• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים טכניקת הלהב המאוזן - גרסא שמיימית

פיזבן

פונדקאי ותיק
אז ככה, התחלתי לא מזמן לשחק הנשגבים וקראתי על טכניקת הלהב המאוזן [even blade] שנראתה לי יושבת בול על קונספט הדמות שלי
הבעיה היתה שמדובר במיומנות ארצית שכנראה נועדה יותר לדמי דרקון, ולכן התעצומות הן חלשות ויקרות יחסית לתעצומות נשגבי השמש.
לכן החלטתי לשכתב קצת, להוציא קצת, להוסיף קצת, ולהלן גרסא ראשונית שלי לאמנות סיוף. אשמח לפידבקים הולמים.

תנאים: יש להשתמש בחרב/דייקלהב חד-ידניים. ניתן להשתמש בשתי חרבות. מינימום אמנות לחימה: 2.

מוות בין פעימות הלב
מחיר: 2מ; מינ: קפא"פ 2, מהות 1; סוג: תגובה (שלב 1)
מילות מפתח: רצף
משך הפעולה: מיידי
דרישות קדם: אין
ניתן להשתמש בתעצומה זו כאשר הדמות מבצעת פעולת התקפה (אבל לא מפוצלת) בטיק בו גם אחרים פועלים: ההתקפה שלה תהיה לפני פעולות אחרות בטיק הזה. המטרה שלה משתמשת בד"מ הנמוך יותר מבין זה שהיה לה לפני הפעולה או אחרי הפעולה הנוכחית שלה כדי להגן על עצמה, ואילו אמן הלחימה עצמו משתמש בגבוה מבין הד"מ שלפני או אחרי פעולתו בטיק הזה.
אם דמויות אחרות משתמשות בתעצומה דומה כדי לפעול ראשונות, כולם פועלים במקביל כרגיל.

שליטה בנשימה ומהות
מחיר: 3מ; מינ: קפא"פ 3, מהות 2; סוג: תגבור
דרישות קדם: מוות בין פעימות הלב
הנשגב חייב שתהיה חרב בהישג ידו, אך אינו חייב שתהיה שלופה. תעצומה זו מתגברת את פעולת ההצטרפות לקרב, ומוסיפה לגלגול מספר הצלחות השווה לדירוג הקפא"פ שלה. התעצומה שולפת באופן תגובתי ומיידי את הנשק במידה ואינו שלוף כבר.

עצום עינייך והבט
מחיר: 3מ; מינ: קפא"פ 3, מהות 2; סוג: תגובה (שלב 1)
דרישות קדם: שליטה בנשימה ומהות
הדמות יכולה להשתמש בתעצומה זו כהתקפה רגילה, או כפעולה תגובתית כדי להפסיק פעולת כיוון. אם ליריב יש מחסרי ד"מ, מחסרים אלה מוכפלים כנגד התקפתו של אמן הלחימה.
בנוסף, לרגע קצר, הדמות רואה עקבות מהות התלויות באוויר סביב יריבה ויכולה לעקוב אחר מקורן. השחקן רשאי לשאול את המנחה לגבי אפקט יחיד הקשור באויב, בין אם מתייחס לתעצומה שלו, נשק קסום, ברכה קדושה, יכולת הגנתית כללית וכדומה. שאלות דוגמת "האם הוא משתמש בתעצומות ספיגה?", "למה החצים הללו זוהרים?" או "האם זה אפשרי עבורי לפגוע בו בכלל?" הן לגיטימיות. שאלות לא הולמות הן שאלות הכוללות מספרים וערכים חישוביים.
ניתן להשתמש בתעצומה זו רק פעם בפעולה.

ריקוד הלהבים
מחיר: 5מ; מינ: קפא"פ 4, מהות 2; סוג: תגבור
מילות מפתח: עמידת מוצא
משך הפעולה: סצנה אחת
דרישות קדם: עצום עינייך והבט
הנשגב שולט במיומנות רבה בחרבו, ונראה כאילו תוקף מכל הכיוונים בו-זמנית. כל מי שמופנית כנגדו התקפה מצד הנשגב חייב להצליח בבדיקת (תפיסה + אבחנה) ברמת קושי השווה לקצב הנשק של הנשגב כדי לצפות אותה. הנשגב יכול, כפעולה תגובתית, להעלות את קצב הנשק בעלות של מאנה לנקודה, עד למקסימום של (עורמה + קפא"פ), אך לא לצורך פיצול פעולות. לא ניתן לשלב כוח זה עם פיצול פעולות.

