• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 עזרה בהכנת התקלות לקבוצה קטנה

שלום,
יש לי קבוצה של 2 שחקנים (בלי רצון להרחיב), ואני לא יודע איזה מפלצות לשלוח נגדם, משום שהם בדרגות נמוכות, מה שאומר שיש להם מעט מאוד hp.
הבעיה היא שבמגדיר מפלצות של פאת'פיינדר, המפלצות בדרגות הנמוכות הן חסרות איזון לחלוטין, כלומר שאם אני שולח מפלצת יש סיכויים לא קטנים שהם ימותו במכה, אבל הם גם יכולים להרוג אותה במכה.
האם למישהו יש רעיונות לעזרה? כל רעיון יתקבל בברכה

תודה מראש, הל לורד

התשובה הטובה ביותר
Hell lord אמר/ה:
הבעיה היא שבמגדיר מפלצות של פאת'פיינדר, המפלצות בדרגות הנמוכות הן חסרות איזון לחלוטין, כלומר שאם אני שולח מפלצת יש סיכויים לא קטנים שהם ימותו במכה, אבל הם גם יכולים להרוג אותה במכה.
הן לא "חסרות איזון לחלוטין" - הן פשוט מאוזנות כך שיהוו אתגר הוגן לחבורה של 4-5 דמויות.

אם יש לך רק שתי דמויות בקבוצה, אתה צריך לכוון לדירוג אתגר נמוך יותר ב-2 בערך. לדוגמה אם הדמויות הן בדרגה 1, תן להן להתמודד מול מפלצות בדירוג אתגר 1/3 או קבוצה של מפלצות בדרוג אתגר נמוך יותר (למשל קרב נגד גובלין אחד, או קרב נגד שני קובולדים).
אם הדמויות בדרגה 2, תן להן מפלצת אחת בדרוג אתגר 1/2 או כמה מפלצות בדרגות נמוכות יותר (אורק אחד, או שני גובלינים, או שלושה קובולדים). החל מדרגה 3 תן להן להתמודד עם מפלצת בדרוג אתגר 1 - וכן הלאה.
Hell lord אמר/ה:
הן לא "חסרות איזון לחלוטין" - הן פשוט מאוזנות כך שיהוו אתגר הוגן לחבורה של 4-5 דמויות.

אם יש לך רק שתי דמויות בקבוצה, אתה צריך לכוון לדירוג אתגר נמוך יותר ב-2 בערך. לדוגמה אם הדמויות הן בדרגה 1, תן להן להתמודד מול מפלצות בדירוג אתגר 1/3 או קבוצה של מפלצות בדרוג אתגר נמוך יותר (למשל קרב נגד גובלין אחד, או קרב נגד שני קובולדים).
אם הדמויות בדרגה 2, תן להן מפלצת אחת בדרוג אתגר 1/2 או כמה מפלצות בדרגות נמוכות יותר (אורק אחד, או שני גובלינים, או שלושה קובולדים). החל מדרגה 3 תן להן להתמודד עם מפלצת בדרוג אתגר 1 - וכן הלאה.

התשובה הטובה ביותר
הם 2 דמויות (קוסם ולוחם), והם פשוט הורגים במכה את המפלצות, כי יש להם את האפשרות לתקוף ראשונים (יוזמה גבוהה).
רגע... זה שליש? זה לא אומר לשימוש מרמה 1 עד 3?
ככה או ככה, אם המפלצות תוקפות ראשונות, הן עושות המון נזק, ואם הם תוקפים, הם הורגים את המפלצות (במקרה הזה זה פשוט כי הקוביות יותר אוהבות אותם מאשר את המפלצות)

בפאת׳פיינדר יש יחסית נק״פ גבוה יותר לדמויות פשוט בגלל ק״פ לרוב גבוהות יותר והאפשרות כול דרגה לקבל עוד 1 נק״פ. קצת לא הגיוני שלוחם עם 10 (נק״פ מקסימלי לק״פ ראשון)+מתאם חוסן+1 לא כולל כישרונות נופל במכה בודדת של מפלצת בדרגה 1, אלא אם זה קריט.

אם אנחנו מדברים על אותה מפלצת, כנראה שיש כמה בעיות בסיטואציה שאתה מתאר.

1. אדרת חושך היא מפלצת בדרוג אתגר 1 - כלומר היא יריב ראוי לקבוצה של ארבע דמויות בדרגה 1. כפי שאמרתי - תן להם להתמודד עם מפלצות של 1/4 או 1/3.

2. התקפת החבטה של אדרת חושך גורמת רק 1ק4 נזק. יש לה גם יכולת חנק של 1ק4+4 נזק, אבל היא יכולה להשתמש בה רק בסיבוב הבא (אחרי שהיא תפסה מישהו). 9 נזק זה דבר שהיא מסוגלת לו רק אחרי שני סיבובים לפחות.

חזרה