• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת חדשות הכרוז קמפיין מימון למוריה: דרך דלתות דורין

במהלך היום (וספציפית בשעה 15:00 שעון שבדיה) צפוי לעלות לאוויר פרויקט המימון של מערכה חדשה בעולם של הארץ התיכונה.
בדומה ליתר המוצרים של "הליגה החופשית" במותג זה, המערכה תצא בשתי גרסאות – אחת תואמת לשיטה של "הטבעת האחת", מהדורה 2, ואחת תואמת ל"משחק התפקידים של שר הטבעות", שמבוססת על מו"ד 5.

בהכרזה של החברה מכנס ג'נקון, נאמר ששם המוצר הוא "מוריה – החשכה הארוכה" לטבעת האחת, ו-"מוריה – צללי קהאזאד-דום" למו"ד 5, אבל מאז הפרסום דחתה החברה את תאריך תחילת פרויקט המימון מאתמול להיום, ובאותה הזדמנות שינתה את כותרת דף הפרויקט ל-"מוריה – דרך דלתות דורין", כך שייתכן שגם שמות המוצרים השתנו.

מה כן ידוע לנו:
  • המוצר צריך לצאת, כאמור, בשתי גרסאות שכל אחת מהן עם נתונים משחקיים לשיטה אחרת.
  • הכותב העיקרי הוא גארת ריידר-הנרהאן, שכתב בעבר גם את ספרי המערכה "החשכת יעראופל" ו-"סיפורים מהארצות הנטושות".
  • גארת עבד על המערכה הזו on-and-off מאז 2016 בערך. היא הוכרזה כבר עבור המהדורה הראשונה של "הטבעת האחת" בהוצאת קיוביקל 7; לאחר מכן נדחתה והוכרזה מחדש עבור המהדורה השניה של המשחק בהוצאת קיוביקל 7 (מהדורה שנגנזה בערך חודשיים לפני ההשקה שלה!) ואז הוכרזה מחדש, שוב, עבור המהדורה השניה של המשחק בהצאת הליגה החופשית.
  • מבחינת ציר הזמן של העולם, ההרפתקה צריכה להיות תואמת בשנים לתקופה שבאלין מנסה ליישב מחדש את קהאזאד-דום, בעשורים שלפני התרחשויות "שר הטבעות". אני משער שדמויות השחקנים ישתלבו שם בתור מי שעושים heavy lifting עבור באלין בלחקור את המבוכים של מוריה ולהביס מפלצות שהשתכנו שם כדי לפנות מקום להתיישבות הגמדים.
קישור לעמוד הפרויקט:

קבצים מצורפים

• img_1_1693376090696.jpg
    img_1_1693376090696.jpg
    271.1 KB · צפיות: 2
אני משער שדמויות השחקנים ישתלבו שם בתור מי שעושים heavy lifting עבור באלין בלחקור את המבוכים של מוריה ולהביס מפלצות שהשתכנו שם כדי לפנות מקום להתיישבות הגמדים.
השם של הפרוייקט הוא 'דרך דלתות דורין'. דלתות דורין הן הדלתות המערביות של מוריה, מהן נכנסה אחוות הטבעת כדי לעבור את הרי הערפל, אבל חבורת המתיישבים של באלין הגיעה ממזרח (מההר הבודד בצפון-מזרח, אם לדייק) וגם הכירה בעיקר את הכניסה הראשית למורייה - הדלתות המזרחיות, אחרי הגשר שעליו התמודדו גנדלף והבלרוג. אי לכך ובהתאם לזאת, אני מניח שדמויות השחקן לא יהיו חלק מחבורתו של באלין... דעתך?

ההתיישבות החלה רק בשנת 2989 לעידן השלישי, והמהדורה השניה של הטבעת האחת מתחילה בשנת 2965 לעידן השלישי, כך שנראה לי הגיוני שהמערכה מתחילה עוד לפני ההתיישבות עצמה, בשלב של חקירות, גישושים ואולי גם גיוס בני ברית – גם דרך השער המערבי.

הפרויקט עלה לאוויר לפני כשעה והגיע לכ-900% מהיעד.

מה ידוע לנו עכשיו?
  • ההכרזות מהעבר על מערכה שמתמקדת במשלחת של באלין נזנחו! הספר לא מציג מערכה מובנית, אלא עובד למעשה כספר אזור של מוריה, עם מיקומים, קרסי הרפתקה, חוקי זחילת מבוך ומידע על פטרונים ויריבים בעלי עניים במוריה. מסתמן שהספר יהיה מעין מגה-מבוך שהוא ארגז כלים למערכה.
  • יש דגש על ריפלייאביליות, כי המיקומים וקרסי ההרפתקה הם מודולריים. בכל הרצה של מוריה המנחה והשחקנים יכולים לעשות בחירות אחרות כך שהסודות של מוריה יהיו שונים.
  • יש נתוני קרב לבאלרוג...
  • שם המוצר לטבעת האחת הוא "דרך דלתות דורין" ולמו"ד 5 "צללי קהאזאד-דום".
  • לכל ספר עיצוב כריכה משלו, ולשניהם יש גם כריכה מהודרת שחורה בהדפסה מוגבלת.
  • יש אופציה למפת בד של מוריה, וכן אפשר לבחור בתוספים בשלל מוצרי בסיס של הליגה החופשית או כל המוצרים של הטבעת האחת ומשחק התפקידים של שר הטבעות.
  • יעדי ההרחבה שהוכרזו כוללים מפת קרב, סימניית בד לספר, מיקום נוסף במבוך ומידע על המשלחת של באלין (עבור קרסי הרפתקה).
  • המחיר נראה ממש סבבה. בערך 140 ש"ח לספר או 280 למהדורה המוגבלת. מחירי המשלוח לעומת זאת יהיו כנראה קשים.