התקפת עוצמה בוערת
מחיר: 3מ, או 3מ +1כר; מינ: קפא"פ 4, מהות 2; סוג: תגבור
מילות מפתח: רצף, ברור
דרישות קדם: ריקוד הלהבים
התקפה מוצלחת גורמת נזק חודר, אך אם היריב חוסם בהצלחה את ההתקפה, הדמות יכולה כפעולת תגובה להשקיע נקודת כוח רצון כדי לשבור את הנשק החוסם.
לא ניתן לשבור עתקים בצורה זו, אך רוב הנשקים הרגילים ירוסקו או יחתכו לשניים. נשק משובח, יוצא דופן או מושלם יכול להתנגד להרס. הבעלים מגלגל קוביה, שתיים או שלוש בהתאמה, כשהצלחה מציינת ששרד את המכה.
אם שבר בהצלחה את הנשק, יכול אמן הלחימה להמשיך את ההתקפה נגד יריבו. הוא מאבד 3 הצלחות מגלגול ההתקפה, אך מתייחסת למותקף כאילו לא היה לו ד"מ חסימה מלכתחילה.

טכניקת הסייף הזריז
מחיר: 2מ; מינ: קפא"פ 4, מהות 2; סוג: תגובה (שלב 2)
מילות מפתח: רצף, התקפת נגד
דרישות קדם: ריקוד להבים
כשאמן הלחימה מותקף, הוא מסוגל להגיב במהירות מפתיעה. הוא מגלגל (מהות) ומוסיף את התוצאה לד"מ החסימה שלו. אם התקבלה בגלגול זה הצלחה אחת לפחות, וההתקפה נכשלה, הנשגב פוגע אוטומטית ביריבו עם הפרש השווה לד"מ חסימה שלו פחות מספר ההצלחות של היריב במתקפה.
ניתן לתגבר תעצומה זו ע"י שימוש במצויינות קפא"פ ברצף.

יציבת היוקון העקשן
מחיר: 2מ; מינ: קפא"פ 4, מהות 2; סוג: תגובה (שלב 2 או שלב 8)
מילות מפתח: רצף, ברור
משך הפעולה: פעולה אחת
דרישות קדם: ריקוד הלהבים
עד לפעולתה הבאה, הדמות אינה סובלת ממחסרי פציעה, היא מוסיפה את דירוג הקפא"פ שלה לספיגת חבטה וקטלני, ומחצית דירוג הקפא"פ (מעוגל מעלה) לספיגה חמורה.
אמן הלחימה לא יכול להימנע ממוות ע"י שימוש ביציבת היוקון העקשן, אך הוא יכול להפעיל אותה כדי לפעול כאשר אינו כשיר כדי לפעול כרגיל באותה פעולה.

חד וחלק כנייר
מחיר: 3מ; מינ: קפא"פ 4, מהות 3; סוג: תגבור
משך הפעולה: פעולה אחת
דרישות קדם: התקפת עוצמה בוערת, טכניקת הסייף הזריז, יציבת היוקון העקשן
בהינף זריז ומדויק של החרב, יכול הנשגב לגרום ליריבו לכאב בלתי-נסבל. הוא מבצע התקפה כנגד היריב, אך אם פוגע הוא אינו גורם נזק ממשי, אלא מחסר -1 לכל הערכים. ניתן להשתמש בתעצומה זו בפיצול פעולות ללא עלות נוספת, כשכל פגיעה מעלה את המחסר באחד.

התקפה עלומה בלתי-אפשרית
מחיר: 3מ, 1כר; מינ: קפא"פ 5, מהות 3; סוג: תגבור
דרישות קדם: חד וחלק כנייר.
התקפה עלומה בלתי-אפשרית משגרת התקפה סמויה יחידה. אם הדמות רוצה, היא יכולה לשלוף את החרב, לתקוף ולהחזיר אותה לנדנה, ועדיין לא ניתן יהיה להבחין בהתקפה. אלא אם יש ליריב דרך קסומה לגלות התקפות לא צפויות, התקפה זו נחשבת אוטומטית ללא צפויה. כמו התקפת מעידה מבלבלת, ניתן להשתמש בתעצומה זו במהלך קרב, מה שמאפשר לדמות התקפה לא-צפויה אחת.

