם מלך הלטאה העריץ (טירנוזאורוס רקס) השייך למשפחת הלטאות האיומות (דינוזאורים).

כשיש ליצור כלשהו שם יוצא דופן ולא אסוציאטיבי, אז אני מחפש בטקסט את הסיבה לכך וחש מבולבל כשאני לא מוצא אותה.

היצור עצמו חמוד בסך הכל ועושה רושם מאוזן.

כך גם כמה מהחיות בעולם האמיתי כמו סוס הנהר (היפופוטם), שחור האוזניים (קרקל), רגל החליל (ג'ירף, ידוע גם כ"גמל נמרי" בתרגומים ישנים) ואפילו גם מלך הלטאה העריץ (טירנוזאורוס רקס) השייך למשפחת הלטאות האיומות (דינוזאורים).

כשיש ליצור כלשהו שם יוצא דופן ולא אסוציאטיבי, אז אני מחפש בטקסט את הסיבה לכך וחש מבולבל כשאני לא מוצא אותה.

היצור עצמו חמוד בסך הכל ועושה רושם מאוזן.
חידשת לי בנוגע לשמות בעלי החיים שציינת ואני מקבל את זה שצריכה להיות משמעות מסוימת לשם של היצור לדעתי עדיף שהיא לא תהיה ממש ברורה ממבט ראשון אלא תצריך יותר מחשבה.
אבל יכול היות גם שאני טועה ואני אנסה למפלצת הבאה לתת שם שיה ברור ממבט ראשון למה הוא ניתן דווקא לה.

או פשוט לתת פסקת הסבר בטקסט.

שם לא אינדיקטיבי זה לא בהכרח רע, אגב, זה פשוט מבלבל. במוד"מ1 הייתה מפלצת שנקראה Wolf-in-sheep's-clothing. האם היא נראתה כמו זאב? כמו כבשה? לא - זה היה צמח טורף בצורת גזע עץ כרות שיושב עליו ארנב חמוד. מי שהיה מתקרב כדי לצוד את הארנק היה מגלה שהגזע תוקף אותו עם טנטקלים בצורת שורשים ושיש לו פה אנכי מלא שיניים באמצע הגזע. אה, מה עם הארנב החמוד? זה גידול צמחי שרק נראה כמו ארנב ובעצם זה חלק מהמפלצת.

1666715038464.png

או פשוט לתת פסקת הסבר בטקסט.

שם לא אינדיקטיבי זה לא בהכרח רע, אגב, זה פשוט מבלבל. במוד"מ1 הייתה מפלצת שנקראה Wolf-in-sheep's-clothing. האם היא נראתה כמו זאב? כמו כבשה? לא - זה היה צמח טורף בצורת גזע עץ כרות שיושב עליו ארנב חמוד. מי שהיה מתקרב כדי לצוד את הארנק היה מגלה שהגזע תוקף אותו עם טנטקלים בצורת שורשים ושיש לו פה אנכי מלא שיניים באמצע הגזע. אה, מה עם הארנב החמוד? זה גידול צמחי שרק נראה כמו ארנב ובעצם זה חלק מהמפלצת.

צפייה בקובץ מצורף 5668
בתיאור של המפלצת הזאת היה הסבר על מקור השם שלה ?
אני חייב לומר שלדעתי זה שם גאוני למפלצת כי אתה יכול להבין את ההיגיון בשם רק לאחר שקראת את כל הפרטים על המפלצת והבנת איך היא תוקפת.
אני אכתוב עוד כמה פרטים כדי להבדיל את פרח המדבר מיצור רגיל בהתאם למה שהלדין הציע ואכתוב פסקה שתסביר על השם ואפרסם פה רקע חדש.

חזרה