• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

יום הולדת שישי לעולם המערכה מלסטרה!

לפני שש שנים, קיבלתי החלטה שנראתה מטורפת: לעזוב הכל ולהתחיל לכתוב עולם מערכה חדש 'מאפס'. עולם מערכה שיהיה מהודק יותר, לא בנוי באורח כמעט ברור על-בסיס ארצות מהמציאות; בלי הגזעים הקלאסיים של הפנטזיה, ובעיקר - בלי להיות כפוף לאופנות ולגחמות של 'מכשפי החוף' ודומיהם.

מאז, עברתי עליות ומורדות ביחד עם הפרוייקט. מהרצת מבחן ראשונה בכנס שהיתה מוקדמת מדי ולא עלתה יפה, דרך כתיבה מוקדמת מדי של הרפתקאה מוכנה ראשונה ("נשף בתל זאגליל" למי שזוכר/ת), השלמת חוברת מסודרת ראשונה של עולם המערכה בשנת 2020 ועליה שלה לרשת, וההתחברות עם האומנית לילך נצר שמאז ציירה את כל התמונות של מלסטה.

לאחר מכן, הגיעה ההבנה (למרבה האימה שלי אז) שהעולם לא יתקדם בלי לעבוד על שיטת משחק שמתאימה לו, מה שהתחיל את העבודה על ספר החוקים, שבינתיים התקדם יפה והיום מכסה את כל מה שצריך עד דרגות גבוהות מאד יחסית; הרצות מבחן חדשות - גם בכנסים וגם בקבוצות ביתיות, שהצליחו הרבה יותר טוב מההרצה הראשונה; וכמובן (איך לא) פודקאסט ה-Actual play "אחרי ההתנפצות", שהביא לעולם את דארנורל וליריס וכמה רגעי הרפתקאה בלתי נשכחים.

השנה האחרונה היתה בסימן עבודה על הרפתקאות מוכנות, מה שהביא אותי לצלול אל מעמקי העולם המורכב והמתיש למדי של עריכה, עריכה חוזרת, ועוד עריכה אחריה.
לצערי, הפרוייקט הראשון שהיה אמור לצאת כבר לפני חודשים נתקע רגע לפני הסוף, בגלל נסיבות שלא קשורות למלסטרה. לעומת זאת, פרוייקט חדש שבמרכזו הרפתקאה לרמות נמוכות יחסית ("התיבה של קרנף", למי שמכיר/ה), נמצא כיום בעבודה ובתקווה יניב תוצאות בעוד כמה חודשים.

לכבוד יום ההולדת השישי של מלסטרה, אני שמח מאד לגלות שממש השבוע - אחרי לא מעט אנחות יאוש ומריטת שער, סיימתי עריכה ראשונית של חוברת בת 190 עמודים, ש"מזקקת" מתוך המאות על מאות עמודי ספר חוקים, יכולות ולחשים שנמצאים באתר, את מה שצריך כדי ללמוד את השיטה ולשחק בה עד דרגה 6.
לא מדובר סתם בלגזור עמודים, אלא גם בניסוח מחדש של לא מעט מהם, קיצוץ חלקים שלא הכרחיים עבור לימוד של החוקים (אם כי במלסטרה כמו במלסטרה, החוקים וה-lore תמיד קשורים בקשר הדוק למדי).
החוברת נשלחת בימים אלו לקוראים/מעירים ראשונים, לקראת עוד סבב של עריכה, שאחריה בתקווה עריכה מכאנית וסידור במסמך pdf נגיש, ואם אפשר גם הוספת תמונות.
אני מאד, מאד מקווה שעד יום ההולדת הבא של מלסטרה, גם ספר החוקים למתחיל וגם הרפתקאה מוכנה ראשונה יהיו זמינים ברשת עבור כל מי שירצו להתנסות במלסטרה. מפחד להתאכזב כמובן, אבל עדיין מקווה.

יש לכם שאלה? הצעה? רוצים לייעץ או לעזור לעולם של מלסטרה להתקדם, או סתם לעודד (אם יש משהו שבוני עולמות צריכים תמיד, זה עידוד!), או למסור ד"ש לשחקנית של דארנורל? אשמח מאד לשמוע ממכם, כאן, בהודעה פרטית או בכל דרך אחרת שתרצו.

עולם המערכה מלסטרה

מזל טוב למלסטרה, וכל הכבוד על כל ההשקעה והעבודה!
למסור ד"ש לשחקנית של דארנורל?
מי לא רוצה למסור ד"ש לשחקנית של דאר'נורל? נבט, תמסרי את הד"ש גם לליריס.

יומהולדת שמח לעולם המערכה הכי חי וצומח בעברית😇

למרות שבלב אני תמיד אשאר ילד שגדל על קלדאריה, מעורר השראה כמה הספקת ולכמה עוד אתה מכוון, אני מאחל עוד המון המון בהצלחה וצמיחה למלסטרה😇

יומהולדת שמח לעולם המערכה הכי חי וצומח בעברית😇

למרות שבלב אני תמיד אשאר ילד שגדל על קלדאריה, מעורר השראה כמה הספקת ולכמה עוד אתה מכוון, אני מאחל עוד המון המון בהצלחה וצמיחה למלסטרה😇

גם אני מתגעגע מפעם לפעם לכמה אלמנטים מקלדאריה בכלל ומהידרוסט בפרט. אבל בגלל שהעולם היה מודבק ביותר מדי טלאים, וגם קשור מדי לעמים במציאות, היה קשה לקחת אותו הלאה - עד כמה שניסיתי.
חלק מהאווירה הויקטוריאנית (בהתאמה כמובן למלסטרה) אולי תופיע מחדש כאשר אגיע לכתוב על נמל ראלסורם וסביבתו, כולל אפילו משהו שמקביל קצת למסדר סנט קלאודור :)

גם אני מתגעגע מפעם לפעם לכמה אלמנטים מקלדאריה בכלל ומהידרוסט בפרט. אבל בגלל שהעולם היה מודבק ביותר מדי טלאים, וגם קשור מדי לעמים במציאות, היה קשה לקחת אותו הלאה - עד כמה שניסיתי.
חלק מהאווירה הויקטוריאנית (בהתאמה כמובן למלסטרה) אולי תופיע מחדש כאשר אגיע לכתוב על נמל ראלסורם וסביבתו, כולל אפילו משהו שמקביל קצת למסדר סנט קלאודור :)
אומג🤩🤩🤩
זה יהיה כזה אדיר🤩🤩🤩
וכבר עכשיו יש כמה נימות ויקטוראניות באיך שהדינמיקות התרבותיות בתוך מלסטרה פועלות
אבל זה יהיה נהדר לראות את זה באופן מודגש יותר הנמל ראלסורם
ואומג🤩😍🤩😍🤩😍
סנט קלאודור😍🤩😍🤩😍
זה וקלדאריה הם בהחלט נוסטלגיה מתוקה מאוד שאני מתגעגעת אליה😁😁😁
[וחלק ניכר מהגעגוע זה שאלות שנותרו פתוחות לגבי גורלן ועלילותיהן של עלמות מסויימות😅😉]

עובדה משעשעת: נגעתי בעקיפין בעניין נמל ראלסורם והפוליטיקה סביבו בהרפקתאה שהכנתי ממש עכשיו.
(אם כי לא הגעתי לעלילותיה של עלמה כזו או אחרת שאולי תקבל מחווה ישירה יותר אם וכאשר אגיע לנמל ראלסורם עצמו).

ואגב - עדכון חשוב בספר החוקים יעלה לאתר מחר בערב.

חזרה