• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בית קורביט- קריאתו של קתולהו הרשמה נגמרה.

אני עדיין לא מכיר לגמרי את הניאנסים של השיטה (אני כן בתהליך למידה מאז שהעלתי מחדש את נושא השטה בפורום :) ) אבל מבחינת ציוד/נשקים, איך בוחרים ומה?
עריכה:
שאלות נוספות צצו...
1. במהדורה הזו אני מבין שאין כבר תכונות שקשורות לתכונות אחרות שגלגלתי? נניח הקשר בין אינטלקט להשכלה?
2. יש המון מיומנוות שלא מופיעות בדפ"ד הרשמי של מהדורה 7 שהורדתי, האם להוסיף אותן ידנית?
3. לא כתבת כמה ואיך מותר לנו לחלק נקודות מיומנויות נוספות, האם זה יגיע בהמשך? או שלחפש לבד?
4. יש לנו דד ליין לתחנת ההתקדמות הבאה? כלומר עד מתי לכולם צריך כבר להיות דפ"ד וכו'?
5. לגבי "חמיקה" כתבת 25 אבל בדפ"ד רשום חצי מהזריזות (סליחה על הקטנוניות אבל לפי מה הולכים?)
1. לא. אין קשר בין אינטלקט להשכלה. אני כנראה אבקש אינטלקט אם תרצה רמז לפאזל, או להיזכר במשהו.
השכלה לרוב המקצועות זה הבסיס למיומניות
2. בדיוק בגלל זה אני לא משתמש בדפ"ד הרשמי. אם אין, תצטרך להוסיף ידנית. יפ.
3. נכון. כי זה תלוי כנראה בתכונת השכלה ובמקצוע שתבחר. זה השלב השני/שלישי.
4. בסך הכול אני רואה שאתם פעילים, לא רואה כרגע צורך בדדליינים. נהיה מוכנים מהר יותר, אז נהיה מוכנים מהר יותר.
5. טעות שלי. אתקן. עשיתי לעצמי נוסחא מסוימת לגבי איך המיומניות עובדות. תודה על ההארה.
---

האיש הצעיר, אם זה לא מתיש אותך אז בשמחה.
---

thakg
באותה תקופה פעלה תנועה פרוטו פמניסטית שנקראו הסופרג'יסטיות, כבר כמה עשרות שנים. לנשים היתה זכות הצבעה "טריה" יחסית מ1920 (לנשים מעל גיל 30 עם רכוש) וב1928 מגיל 21 לכל הנשים. השכלה- אני יכול לחקור יותר לעומק, אבל למיטב הבנתי, נשים יכלו ללמוד בחלק מהמקומות, אבל לעתים קרובות זה היה "קוריוז" כמו אישה טייסת קרבית בימינו. בהנחה שאתה מתכוון להשכלה אקדמאית ממש.
נשים היו חלק פעיל מאוד למשל בספרות, היו גם עיתונאיות, (ואחת מפורסמת שנלחמה בtrusts)
בקצרה, קיים, אבל זה רעיון "טרי" יחסית ולכן גם אם חוקית/ממסדית זה אפשרי, החברה עוד מעכלת את הרעיון

dragonian dragonian תודה.
אז אני מבין שצריך לרשום את הסקילים לפי השינוי שלך וזה כולל את הערכים ההתחלתיים של סקילים לפי מה שאתה כתבת? (אני שואל כי הערכים ההתחלתיים של סקילים שאתה כתבת טיפה שונים מהדפ"ד).

אני יכול גם להכין לך את המכאניקה אם תגיד לי אפילו את הרעיון הכללי.
הנקודה היא הפוכה - אני רוצה להכין את המכניקה, כי אני מתעניין במכניקה, אבל רעיונות לדמויות בארצות הברית במאה ה20 אין לי יותר מדי...

האיש הצעיר- אתה רוצה שאמציא לך דמות ואתה תבנה לה מכאניקה?

בכ"א, לקח לי כמה ימים לפתח עיר אמירקאית שתתאים לתרחיש לאבקרפטי.
אז...
פורט ארמאגידו (Fort Armegeddo)

העיירה נמצאת בניו אינגלנד, כלפי חוץ עיירה מנומנמת ושמרנית, אך מתחת לחזות סודות אלימים ואפלים מבעבעים.

אכלוסיה:
הרוב לבנים פרוטסנטים, מקהילות שונות,
בערך רבע אירים/קתולים
ומיעוט קטן יותר שחורים. (דרך אגב, מאז ומתמיד היתה כמות משמעותית של שחורים חופשיים בניו אינגלנד. הם במעמד כלכלי וחברתי נמוך יותר יחסית, אבל האווירה הכללית רחוקה מאוד מג'ים קרו)
(באותה תקופה היה מקובל לקרןא להם "ניגרו", גם הם קראו ככה לעצמם. היום יש לשם הזה קונטקסט אחר, אז אשתמש ב"שחור')

מבחר מהמקומות ראויים לציון:

המצודה: אחד המבנים העתיקים בפורט ארמאיגדו, שעבר גלגולים רבים. באחד מהם שרפו מכשפות בחצר המצודה.
היווה תחנת משטרה עד לפני מספר שנים, היום זה מוזיאון בהתהוות.

