הרפתקאות בארבעה פונדקים מקצוות היקום

הרפתקאות בארבעה פונדקים מקצוות היקום

Information
פורסם ב05 דצמבר 2013
נכתב על ידי האיש הזקן

הרפתקאות-משחק-תפקידים-פונדקבתחילתן של הרפתקאות רבות נמצא פונדק, מועדון, או מקום מפגש אחר. זו התחלה קלאסית למערכה חדשה בשיטה מבוכים ודרקונים ובשיטות נוספות – כמו בספרי רומח הדרקון. במאמר זה אספתי עבורכם, בסיועו של ויני האורק, ארבעה מיקומים כאלו מקצוות היקום ומזמנים שונים:

- פונדק הקרן הכסופה: פונדק על צומת דרכים, המתאים לשימוש בעולמות מערכה פנטסטיים ובמבוכים ודרקונים.

- אחוות ציידי השנהב: מועדון ג'נטלמנים בשיקגו של ה-20, מתאים למשחקי עולם האפלה, קריאתו של קת'ולהו ועוד.

- לילות אקפולקו: מועדון מוביל בעולם של מרוצללים, אך מתאים בקלות לכל עולם עתידני סייברפאנקי.

- צריח השיש: תחנת מעבר על ירח מבודד, שמשמשת מבריחים והרפתקנים זה לצד זה.

בכל אחד מהמיקומים תמצאו תיאור קצר ומידע על דב"ש מרכזי או שניים, כולל מספר זרעי עלילה, בסגנון דומה ל-patrons בשיטת הנוסע (למי שלא מכיר את השיטה: סקירה ל-Traveller).

פונדק הקרן הכסופה

פונדק זה קרוי על שם חבורת הרפתקנים בשם כסופי הלהב, שלחמו באזור לפני עשרות שנים כנגד שבטי גובלינים שאיימו על האזור. הם גילו שהגובלינים הונהגו על-ידי מכשף אכזרי, והצליחו להביס את המכשף ולמוטט את מגדלו – אך הקריבו את חייהם באותו קרב.

הפונדק ממוקם על צומת דרכים סואנת, בגבול שבין אזורי הפרא לתרבות, והרפתקנים רבים עוברים בו. הפונדק גם משמש בית לארגון סיירים, שאימצו את השם כסופי הלהב. הם שומרים על היישובים האנושים באזור ממפלצות, ובמקביל חוקרים דמויות חשודות.

הפונדק עצמו מורכב מבית אבן מרכזי, שמסביב לו שלושה מבני עץ – אורווה, מחסן, ובית אירוח משותף, בו האורחים ישנים על הרצפה בחדר אחד גדול. הפונדק מנוהל כיום על רודריק עין-נץ, גבר כבן 30, שמנמן, שנשא לאשה את אחת המלצריות מהפונדק.

מארטוק הנועז: אחד מכסופי הלהב הותיקים. מארטוק הוא גמד נמוך במיוחד, בעל מזג סוער וחיבה לתחרויות שתייה. הוא משתמש בגרזן הקרב שלו לקצץ ראשי גובלינים במיומנות רבה, והצעירים שבכסופי הלהב רואים בו מודל לחיקוי.

זרעי עלילה:

· החיפוש אחר פגיון הירקן: בשבוע האחרון הפונדק התמלא באורחים רבים מהרגיל. מארטוק גילה שהם נשכרו בכדי למצוא את פגיון הירקן – קריסטל המחזיק בתוכו סודות אפלים שיעניקו ליודע אותם את השליטה בצבא שדים. כסופי הלהב לא מסוגלים לטפל בכל האורחים, ומארטוק מבקש סיוע מהדמויות.

· נוקטאן הצעיר: בן-דודו הצעיר של מארטוק, נוקטאן, לא חזר משליחות לעיר הגדולה הקרובה. מארטוק לא יכול לנטוש את חובותיו, ומבקש מהדמויות לצאת למסע אחרי עקבותיו. הרמזים מובילים חזרה לבאי הפונדק ולכסופי הלהב – מי עומד מאחורי המעשה?

