• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 דרקונים ונתונים [דו"נ 163] שריונות מאגיים- לחשים לאשף ומפלצת

שריון מאגי הוא לחש עתיק שנפל מפופולריות. בעבר, לחש מגננה ידוע למגוון רחב של אשפים, היום לחשי מגן ולחשים יותר התקפיים בטבעם לקחו את מקומו בארסנל הלשים הידוע של אשפים- ומרבית האזכורים שלו הם מאשפים עתיקים יותר שלמדו בצורה יותר מסורתית. בהיאמר זאת, לעתים עדיין ניתן לראות אשפים מוקפים בשריון אנרגיה מגוננת, המסוגל להרחיק ולפגוע באויבים שמתקרבים אליהם יתר על המידה.

כוח: שריון מאגי- תכלית אשף 10
אתה מקיף את עצמך בשריון אנרגיה כחלחל היושב עליך כמעטה הגנה, ומסוגל לשלוח פרץ אנרגיה כאשר מישהו מגיע קרוב יתר על המידה.
יומי * מאגיה, מגננה
משנית * אישי
השפעה
: עד סוף ההיתקלות, אתה זוכה בתוסף כוח 1+ לדרג"ש, וכאשר אתה פוגע ביצור הסמוך אליך באמצעות כוח מאגי טווח או אזור (אך לא קרוב)- אתה מסוגל לדחוף את היצור משבצת לפני החלת יתר השפעות הכוח עליו.

כוח: שריון מאגי דגול- תכלית אשף 16
שריון אנרגטי רוטט מקיף אותך, מוכן לצרוב אויבים בכוח מאגי כאשר הם מגיעים למרחק מסוכן.
יומי * כוח, מאגיה, מגננה
משנית * אישי
השפעה
: עד סוף ההיתקלות, אתה זוכה בתוסף כוח 2+ לדרג"ש, וכאשר אתה פוגע ביצור הסמוך אליך באמצעות כוח מאגי טווח או אזור (אך לא קרוב)- אתה גורם ליצור למתאם התבונה שלך נזק כוח והיצור סובל מרגישות 5 לנזק כוח עד סוף תורך הבא.

שריון מאגי חי
בארצות האבלות של אברון, אסון נורא בקנה מידה עצום גרם לקסם לצאת משליטה ולאזור לשנות את פניו לעד. לחשים חיים, התגלמות קסם אגרסיבית שמהווה כמעט כוח טבע אכזרי- מסתובבים ברחבי ארצות האבלות ומתקיפים כל דבר העומד בדרכם- מוכנעים רק לאשפים החזקים ביותר שמסוגלים לשלוט בהם.
שריונות מאגיים חיים הם סוג כזה של לחש חי, מסתובבים כמעטות שריון מרחפים שמדמים את השריונות העתיקים של אימפריית סיירי. הם לא מתכוונים לגונן בשום צורה, ממש כמו יתר הלחשים החיים הם מתקיפים כל יצור חי באזור, מסתערים ומכנסים לנעול בתוכם יצורים עד שהחיים יוצאים מהם. הם נוטים להסתובב יותר בקבוצות מיתר הלחשים החיים, ובגלל הדרך היחסית מסודרת בה הם מסתובבים, שמזכירה פטרול צבאי- שמועות מסתובבות על איזו תבונה מסתורית שיש להם, בניגוד ליתר הלחשים החיים. אבל עד כה, אף אחד לא חזה בדבר.
המראה שלהם הוא כשל שריונות בצבע כחול בהיר-לבן, עם סימני האימפריה העתיקה, מרחפים מעט מעל הקרקע, ופונים לכיוון בו הראש היה אמור לשבת לו היה לובש את השריון יצור חי.

מפלצת: שריון מאגי חי- חייל דרגה 15
חיה חוצנית בינונית (עיוורת, רפש)- 1200 נק"נ
יוזמה
11+; חושים תפיסה 17+, חוש עיוורון (Blindsight)
הילת מגננה (הילה 1) כאשר יצור מתחיל את תורו בהילה הוא מסומן בידי השריון המאגי החי
נק"פ 150 מדמם 75
דרג"ש 31, קשיחות 28, תגובה 27, רצון 26
עמידות 10 כוח
מהירות 6 (ריחוף)

[קפא"פ בסיסי] חבטת שריון (רגילה, לפי רצון)
20+ נגד דרג"ש, 3ק8+8 נזק והמטרה נטועה ומסומנת עד סוף תורה הבא.
[קפא"פ] נעילה (רגילה; זמין רק כאשר אין אף יצור אחר נעול, לפי רצון) * כוח
מטרה יצור בינוני או קטן יותר, 20+ נגד קשיחות (פוגע אוטומטית ביצור מסומן), הנעילה מושכת את היצור לשטח השריון המאגי והיצור אחוז, ובכל תור שהוא מתחיל במצב הזה הוא סופג 10 נזק כוח. כאשר השריון המאגי זז, הוא מזיז איתו את השריון המאגי. היצור לא מושפע מכל השפעת תנועה כפויה שמקורה לא בשריון האוחז בו, וכאשר הוא משתחרר הוא מחליק למשבצת לבחירתו לצד השריון המאגי החי. בכל תור בו היצור מתחיל אחוז, הוא סופג 10 נזק כוח.
[מגע] שבירת מפרקים (משנית; היתקלות) * כוח
מגע, כנגד היצור הנעול, 20+ נגד קשיחות, 3ק8+ 8 נזק כוח והיצור סובל ממחסר 2- לדרג"ש ולניסיונות השתחררות (הצלה לסיום).
[קפא"פ] הסתערות מאגית (רגילה, כאשר יש יצור מסומן אחד לפחות; התקלות) * כוח
לפני ההתקפה, השריון המאגי יכול לנוע 5 משבצות כל עוד הוא מסיים את תנועתו ליד מטרה מסומנת (10 משבצות למטרה ממקור כוח מאגי), 20+ נגד תגובה, 4ק8+ 8 נזק כוח והמטרה נטועה (הצלה לסיום).
מודעות הגנתית
כאשר מטרה מסומנת בידי השריון המאגי החי וסמוכה לו, היא צריכה לנצל משבצת תנועה נוספת על מנת לצאת ממשבצת בתנועה.