הוליהיל(Hollyhill) אחת השכונות העתיקות והיוקרתיות, של אחוזות שנבנו בידי "בעלי מוצא אנגלי אציל' עד היום, חלק משמעותי מאליטת פורט ארמגדו גרה בהוליהיל. בבעלות חלקם מטעים.

פטריק בלוק- שכונה חדשה יחסית, בת עשרות שנים מרוכזת סביב מפעל השימורים פיגרייס.(Peagrace)

מנזר/פנימית סנט ברידג'יט- פנימית בנות קתולית שמחוברת למנזר נשים שמעורבות בהרבה פעיליות צדקה.

אוניברסטאת ג"וסיא (Jusaia- יאשיהו) בעבר אוניברסיטה מרכזית, ירדה מגדולתה, מחזיקה מעמד רק בזכות עקשנות של כמה אקדמאים זקנים ומספר אנשי עירייה. ידועים גם בספרית איקבוד.

תאטרון הראינוע איישיין(Eyeshine)-
באותה תקופה ראינוע/קולנוע נחשב לבידור המוני וזול. לא מעט אנשי אליטה מתנגדים למקום,כמו גם אנשי דת.

תאטרון אוזימנדס- מוסד הבידור/תרבות 'הרציני'.

ג'ים ג'אם בר- בר בבעלות של אנשים שחורים. התקופה היא ה'רנסנס של הארלם", ובמקומות כאלה התפתח הג'אז, והרבה אנשים לבנים סקרנים בילו שם מביאים אלמנטים מהתרבות השחורה למיינסטרים. תרבות קצת מחתרתית מתרחשת שם.

שוק

מרכז קניות קוואליטי מרצ'

מרכז קניות "שחור" סאניטופ- ניו אינגלנד לא היתה גזענית כמו המדינות הדרומיות יותר.. אבל זה בכל זאת תחילת המאה העשרים, ושחורים לא הרגישו בנוח במקומות "כלליים" ושיכלו הקימו עסקים ומקומות משלהם.

יש שלושה עיתונים מקומיים מתחרים כאן-

"פורט ארמאגידו טיימס"- העיתון המיינסטרימי.

"ארמאגידו ניוז" עיתון שיותר מזוהה עם האופוזיציה/קתולים בעיר

"סאני ארמרגידו"-העיתון של השחורים.

היסטוריה מקוצררת.
(מהסוג שכנראה כל תושב יכיר)
הוקמה במאה ה17 בידי המתיישבים הפרוסטנטים, בידי קבוצות דתיות שונות ומשונות אך באופן כללי פוריטאנים. היה להם חזון אפוקליפטי, והבריטים הקימו שם מוצב כנגד האינדיאנים באיזור.
שבט משאנטוקה בעיקר סבל תחתיהם, כיום הם חיים בשמורה לא רחוקה מפורט ארמגדו.
העיר גדלה בתעשיה בסוף המאה ה19, אבל מזה 10 שנים שהעיר מדרדרת כלכלית.

בהתחלה רציתי שתבנה רקע, אבל אחרי שבנית עיירה אני מעדיף לבנות את הרקע בעצמי.
ג'ון אניראן הוא בן למשפחה אנגלית שורשית, דור אחרי דור למקימי העיירה, שעד לפני כמה שבועות הייתה מהמשפחות העשירות ביותר. המשפחה היא פרוטסטנטית, אבל לא אדוקה במיוחד. ג'ון גם כן מכבד את אנשי הדת, אבל לא הולך לכנסייה וכדומה.
בילדותו, ג'ון למד מקצוע מאוד נחשב באותם הימים - הוא למד באוניברסיטה רחוקה, בעיר הבירה של המדינה - הוא למד רפואה, עם התמקדות ברפואת שדה - הוא הוכשר לשמש כרופא קרבי, למרות שלא ידע להילחם בעצמו.
לאחר סיום לימודיו, בהיותו בן 22, הוא חזר לעיירה. שבוע לאחר חזרתו לעיירה, הוא יצא לקנות משהו בשוק - וכשחזר, הוא גילה את בית משפחתו שבהוליהיל שרוף, ולאחר בירור שארך יום - התברר שכל בני משפחתו היו בבית כשהבית נשרף, וככל הנראה איש מהם לא שרד.
ג'ון נשבע לנקום במי שעשה את זה, אך לרוע מזלו המשטרה הלא טובה במיוחד של העיירה פשוט לא מצאה את המצית. הסיבה הרשמית לשריפה הייתה "הגברת האש באח בצורה מסוכנת". לג'ון, שהכיר את אמו, אביו ואחותו היה ברור שזו שטות גמורה, ניסיון חיפוי של המשטרה על הכישלון שלה - או לחלופין ניסיון חיפוי של המשטרה על המצית.
מאז עברו שבועיים, ג'ון הספיק להוציא את הכסף שכן נשאר לו מהבנק בעיר המחוז, ולשכור לעצמו דירה קטנה המתאימה למעמדו החדש - המעמד הבינוני - נמוך. הוא החליט שבקרוב הוא יתחיל לחפש את המצית, אבל עדיין לא החליט איך בדיוק.
ג'ון מכיר כמה שכנים בעיירה מהדירה הקודמת שנשרפה, וגם כמה שכנים ממעמד נמוך יותר מדירתו החדשה. בנוסף יש לו היכרות לא נעימה עם השריף חדל האישים (לפחות לדעתו של ג'ון) של העיירה.
מה דעתך על הרקע?