· ניצוץ נסתר: לפני שנתיים מארטוק יצא למשימה במעבה היער, ממנה חזר לבדו. מה שאיש אינו יודע זה שהוא הרג את חבריו הסיירים לאחר שרוח עתיקה השתלטה עליו. מאז סיירים רבים נעלמים, וכסופי הלהב במבוכה. האם הדמויות יגלו שמארטוק הוא הבוגד, ומה מסתתר בתוך המערה שבה נהרגו חבריו?

אחוות ציידי השנהב

האחווה נולדה במסעות מחקר לציד פילים באפריקה, כשהמשתתפים טמנו את ידם בשלל פעילויות נוספות – חקר עתיקות, מיפוי היבשת הלא-נודעת, ניצול מקומיים ועוד. האחווה היא ארגון מהליגה השנייה בקרב ארגוני החוקרים שנפוצים בעולם, ובעלת מוניטין לחברים שלעתים קרובים מעדיפים את החיים בעיר על-פני עבודת שטח.

בית האחווה מצוי בשיקגו וידוע לציבור בעיקר בזכות מסעדת הדגים המשובחת שבו. מאחורי הקלעים מרקוס השלישי מנהל את ההצגה, והופך את בית האחווה למקום אירוח לחוקרים מפוקפקים מכל העולם. הוא מוכן לסבול את נוכחותם בתמורה לסיפורים, ידע ומזומנים. חוקרי האחווה סובלים זאת בדממה, בין אם מתוך אדישות ובין אם כי הם נאמניו של מרקוס.

ההשחתה האיטית של האחווה מראה את סימניה, כשאנשים שיוצאים למסעות החקר שלה נעלמים או מאושפזים בבתי הבראה לתשושי נפש.

ואליד אבו-מאנסור: ואליד הצטרף לאחווה רק לאחרונה, ונראה שהוא מבלה את רוב זמנו בהתענגות על המזון ועל השתיה בבית האחווה. הוא מציג את עצמו כשליח של בית מלוכה מהמזרח התיכון, בחיפוש אחר הזדמנויות ואוצרות אבודים במערב. למרות הרושם של זללן ובטלן שהוא ייצר לעצמו, בפועל ואליד הוא דיפלומט משופשף וחסר רחמים, שיעשה את הכל בכדי לקדם את עצמו ואת האינטרסים של אדונו.

זרעי עלילה:

פסל השד: ואליד מכריז בגאווה על כך שהוא רכש פסל עתיק ושהוא מתכוון לתרום אותו למוזיאון העירוני. בפועל מדובר בפסל שהוטלה עליו קללה בידי אויבי בית המלוכה. ניסיונות להרוס אותו לא צלחו, אך ואליד ואדונו מקווים שהצבתו בקצה השני של העולם, בשיקגו, תביא להפגת הקללה. כשהפסל מגיע לעיר, אירועים מוזרים מתחילים להתרחש – רציחות ברחובות, מגפה משתוללת וחיזיונות מופיעים בחלומותיה של אחת הדמויות.מסע תענוגות במדבר: לציון שלוש שנות חברות באחווה, ואליד מארגן משלחת מחקר למולדתו. הוא לא יודע שאל המשלחת הצטרפו מספר חסידים של הרוע העתיק קת'ולהו, שמחפשים אחר מקדש עתיק. על הדמויות לגלות את מזימתם ולסכל אותה, לפני שיהיה מאוחר מדי!

ריצ'ארד לאניוס: ריצ'ארד הוא יורש למשפחה עשירה, שמשתמש בהונו הניכר בכדי לקדם את המחקר המדעי שלו, שגילה את העולם המיסטי והחליט לחקור את צפונותיו. הוא מבצע ניסויים במחסן טחוב בקרבת בית האחווה, הכוללים ניסויים בחפצים קסומים לכאורה, וגילוי מתכות מוזרות וחוקי טבע חדשים.

