שנה של שליטים ושדים

שנה של שליטים ושדים

פורסם ב14 אפריל 2017
נכתב על ידי אביה סגל

שליטים ושדים חוגג שנה ומאות יצירות! מדהים איך שנה עוברת לפני שאתה שם לב. המתמטיקה די קלה - 27 אתגרים, פעם בשבועיים - והנה חצינו את קו השנה של אתגר הכתיבה של פורום משחקי תפקידים. לא שמתי לב לזמן עד שאולדמן הזכיר לי אותו.

אז שנה אחרי שהתחלנו עם שליטים ושדים בהשראת אתגרי הכתיבה של גילת'אנס, ואני שמח להגיד שאנחנו ממשיכים חזק: בכל אתגר יש מגוון רחב של הגשות, שמתאימות לשלל סוגי מערכות והרפתקאות. אני ממשיך לבדוק ולפרסם נושאים חדשים, כדי לבדוקמה הופך נושא לנושא טוב. אני שמח לראות שבכל פעם יש עוד חברים שנענים לאתגרים, בכל פעם יש מישהו שהצלחתי לעודד לכתוב - וזו תמיד הייתה המטרה העיקרית.

writing devils one year

לאורך השנה ראיתי מגוון הגשות ממגוון כותבים; חלקן קלאסיות יותר, חלקן פחות, חלקן היו ביצוע מקורי לרעיון מוכר. הרבה יותר הגשות מבוססות על פנטזיה ממד"ב, אבל זה היה די צפוי. נהניתי לראות לאן לוקחים את הנושאים שחשבתי עליהם, גם - ואולי בעיקר - כשלקחו אותם לכיוונים שלא חשבתי עליהם. ההגשות נעות בין רעיונות לא מלוטשים לפירוט מלא - כולל אפשרויות שונות לשילוב במשחק ולאמת מאחורי הקלעים) - אבל תמיד יש משהו לקחת, תמיד יש משהו שיכול לתת השראה. כל האתגרים מאוגדים באינדקס וכל ההגשות מאוגדות באתגר אליהן הוגשו, אז אתם מוזמנים לבחור נושא שנשמע מעניין ולראות מה אתם מוצאים.

לכותבים: אני מקווה שנהניתם לכתוב ואני מקווה שתחזרו לכתוב שוב! אני מקווה שהנושאים שלי עוזרים לעורר בכם השראה, ואני אשמח להערות והארות על אילו נושאים עבדו בשבילכם ואילו לא. גם הצעות אחרות לגבי הפורמט של שו"ש יתקבלו בברכה.

לקוראים: אם קראתם, נהניתם ובמיוחד אם השתמשתם, נשמח לשמוע! אחת המטרות של שו"ש הייתה ליצור מאגר חומר שאפשר לקחת ממנו חומר או לפחות השראה למשחקים שלכם, ואם זה עבד, אנחנו רוצים לדעת.

בעזרתו הנדיבה של גילת'אנס עברתי על האינדקס של האתגרים ועידכנתי כל אחד מהם. כולם כוללים עכשיו רשימה של ההגשות לפי הסדר בו פורסמו, יחד עם שם הכותב. כמו כן, יש עכשיו בסוף האינדקס קישור לעמוד שממיין את ההגשות לפי כותב.

והודעה מגניבה לסיום: בעקבות ההצלחה של שליטים ושדים, רוי יוזם סוג חדש של אתגר כתיבה: דרקונים ונתונים, אתגר פורום חדש מגיע כדי להמשיך וליצור, הפעם בהתמקדות בנתונים, מכניקה וקראנץ' למהדורות השונות של מבוכים ודרקונים. רוצים ליצור חפץ קסם עוצמתי? להפוך את האביר מהאגדה לחי ובועט עם מקצוע יוקרה חדש? לבנות כשרונות מיוחדים בשביל נינג'ות ואנשי לטאה? או שאולי תרצו פשוט לכתוב מפלצת כלשהי שתאתגר כל חבורת הרפתקנים ראוייה לשמה?

אז בתקווה לעוד שנה של אתגרים, עוד שנה של כתיבה, עוד שנה של רעיונות, עוד שנה של משחקים, עוד שנה של שליטים ועוד שנה של שדים!

אודות אביה סגל

מאמרים נוספים של כותב זה