עריכה אחרונה:
ניטפוק קטנטן- יותר סביר שהוא יגדיר את עצמו כבעל דם אנגלי, בריטי, זה זהות של אזרח של בריטניה, אנגלי זה "גזע".
אוקי, יש תעלומה שיכולה לעזור לי להכין "קרס", אבל לדעתי לא חייבים להרוג את *כל* המשפחה. כשיש יותר מה לאבד, בני משפחה חיים, זה יותר חומר לסיפור לדעתי.

הוא שירת בצבא? (military(

מבחינתי אנגלי ובריטי זה פחות או יותר מילים זהות, אבל אני אשנה.
הרגתי בכוונה את כל המשפחה, כי אובדן הכסף בא ביחד עם זה. שים לב שזה יכול להיות קרס נוסף, לא אמרתי שהוא ראה שיורים במשפחתו; הבית נשרף וככל הנראה כולם (אביו, אמו, אחותו הקטנה) היו בבית כאשר הבית נשרף. הנחת היסוד היא שהם מתו, אבל כאשר יש מיתוס... דברים עלולים להשתנות.
לא שירת בצבא.

dragonian dragonian זה בסדר לקחת דמות גנרית מהרפתקה מוכנה? (למשל מ"The Necropolis"), העניין הוא שיצרתי, דמות, היו לי אפילו גלגולים לא רעים אבל קיבלתי דמות של ביריון קשוח (הרבה כוח, נק"פ ו-size) שחשבתי לעשות אותו מתאגרף לשעבר, אבל פחות התחברתי אליו.

כשאני חושב על זה, אם בניתי רקע כלשהו ואחר כך בניתי מכניקה, אני חייב להוציא את המכניקה בקוביות, בדומה לקופסה האדומה (הידועה לשמצה)?
זה לא נחמד במיוחד, לכל הפחות עבורי.
למרות התגובה הקודמת שלי, ממה שקראתי זה כלל לא הכרחי, אתה יכול לבנות מה שאתה רוצה ולהצדיק את מה שיצא בקוביות איך שבא לך.
זה פשוט הרגיש לי במצב ספציפי שדי דחק אותי לפינה לגבי דמות במידה גדולה ודי הרבה כוח, אבל תכלס אני יכול לקחת את זה לאיזה כיוון שאני רוצה.

למרות התגובה הקודמת שלי, ממה שקראתי זה כלל לא הכרחי, אתה יכול לבנות מה שאתה רוצה ולהצדיק את מה שיצא בקוביות איך שבא לך.
זה פשוט הרגיש לי במצב ספציפי שדי דחק אותי לפינה לגבי דמות במידה גדולה ודי הרבה כוח, אבל תכלס אני יכול לקחת את זה לאיזה כיוון שאני רוצה.
לא הבנתי בדיוק.
איך אני בונה את התכונות והמיומנויות שלי? (השאלה מופנית בעיקר אליך, dragonian dragonian)

יש כמה גישות לבנית תכונות ומיומנויות, חלוקה של נקודות ממאגר או הצבת ערכים מוכנים מראש, אבל זה קצת יותר מורכב מזה וצריך לראות סרטון או לקרוא קצת בשביל פרטים.
אז אני אתן את הבמה ל dragonian dragonian למקרה שיש שינוי או העדפה מסויימת.

אממ. בגדול אני קודם כל מגלגל תכונות וסביב זה בונה את הדמות. זה חלק מהקטע בעיניי.
אם ממש כבד לך ואתה מעדיף לדלג על הקטע הזה, אני מניח שאני יכול לזרוק לך סט תכונות קבוע מראש "בקופסא'
אין לי בעיה שתיקחו דמויות מוכנות.

לגבי מיומנות- שוב, אני צריך לדעת מה המקצוע והתכונות

חזרה