• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 פלייטסט חדש (ואחרון) למו"ד 5

הפלייטסט יצא הלילה (ב-19.9 לפי שעון ארצות הברית) והוא ככל הנראה הפלייטסט האחרון שיתפרסם בחינם.
ניתן להוריד אותו מכאן: http://dndplaytest.wizards.com/

עוד לא הספקתי לעבור עליו, אבל כנראה שהוא כולל גם מקצועות וגזעים של מו"ד 4 - דם דרקון, מצביא וכד'.

מצביא לא ראיתי, טרובדור כן.

גזעים חדשים - דרגוןבורן, טיפלינגים, קנדרים, וורפורג'דס והחבר'ה של דריזט (אלפים אפלים. חבר'ה אפשר לשחק עכשיו סייר אלף אפל עם שתי חרבות מעוקלות!!!11אחד).

כמו כן המון שינויי חוקים פה ושם - משהו עם הסקילים השתנה, חוקי פרופישנסי והרבה שינויים בתוך המקצועות עצמם.

בגלל שעדיין יש לי טעם רע מהפלייטסט האחרון אני מתקשה לקרוא את האחד הזה ברצינות, אבל אני אעשה את זה בהזדמנות. צריך לתת צ'אנס *כלשהו*.

הסתכלתי בקצרה.

בצד החיובי - הם שינו את הסקילים. קצת אוויר לנשימה מהזוועה שהלכה פה בפלייטסט האחרון.
בצד השלילי - זה wizard. לא mage. לא אכפת לי מה הם כותבים שם.
ובצד השלילי יותר - אני רק רואה את דף הדמות שלהם וכבר לא מרגיש שייך. הם בונים את המהדורה הזאת לצעירים, אני מניח. המעגל באמצע כל כך לא קשור... הו ויזארדס, למה?

מזל שעדיין יש את מהדורה 4.

nextorl אמר/ה:
שנייה הרעיון של dnd next לא היה לשלב את שחקני מוד שלוש וארבע?
..לא?

המטרה של המהדורה היא למכור עותקים. הם מנסים לקחת אלמנטים ממהדורות ישנות יותר כדי למנוע את המצב הנורא בעייתי שלהם שחצי מהשחקנים עברו לפת׳פיינדר וקונים ספרים של חברה אחרת (או פשוט ממשיכים לשחק עם עשרים הספרים שהם קנו ל3.5). זה לא אומר שהם יגבילו את עצמם למה שהיה פעם, כי עכשיו אחראים על המהדורה אנשים חדשים עם רעיונות אחרים.

Spinning Mangos אמר/ה:
זה בעצם כמו בטא במשחקי מחשב.

לא קראתי את הפלייטסט הזה עדיין, אחרי מה שהם עשו באחרון יש בכלל סיבה לקרוא?
כן, יש סיבה לקרוא. כי הם לוקחים פידבאקים ומשנים דברים. ואם תתן פידבאק גם על זה, אולי גם מה שפה אתה לא אוהב ישתנה (לא בגלל הפידבאק שלך אישית, אבל זה ככל שיותר שמים פידבאק הסיכוי שזה ישתנה גדול יותר).

אני ממש שונא את הגישה של "החברה הזאת עשו משהו אחד שאני לא אוהב, ועכשיו אני פוסל מראש כל דבר שהם יעשו אי פעם כי זה בטח הכל אותו הדבר". בסדר, הפלייטסט הקודם לא היה משהו. אז? זה אומר שכל המהדורה תהיה גרועה? אולי נעשה על וויזרד חרם וזהו ונפסיק גם לקנות מג'יק, כל המשחקים של החברה הנוראית הזאת גרועים.

rui אמר/ה:
בצד השלילי - זה wizard. לא mage. לא אכפת לי מה הם כותבים שם.
גם לי לא אכפת מה הם כותבים שם, כי אני משחק בעברית, אבל האמת היא ששינו אותו ל-Mage כדי לנתק אותו מהגישה הלמדנית והמדעית של "אשף". המטרה היא שלא תהיה בעיה ליצור דברים כמו ארטיפיסר או פסיון בתור בילדים של מקצוע המג היחסית-גנרי.
rui אמר/ה:
ובצד השלילי יותר - אני רק רואה את דף הדמות שלהם וכבר לא מרגיש שייך. הם בונים את המהדורה הזאת לצעירים, אני מניח. המעגל באמצע כל כך לא קשור... הו ויזארדס, למה?
אז ככה.
הייתה תחרות של דפי דמות שיוצרים שחקנים.
אתה בבירור לא הצבעת בה.
אתה יכול לטעון שרוב השחקנים בעולם הם "צעירים" (בשונה ממך?) אבל אי אפשר להאשים את וויזארדס בדף הדמות הזה.