יש נתוני קרב לבאלרוג...
האם ידוע אם הוא יהיה אתגר שניתן לנצח אותו בדרגת דמות כלשהי ללא שימוש במגה-ארטיפקטים כדוגמת טבעות העלפים או הטבעת האחת? אם כן, זה יהיה מאכזב... הוא אמור להיות בלתי מנוצח עבור בני תמותה (ותזכורת למי שלא קרא את הסילמריליון - לא, גנדלף הוא לא בן תמותה אלא מיא - כלומר אל משני).
יש אופציה למפת בד של מוריה, וכן אפשר לבחור בתוספים בשלל מוצרי בסיס של הליגה החופשית או כל המוצרים של הטבעת האחת ומשחק התפקידים של שר הטבעות.
נשמע מגניב!
המחיר נראה ממש סבבה. בערך 140 ש"ח לספר או 280 למהדורה המוגבלת. מחירי המשלוח לעומת זאת יהיו כנראה קשים.
כמה אתה מעריך שהם יהיו? האמת שאני שוקל לקנות את המוצרים של השיטה... אם אחליט שכן, עדיף לי לתמוך במסגרת הקמפיין (במדרגה של כל מוצרי השיטה) או לקנות רק את ספר הבסיס ולהמשיך משם (בהתחשב במחירי משלוח)?

האם ידוע אם הוא יהיה אתגר שניתן לנצח אותו בדרגת דמות כלשהי ללא שימוש במגה-ארטיפקטים כדוגמת טבעות העלפים או הטבעת האחת? אם כן, זה יהיה מאכזב... הוא אמור להיות בלתי מנוצח עבור בני תמותה (ותזכורת למי שלא קרא את הסילמריליון - לא, גנדלף הוא לא בן תמותה אלא מיא - כלומר אל משני).
מתמונת הטיזר שמופיעה בעמוד המערכה, הוא אויב ברמה 13, שזה אומר – אפשר להילחם אבל כנראה שדמויות ימותו אפילו אם הן ממש ממש חזקות.

לשם השוואה, במהדורה הראשונה דרקונים היו ברמה 8-10. המלך-המכשף היה ברמה 8. במהדורה השניה עוד לא היו לנו דרקונים או נאזגול, אבל היו שתי מפלצות ים מהסוג שמטביע ספינות (רמה 10) וצאצאית ישירה של שילוב (רמה 9). מצד שני, סקאלת הרמות לא מאוד גדולה – גם טרולים זה רמות 7-8, ובני אדם הם בדרך כלל 3-5.

בין כה וכה, אני מנחש שלבאלרוג יהיה איזשהו שטיק שמאפשר לו לרמות את המוות אפילו אם הדמויות מצליחות להרוג אותו, אבל כמובן שבמשחק שלך אתה לא מחויב לקאנון של הספרים ויכול להחליט שרועץ דורין חוסל בידי חבורת גמדים אמיצים עוד לפני מלחמת הטבעת.
כמה אתה מעריך שהם יהיו? האמת שאני שוקל לקנות את המוצרים של השיטה... אם אחליט שכן, עדיף לי לתמוך במסגרת הקמפיין (במדרגה של כל מוצרי השיטה) או לקנות רק את ספר הבסיס ולהמשיך משם (בהתחשב במחירי משלוח)?
בפרויקט המימון לספר הבסיס לפני כשנתיים, המחירים לתומכים בישראל היו בין 60 ל-200 ש"ח. משהו לא ברור, כנראה קשור למידת העירנות של חברת השילוח, אנשי המכס, והעמיל שחיפש שיטת מצליח. אני אישית שילמתי אז כ-80 ש"ח על המשלוח, אבל מכיר מי שנדרשו לשלם כ-190.

והגיע לכ-900% מהיעד.
בשיא הכנות, הדבר היחיד שהנתון הזה אומר לי הוא שהקמפיין לא מצליח מאוד כי קמפיינים מוצלחים מאוד שוברים את עדכון המחיר.

מעניין לראות שמו"ד 5 אפילו לא מגיעה לשליש מהתמיכה בטבעת האחת, רק חבל שאנחנו לא יכולים לראות כמה תמכו בשתי השיטות.
בכל מקרה, תודה על הסקירה, תמכתי ואפילו הכנסתי פנימה את סיפורים מהארצות הנטושות...