זרעי עלילה:

טבעת הפרעונים: ריצ'ארד איתר את הטבעת באחד השווקים במצרים, אצל רוכל שטען שמדובר בפריט יקר-ערך שנשדד מאחת מהפירימדות. ריצ'ארד גילה שהטבעת מכילה אנרגיה אדירה, ולאחרונה החל להיעדר מפגישות האחווה ולחקור באובססיה את הטבעת – האם הוא הופנט על-ידה, או שהוא גילה כוח אדיר? על הדמויות לגלות את האמת.משקפי האמת: ריצ'ארד עמל על פיתוח מדעי חדש, שמשתמש במקור אנרגיה סודי. מבחוץ נראה שמדובר במשקפיים, אך מי שחובש אותן מגלה דברים חדשים על הסובבים אותו, ואף מסוגל להשפיע על אנשים אחרים באמצעות טלפתיה! אך כוחות שטניים גילו אודות המשקפיים וכעת ריצ'ארד במנוסה. על הדמויות למצוא אותו בטרם יהיה מאוחר מדי.

לילות אקופלקו

זהו מועדון לילה וגלישה על החוף, הממוקם במבנה מודרני עשוי זכוכית כהה שנושק לחול הרך. בתוך המועדון ניתן למצוא את חידושי הטכנולוגיה האחרונים בתחום העינוג, סמים סינתטיים מתקדמים ותוכנות קיברנטיות מפתות. מדובר במקום שאליו הולך כל סלבריטי – ואחריו צלמי הפפארצי, המעריצים השרופים וכאלו שרוצים לגעת בתהילה.

מאחורי הקלעים מנהלת את המקום ג'וזי, האקרית מיומנת בעברה, עם קשרים למאפיה ולתאגידי הענק. מאז שהיא הכריזה על פרישתה מהעסקים המלוכלכים לפני תריסר שנים, נראה שהיא רק טומנת את ידיה עמוק יותר בצלחת. רבים מלקוחותיה העסקיים, כמו גם אלו שמנסים לגלות מה היא עושה, מגיעים למועדון, והם מהווים את הרובד הנסתר שבו – מאפיונרים לצד סוכנים ממשלתיים, וכמובן אינספור הרפתקנים, עושי צרות ומחפשי אוצרות.

לודויג האדום: בחור שרירי בשנות השלושים המוקדמות, ידוע ברבים בזכות הופעתו במספר סרטי אקשן לוהטים, אך מאז הקריירה הקולנועית שלו דעכה. הוא מדבר מהר וחושב לאט, חולם על היום שבו ההמונים יחזרו להעריץ אותו, אך בינתיים מנסה ליהנות מהחיים הטובים, לצבור כסף ולהכיר בחורות. ג'וזי שכנעה אותו להפוך לברמן במועדון, והוא ניצל את ההזדמנות בכדי לפלרטט ולהכיר את האנשים משני צדי המתרס – הידוענים והעבריינים.

זרעי עלילה:

לודויג מסתבך מעל לראש לאחר שהוא החליט שמארינה קראוס תהיה האהבה הבאה שלו. הוא מגלה להפתעתו שמדובר ביורשת לארגון פשע נרחב, שמחליטה ללמד אותו לקח וכופה עליו באיומים להפוך לסוכן חשאי עבורה ולרגל אחר מתחריה. לודוויג רועד מפחד, מודע היטב שבקרוב יגלו שהוא מרגל, או שמארינה תחליט להיפטר ממנו.כשמוקי הגיע ללילות אקופלקו הוא היה מעריץ של להקת האבנים הלוהטות, אך במהרה הוא הפך לאחד הבטלנים במועדון. באחד הלילות הוא גילה שבמקום עומדת לבקר האקרית שמציעה למכירה קוד תוכנה זדוני. מוקי שיכנע את לודויג, ושניהם חטפו את ההאקרית – אך כעת כשהקוד בידם, הם הפכו למטרה. השניים פונים לדמויות בתחינה לעזרה. האם הדמויות יעזרו להם? ומה בכלל מטרת הקוד, ומי ההאקרית הסודית?לקראת ימי הקיץ הלוהטים, נראה שג'וזי עצבנית מתמיד, וחברי צוות רבים מצטרפים לסגל של לילות אקופלקו. באחד הלילות, זמן קצר לאחר שהדמויות מגיעות למועדון, קול של פיצוץ מהדהד ברחבי המועדון ורגעים ספורים לאחר מכן המועדון הופך לשדה קרב. ג'וזי נעלמה, ומספר סיעות נלחמות על השליטה במועדון. לודויג מנהיג אחת מאותן סיעות, נאמני אקופולקו, ופונה לדמויות לסיוע – האם הוא באמת נאמן, או שמא בוגד? על הדמויות לחשוף את האמת.