Spinning Mangos אמר/ה:
לא קראתי את הפלייטסט הזה עדיין, אחרי מה שהם עשו באחרון יש בכלל סיבה לקרוא?
אתה יודע, זה מזכי לי את הפעם ההיא שפסקיטייגר התאכזב למה יש תשעה לחשי ריפוי פצעים ולא לחש ריפוי אחד שאפשר לשנן בכל דרג לחש וזה משפיע על הפוטנציאל שלו.

אה, רגע, עכשיו יש רק לחש ריפוי אחד שאפשר לשנן בכל דרג לחש *כי אנשים הצביעו*.

בקיצור - די לגישה הפטאלית הזו של סוף העולם.

אנחנו בדיוק התחלנו קמפיינג של מהדורה חמישית עם רצח באלדור׳ס גייט, נכון לעכשיו כולם מאוד מתלהבים. כשה״ם, למרות שיש דברים שאני לא הכי מתלהב מהם מקריה של החוקים, המשחק מתנהל בקלות וזורם וכל החוקים פשוט נטמעים ברקע ואין צורך להשקיע בהם מחשבה.

דף הדמות, למרות שנתקל בהרמות גבה מצד השחקנים שלי, התגלה כמאוד נוח במהלך המשחק.

סה״כ המהדורה החדשה מאוד אהובה עלינו, כפי ששחקן אחד אמר, ״זה מרגיש כמו מהדורה שניה עם חוקים של שלוש וארבע״

blackwarder, כשאתה אומר שהחוקים נטמעים ברקע (שזה נדיר במו"ד), האם זה גם בקרב?
ואם זה לא בקרב, עד כמה החוקים משמעותיים תוך כדי משחק?

(קראתי את הפלייטסט החדש ברפרוף).

The oldman אמר/ה:
blackwarder, כשאתה אומר שהחוקים נטמעים ברקע (שזה נדיר במו"ד), האם זה גם בקרב?
ואם זה לא בקרב, עד כמה החוקים משמעותיים תוך כדי משחק?

(קראתי את הפלייטסט החדש ברפרוף).

הם משמעותיים עד כמה שאתה רוצה שהם יהיו, הקרב הראשון של ההרפתקה ״רצח באלדור׳ס גייט״ (שניתן להוריד מהאתר של WotC ) הוא קרב די מורכב ,משתרע על פני שוק שלם וכמה בניינים, במהלכו היתה לי דמות שרצה במעלה גרם מדרגות הסתערה על קשת שעמד עם הגב עליה וירה דרך חלון ודחפה אותו אל מותו תוך כדי שהיא נופלת איתו שלוש קומות לרחוב ושורדת. דמות אחרת ששברה קיר בשביל להגיע לקשת אחר, עוד אחת שרצה בכל האזור ודי הצילה את המצב וקוסם שמת פעמיים.

כל הקרב היה מלא בפעולות שהשחקנים פשוט אמרו שהם עושים ורובן לא היו מוגדרות בחוקים, העובדה שכמעט כל דבר קם ונופל על בדיקת יכולת מאוד מפשטת את המשחק,
שחקן: ״אני מנסה לשבור את הקיר״
אני: ״סבבה, תגלגל בדיקת כוח״
שחקן: ״יצא לי 5״
אני: ״אתה מצליח ליצור סדק קטן בקיר, דרכו אתה רואה את הקשת בצד השני מעיף מבט לכיוונך וממשיך לירות על הקהל שלמטה״

העניין הוא, שבניגוד למהדורה רביעית ולמהדורה שלישית אין הרגשה שאם אתה טועה בחוק מסויים זה סוף העולם, חופש הפעולה של השה״מ נרחב מספיק בשביל לאפשר לו להגיע להחלטה בלי לחשוש שהוא שובר את המשחק.

בסצנה אחרת הקוסם רצה לקנות ינשוף אקזוטי אבל המחיר היה גבוה מידי, הייתה לנו שם סצנה נהדרת בה הדרואיד והקוסם ניהלו משא ומתן והצליחו להוריד את המחיר למשהו שהם יכלו לשלם, במהלך הדיון היה שימוש בקסם הקסמה, וקצת אשליות ושניים שלושה גלגולי קוביה, אבל כל גלגולי הקוביה התרחשו כמעט בלי שנבחין בהם.

חזרה