• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים הנשגבים VS עולם האפלה

amitf0123 אמר/ה:
דבר שני, בעולם האפלה יש חופש כמעט בלתי מוגבל, אתה יכול להיות סוחר, הרפתקן, ואפילו פוליטקי.

האמת שבנשגבים יש לך מבחר בלתי נדלה של אפשרויות מה להיות... מפוליטיקאי עד למתנקש

ולנושא, אני לא שיחקתי בעולם האפלה אבל אני יותר מתחבר לרעיון של הנשגבים (האפיות) מאשר לאנשי זאב וערפדים

אלה משחקי די שונים מבחינת ת'מה, וגם לא ברור לי אם אתה מדבר על עולם האפלה הבסיסי או על אחד מתתי המשחקים שיש בו.
אישית לא התחברתי לת'מה של עולם האפלה אף פעם, בעיקר כי לא כ"כ הבנתי מי הדמויות ומה הן אמורות לעשות בדיוק.

מבחינת אווירה וסגנון- מדובר בשני מוצרים שונים לגמרי של WW
הנשגבים עוסק בפנטזיה הירואית- יש בעיקרון כמה סוגי נשגבים
וכל אחד נותן דגשים אחרים בעולם המשחק, אבל בגודל זו פנטזיה הירואית
(דמויות חזקות בהרבה מבני אדם רגילים, כוחות מיוחדים וחפצי קסם)

עולם האפילה- השם קצת מרמז, בעיקרון זו פנטזיה אפלה
הדמויות פה הן בבסיסן בני אדם רגילים שעברו שינוי, אם כפוי או כתוצאה טבעית של הטבע האמיתי שלהם\נולדו לתוך זה
בבסיס כל משחק בעולם האפילה עומדת ההתמודדות של הדמות עם ההווי שלה- מי שהיא, וההשלכות של המעשים שלה (ערפדים בבירור צריכים דם כדי להתקיים, אבל קוסמים למשל מעוותים את המציאות ויכולים לגרום להשפעות מתמשכות על הסביבה)

אין שיטה שהיא "עדיפה" כי כל עולם מערכה הוא בסגנון משל עצמו,
מבחינת מגוון גם אין פה שום קושי- חברת WW מאמינה ביכולת של שחקנים לעבוד עם המערכת וליצור כל דמות שיצרו (המכניקה מעוצבת כך שלשחקן יש חופש בחירה די נרחב והוא יכול עם הזמן גם לפתח את הדמות בדיוק כמו שהוא רוצה ולא מתקדם בצורה נוקשה על בסיס דרגות, אלא קונה בנקודות ניסיון את מה שהוא רוצה לשדרג)
והם אפילו מעודדים שחקן לעצב קודם את הדמות מבחינת אופי ותיאור לפני שיבנו את דף הטכני.

באופן אישי שיחקתי פרקי זמן כמעט שווים בשתי המערכות (במהדורות הישנות וגם בחדשות)
בסופו של דבר השאלה מה יותר מעניין אותך כעולם משחק וסיפור (אגב מבחינת רמות כוח גם בעולם האפילה יש כוחות הרסניים להפליא, הם פשוט לוקחים הרבה יותר זמן לפיתוח)
בנשגבים יש קצת יותר דגש שמזכיר סיפורי קומיקס\מנגה של גיבורי על, בעוד שעולם האפילה מרגיש יותר כמו משחק באימה וקוינספרציה עם דגש על דרמה אישית (קצת בסגנון של "עיר החטאים\sin city")

עוג - מה שמעת על עולם האפלה?

נ.ב: הפתיע אותי שבפורום על הנשגבים ועולם האפלה אף אחד לא דיבר על הנשגבים מול עולם האפלה. זה למה פתחתי את העץ.
נ.נ.ב: זה וגם העובדה שלא שיחקתי בשניהם ועל שניהם שמעתי דברים מעניינים.

darkmo10 אמר/ה:
עוג - מה שמעת על עולם האפלה?
לפי מה שהבנתי אפשר לסחור שם ב*הכול*, כולל מיומנויות, ציוד, חלקי גוף, וזה נראה לי מכאניקה ממש מוזרה, למרות שאני לא יודע אם זה חוק בית של איזה שה"מ יחיד או שזה באמת חלק מהשיטה

עוג שמע את הכל ממני, זה חוק בית, המנחה בדרך כלל משתמש בו אם השחקנים מנסים לאסוף כוח ממש מהר, ואין להם רולפליי(בקיצור, מנצ'קינים), חוץ מזה, מה ששמעת ממני הוא לא המקור, אם אתה רוצה לדבר עם מישהו, שיכול להסביר לך את השיטה בהיגיון מוחלט, אז תדבר עם המנחה שלי.

amitf0123 אמר/ה:
עוג שמע את הכל ממני, זה חוק בית, המנחה בדרך כלל משתמש בו אם השחקנים מנסים לאסוף כוח ממש מהר, ואין להם רולפליי(בקיצור, מנצ'קינים), חוץ מזה, מה ששמעת ממני הוא לא המקור, אם אתה רוצה לדבר עם מישהו, שיכול להסביר לך את השיטה בהיגיון מוחלט, אז תדבר עם המנחה שלי.

אני אשמח לשמוע על החוק בית הזה אם תוכל לפרט בבקשה

(כמו שזה נשמע על פניו זה מזכיר לי קטעים מסויימים שאני מכיר מהפלאף של עולם האפילה ודברים מהספר של פרומת'יאן)

כמו שציינתי קודם (אני הייתי האורח הנ"ל)
הת'מה והז'אנר שכל אחד מהמוצרים מספק שונה, אפשר לערוך אלף ואחת השוואות
אבל כמו שפסקי אמר, WotG לעומת QIN זו השוואה שנכון לעשות
כי מדובר בשיטות שמספקות את אותה הת'מה והסגנון

מכנית יש קווי דימיון בין המוצרים, אבל כל ההבדלים שם מכוונים
(מעבר לכך שעל כל מוצר עבד צוות אחר)
יש המון שיקולים שקשורים לכך שהמכניקה משרתת את הת'מה והעולם עצמו,
ובלי לגלוש לדיון על פיתוח משחקים- ההבדלים המובחנים ידועים, והם מכוונים.

בסופו של דבר אלו מוצרים שונים למשחקים בת'מות שונות
(עולם האפילה לפנטזיה אפלה וקודרת ברובה
נשגבים- פנטזיה אפית\הירואית עם נגיעות מנגה\קומיקס)
כמובן שאפשר לקחת כל משחק לאיזה כיוון שרוצים, אבל אלו הת'מות כמו שWW מציגים אותם.

חזרה