צריח השיש

צריח השיש ממוקם על ירח סלעי ומבודד, שבעבר שימש כמכרה למתכות אקזוטיות, אך כיום מחצבי המתכת אזלו ומה שנותר מאחור זה נמל חלל מתקדם שמופעל על-ידי תעשיות ג'ק וקריס בע"מ. הנמל משמש סוחרים רבים תודות למחירים הזולים שלו. במקביל, מבריחים רבים מגיעים גם הם לנמל, עקב הנוכחות הדלה של אנשי חוק. כך הפך צריח השיש למקום מפגש לכל מי שמחפש פעילות לא שגרתית.

צריח השיש עצמו הוא למעשה ספינה כרייה ישנה, שרוקנה והפכה לשילוב של אכסניה, באר ומחסנים. בעל המקום הוא יוזי המהיר, שירש את צריח השיש מהוריו, כורים בירח, והפך אותו למה שהוא היום. צוות האבטחה במקום מורכב משילוב של בני-אנוש ורובוטים, כשכל חלל הספינה מנוטר על-ידי מחשב מרכזי, שהגישה המלאה אליו שמורה רק ליוזי.

נוקסי: במראה ראשון, ניתן לטעות ולחשוב שנוקסי היא ילדה בת 11, אך מי שמדבר איתה מגלה במהירות שהיא אינטלגנטית בהרבה ובעלת נסיון חיים רב. היא מסרבת לחשוף מדוע המראה הפיזי שלה לא תואם את שנותיה בפועל, אך נוקסי היא מעיין מידע שופע – נדמה שהיא מכירה כל אחד מהמבקרים בצריח השיש, והיא בקשרים עם מבריחים, הרפתקנים, ואנשי מדע מכל רחבי הגלקסיה.

זרעי עלילה:

קוד 824: הדמויות מגיעות לצריח השיש לאחר שהן מקבלות הזמנה מפטרון מסתורי. כשהן מתיישבות בחדר הפרטי נוקסי מציגה את עצמה כמלצרית, ורק לאחר שהן עוברות מבחן אמינות היא חושפת את זהותה ומטילה על הדמויות משימה – לעצור סיעה חמושה היטב (אולי של חייזרים) מלהשתלט על ממשלה ידידותית במערכת שמש סמוכה. על הדמויות להגיע לשם, לאתר את הפוליטיקאים שמשתפים פעולה עם הסיעה ולרתום את הצבא המקומי להגנה מפני הכוחות הפולשים.נוקסי מחזיקה במידע שהדמויות צריכות, אך התשלום שהיא דורשת בתמורה הוא גבוה – על אחת מהדמויות להתחזות למרקיז ואלנס, ובחזות זו החבורה צריכה לחדור לנשף מאובטח היטב ולחטוף את הדוכסית אלכסנדרה. האם הדמויות יתערבו באיבה ששוררת בין נוקסי לבין אלכסנדרה, או שימלאו את המשימה מבלי לשאול שאלות?

יאנקי ואריס: יאנקי הוא אציל שנולד לבית רב עוצמה, אך אחיו הצעיר נישל אותו מסמכותו וכעת יאנקי זומם את נקמתו. היותו חסר רחמים והממון הרב שברשותו הפכו את יאנקי לאחד מברוני הפשע המובילים במערכת השמש. במקביל הוא שומר על קשרים בקרב אנשי החוק בזכות עברו כאציל, בעוד שהוא לא מהסס לשלוח את אנשיו כשכירי חרב ורוצחים להשכיר.

זרעי עלילה:

הדמויות מוצאות את עצמן באמצע ניסיון התנקשות בצריח השיש, כשהן מצילות את הקורבנות המיועדים, גבר ואשה צעירים, מחבורת מתנקשים שיאנקי שלח. דבר זה מציב את הדמויות בעימות ישיר מול יאנקי, והעניינים מסתבכים כשהקורבנות לכאורה מתגלים כבוגדים.

אז בהצלחה!
ואם אתם זקוקים למיקומים נוספים, צאו למסע בין כוכבים: מיקומים להרפתקאות מד"ב

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.