• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז עוד שני מימוני המון במועדון המיליון

את קמפיין המימון הראשון האיש הזקן כבר ציין בדיון אחר וזה ספר המפלצות החדש של MCDM של מאט קולוויל שהספיק בינתיים להכפיל את יעד המימון (הגבוה מאוד יש לציין) של 600,000.
אני לא מחסידיו של מאט קולוויל והספרים הקודמים שלו לא דיברו אלי בכלל אבל כאן הוא תפס את העניין שלי - ספר מפלצות שפחות מדבר על מפלצות חדשות אלא על שכתוב של יריבים מוכרים.
לטעמי ההגדרה של הספר הזה היא מגדיר מפלצות ברוח מהדורה 4 למהדורה 5 . המפלצות של מהדורה 5 הן פשוט משעממות (בעיני כמובן) במובן המכני, והספר הזה נועד לשנות בדיוק את זה.

ממעבר על דוגמית התוכן המוצעת בדף הקיקסטארטר אפשר לראות את חזרת התפקידים של מו"ד 4 לכל אויב ואויב (חייל, מנהיג, רכז וכו') כמו גם חזרתם של החפ"שים (בהתאמה למו"ד 5) וכמה דברים חדשים כמו חוקים למלווים ובני ברית של החבורה.
לכל היצורים מאותו סוג אמורה להיות יכולת שמשקפת אותם ומשותפת לכולם, במקרה של הגובלינים זה ערמומיות שמאפשרת להם לנוע בלי לעורר התקפה מזדמנת. מעבר לכך בהתאם לתפקיד ולתיאור לכל יצור ישנן יכולות הייחודיות לו. ישנם עוד כמה שטיקים כמו Villian actions שהן טייק מוכר של קולוויל על יכולות אגדתיות.

היצורים בספר אמורים להיות מחולקים ל-3 קטגוריות : יצורים שפועלים יחד (Bands), יצורים ייחודיים (Uniques) ויצורים שמותאמים למקומות/תרחישי התקלות קלאסיים כמו בתי קברות או יער מכושף (Encounter Enviroments).

מימון ההמון כבר השיג את יעדי ההרחבה שלו (טכנית יש עוד אחד אבל הוא לא רלוונטי לספר) שלמעשה יוסיפו עוד כ-200 עמודים של מאורות ואוצרות ייחודיים ליצורים, ובנוסף 7 חבורות של 5 הרפתקנים יריבים שאפשר להציב מול החבורה. מעניין.

ממליץ למי שמתעניין להוריד את דוגמית התוכן ולשפוט בעצמו אם זה מדבר אליו.
מועד ההפצה לתומכים מדבר על אוגוסט 2023 אבל הם הולכים לשחרר אותו לתומכים בשלבים כך שברגע שהם סיימו חלק מסוים הוא ישוחרר.

אותי אישית זה מעניין וכבר תמכתי אבל חייב לציין שהמחיר נראה לי גבוה למדי (PDF ב-40$) גם אם זה הרבה תוכן.

קמפיין המימון השני שחצה את המיליון הוא Old Gods of Appalachia של מונטה קוק.
אין לי הרבה מה לומר עליו כי אני לא ממש עוקב אחרי מונטה קוק או שיטת CYPHER אבל מסתבר שיש לו פודקאסט מצליח מאוד וכמו שזה נראה גם קהל גדול במיוחד.
הוייב שלו נראה מעניין, פנטזיה אפלה ומשיטוט בפורומים נראה שהרבה אנשים דווקא מתכננים לשחק אותו בשיטה של TROPHY DARK.
והוא גם מציע אפשרות לתמיכת המון שלא דרך KICKSTARTER שהרבה מחרימים אותם בגלל המעבר ל-BLOCKCHAIN.

לטעמי ההגדרה של הספר הזה היא מגדיר מפלצות ברוח מהדורה 4 למהדורה 5 . המפלצות של מהדורה 5 הן פשוט משעממות (בעיני כמובן) במובן המכני, והספר הזה נועד לשנות בדיוק את זה.

ממעבר על דוגמית התוכן המוצעת בדף הקיקסטארטר אפשר לראות את חזרת התפקידים של מו"ד 4 לכל אויב ואויב (חייל, מנהיג, רכז וכו') כמו גם חזרתם של החפ"שים (בהתאמה למו"ד 5) וכמה דברים חדשים כמו חוקים למלווים ובני ברית של החבורה.
לכל היצורים מאותו סוג אמורה להיות יכולת שמשקפת אותם ומשותפת לכולם, במקרה של הגובלינים זה ערמומיות שמאפשרת להם לנוע בלי לעורר התקפה מזדמנת. מעבר לכך בהתאם לתפקיד ולתיאור לכל יצור ישנן יכולות הייחודיות לו. ישנם עוד כמה שטיקים כמו Villian actions שהן טייק מוכר של קולוויל על יכולות אגדתיות.
מעיון בפרסומים ובדוגמית התוכן – זה לגמרי נראה כמו מפלצות מו"ד 4 עם המינוח של מו"ד 5. יש גם גרסאות "מקוריות" ליצורים שחברה צד ג' לא יכולה לשלב בספר – מעקם האור הוא חלופה למפלצת תעתוק והמוח האדיר הוא חלופה די ברורה לבוהה.