פיזבן, זה רק ראשוני יאללה לקטול, בע"N

התעצומה יכולה להביא למנצ'קינזם עכשיו שאני קורא אותה לעומק, דוגמא: "באיזה תעצומות הוא משתמש?", עדיף שזה יהיה לשאול את המנחה על 2 תעצומות שנראה לך ואז אתה יודע אם הוא משתמש בהן.

דווקא "עצום עיניים והבט" הוא תרגום ישיר מהספר של אמנויות לחימה.
שיניתי רק עלויות.

פיזבן, מחכה לתגובות ממי שמכיר קצת יותר טוב, בע"N

מוות בין פעימות הלב:
א. לא ברור מה העניין עם הד"מ "לפני ואחרי הפעולה". כמה שאני מבין, זה מבטיח שיהיה לך ד"מ מלא, כי הוא מתחדש בתחילת הפעולה שלך. עדיף לנסח מחדש ולפשט.
ב. כל הצארם יוצר מצב מוזר שאני צריך להכריז על ההתקפה שלי, אבל לא לבצע אותה, כי אמן הלחימה צריך לדעת מה הד"מ שלי.
ג. אם הצארם דורש התקפה, עדיף שהוא יהיה תגבור ולא תגובתי.

עצום עיניך והבט:
א. אם הוא משמש כבסיס להתקפה, הוא צריך להיות מסוג "פשוט", לא "תגובה". ועם "רצף בסיס" לא "רצף".
ב. האפקט הנוסף, כפי שאמרו, הוא מאוד בעיתי. וזה לא משנה שזה היה ככה במגילת הנזיר - הספר הזה ידוע לשימצה במכאניקה הזוועתית שלו. "האם הוא משתמש בתעצומת ספיגה?" זו עוד שאלה סבירה, אם כי לא תמיד רלוונטית - יש תעצומות שיחסמו מכות ולא ישפיעו על הספיגה. שתי השאלות האחרות מאוד... מיותרות. "למה החצים זוהרים" - "כי הם קסומים"? "כי יש לו צארם"? "כי הם עשויים מהות"? לא משהו מועיל יותר מידי. "האם אני יכול לפגוע בו בכלל?" - אלא אם אתה נלחם נגד מישהו עם אמנות לחימה מאוד ספציפית, התשובה היא תמיד "כן, בתנאים הנכונים".

ריקוד הלהבים:
א. אין מילת מפתח "עמידת מוצא" לקפא"פ.
ב. צ'ארמים שנמשכים סצנה נוטים להיות פשוטים, לא תגבור.
ג. הצארם הזה נשבר לחלוטין עם הצארם "זימון חרב סולארית" או איך שהוא לא נקרא בעברית, שיש לו קצב אינסופי. עדיף לבסס את זה על המהות של הנשגב, לא קצב הנשק.
ד. הניסוח של הצארם נורא מסורבל. במקום "להעלות את הקצב של הנשק אבל לא לצרכי פיצול פעולות" עדיף להגיד "להעלות את רמת הקושי של הבדיקה ב1 עבור מאנה 1".
ה. הצארם די חזק למהות 2, הייתי מעלה ל3.
ו. צארמים שנמשכים סצנה שלמה לרוב דורשים כ"ר לשימוש. החריגים לרוב הם עמידות מוצא של א"ל, ונראה שמפה נובעת הבעיה בתמחור.

התקפת עוצמה בוערת
א. בתלות בתשובה שלך לג, יתכן וחזק מידי למהות 2.
ב. דרוש שימוש בד"מ חסימה של המגן, צריך לציין שזה תנאי להפעלה של שבירת הנשק בצורה קצת יותר ברורה.
ג. אפקט המשך ההתקפה לא ברור. האם המגן מקבל ד"מ של 0? האם הוא יכול להשתמש בד"מ החמיקה שלו? להשתמש בצארמים לשחזר אותו?
ד. הגלגול להתנגד לשבירה מיותר.

טכניקת הסייף הזריז
א. צארמים שפוגעים אוטומאטית הם הלכה למעשה התקפה מושלמת, ואפילו יותר, כי לא ניתן לחסום אותם עם הגנה מושלמת. צריך לעלות יותר מאנה ולדרוש כ"ר.