אם מעניין אותך עץ מת בלבד אתה יכול לקנות את הספרים מאמזון עם משלוח חינם, אבל אתה לא תקבל PDF ולא יעדי הרחבה (יש מצב שתוכל לקבל את הPDF אם תשלח להם מייל עם קבלה ותמונות, אבל זה לא בטוח עובד עם אמזון). אם אתה תומך בספר פיזי במדרגות הנמוכות יותר אתה לא תצטרך לשלם מע"מ (וגם לא תוכל להוסיף את ספר הבסיס). אפשר לשלב את האפשרויות...
בכל מקרה, אני זוכר שבמימון ההמון הקודם של הטבעת האחת הממלכה הציעו לתמוך דרכם, מה שאמור להסיר את המשתנים של מחיר המשלוח והמע"מ, רק לא בטוח אם הם יציעו גם הפעם ואיזה מחיר הם יבקשו.

נראה סופר מגניב!
גם התוכן וגם התמורה למחיר.
לדעתי ההרחבה הכי מעניינת שיצאה למהדורה השניה
מעניין לראות שמו"ד 5 אפילו לא מגיעה לשליש מהתמיכה בטבעת האחת, רק חבל שאנחנו לא יכולים לראות כמה תמכו בשתי השיטות.
זה מסקרן כי משיחות עם קיוביקל 7 לפני כמה שנים, במהדורה הקודמת ההמרה לחמש (הרפתקאות בארץ התיכונה) נמכרה משמעותית יותר מהטבעת האחת.
אולי זה בגלל שמימון המון יותר פונה להרדקור או שזה בגלל ששר הטבעות זה לא משחק עצמאי אלא הרחבה לחמש - אי אפשר לרכוש את הספר ולשחק כמו שהיה אפשר עם הרפתקאות בארץ התיכונה.

או שזה בגלל ששר הטבעות זה לא משחק עצמאי אלא הרחבה לחמש - אי אפשר לרכוש את הספר ולשחק כמו שהיה אפשר עם הרפתקאות בארץ התיכונה.
גם עם הרפתקאות בארץ התיכונה אי אפשר היה לרכוש ולשחק. זה היה פספוס גם שם.

אולי זה בגלל שמימון המון יותר פונה להרדקור
נשמע לי יותר סביר, שהתומכים הראשונים עם חובבי הארדקור של הטבעת האחת שעקבו מלכתחילה אחרי הליגה החופשית, בניגוד לשחקני מו"ד 5 שככל הנראה עוקבים אחרי DM's Guild ולא מודעים לקמפיין.

תשמע, אמנם עברו שנתיים מאז שקראתי את הרפתקאות בארץ התיכונה, אבל זה על המדף שלי ואני 98% בטוח שזה לגמרי לא דורש את ספר החוקים לשחקן של חמש כדי לשחק…

תשמע, אמנם עברו שנתיים מאז שקראתי את הרפתקאות בארץ התיכונה, אבל זה על המדף שלי ואני 98% בטוח שזה לגמרי לא דורש את ספר החוקים לשחקן של חמש כדי לשחק…
זה קלאסי אפקט מנדלה ;)

גם הרפתקאות בארץ התיכונה וגם משחק התפקידים של שר הטבעות לא מסבירים איך יוצרים דמות, לא מסבירים איך עובדות קוביות פגיעה, אין פרק שמסביר על גלגולי התקפה, אין הסבר מה ההבדל בין חסינות לעמידות. הרפתקאות בארץ התיכונה למעשה גרוע יותר כי בו אפילו אין הסבר מתי עולים דרגה.
הסיבה שאתה לא זוכר שזה ככה, היא שאתה מכיר את חוקי הבסיס של מו"ד 5 והמשחק משתמש בשפה של מו"ד 5 אז המוח משלים לבד. אבל אין בכלל אפשרות שהרפתקאות בארץ התיכונה יהיה שער הכניסה שלך לתחביב, כי מי שלא בא עם ידע קודם לא יבין איך לשחק.

סליחה על השאלה הבסיסית, אבל לא ממש הבנתי - הספר שנכתב עבור מו"ד 5, אמור להיות מעין ספר קמפיין/הרפתקה?
כלומר מספיקה רק ההכרות עם מו"ד 5 והספר?
ואם כן, איך זה קשור לשיטה של "הטבעת האחת"?

בתור עדכון של היום וחצי האחרון למימון, הליגה החופשית מציעים שוב את העותקים שנותרו להם במלאי מהמהדורה המוגבלת של The One Ring ("הספר האדום") בתור add on לפרויקט של מוריה.

בעיני הוא לא מדהים אלא אם אתם אספנים דרקונים או מתכוונים למכור אותו בעוד כמה חודשים באיביי במחיר מופקע.
למרות זאת, העדכון הזה בוודאות יקפיץ עוד קצת את מצב הפרויקט (שכבר חצה את המיליון).

גם חצה את המיליון דולר וגם מספר התומכים השני הכי גבוה לליגה החופשית אחרי הקמפיין של ספר הבסיס של הטבעת האחת.
בהחלט מרשים לספר הרחבה (שאינו של מהדורה חמש)

אישית, לישראל מחירי השילוח בעייתיים. פעם קודמת תמכתי דרך הממלכה.

חזרה