• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אפלים, נבזיים וקטלניים יותר: קסמים ויכולות של נקרומנסר מעוצמה שניה עלו לאתר של מלסטרה

אפלים, נבזיים וקטלניים יותר.

העדכון החדש במלסטרה כולל את לחשי העוצמה השניה של נקרומנסר, בתוספת יכולות מיוחדות שנקרומנסרים מסוגים שונים מקבלים בדרגה 6.

נקרומנסרים מעוצמה שניה לא יכולים - עדיין - להקים צבאות של אל-מתים או לרקוח מגפות שישמידו עיר שלמה, אבל בעוצמה הזו הם הופכים ליריבים מסוכנים מאד: עם יכולות איקוניות של שעבוד ושליטה בקבוצת אל-מתים מסוגים שונים, עם קללות מכאיבות וקטלניות יותר; יכולת לגרום לחולי שעובר בין יריב ליריב, ושלל שימושים חדשים וחזקים יותר בעצמות של בני-אדם וחיות, ממטח קוצי עצם מזוהמים ועד הקמת מחסום רב-עוצמה שנראה כמו צלעות של פגר עצום.

לינק ישיר ללחשי העוצמה השניה של נקרומנסר

לינק לדף ההתפתחות והיכולות של נקרומנסר

עולם המערכה מלסטרה

בררררר
הכל נשמע מבעית כהוגן ונהדר ממש🤩
זה בהחלט עושה חשק להפעיל אותם ואני בהחלט מרחמת על השחקניות שיתקלו בהם [ומחזיקה אצבעות חזק לדאר'נורל, מנדי וגאב אם זה במקרה יהיה מישהו מהם😉😅🤣]

ונכון שקוראים ללחש "מעיים יורקות" אבל אני בהחלט התחלתי לדמיין אותו בדמות ריאות שחורות ומרקיבות שפולטות סלילים שמנוניים דמויי עשן בתור יריקת הרעל😅😅😅

עריכה אחרונה:
עדכון מרתק. המעיים היורקות נשמעות כמו המפלצות שהוצגו באחד הפרקים האחרונים של קמפיין "דמדומי המערב" שכבר נכתבו בצל מגיפת הקורונה.

אני חייב לציין שחלק מהקסמים של אסכולת 'מנסר העצמות' נשמעים כמו ווריאציה של קסמים מאסכולת 'ידו של האדון' רק שפה הוא משתמש בעצמות. למען האמת, זה תורם לתחושה שהנקרומנסרים הם גרסה יותר מושחתת של הרמטיקנים רגילים היות והם משתמשים בלחשים שלהם כתבניות לבניית הלחשים שלהם. האם הבחירה בעצמות נובעת מהבנייה תרבותית? נקרומנסר שמבוסס לדוגמא על תמה מונגולית יבסס את הלחשים שלו על נשימה כי הנשימה הייתה חלק חשוב מהמיתולוגיה המונגולית והבסיס לנסי הרוח שלהם.

עריכה אחרונה:
תודה על התגובות :)

הלחש של זימון מעיים יורקות אם איני טועה מאפשר גם שימוש בגרסאות אחרות על-בסיס אברי-גוף אחרים, כך שגם ראות רקובות שיורקות משהו מגעיל בהחלט הולך.

הנקרומנסר הוא בהחלט גרסה/אסכולה מושחתת עד היסוד של קוסם, כך שהדמיון הוא לא מקרי, ולא בכדי יש נקרומנסרים שיכולים ללמוד גם אסכולה נוספת מתוך חלק מהאסכולות הרגילות של קוסם.
לא יודע לגבי עצמות - פשוט חשבתי על זה כפי שכתבתי, לאו דווקא כהבניה תרבותית (להבדיל למשל מהגרסאות הרשמיות של שירי הפייטן, שם נאמר במפורש זו הבניה תרבותית אנ'מירית, ולתרבויות אחרות יהיו גרסאות אחרות לשירים).

נראה לי שעצם היא חומר גלם לגיטימי בקרב שבטים פראיים למרות שאני מניח שאפילו במלסטרה ישנן עצמות שהן חומר גלם משובח יותר מעצמות אדם. זכור לי שאחד משבטי הפראים אצל מרטין השתמש בשריון עצמות. חוץ מזה, תמיד יכול להיות שלאחת מערי המדינה האנ'מיריות היה קבעון לעצמות כמו שלאחרת היה קבעון לרשתות עכבישים ומשם הגיעו הנקרומנסרים "מנסרי העצמות" הראשונים. מלחמות הן תמיד זרז טוב ליצירתיות חסרת מצפון ויכול להיות שמראה צבא של אלמתים יכול להכניס לראש של מישהו נואש שזה אולי רעיון טוב לזמן את באבוס.

האם קיימת במלסטרה האופציה של 'אלמוות מעוכב'? בסדרת 'המתים מהלכים' וגם ב-'דרקולה' דמות יכולה להיות מסומנת כך שאחרי שתמות מוות טבעי, היא תקום כמת מהלך או כערפד.

האם לנקרומנסרים יש קסמי הזקנה ברשותם?

לגבי מעיים יורקים, נראה לי שמעיים יורקות טכנית יהיו גדולות יותר ממרבית האל-מתים האנושיים משום שהן יהיו באורך תשע מטרים...

