• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 [מהדורה 3.5] לחשי תחום השפעה לנבחר

שאלה: אני משתמש בספר ההרחבה "המדריך השלם לקדושה" ואני שוקל לאפשר ל"נבחר" (גרסת המכשף לכוהן) אפשרות לקחת לחשים של תחומים ההשפעה של האל שלו בתור לחשים ידועים (הוא לא מקבל לחשים ידועים נוספים עילה פשוט בוחר מרשימה מוגדלת). זה יהיה לא מאוזן?

השאלה היא למה אתה מתכוון באפשרות לקחת, האם אלה אוטומטית לחשים ידועים לו? או שמה הוא יכול לבחור את לחשי תחום ההשפעה כלחשים ידועים?

אישית משיקולי איזון והשוואה אני קצת נגד, המסטיקן גם הוא מתפקד כגרסת מכשף לכוהן, והוא אומנם מקבל תחום השפעה (ללא תלות באל) אבל יש לו הרבה פחות ק"פ ותה"ב. לכן אני מניח שיש היגיון מאחורי זה

לחשים ידועים, הוא לוקח אותם בתור חלק מהרשימה שלו לא באופן אוטומטי. כך שאם הוא יכול נגיד לדעת 2 לחשים מדרג שלוש ולאל שלו יש גישה לתחום מסוים הוא יכול לבחור באותו לחש בתור אחד משני הלחשים הידועים לו.

אלישע- אז אין סיבה לעשות את זה, רוב הלחשים בתחום ההשפעה נמצאים גם ברשימת הלחשים של כוהן גם ככה, יש כמה חריגים, אבל באותה צורה שה"מ פשוט יכול להסכים שאם אתה סוגד לאל כלשהו אתה יכול לקחת את הלחש הזה בתור לחש קודש.

אני יודע, פשוט זו צורה נוחה שחוסכת ויכוחים על איזה לחשים האל מאפשר ובאיזה דרג.
חוץ מזה זה גם נועד ללחשים של תחום השפעה בלבד. למשל לחשי תחום טירוף פתוחים רק למי שיש לו את התחום הזה.
בכול מקרה תודה על העצה.

חזרה