Elminster must die! ספר קריאה על אלמינסטר

Elminster must die! ספר קריאה על אלמינסטר

Information
פורסם ב07 ינואר 2011
נכתב על ידי סול


שם המוצר: Elminster must die!

סוג המוצר: ספר קריאה

מאת: Ed Greenwood

פרטים נוספים: ממלכות נשכחות

מחיר מומלץ לצרכן: 8 דולר

דרוג המוצר: 4 מתוך 5

Elminster must die! ספר קריאה ממלכות נשכחות

הספר אלמינסטר חייב למות! הוא הופעת בכורה של ספרי ממלכות נשכחות ב'עידן' החדש של מו"ד מהדורה 4, שכיודע לאוהבי ממלכות נשכחות, שינתה את העולם משמעותית, לטובה ולרעה. הספר נכתב בידי היוצר של הממלכות הנשכחות, אד גרינווד , ולספר כותרת מבטיחה שבוודאי מעוררת עליצות בחלק מאיתנו.

אלמינסטר מעולם המערכה של ממלכות נשכחות הוא דמות בולטת של העולם המערכה, וכזה שהופיע בספרים רבים, ומהווה דמות שנויה במחלוקת - חלקנו מעדיפים להיפטר ממנו כבר, ואחרים מעריצים אותו.

בכדי להבין את העלילה המתוארת בספר, כדאי לדעת מה התרחש בעולם של ממלכות נשכחות בשנים האחרונות. בשנת 1385 של הממלכות התרחש אירוע אשר נקרא 'מגפת הלחשים', והוא התרחש בעקבות רציחתה של אלת הקסם, מיסטרה. רציחתה של אלת הקסם גרם לכל הקסם בפארון להתערער לחלוטין, וכך לחשים נכשלו, וגרמו לתאונות נוראות שערערו את כל העולם.
רציחתה של מיסטרה ניפצה את עולמו של אלמינסטר לרסיסים. פעם הקוסם החזק ביותר בממלכות - בן אלמוות, הנערץ בידי אלת הקסם עצמה, אויבם של הרשעים - הוא כעת איש זקן ועייף. אלמינסטר עדיין רב-עוצמה, אך הוא בן תמותה בעל יותר אויבים מכל יצור אחר על טוריל.
בכדי להפוך את הדברים למאתגרים עוד, אלמינסטר צריך להציל את אהובתו - להזין חפצי קסם עוצמתיים לסימבול, הדבר היחידי אשר שומר אותה שפויה- אך האוסף ההולך וגדל של חפצי הקסם מוביל עוד ועוד אויבים היישר אליהם.

עבודותיו של אד גרינווד הם כיפיות לקריאה ומלהיבות, והפרק החדש הזה בעולם של הממלכות הנשכחות הוא לא שונה. אד גרינווד מעביר את דמותו האייקונית של אלמינסטר דרך מגפת הלחשים. כמו רוב הקוראים של הממלכות הנשכחות, אני רגיל לראות את אלמינסטר בתור הדמות ''הבלתי ניתנת להריגה'', אשר תמיד תגן על הטוב ולעולם תישאר על המשמר. עכשיו הגנתו החזקה ביותר , האלה מיסטרה, מתה וקסמיו של אלמינסטר לא שמישים עוד. 
אלמינסטר לא יכול עוד להשתמש בקסם בלי לפגוע בעצמו. דבר זה הופך את הקוסם הבלתי ניתן להבסה לאנושי, כאשר בפעם הראשונה לחייו [פרט לילדותו] הוא חייב לפתור את בעיותיו בעזרת פיקחותו ושכלו. תלונתי היחידה נגד הסיפור הזה היא שרוב הופעותיו של אלמינסטר בפרקים הראשונים בספר מהוות רק תלונות מתמשכות על איך שהוא לא יכול להשתמש בקסם. אני  מבין את העובדה שאלמינסטר לא יכול להשתמש בקסמיו, אך אני מוצא את זה משעמם ומעיק שהסופר טורח להזכיר את זה כל פעם מחדש.
אד גרינווד עושה עבודה מעולה עם דיאלוג , אקשן, וצוות של דמויות אשר נראים כמו חברים וותיקים לקורא אשר לא פגש אותם זה כבר זמן מה. הספר סובל עקב הצורך שלו ליישר קו עם עם עולם המשחק ולמוצרים שיצאו במהדורה הרביעית של מו"ד.
כמובן שישנם הטוויסטים הצפויים מראש, כמו בכל סיפור, אשר שימשו שוב ושוב באין ספור ספרי פנטזיה שונים.
למרות הנפילות הקטנות האלו , זהו עדיין ספר נפלא. אד גרינווד הוא האדון האחד והיחיד של הממלכות, וזהו בין הסיפורים היותר טובים שלו. קראתי את כל הספרים אשר מגוללים את הרפתקאותיו של אלמינסטר עד עכשיו ובאופן כנה נהניתי מהם המון, ומאלמינסטר חייב למות! במיוחד.
אין ספק במוחי שאד גרינווד יצר את הממלכות כמו שרק הוא יודע, ואין ספק גם שהוא העניק להרבה קוראים אחרים המון שעות של הרפתקה.

שינוי זה טוב, ואד גרינווד הראה לנו שההיסטוריה יכולה לחזור על עצמה אפילו בעולם פנטזיה. אם אתם, אלו שקוראים את הסקירה הזו, מעריצים של אלמינסטר או של ממלכות נשכחות, הספר הזה הוא חובה לקריאה בגלל הכיף שבו. וכן, הספר הבא נקרא bury elminster deep... אז כנראה שהסיפור של אלמינסטר לא נגמר עדיין!

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.