• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה' ישנות / OSR כשהקופסא האדומה הציעה לנו ליצור מפלצות גונזו

במסגרת ההצעות של הקופסא האדומה ליצירת הרפתקאות, היה גם קטע הטקסט הזה:

1688740908745.png

שימו לב לתרגומים היצירתיים מאנגלית ל Wild Bore או Ogre Jelly.

הכותבים בעצם אומרים לנו כאן שני דברים:
1 - תרגישו חופשי לשנות ולעצב את המפלצות שיש בחוברת, זה המשחק שלכם.
2 - אל תיקחו את המפלצות והמשחק ברצינות רבה מידי.

בשביל ילד שקורא בפעם הראשונה את החוברת לשה"מ, יש בזה בשורה משמעותית.

כמה מכם השתמשו ברעיונות האלה בדיוק?
בתור מנחה מו"ד מתחיל השתמשתי בשלד שיורה פרקי אצבעות בתור קליעי קסם (היתקלות קטלנית למדי) ובהרפיה שמנגנת באקורדיון (החבורה לקחה אחר כך את האקורדיון לעצמה, ביחד עם המחושים של זוחל האשפה והראש של המדוזה...).

שינוי דומה שעשיתי היה חזיר האמת - חזיר שטני שחזר בתשובה וכעת הוא נוטה לצדק, עם לחשים של כוהן צדיק בדרגה 10 ו.. לבוש כחרדי מהמאה ה-20.

זה קטע שמאד זכור לי מהקופסה האדומה וכן, גם אני השתמשתי בשלד היורה את הפרקים מאצבעותיו!
אפילו יותר מזה, בצורה כזו או אחרת, זה אפילו ליווה אותי עד למשחקי ה5e שלי בואריאנטים שונים שעשיתי לשלדים.

גם אני השתמשתי בשלד היורה את הפרקים מאצבעותיו!
באחת מגרסאות היותר-גונזו שלי לדבר הזה, היה אפשר לקחת לשלד את היד ולהשתמש בה כשרביט שיורה קליעי קסם, עם הפרקים באצבעות במקום מטענים.

ואם כבר מדברים, אז הנה עוד כמה הצעות לרעיונות גונזו מוזרים למבוך המו"ד שלכם, שיכולים להתאים גם היום:

1688805309258.png

כלי נשק מעופפים שתוקפים את החבורה זה רעיון שהשתמשתי בו פעם או פעמיים. למעשה, אפילו גבע פרי השתמש בו בהרפתקה ה"אפית" שלו, "מלחמת הפסלים החיים", שפעם קראתי אבל אין לי עותק שלה כדי להביא ממנו ציטוטים. למישהו יש?

מאיפה אתם מעתיקים את הטקסטים האלה? יש גרסה אינטרנטית?
אלו טקסטים מהמדריך למנחה של מו"ד קופסאות, ספציפית קופסה אדומה למנחה המתחיל.
זו מהדורה שהמבוגרים בינינו מכירם משנות ה80.
זה אמור להיות ברשת בפרוייקט או שניים של שימור.

כלי נשק מעופפים שתוקפים את החבורה זה רעיון שהשתמשתי בו פעם או פעמיים. למעשה, אפילו גבע פרי השתמש בו בהרפתקה ה"אפית" שלו, "מלחמת הפסלים החיים", שפעם קראתי אבל אין לי עותק שלה כדי להביא ממנו ציטוטים. למישהו יש?
1688884104619.png
1688884139246.png

אלו טקסטים מהמדריך למנחה של מו"ד קופסאות, ספציפית קופסה אדומה למנחה המתחיל.
זו מהדורה שהמבוגרים בינינו מכירם משנות ה80.
זה אמור להיות ברשת בפרוייקט או שניים של שימור.
אני יודע מה זה, רק שאלתי מאיזה אתר הם העתיקו את הטקסט?

Trick Monster: This applies to any variation of a listed monster, such as: a skeleton who shoots its fingertips like a Magic Missile, a two-headed giant ogre, a "goop" dragon that spits green slime or grey ooze, a wild bore (a shaggy man who tells long, dreary stories), a quarterling (half-sized halfling), a Mouth Harpy (who can't sing but plays the harmonica), an Ogre Jelly (looks like an ogre, but...) Rock and Roll Baboon, and so forth​

חזרה