קמפיין המימון השני שחצה את המיליון הוא Old Gods of Appalachia של מונטה קוק.
אין לי הרבה מה לומר עליו כי אני לא ממש עוקב אחרי מונטה קוק או שיטת CYPHER אבל מסתבר שיש לו פודקאסט מצליח מאוד וכמו שזה נראה גם קהל גדול במיוחד.
הוייב שלו נראה מעניין, פנטזיה אפלה ומשיטוט בפורומים נראה שהרבה אנשים דווקא מתכננים לשחק אותו בשיטה של TROPHY DARK.
הפרויקט הזה גם מוציא המון כסף על פרסום מטורגט. אני כל הזמן נתקל באייל השחור שלו בפרסומות בפייסבוק... אבל זה מונטה קוק במשחק בשיטת סייפר, אז בכנות לא התעניינתי מספיק לקרוא עליו עד עכשיו.
באיזו דרך הוא מיוחד מכל פנטזיה אפלה אחרת?

ספר המפלצות של מאט קולוויל נראה מגניב בהחלט, לא בטוח שאישית אני אשקיע בו, מהסיבה הפשוטה שבאיזור ה5E אני מושקע כרגע בקמפיין מוכן שלא מאפשר המון חריגות מבחינת מגוון יצורים ומבחינת הרעיונות של מאט לגבי מכניקות שמוסיפות עניין, אני מכיר את רובן (נדמה לי) מהמוני הסרטונים שלו.

הפרויקט הזה גם מוציא המון כסף על פרסום מטורגט. אני כל הזמן נתקל באייל השחור שלו בפרסומות בפייסבוק... אבל זה מונטה קוק במשחק בשיטת סייפר, אז בכנות לא התעניינתי מספיק לקרוא עליו עד עכשיו.
באיזו דרך הוא מיוחד מכל פנטזיה אפלה אחרת?
כמו שכתבתי, אני גם לא בדיוק קהל היעד של מונטה קוק או סייפר, אבל אני מניח שהייחוד כאן הוא במובן התרבותי, שאלינו כנראה לא ממש מדבר כישראלים אבל לאמריקאים זה אומר יותר - חיים בעיירות קטנות ומבודדות של כורי פחם כשהטבע עוטף אותך ורכס הרי האפלצ'ים נישא מעליך - מי יודע מה ההרים העתיקים הללו טומנים בחובם ואילו יצורים וכוחות פועלים שם. בפולקלור של יצורים כמו ביגפוט, איש העש, מכשפת בל וכו'.

אם ל deadlands אנחנו עוד מתחברים יותר דרך סרטי מערבונים ותרבות פנאי פופלארית, זה קצת יותר ספציפי. אבל עדיין יכול להיות מעניין למשחק.

זה התיאור מהאתר של הפודקאסט:
Old Gods of Appalachia is an eldritch horror anthology podcast set in the darkest mountains in the world. Our world is an Alternate Appalachia, where these mountains were never meant to be inhabited.
Long before anyone lived in these hills, beings of immeasurable darkness and incomprehensible madness were entombed here. It was during this bygone age, when the Appalachians towered much higher and more menacing than the gentle slopes and ridges we know today, that they were conscripted after a great battle to serve as the final prison for those dark forces. But of course, time marches inexorably on. Eons passed and the walls of the prison begin to wear thin. And Things that slumbered soundlessly below for millennia began to stir and become restless.
They began to call to those who would hear them.
To dig. To seek and find. To follow and serve. To keep this dark and bloody land for themselves and their masters.​

שבאיזור ה5E אני מושקע כרגע בקמפיין מוכן שלא מאפשר המון חריגות מבחינת מגוון יצורים
כרגע כאמור הם שיחררו רק דוגמא לגבי הגובלינים, אבל אם היה לי איזה משחק עם גובלינים בכיף הייתי מנסה לשדרג אותו מכנית.
אבל תמיד אפשר לנסות תחליפים של היצורים או שדרוגים מכניים לא ? נראה לי דווקא יכול להיות מעניין לנסות בקטנה להכניס יריבים שבנויים אחרת מהסטנדרט.

מפלצות למו"ד 5 עם הגישה של מהדורה 4 לקרב יכולה להיות שילוב מנצח - לקחת את ההבנה של תפקידים של יצורים, איזו אווירה ואיזה סגנון לחימה הם אמורים לייצר אבל יחד עם זאת לא להתמקד במשחק תנועה טקטית באופן חזק כמו מהדורה 4 שהרבה אנשים לא אהבו אלא משהו פתוח יותר כמו מו"ד 5.

