• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולמות פראיים חדשות הכרוז הדפסת 20 השנה של עולמות פראיים

אתמול בערב עלה לאוויר פרויקט המימון של "חגיגות עשרים השנה לעולמות פראיים" והגיע ליעד בתוך כ-10 דקות.
הנה ההודעה המוקדמת של The oldman The oldman :
פינאקל הודיעו על הדפסה חדשה (חמישית במספר) של SWADE, זאת לאחר ההדפסה הרביעית שרק הגיעה לפני כמה חודשים. נראה שבאמת יש השפעה מהסערה של מכשפי החוף על המכירות - גם אם רק אחוז מהשחקנים של חמש פרש, זה יכול להעלות את המכירות של האחרים בעשרות אחוזים.

בכל מקרה הם מנצלים את ההזדמנות כדי לחגוג עשרים שנה לעולמות פראיים (מסתבר שיצא ביחד עם איי הסערה :eek:) - ויהיה מימון המון בקרוב, כולל כל מיני הרחבות / עזרים מגניבים. וגם מדריכים לשחקן שיעלו 20 דולר ואמורים להכיל את כל המידע הרלוונטי לשחקנים.

מה זה בעצם כולל?

הדפסה חמישית לספר הבסיס של Savage Worlds: Adventure Edition –
אם יש לכם את הספר בגרסה דיגיטלית, אז זו תהיה v7 של הקובץ (להבנתי הוא יתעדכן לכם אוטומטית באתר של פינאקל).
אם יש לכם את ספר הבסיס בהדפסה קודמת, הנה פירוט כל השינויים שהיו מהדפסה להדפסה, עד וכולל ההדפסה החמישית הבאה לטובה.
(אם אתם משחקים פאת'פיינדר פראי בעברית אתם מסודרים כי התיקונים הללו שולבו במדריך המתקדם לשחקן :cool:)

גרסת ספר לשחקן – עם חמש כריכות שונות בכיכובה של הדמות האייקונית Red (התוכן זהה) –
זה בעצם ספר פיזי שמכיל את כל הפרקים של ספר הבסיס שרלוונטיים לשחקן, אבל לא מכיל פרקים למנחה (אז לדוגמה בלי מפלצות, בלי ארגז הכלים להרפתקה וכן הלאה).
בשיטות כבדות אני אוהב דברים כאלו, בעולמות פראיים זה בעיני קצת מיותר כי ספר הבסיס כולו זה 208 עמודים עם כל מה שצריך כדי לשחק חוץ מהרפתקה מוכנה. יחד עם זאת לשחקנים חדשים לגמרי יכול להיות קל יותר להתחיל לשחק או לעבור משיטה אחרת אם יש להם ספר של 120 עמוד בערך שמתעסק רק בחוקי יצירת דמות ושימוש בדמות.
להבנתי כל חמש הכריכות יוצאות כהדפסה מוגבלת. השאלה הגדולה היא האם אחת מהן תהיה בכל זאת מוצר קבוע שימשיכו להדפיס גם אחרי הדפסת 20 השנה.

ערכת אביזרי משחק –
מכילה חפיסת קלפי משחק עם אומנות של עולמות פראיים, קלפי מצבים, 25 סמני פז, 4 סמני נחישות, תבניות פיצוץ, כלי מעקב לנקודות עוצמה, סמנים שאפשר להשתמש בהם ללוחמים על מפת הקרב, וסט קוביות שכולל גם 4 קוביות גורל עם לוגו 6 שונה לכל אחת. רוב התוכן אלו מוצרים קיימים שאפשר היה לרכוש בעבר בנפרד אבל עכשיו אפשר יהיה להשיג אותם בחבילה אחת באופן נוח.
מה אומר, אולדמן? מועמד לתרגום? 😉

בנוסף יש קופסה לקלפים גדולים, לא ממש ברור לי למה זה מוצר בפני עצמו ולא חלק מהערכה הנ"ל.

כמו כן, יש כמה יעדי הרחבה פיזיים שאם אני מבין נכון ברגע שאחד מהם נפתח הוא נעשה זמין גם כ-add on למי שרוצה יותר ממנו. בינתיים נפתחו קופסת אכסון איכותית עם סגירה מגנטית לקלפי דמות וקוביות שחקן, וחפיסה של קלפי יתרונות, לשימוש בשולחן המשחק אם אתם לא רוצים לכתוב את כל היתרון על דף הדמות או שמשחקים עם קלפי דמות. חלק מהקלפים ריקים, ואפשר לכתוב עליהם עם עט מחיק.

