• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הרפתקאות אולד סקול (חדשות) שהגיעו כחלק מתמיכה בקיקסטארטר של OSE

הגיעו ההרפתקאות שקיבלתי כתשורה כחלק מתמיכה בקיקסטארטר של שיטת OSE - Old School Essentials למי שלא מכיר זו שיטת העתק למו"ד קופסאות רק נקיה יותר ומסודרת יותר.
היא חלק מקבוצת השיטות שנקראת OSR למי שלא מכיר Old School revival שהוא השם לשיטות העבר שבשנים האחרונות עושות קאמבק אבל זה באמת דיון מעניין בפני עצמו.
ההרפתקאות טריות טריות ונכתבו במיוחד לשיטה (אף כי הן גנריות ויכולות להתאים בקלות לשיטות דמויות מו"ד אחרות).
לא העמקתי בהן עדיין אבל העיצוב האולד סקולי והפורמט הברור והנקי של הכתוב והמפות פשוט מציב סטנדרט חדש (וטוב) לתחביב!
בעקרון הוויב של שתיהן הוא זחילת מבוכים קלאסית כמו של פעם לדרגות נמוכות עם הפתעות...

מצרף תמונות להמחשה:
1614774218305.png 1614774307819.png

האומנות ממש מדהימה!
האמת שלא מזמן נתקלתי בפרויק אלמור באתר של העמותה והתחלתי לקרוא את הקופסא האדומה. זה די מגניב והייתי רוצה לנסות פעם לשחק בזה כחד"פ (אם כ אולי אני פשוט אשתמש בהרפתקנים חסרי כבוד שנראה לי פשוט יותר לשכנע את הקבוצה שלי לנסות).

כן אני ממש אוהב את הסגנון הזה.
הקופסא האדומה היא אחד הדברים הכי נוסטלגים וכיפיים, OSE בעצם העתק של 99% מהחוקים שלה (ושל הכחולה) עם עוד תוספות מתקדמות ועימוד נקי וברור.
לא מזמן הרצתי חד"פ כזה שהיה מאד מוצלח - "קבר מלכי הנחשים", מאד ממליץ כהרפתקת הכרות עם זווית הראיה של השיטות בסגנון.
כתבתי על זה פוסט: Tomb of the Serpent Kings - הרפתקת "קבר מלכי הנחשים", רשמים וחוויות

חזרה