• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לחשי ההתקפה הקטלניים ביותר במלסטרה: עדכון לחשי עוצמה 4 ו-5 באסכולת 'כוכב השב

ספר השחקן של מלסטרה מתחדש הערב, עם לחשי ההתקפה הקטלניים ביותר:
לחשי עוצמה 4 ו-5 באסכולת קסמי ההתקפה של 'כוכב השביט': מקסמי חורבן שיכולים לשרוף כוח אויב שלם , ועד יכולת ללבוש באורח זמני את צורתה של אחת מאלות הכישוף הקדומות מהמיתולוגיה של העוגים.

* * *

עוצמה 4 (דרגות 12-15) של קוסם מאסכולת כוכב השביט

עוצמה 5 (דרגות 16-20) של קוסם מאסכולת כוכב השביט

עולם המערכה מלסטרה

עדכון חשוב.
השער הבוער מעניין מאוד. שני דברים שהפליאו אותי היו האסכולה שלו (הייתי חושב שהוא יהיה באסכולת הזימון, שמתמקדת בקשר עם מימדים אחרים) והעובדה שאוייבים שנמשכים על ידי השער לא יכולים (נאמר, אחרי מספר כשלונות ששווה לדרגתם, או לחצייה) להמשך לגמרי דרך הקרע אל מימד התופת הבוערת שבצדו השני (מה שככל הנראה היה הורג את כולם, חוץ מיצורים חסיני אש, אלים ויצורים בדרגות כוח דומות).
'ידה של התופת' מאבד 50% (או 20%, בהתאמה), האם הוא מאבד את האחוזים מתוך העוצמה המקורית שלו, או מתוך העוצמה שנותרה? אם 'ידה של התופת' עובר שני מחסומי גרניט עבים, האם הוא מאבד למעשה את העוצמה שלו או נשאר רק עם 25% מהעוצמה המקורית? אני חושב שכדאי להבהיר זאת בתיאור הלחש.
'אני אש, אני מוות' הוא רפרנס מעולה לסמאוג. אני מניח שכדור האש וחצי המגמה הם לחשים מעוצמות נמוכות יותר של האסכולה?
הייתי ממליץ לשנות את השם של הלחש 'סערה' ל'סערת ברקים'. לא כל סערה היא סערת ברקים, במיוחד בעולם פנטסטי.
'כדור ברק סטטי'. וואו. נראה כמו לחש שנועד במיוחד לחסל לגיונות... כמה קוסמים בערך בכל דור מגיעים לעוצמה רביעית? אם יש יותר מכמה כאלו, זה עשוי לשנות את כל טקטיקת הלחימה במלסטרה, מכיוון שכדור הברק הסטטי (במיוחד, אבל גם הקרע הבוער או ידה של התופת) הוא לחש שיכול למעשה לחסל פחות או יותר צבא שלם, או לכל הפחות - לפזר אותו בבהלה, מה שיקנה לצד של הקוסם ניצחון כמעט מיידי בקרב (במיוחד בלילה). הייתי חושב שכל אפשרויות הלחימה (במיוחד של הלגיונות הנוצצים) יתארגנו מסביב לאפשרות הזו, או לכל הפחות - כל לגיון יחזיק יחידה מיוחדת בנפרד משאר הצבא, שלא יהיה עליה מתכת כדי לוודא שיישאר מי שיוכל לתקוף את האוייב מיידית במקרה של מוות לש שאר הצבא בעקבות כדור ברק סטטי. בכל מקרה, זה מסוג הלחשים שיש בהם וורלד בילדינג עמוק מאוד, פוטנציאלית.
'אל תוך הלילה הקפוא' נשמע כמו לחש אכזרי במיוחד, ואולי טיפה 'שבור'. הוא מאפשר למעשה לקוסם לנצח אפילו יריב חזק ממנו בהרבה (מכיוון שהנזק כאן נמדד באחוז מנקודות פגיעה של הקורבן, ולא במספרים מוחלטים). בלי קשר, האם הלחש הזה היה במקור יכולת קמאית של המאסטרים של הקאר'נסירי, לפני בוא הלגיונות הנוצצים?
'אבדון ססגוני' הוא שם מעולה ללחש. כל הכבוד!
מבחינת היכולות הפסיביות גם של עוצמה 4 וגם של עוצמה 5. האם השהיה של פעם בקרב היא יותר או פחות משלוש שעות? זה דבר מאוד סובייקטיבי ותלוי בהטלה הספציפית וסגנון ההנחיה.
בלחש 'מטאור' הוספת הערת שוליים ריקה במילים 'אש ומחץ'. הא?
חוץ מזה, לחש מגניב ביותר. מחזק את מה שכתבתי על כדור ברק סטטי.
הלחש 'בבואתה של סור-מירבאאר' מעלה שאלות פילוסופיות רבות על הדתות השונות במלסטרה. על פניו, אין הוכחה טובה מזו לקיומם של אלי הכישוף; אבל גם קיומם של האנ'מיירי מוכרח לפי ההיגיון הזה, משום קיומם של ההשתקפויות; אני מניח שזה דיון רחב מכדי שיתקיים בעץ הזה.