עריכה אחרונה:
כור לי שאחד משבטי הפראים אצל מרטין השתמש בשריון עצמות.
לא מדוייק, היה מישהו - קשקשן - שנקרא לורד העצמות והוא אכן השתמש בשריון עצמות, אבל אם אני זוכר נכון שאר השבט שלו לא עשו את זה.

אנשי החוף הקפוא בנו מרכבות מעצם כלב הים ועליהם חשבתי כנראה. שריון העצמות, לפי הערך על האדם, הוא משהו שהורכב מפה ומשם ונועד בעיקר להציג את שרשרת הישגיו של אותו אדם בדרך יצירתית, וכמובן, להראות כמה האנשים החופשיים מסוגלים להיראות מבעיתים למישהו מווסטרוז.

עריכה אחרונה:
נראה לי שעצם היא חומר גלם לגיטימי בקרב שבטים פראיים למרות שאני מניח שאפילו במלסטרה ישנן עצמות שהן חומר גלם משובח יותר מעצמות אדם. זכור לי שאחד משבטי הפראים אצל מרטין השתמש בשריון עצמות. חוץ מזה, תמיד יכול להיות שלאחת מערי המדינה האנ'מיריות היה קבעון לעצמות כמו שלאחרת היה קבעון לרשתות עכבישים ומשם הגיעו הנקרומנסרים "מנסרי העצמות" הראשונים. מלחמות הן תמיד זרז טוב ליצירתיות חסרת מצפון ויכול להיות שמראה צבא של אלמתים יכול להכניס לראש של מישהו נואש שזה אולי רעיון טוב לזמן את באבוס.

האם קיימת במלסטרה האופציה של 'אלמוות מעוכב'? בסדרת 'המתים מהלכים' וגם ב-'דרקולה' דמות יכולה להיות מסומנת כך שאחרי שתמות מוות טבעי, היא תקום כמת מהלך או כערפד.

האם לנקרומנסרים יש קסמי הזקנה ברשותם?

לגבי מעיים יורקים, נראה לי שמעיים יורקות טכנית יהיו גדולות יותר ממרבית האל-מתים האנושיים משום שהן יהיו באורך תשע מטרים...

לא חשבתי עדיין על מה שאתה מכנה 'אלמוות מעוכב', כך שעדיין אין לי תשובה.
יתכן שלנקרומנסרים יש קסמי כמישה שכוללים הזקנה, אבל זה פחות קסם בסיס או קסם להטלה מיידית לקרב, ויותר קסם ריטואלי איטי שמוטל על קורבן חסר אונים (לפחות ככה אני רואה את זה כרגע).
יש גם בעיה טכנית/ברמת יחסי השחקנים-שה"ם עם קסמי הזקנה שמוטלים בקרב, אלא אם כן מדובר בקללה שחולפת תוך פרק זמן. אלו קסמים שיכולים להרוס דמות או להוציא לשחקן את החשק לשחק אותה, כי הם משנים אותה דרסטית באורח כפוי.
מעיים יורקים יכולים להיות וסביר שיהיו חלק מהמעי ולא יצטרכו להגיע לאורך 9 מטרים בהכרח.

אני חושב שצריך דרך לשלב אותו עם קוסם רעל

אלו שני דברים די שונים. נקרומנסר הרבה יותר קרוב לקוסם הרמטי מאשר לקוסם רעל; ובאופן כללי יש הבדל בין קסמי מוות לקסמי טבע מעוותים של רעל - הם באים ממקורות שונים לגמרי.

יתכן שלנקרומנסרים יש קסמי כמישה שכוללים הזקנה, אבל זה פחות קסם בסיס או קסם להטלה מיידית לקרב, ויותר קסם ריטואלי איטי שמוטל על קורבן חסר אונים (לפחות ככה אני רואה את זה כרגע).
אז איך אתה מתאר את האפקט הוויזואלי של חזיזי המוות שלהם? אחרי הכול, הביטוי הפיסי של הזקנה הוא שהכול מתחיל להיחלש ולמות בתוכך פיסית. ניתן בקלות לקבוע את זה כנזק מצטבר שיכול לבוא בבת אחת אם מדובר בקסם מוות חזק ומרוכז יותר של הנקרומנסר. עם זאת, קסמי מגיפה זה מספיק חזק, לדעתי. חשבתי שזה השלב הבא של קסמי המוות שתרצה לחקור...

עריכה אחרונה:
איך התקפות שמבוססות על היסוד של מוות נראות ומרגישות? כוח אפל, נראה בד"כ כמשהו כהה מאד אבל שקוף למחצה, שמוצץ את אנרגיית החיים מהקורבנות שלו. מי ששרד את ההתקפה יכול ממש לתאר שהוא חש את המגע של המוות עובר דרכו; מי שלא שרד נראה בלא פצעים חיצוניים, אבל עם סימנים של אימה/כאב נורא על הפנים שלו, ולפעמים גם עור שנשאר עם גוון חולני עליו.

מה יהיו הפיתוחים של הקסמים הבסיסיים שתוארו בעוצמה 3 ובעוצמות גבוהות יותר? אולי לא במקום להשיב ב'נחיה ונראה', אבל בלא ספק נגיע לזה בהמשך.

אלו שני דברים די שונים. נקרומנסר הרבה יותר קרוב לקוסם הרמטי מאשר לקוסם רעל; ובאופן כללי יש הבדל בין קסמי מוות לקסמי טבע מעוותים של רעל - הם באים ממקורות שונים לגמרי
אבל זה עדיין נשמע מגניב קוסם שמשלב את שניהם ממקורות גבוהים

חזרה