יציבת היוקון העקשן
א. בגדול, זה צארם התנגדות, לא קפאפ. אני לא חושב שיש לו מקום כאן. א"ל הן מה שמשלב כל מיני אפקטים מוזרים, לא קפאפ.
ב. זול מידי למה שהוא עושה. הייתי מעלה ל4 מאנה, אם לא יותר - לא יכול להיות שצארם קפאפ יותר יעיל בלחסום נזק מצארם התנגדות.
ג. לא ברור לי למה הוא שלב 2 או 8. זה נראה כמו שלב 7.

חד וחלק כנייר
א. דרך הפעולה של הצארם לא ממש ברורה. קודם כל, האם ב"פעולה אחת" התכוונת שאפשר להשתמש בו פעם אחת ואז על כל ההתקפות אפשר לשים את האפקט? או שהמחסרים נעלמים אחרי פעולה אחת? ואם הראשון, מתי באמת נעלמים המחסרים?
ב. חסר מילת מפתח "crippling", או "נכות" או איך שזה לא נקרא בעברית. חסרה מילת מפתח "מצטבר".
ג. יש לציין אם מדובר במחסרים פנימיים או חיצוניים.

כמו כן, אני ממליץ לך להסתכל לפחות על הסטייל קפאפ שלי ושל ניב שדומה מאוד במה שהוא מנסה לעשות:
http://www.pundak.co.il/index.php?o...2:--golden-kenshin&catid=23:exalted&Itemid=39

מוות בין פעימות הלב:
אני חושב שתפעול הצ'ארם בא בתגובה למה שמנסה היריב לבצע, לכן זה תגובתי. אנסה לשנות ניסוח למשהו ברור יותר.

עצום עיניך והבט:
הרעיון, למיטב הבנתי, היה לספק מידע שיעזור לנשגב לשפר את האסטרטגיה שלו מול היריב. זה תלוי במנחה תכל'ס, אם יהפוך את זה למנצ'קיני או לאו.

ריקוד הלהבים:
א. עד כמה זה שבור לעשות אמנות לחימה לקפא"פ?
השאר נלקח בחשבון. יטופל

התקפת עוצמה בוערת
לפי מה שאני הבנתי, זו התקפה מוחלשת נגד ד"מ 0. ככה זה היה במקור. אני מסכים שצריך להחליש את זה אחרת זו כמעט התקפה מושלמת.

טכניקת הסייף הזריז
הגישה כאן היא שד"מ חסימה עם החרב אינו שונה בהרבה מגלגול ממוצע של התקפה (מחצית זריזות+קפא"פ+דיוק לעומת מחצית זריזות+קפא"פ+הגנה). הרעיון לא היה לעשות התקפה שפוגעת בטוח, אלא לחסוך גלגולים מיותרים. אני חושב שאולי השינוי הנכון לעשות בתעצומה הוא לדרוש שהתפעול שלה יהיה בשלב 1 במקום 2, לפני גלגול ההתקפה, כך שבעצם אתה לא יודע אם חסמת או לא. ואז, נאמר, להוסיף מהות לד"מ חסימה כדי שיהיה יתרון ולא הימור מוחלט.

יציבת היוקון העקשן
א. בגדול, זה צארם א"ל במקור, עם קצת שינויים שלי.
אני אפילו לא יודע מה זה יוקון. כשחושבים על זה, באמת ספיגה לא מתאים, אני אחשוב על יתרון הולם יותר... אולי התעלמות ממחסרי ד"מ חסימה או משהו כזה.

חד וחלק כנייר
א. הכוונה ב"פעולה אחת" היא שאפשר להשתמש בו פעם אחת ואז על כל ההתקפות אפשר לשים את האפקט גם בפיצול. המחסרים נשארים עד סוף הסצינה?
ב. יטופל.
ג. מחסרים פנימיים או חיצוניים - אני לא יודע מה זה אומר :p.

לגבי העץ שלכם, יש באמת דברים דומים, הכיוון שלי הוא יותר להתקפות בלתי-צפויות ונחושות.

פיזבן, הלאה, בע"N

הסתכלתי שוב ואני רואה שעשיתי שמגלגלים מהות בסייף הזריז וצריך הצלחה כדי שתתאפשר פגיעה.
אני חושב שזה הוגן.

פיזבן, אפילו לא בטוח לגבי התמחור, בע"N

מוות בין פעימות הלב: זה דורש פעולת התקפה. אי אפשר לבצע אותו מחוץ לתורך. מכאן - תגבור ולא תגובתי.