נטייה חסר נטייה; שפות -
מיומנויות אתלטיקה 18+, תפיסה 17+
כוח 23 (13+), חוסן 22 (13+), זריזות 19 (11+), תבונה 5 (4+), חכמה 20 (12+), כריזמה 8 (6+)

עריכה אחרונה:
מגניב מאוד! באמת חסר הלחש שריון מאגי במהדורה 4 – אחלה headcanon מדוע הוא לא נמצר בספר החוקעם לשחקן ;)

המפלצת מצוינת, אבל אני ממליץ להפוך את יכולת הרענון ליכולת התקלות. מדובר במפלצת רגילה ולא בעילית או בכירה, וכבר יש לה יכולת התקלות אחת. בעיני זמן חיים ממוצע של 4-5 סיבוביקרב יספיק לה להשתמש בכל יכולת פעם אחת וגם קצת להרביץ, שזה מעניין מספיק, ומעבר לכך רענון סתם ייצר לך עוד גלגולים שבממוצע לא יעשו הרבה (מה גם שיהיו בקרב כנראה מספר שריונות, אז צריך לגלגל לכולם, וגם שההשפעה היא עם משך של הצלה לסיום כך שלא בהכרח יש על מה להפעיל אותה שוב ושוב).

הא, עד שאמרתם לא שמתי לב בכלל לחוסר בשריון מאגי, מעניין.
שריון מאגי דגול בעצם מכריח אותך לספוג התקפות מזדמנות (אלא אם יש לך יכולת שמאפשרת לך לא לעורר מזדמנות, כמו לדוגמה השריון הקסום shadowdance armor), זה מכוון? בדרגה הזו, הייתי מצפה שלא יהיה לכוח חסרון כזה בולט.

מגניב מאוד! באמת חסר הלחש שריון מאגי במהדורה 4 – אחלה headcanon מדוע הוא לא נמצר בספר החוקעם לשחקן ;)

המפלצת מצוינת, אבל אני ממליץ להפוך את יכולת הרענון ליכולת התקלות. מדובר במפלצת רגילה ולא בעילית או בכירה, וכבר יש לה יכולת התקלות אחת. בעיני זמן חיים ממוצע של 4-5 סיבוביקרב יספיק לה להשתמש בכל יכולת פעם אחת וגם קצת להרביץ, שזה מעניין מספיק, ומעבר לכך רענון סתם ייצר לך עוד גלגולים שבממוצע לא יעשו הרבה (מה גם שיהיו בקרב כנראה מספר שריונות, אז צריך לגלגל לכולם, וגם שההשפעה היא עם משך של הצלה לסיום כך שלא בהכרח יש על מה להפעיל אותה שוב ושוב).
האמת שבאמת היכולת שבירת מפרקים הייתה יכולת שקצת פחות ידעתי מה לעשות איתה, אבל להפוך אותה להיתקלות זה מספיק סבבה. זה כן יצור שבאמת אני מצפה לראות כמה ממנו בקרב, אז זה באמת כנראה נכון יותר לא לעשות זאת כוח מרענן (על אף שראיתי מפלצות רגילות עם כוחות מתרעננים).

שריון מאגי דגול בעצם מכריח אותך לספוג התקפות מזדמנות (אלא אם יש לך יכולת שמאפשרת לך לא לעורר מזדמנות, כמו לדוגמה השריון הקסום shadowdance armor), זה מכוון? בדרגה הזו, הייתי מצפה שלא יהיה לכוח חסרון כזה בולט.
הסיבה לכך היא מקצועות מאגיים אחרים שאני מפחד שייקחו את הכוח וינצלו אותו עם כוחות מאגיים קרובים/קפא"פ, ככה ששמתי את ההגבלה הזו כדי להפוך את הלחש למה שהוא באמת- לחש לאשפים בלבד.

אני יותר חושב על היעוד האגדי שיכול לקחת כוחות ממקצועות אחרים, ואני פחות אוהב את הכיוון הזה לכוח. על אף שיש פה פוטנציאל לייצר בילד מעניין גם עם מקצועות שאינם אשפים, אני סבבה עם זה שהחיסרון הזה שם ובשביל לעקוף אותו גם צריך דברים כמו shadowdance armor. אני פחות מעדיף לראות את זה ככישרון טוב למקרי קיצון.

חזרה