הי,

לפעמים האסכולות קצת 'דורכות זו על הרגליים של זו' קרי - קצת פולשות אחת לתחום של השניה, וזו אחת הדוגמאות לכך - הגם שלחש השער הבוער מתעסק קודם כל, כדרגה של אסכולת כוכב השביט, בגרימת נזק. לשאלתך לגבי הסחפות עמוק יותר למימד של האש הבוערת - לא רציתי להפוך את הלחש לעוד יותר חזק ממה שהוא כבר עכשיו. בהגיון פנים-משחקי אפשר לומר שהלחש לא חזק מספיק כדי לסחוף את הקורבנות הלכודים לעומק, כל עוד הם חיים ומתנגדים/מנסים לחזור למימד שלהם.

חץ מאגמה וכדור אש הם אכן לחשים מעוצמה נמוכה יותר (שלישית) של אסכולת כוכב השביט (ואכן זו היתה קריצה לסמאוג).

כדור ברק סטטי הוא אכן לחש הרסני כיאה לעוצמה רביעית - אבל טווח ההרס שלו, כולל הטווח המשני שנגרם מיצורים טעונים שפוגעים זה בזה, הוא עדיין מוגבל מאד, בוודאי יחסית ללחשים של עוצמה חמישית. לשאלתך, בד"כ אין הרבה קוסמים שמגיעים לשליטה בעוצמה 4, אבל כאמור - עד כמה שהלחש הזה חזק, הוא לא הרסני בהרבה יותר מכדור אש משופר + אפקט של נזק משני שיצורים חכמים יכולים להמנע מחלקו, כך שצבא הלחש הזה לא יוריד, מה גם שהוא לחש איטי יחסית (עוצמה רביעית...) עם השהיה של פעם בקרב.

לגבי 'אל תוך הלילה הקפוא' - כן, זה נשמע לחש שמתאים לאדונים העתיקים והשכוחים של הקאראנסירי. אולי באמת אתקן אותו כך שיהיה בונוס משמעותי ליצורים חזקים מהקוסם, כמו שיש בכמה לחשים אחרים.

פעם בקרב זה הרבה פחות משלוש שעות. קרבות נמדדים בסיבובים שהם בני כמה שניות כל-אחד.

את הערת השוליים הריקה אני אסלק, זה כנראה שריד של משהו שרציתי להעיר והועבר למקום אחר או נמצא לא מספיק חשוב.

לחש מטאור אכן יכול להשמיד בקלות פלוגת חיילים או אפילו גדוד (להבדיל מכדור סטטי) - אבל מצד שני, ההשהיה שלו היא פעם ביום, וכאן באמת אפשר להצהיר ביותר בטחון שמספר הקוסמים שמגיעים לשלוט בלחש כזה הוא מזערי. אבל כן, יש רבי-מגים שעדיף לא להרגיז אותם, אפילו לא עם צבא מאחוריך.