עצום עיניך והבט: אני רק אומר שכדאי להגדיר יותר טוב איזה מידע אתה מקבל. אולי לשאול על צ'ארם ספציפי, אולי לקבל שם של אחד מהצארמים. משהו שלא דורש מהמנחה להתחיל להתברבר.

ריקוד הלהבים: לא מבין את השאלה. בא"ל יש צ'ארמים מסוג "עמידת מוצא". היתרון שלהם הוא שהם עובדים כל הסצנה ולא דורשים כ"ר. החסרון שלהם הוא שאפשר להפעיל רק אחד כזה כל פעם. זה חסר משמעות בקפא"פ, כי אין אף צ'ארם אחר עם "עמידת מוצא" - הדבר הכי קרוב הם צארמים עם style או stance בשם שעובדים לפעולה שלמה או כל הסצנה, והם כולם דורשים כ"ר (אבל אפשר להפעיל כמה כאלה שבא לך). לפיכך, לצארם הזה אמור להיות עלות של כ"ר בנוסף.

טכניקת הסייף הזריז: אמרתי את דעתי, עשה מה שנראה לך. לדעתי זה צריך כ"ר.

חד וחלק כנייר: מחסרים פנימיים = מצב של הדמות שמפריע לה לבצע פעולות. גורר מינוס לקוביות. מחסרים חיצוניים = מצב של הסביבה שמפריע לדמות לבצע פעולות. גורר מינוס להצלחות. הכוונה פה היא כפי הנראה למחסרים פנמיים ולא חיצוניים.

סוף סוף יצא לי לקרוא את העץ בעיון:
כללי: שזה יהיה עץ קפפ ולא א"ל אבל שיהיה חובה 2 נק' בא"ל (ואם רוצים את עמידת המוצא וצפונה אז צריך 3 נקודות)
כן אני יודע שאין עמידת מוצא בקפאפ-אז מה זה מגניב שלא יהיה קנוני-זה יכול להיות גם כמו הצדעה כלשהי או משהו בסגנון
מוות בין פעימות הלב:נראה לי הכי פשוט שנעשה שהד"מ של היריב לא יתרפרש עד שמגיע תורו באמת (כאילו פעלת טיק אחד לפניו)
ושיהיה באמת מסוג תגבור
שליטה בנשימה ובמהות: סבבה
עצום עיניך והבט: כמו שפסקי אמר יש לתקן לפשוט ולרצף בסיס
בנוסף אין לי בעיה עם האפקט זה פלאפי ונחמד אני מודה שזה לא יעזור כל פעם כמו שכשנלחמתם ברקדנית - אבל בפעמים שזה כן ישנה זה יהיה מגניב
ריקוד הלהבים:
כאמור תשאיר את עמידת המוצא
כמו שפסקי אמר: רמת הקושי היא מהות הנשגב וניתן לשלם 1 מאנה עבור העלאה של 1 בקושי עד רמת עורמה+קפאפ
אכן מהות 3 (וגם כל שאר התעצומות מכאן צפונה
להוסיף לעלות כ"ר
התקפת עוצמה בוערת:
רק אם היריב חסם כלומר ד"מ חסימה
בגלגול הבדיקה אם נשבר הנשק מגלגלים מהות +כוח והקושי הוא 1,2,3, בהתאמה
בהתקפה השניה ניתן ליריבלהגן ע"י חמיקה כמובן
הסייף הזריז: דווקא נחמד היה יותר שזה היה התקפה מושלמת ולא סתם התקפת תגובה
תשאיר את הפגיעה האוטומטית רק שנה את התמחור לפי העלות של התקפה מושלמת של קפאפ (כ"ר אם צריך ושאר ירקות)
וכמובן שהיריב יכול להשתמש בהגנה מושלמת בשביל זה
יוקון עקשן: זה באמת התנגדות ולא קפאפ - לבטל
חד וחלק כנייר:
נכות כמו שפסקי אמר
המחסרים שיהיו פנימיים-וחשוב לציין מתי המחסרים נעלמים - בדוק בספר של האביסלים יש צארם דומה או מצוינות כזו נראה לי שזה יהיה צארם ברור
אגב אולי במקום זה תגרום נזק חמור ולא מחסרים נראה יותר מגניב
התקפת עלומה בלתי אפשרית: צריך לחשוב אם זה מהות 3 או 4

חזרה