קישור לפרויקט:

https://www.kickstarter.com/projects/545820095/savage-worlds-20th-anniversary-celebration

ערכת האביזרים היא לגמרי אחלה ובמחיר שפוי ביחס למחירים הרגילים שלהם - בעבר הם מכרו סט קוביות לבד ב-15 דולר וכך הלאה.
לא יודע לגבי תרגום, אבל זה הדבר שהכי משך לי את העין.
גם המדריך לשחקן הוא אחלה, אבל הוא בהחלט ספר עזר ולא מחליף את SWADE בעצמו. אני חושב שהם יהיו בדפוס גם לאחר הקמפיין, אבל לא בכל הוריאנטים של הכריכות.

מצד שני, הייתי יותר שמח לראות כבר את הקמפיין החדש של פאת'פיינדר פראי ;)

קצת חשבתי על זה, ואני כמובן לא פינאקל, אבל אני חושב שאם הם היו עושים 4-5 מיני-מערכות של 64-80 עמודים כל אחת זה היה הרבה יותר מגניב והרבה יותר מתאים לחגוג 20 שנה. ככה אפשר היה להחזיר עולמות מערכה של פעם וגם להציג עולמות חדשים. אבל אני לא מקבל החלטות על הגרסה האנגלית ;)

בינתיים אימתו שאכן, מי שכבר יש לו את עולמות פראיים באתר של פינאקל או ב-drivethruRPG יקבל את הקובץ המעודכן בימים הקרובים. מי שתומך בקמפיין יקבל לאחר מימון ההמון.

כמו כן פורסם תוכן העניינים של הספר לשחקן ו... בכנות זה פשוט ספר הבסיס פחות 50 עמודים בערך ובכריכה רכה. כבר עדיף ללכת על ספר הבסיס וזהו, למעט אם אתה מחפש מוצר אספני.

מה שכן מלהיב זה שמוצרי העזר ממשיכים להצטבר, והופכים בעיני את הפרויקט הזה למשתלם במיוחד למי שרוצה ערימת אביזרים לעולמות פראיים.

ספר השחקן כשמו כן הוא - לא מיועד להחליף את ספר הבסיס אבל הוא בהחלט מכיל את כל המידע לשחקנים.
אני בהחלט חושב שעדיף שיהיו בשולחן ספר בסיס עם שני ספרי שחקן מאשר שני עותקים של ספר הבסיס באותו מחיר.

וגם, אם אתה רק שחקן, זה חוסך לך חצי מהמחיר של לקנות את הספר המלא.
Win-win

עם זאת כמו שכתבתי מקודם, זה לא קמפיין מעניין/מגניב ברמה של תוכן חדש - כי אין בו. אבל בתמונה הגדולה, השילוב של ספרי השחקן עם כל העזרים החדשים במחיר שפוי הוא אחלה.

עוד יומיים וקצת לסיום, ויש המון יעדי הרחבה מגניבים שמקבלים בחינם גם בתמיכה הבסיסית, למי ששוקל לתמוך:
• [Unlocked: $15 value] Player's Box
⠀○ Magnetic Flap Box
⠀○ Wet/Dry Erase Advance Card
⠀○ Player's Journal
⠀○ Card Stand
⠀○ Fold-Out Combat Options Chart
⠀○ Player Status Cards
• [Unlocked: $10 value]: Card Sleeves
⠀○ Soft sleeves sized for 3.5" by 5" cards
• [Unlocked: $25 value]: SWADE Edge Cards
• [Unlocked: $20 value]: Deadlands Edge Cards
• [Unlocked: $5 value] Character Sheet Pad

זה גם אם אתם תומכים ב-25 דולר במדריך לשחקן - משלוח לישראל מוערך ב ~25 דולר לפי הפרסום.
עסקה שווה.

יום אחרון לתמיכה 😍
מסקרנות הסתכלתי על מימון ההמון המקורי מ-2018, אז לא רק ששם ספר הבסיס עלה 50 דולר והיום זה 45 - אלא שהפעם יש יותר יעדי הרחבה פיזיים והם מגיעים מתמיכה של 25 דולר לעומת 150 דולר ב-2018 🤯

חזרה