לפעמים האסכולות קצת 'דורכות זו על הרגליים של זו' קרי - קצת פולשות אחת לתחום של השניה, וזו אחת הדוגמאות לכך - הגם שלחש השער הבוער מתעסק קודם כל, כדרגה של אסכולת כוכב השביט, בגרימת נזק. לשאלתך לגבי הסחפות עמוק יותר למימד של האש הבוערת - לא רציתי להפוך את הלחש לעוד יותר חזק ממה שהוא כבר עכשיו. בהגיון פנים-משחקי אפשר לומר שהלחש לא חזק מספיק כדי לסחוף את הקורבנות הלכודים לעומק, כל עוד הם חיים ומתנגדים/מנסים לחזור למימד שלהם.
מעניין. אולי אפשר להגביל את ההיסחפות לדרגות נמוכות, כדי לתת לזה הגיון פנים משחקי בלי לפגוע במכניקה; בכל מקרה רוב הסיכויים שמטרות בדרגות נמוכות יחסית לא יהוו סכנה של ממש לקוסם ולבני בריתו.
כדור ברק סטטי הוא אכן לחש הרסני כיאה לעוצמה רביעית - אבל טווח ההרס שלו, כולל הטווח המשני שנגרם מיצורים טעונים שפוגעים זה בזה, הוא עדיין מוגבל מאד, בוודאי יחסית ללחשים של עוצמה חמישית. לשאלתך, בד"כ אין הרבה קוסמים שמגיעים לשליטה בעוצמה 4, אבל כאמור - עד כמה שהלחש הזה חזק, הוא לא הרסני בהרבה יותר מכדור אש משופר + אפקט של נזק משני שיצורים חכמים יכולים להמנע מחלקו, כך שצבא הלחש הזה לא יוריד, מה גם שהוא לחש איטי יחסית (עוצמה רביעית...) עם השהיה של פעם בקרב.
אין משמעות לשאלה האם הלחש איטי או לא, אפשר להטיל אותו ממרחק או ממארב. הטווח הוא 50 מטר, אם אני זוכר נכון, שזה (אם ממקמים את זה נכון) פחות או יותר משמיד את המרכז / האגף / הקשתים / החלוץ של צבא קטן, ואובדן של כל אחד מהם (אולי חוץ מהקשתים) יכול בקלות לגרום לאובדן הקרב, אפילו נגד צבא עם חיסרון מספרי משמעותי (במיוחד שבקנה מידה של קרב המוני, החיסול הוא כמעט מיידי, כך שלמעשה אם הצבא שלך מודע לכך שזה עומד לקרות, הוא יכול להתכונן להסתערות בזק מהאגף כאשר האגף של האוייב יהפוך לאפר, מה שירסק את המרכז של היריב מהצד, וככל הנראה יכריע את הקרב). יצורים חכמים לא באמת יכולים להימנע מהנזק מכיוון שצבא באמצע קרב לא באמת יכול להתפרש על פני שטח רחב מספיק שימנע את הנזק בתוך סיבוב אחד. מדובר בהמוני אנשים שנמצאים בשטח קטן יחסית, ועומדים די צפופים (במיוחד בטקטיקות כמו פלנקס וכדומה). כמו כן, הנזק הראשוני יהרוג את כל החיילים הפשוטים בכל מקרה, וקצינים לא יכולים להילחם לבד.
פעם בקרב זה הרבה פחות משלוש שעות. קרבות נמדדים בסיבובים שהם בני כמה שניות כל-אחד.
את זה אני יודע, אבל על-פניו השהיה של פעם בקרב נגמרת רק כשמתחיל הקרב הבא. אני טועה?
לחש מטאור אכן יכול להשמיד בקלות פלוגת חיילים או אפילו גדוד (להבדיל מכדור סטטי) - אבל מצד שני, ההשהיה שלו היא פעם ביום, וכאן באמת אפשר להצהיר ביותר בטחון שמספר הקוסמים שמגיעים לשלוט בלחש כזה הוא מזערי. אבל כן, יש רבי-מגים שעדיף לא להרגיז אותם, אפילו לא עם צבא מאחוריך.
הגיוני, אבל מעורר אותי לשאלה אחרת: האם ההשתקפויות הנעלות היו מסוגלות להטלת הלחש הזה או מקבילה שלו? אם כן, זה היה צריך לעצב סביבו את הלוחמה של הלגיונות הנוצצים, במיוחד במסעות מלחמה שהובלו בידי ההשתקפויות בכבודן ובעצמן (כמו שקרה בעיקר בימים הראשונים של האימפריה, להבנתי). באופן כללי, עצם הקיום של ההשתקפויות הנעלות אולי מסביר את הניצחונות הענקיים של האימפריה האנ'ימירית, בגלל ההשפעה העצומה שאולי הייתה להן על הקרבות.

אין משמעות לשאלה האם הלחש איטי או לא, אפשר להטיל אותו ממרחק או ממארב. הטווח הוא 50 מטר, אם אני זוכר נכון, שזה (אם ממקמים את זה נכון) פחות או יותר משמיד את המרכז / האגף / הקשתים / החלוץ של צבא קטן, ואובדן של כל אחד מהם (אולי חוץ מהקשתים) יכול בקלות לגרום לאובדן הקרב, אפילו נגד צבא עם חיסרון מספרי משמעותי (במיוחד שבקנה מידה של קרב המוני, החיסול הוא כמעט מיידי, כך שלמעשה אם הצבא שלך מודע לכך שזה עומד לקרות, הוא יכול להתכונן להסתערות בזק מהאגף כאשר האגף של האוייב יהפוך לאפר, מה שירסק את המרכז של היריב מהצד, וככל הנראה יכריע את הקרב). יצורים חכמים לא באמת יכולים להימנע מהנזק מכיוון שצבא באמצע קרב לא באמת יכול להתפרש על פני שטח רחב מספיק שימנע את הנזק בתוך סיבוב אחד. מדובר בהמוני אנשים שנמצאים בשטח קטן יחסית, ועומדים די צפופים (במיוחד בטקטיקות כמו פלנקס וכדומה). כמו כן, הנזק הראשוני יהרוג את כל החיילים הפשוטים בכל מקרה, וקצינים לא יכולים להילחם לבד.