עריכה אחרונה:
הפרויקט הזה גם מוציא המון כסף על פרסום מטורגט. אני כל הזמן נתקל באייל השחור שלו בפרסומות בפייסבוק...
זה דבר מקובל וגם ריווחי בפרויקטים מוצלחים - אם יודעים לעשות את זה טוב.
אם על כל דולר שמשקיעים מקבלים 2-3 דולר בחזרה, מצוין.

הספר של מט קולוויל נשמע אחלה, אבל אני כבר לא משחק כמעט מהדורה חמש 🫥
לגבי cypher השיטה חביבה אבל זה פשוט לא נשמע לי להיט
אז אני מוותר על שניהם 🫣

BadBug BadBug אם זה אותו דירוג אתגר בערך ואותו סוג מפלצת זה נשמע לי כמו plug and play נהדר.

The oldman The oldman דירוג אתגר אכן אפשר למצוא משהו מתאים, אותו סוג מפלצת לא תמיד בגלל הת'מה הספציפית של אייס ווינד דייל.
אני חושב שספר כזה שימושי יותר למי שרוצה לרענן קצת את קמפיין ההומברו שלו (שכרגע אין לי ממש כזה).

H Hugh כאמור, הספר נראה אחלה, אני מכיר את רוב הרעיונות שלו לשינויים מכנים לבוסים וכאלה, אבל עם כל הכבוד למר קולוויל, אני יודע להכניס טוויסטים ושינויים מכניים גם בעצמי, לא יודע אם זה מצדיק תמיכה, לפחות עכשיו כשאין לי קמפיין הומברו רץ.
הקמפיין בכל מקרה כבר הוכתר בהצלחה ויש מימון, אז אני רק עוקב בסקרנות.
חוץ מזה ברמה אישית אני רוצה קצת לעצור אחרי התמיכה הלא זולה בכלל של OSE החדש :)

חוץ מזה ברמה אישית אני רוצה קצת לעצור
ספר לי על זה. כשתגלה איך עוצרים אשמח לדעת ;)
מובן לגמרי, זה לא שאני מנסה לשדל תמיכה וגם לא נראה לי שקולוויל צריך את עזרתי. סתם זרקתי ששדרוגים ושיפצורים זה משהו שבכל מקרה כל מנחה עושה אז המרת מפלצות בקמפיין קיים יכול לעבוד אחלה אם כי זאת כמובן עוד "שיעורי בית" למנחה ואישית אני מתעצל בלהכין שיעורי בית אז אני אוהב להציע לאחרים =)

שלא תבין לא נכון, אחלה שהבאת את הקיקסטארטר הזה לידיעת כולם, אני בכללי בעד דברים שמקדמים את התחביב וגם דברים של קולוויל :)
לאחרונה מה שפוגע לי בכיס יותר מתמיכות בפרוייקטים אלו מיניאטורות :LOL: :bang:

יש כאן סקירה
מניח שמישהו שיחק בזה אבל זה נשמע כמו קוריוז ולא משחק שאנשים באמת משחקים.
עם זאת יש משחקי מלחמה שדורשים כמה עשרות שעות להשלים את המשחק ויש גם די פופולאריים שצריך יום שלם עבורם.

קצת לא בנושא, אבל היעד הרחבה האחרון של קולוויל מדבר על שהם ישחקו תור במשחק "The Campaign for North Africa" שלפי מה שכתוב זה משחק של כ-1500 שעות???
מישהו שמע על התפלץ הזה אי פעם? נשמע פסיכי לגמרי.
האמת שהיה קצת קשה לי להבין למה שקהל התומכים יתאמץ עבור הסיכוי לראות אותם משחקים בזה? אני ממש מנסה להבין מה מעניין שם, מרגיש שזה יותר לראות אנשים ממש מתאמצים להחזיק את עצמם במשחק במשך זמן לא סביר.

קצת לא בנושא, אבל היעד הרחבה האחרון של קולוויל מדבר על שהם ישחקו תור במשחק "The Campaign for North Africa" שלפי מה שכתוב זה משחק של כ-1500 שעות???
מישהו שמע על התפלץ הזה אי פעם? נשמע פסיכי לגמרי.
כן, זה מימ אינטרנטי מוכר, והמעריצים של קולוויל ניסו לגרום לו לשחק בזה (כנראה כי הוא דיבר על משחקי קופסה ארוכים או משהו) כבר כמה זמן. שוב, זה יותר בדיחה מדבר רציני.

מט קולוויל כבר קרוב ל-1.5 מיליון דולר, אז כנראה שהוא יגיע לשחק במשחק.
מה שמרשים שהפעם אין מיניאטורות שמוצעות בקמפיין - לזכרוני בפעמים הקודמות הוא הגיע לסכומים גבוהים הרבה בזכות מיניאטורות.

חזרה