הפונדק בתקופת הקורונה, מספרים ומגמות

הפונדק בתקופת הקורונה, מספרים ומגמות

Information
פורסם ב14 אפריל 2020
נכתב על ידי האיש הזקן
תגיות: חדשות אתר , 51

pandemicלפני שלושה חודשים נגיף הקורונה נחשף לעולם הגדול, ובחודש האחרון הוירוס מתפשט ומכה בישראל ובאירופה. אז בזמן שכולנו בבית ומוצפים בנתונים, פרשנויות ותחזיות לגבי הקורונה, לקחתי את הזמן כדי לחפור בנתונים יותר מרתקים - איך הקורונה משפיעה על התחביב הנפלא שלנו, וספציפית על הפונדק. לגבי כנס דרקוניקון, כבר כתבתי עדכון קורונה, ובינתיים אין חדש - אנחנו ממתינים להתפתחויות אחרי פסח.

לדעתי, בתקופת הקורונה יש שתי מגמות הפוכות בתחביב שלנו: מצד אחד, אנשים נמצאים הרבה יותר בבית ולכאורה עם הרבה יותר זמן פנוי לעצמם ולתחביבים שזה אמור לגרום לעלייה בגלישה באתר ובפורומים. מהצד השני, למרות שאפשר לשחק משחקי תפקידים באינטרנט, יש מגוון דרכים לשחק משחקי לוח ואפילו אפשר לשחק בפורומים שלנו - מהנסיון האישי שלי והלא-מייצג, הרבה מהאנשים לא משחקים בפועל, וכשלא משחקים, יש פחות על מה לדבר.

אבל מספיק עם הפרשנות, ובוא נתבונן במספרים. ראשית מספר הגולשים באתר בחודש האחרון לעומת החודש שלפניו:

pundak corona febmarch

במספרים של כמות הגולשים, המשתמשים והצפיות בעמודים, מדובר בעליה של כמעט 80% בכל המדדים. שזה בהחלט עלייה מרשימה והעלייה הכי גדולה לדעתי בתולדות הפונדק - נכון שלעתים מאמר או סקירה ספציפית מביאים מאות צפיות חדשות ביום בודד, אבל זה פיק (כמו שאפשר לראות בגרף). תוך חודש זה עלייה מרשימה ביותר. מספר מעניין נוסף, זה להשוות את זה לשנה קודמת, שגם משקלל בפנים את הצמיחה האורגנית של הגולשים בפונדק:

pundak corona 20192020

אם מסתכים על הצמיחה כאן, זה מגיע למספרים עוד יותר מרשימים של כ-115%! צמיחה בגולשים בין 2019 ל-2020 עבור אותו חודש. זה משקלל גם את הקורונה וגם את הצמיחה האורגנית. מי שרואה את הירידה בשמיני באפריל, זה הזמן שהשרת שלנו חווה התקפת סייבר.

מי שתוהה, 52% מהגולשים באתר הפונדק משתמש בטלפון חכם, 47% במחשב ו-1% בטאבלט. כ-92% מהגולשים שלנו מישראל, ושלושת הערים המובילות בישראל הן תל-אביב, ירושלים ופתח-תקווה.

מאיפה הגולשים מגיעים לפונדק? שאלה מצוינת. רוב הגולשים מגיעים בחיפוש אורגני (כשמילת החיפוש הנפוצה ביותר היא הפונדק...) אבל אפשר לראות שלעומת 2019, חל גידול עצום, מבסיס נמוך, בכמות ההפניות מהמדיה החברתית. שזה אומר, אל תשכחו לשתף תוכן שאהבתם בפונדק לחברים :)

pundak corona acquistions

ועכשיו נתבונן על הפורומים שלנו, שחוו גם צמיחה נאה ומרשימה בתקופת הקורונה, של כ-60%. זה אולי נשמע מרשים פחות מאשר האתר, אבל בפני עצמו זה גם גידול משמעותי. במקביל יש גם גידול, בשיעור פחות במעט, בכמות ההודעות של משתמשים חדשים בפורום. 

pundak corona forums

אני מקווה שהנתונים והמספרים לעיל שעשעו אתכם כמו שהם שעשעו אותי, ונתנו קצת מנוחה מהמרדף אחרי הקורונה (או הילדים). אם יש לכם שאלות נוספות, מוזמנים לכתוב זאת בתגובות.

ולמי שאוהב משחקים ובעל זמן פנוי בבית, עכשיו זה הזמן הטוב ביותר לכתוב סקירה או כתבה חדשה, יש לנו הרבה קוראים חדשים שצמאים לדעת עוד על משחקים!

עוד בפונדק

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.