הטווח של 50 מטרים אומר שאפשר לכוון אותו להתפוצץ עד מרחק 50 מטרים מהקוסם. הקוטר של הפיצוץ עצמו אם אני זוכר נכון הוא 10 מטרים בלבד, מה שאמנם יכול להרוג לא מעט אנשים, אבל בהחלט לא מספיק לחסל פלוגה שלמה.

את זה אני יודע, אבל על-פניו השהיה של פעם בקרב נגמרת רק כשמתחיל הקרב הבא. אני טועה?

השהיה של קרב נגמרת כאשר הקרב נגמר. כאשר מדובר בלחשים קרביים במובהק, זה לא מאד משנה כי ממילא אין מה לעשות עם הלחש עד שיתחיל קרב אחר. לעומת זאת, סדרה בלתי נגמרת של התקפות שלא מפסיקות יכולה להחשב כחלק מאותו קרב ארוך ולא לאפס את ההשהיה. אבל עדיין הסיכוי שזה אפילו יתקרב לשלוש שעות הוא מזערי.
הגיוני, אבל מעורר אותי לשאלה אחרת: האם ההשתקפויות הנעלות היו מסוגלות להטלת הלחש הזה או מקבילה שלו? אם כן, זה היה צריך לעצב סביבו את הלוחמה של הלגיונות הנוצצים, במיוחד במסעות מלחמה שהובלו בידי ההשתקפויות בכבודן ובעצמן (כמו שקרה בעיקר בימים הראשונים של האימפריה, להבנתי).

אם היתה השתקפות שהיתה מסוגלת להטיל לחש כזה, רק ההשתקפות הצהובה. ואגב, היא חרגה ממנהגה והובילה אישית את ההתקפה האחרונה על הורד האפור, מה שנגמר כנראה בקרב פנים אל פנים או קרוב לזה בין שתיהן - כאשר יש שאומרים שמה שהופעל שם התחיל את ההתנפצות הגדולה (אבל אם זה נכון זה צריך להיות הרבה יותר מלחש כלשהו מעוצמה חמישית)

הטווח של 50 מטרים אומר שאפשר לכוון אותו להתפוצץ עד מרחק 50 מטרים מהקוסם. הקוטר של הפיצוץ עצמו אם אני זוכר נכון הוא 10 מטרים בלבד, מה שאמנם יכול להרוג לא מעט אנשים, אבל בהחלט לא מספיק לחסל פלוגה שלמה.
אה, זה מסביר את זה. טעות שלי.
השהיה של קרב נגמרת כאשר הקרב נגמר. כאשר מדובר בלחשים קרביים במובהק, זה לא מאד משנה כי ממילא אין מה לעשות עם הלחש עד שיתחיל קרב אחר. לעומת זאת, סדרה בלתי נגמרת של התקפות שלא מפסיקות יכולה להחשב כחלק מאותו קרב ארוך ולא לאפס את ההשהיה. אבל עדיין הסיכוי שזה אפילו יתקרב לשלוש שעות הוא מזערי.
אני מבין. טעות שלי, שוב.
אם היתה השתקפות שהיתה מסוגלת להטיל לחש כזה, רק ההשתקפות הצהובה. ואגב, היא חרגה ממנהגה והובילה אישית את ההתקפה האחרונה על הורד האפור, מה שנגמר כנראה בקרב פנים אל פנים או קרוב לזה בין שתיהן - כאשר יש שאומרים שמה שהופעל שם התחיל את ההתנפצות הגדולה (אבל אם זה נכון זה צריך להיות הרבה יותר מלחש כלשהו מעוצמה חמישית)
ההתנפצות הגדולה לא נחשבה בעיניי כלחש מעוצמה חמישית אפילו לרגע. אבל השאלה היא לא על הלחש הזה ספציפית, אלא באופן כללי - האם ההשתקפות הכחולה הייתה יכולה לגרום לצבא שלם להכנס להתבוננות עצמית מכאיבה, מלאה בצער אצילי, בדומה ללחש שמטילות כוהנותיה (לדוגמה - ליר'יס) רק בגרסה המונית? אני לא יודע מספיק על השאר, אבל נראה לי שהעקרון ברור.

יופי. עוד מישורי קיום נפתחים לקוסמים מלבד עולם הצללים.

אהבתי את כדור אש סטטי.

הלחש 'בבואתה של סור-מירובאור' נשמע באמת כמו לחש כהונה.

לגבי מטאור, ככל שאני חושב על זה, הוא נשמע יותר מתאים לאורגי ערפל מאשר לעוגים. היות ומדובר טכנית בפצצה של אנרגיה מאגית, נראה לי הגיוני שהעוגים פשוט החליטו שזה יותר מתאים להם ליצור קסם שהופך אותם ליצורים של השמדה המונית כמו הלחש של 'אבדון ססגוני' מאשר ללכת קדימה להשלכות ההגיוניות של לחש כזה.

חזרה