Ravine - קומיקס

Ravine - קומיקס

Information
פורסם ב21 אוקטובר 2013
נכתב על ידי Martus
תגיות: קומיקס


שם המוצר: Ravine

סוג המוצר: קומיקס

מאת: Stjepan Sejic, Ron Marz

פרטים נוספים: חלק ראשון

מחיר מומלץ לצרכן: 15 דולר

דרוג המוצר: 4.5 מתוך 5

Ravine Comics top cow קומיקס

אגדות מספרות על עבר רחוק בו לחש עתיק כמעט קרע את העולם לשניים, משאיר מאחוריו נקיק (ravine) בעומק אינסופי בצפון. עולם זה יש דרקונים מטילי מורא, לוחמים אמיצים ומכשפים ערמומיים.
כעת, אדם אחד - נבזיאל אשארי (Nebzial Asheri), מונע על ידי מותם של אשתו ובתו, רוצה להשתלט על הקסם הזה ולהחיות את אשתו ובתו. כוחות אדירים מתאחדים כנגדו, ויד הגורל מפגישה קבוצה של נוודים, שולחת אותם להשמיד את נבזיאל ולגיונותיו.

אחרי שנים של שיתוף פעולה על סדרות הקומיקס Witchblade ו Artifacts (שתי סדרות קומיקס מבית TopCow) האומן סטפן סג'יק והכותב רון מארז מאחדים כוחות ליצירה מקורית משלהם - קומיקס הפנטזיה Ravine.
Ravine הוא היצירה המקורית הראשונה של שני האומנים והתוצאה נהדרת.

בתחילת הספר מוצגים לנו שתי הדמויות הראשיות:

הראשונה היא סטיין פאיס (Stein Phais), נווד והרפתקן בר מזל בעל חרב דו-להבית, יכולת הטלת לחשים, וששומע בתוך ראשו את קולו של גנרל שמת לפני מאתיים שנה.

השנייה היא ליין דה-לאסטיס (Lynn de luctes), אישה צעירה שעומדת לסיים את אימוניה בפאלאדיה (Palladia) כרוכבת דרקונים, ולבצע את טקס החתימה שלאחריו היא מתכוונת ולחזור לארץ מולדתה, דריגיא (Dregya).

בנוסף יש שלל דמויות משנה, אשר לכל אחת ואחת מהן יש אישיות, היסטוריה ויכולות אשר קצרה היריעה מלהכיל כאן את כולם. החל בסאירן ארייד (Sairan Aradee), חבר עלית בקבוצת המתנקשים "עוצרי הנשימה" ועד ולריוס מורדין (Valerius Mordine), הדראגון-מאסטר החדש ביותר של פלאדיה. כל אחד יכול למצוא דמות מועדפת או דמות אליה הוא מתחבר במיוחד.

בתחילת הספר אנו נתקלים במונחים לא מובנים כגון "טקס החתימה", נשק "גרימלס" (grimlas) ונקריט (necryte). המושגים מתבהרים במהלך קריאת הספר (למעשה, יש פרק שלם בו ליין -ואנחנו- לומדים על הדברים האלה ועל המצב הפוליטי הקיים) ומומלץ לקרוא את הספר יותר מפעם אחת בכדי להבין מה בדיוק קורה בסיפור.

עומס המידע שמונחת על הקורא בתחילת הספר הוא מגרעה בעיניי, אבל למרבה המזל זוהי אחת המגרעות היחידות שבספר.

דבר שאהבתי בקומיקס הוא הנספחים שבו, אשר מציגים בצורה סיפורית ומעניינת נקודות חשובות בעולם כמו ההיסטוריה, המאפיינים של הגזעים הלא-אנושיים, כיצד מערכת הקסם פועלת והם מרחיבים על חלק מאותם מושגים ייחודיים לעולם.

אחד הדברים שאהבתי ביותר בRavine הוא שאיכות האומנות שבספר לא מאפילה על איכות העלילה, העולם ועומק הדמויות, כפי שקורה לעתים בספרי קומיקס.
למעשה לדעתי הספר היה יכול להיות מועבר בצורת ספר קריאה "רגיל" ועדיין להיות ברמה גבוהה.

אני אצטט ביקורת אחרת "הרבה פעמים קראתי ספר וחשבתי שהוא יכול להיות ספר קומיקס מעולה, אבל מעולם לא קראתי ספר קומיקס וחשבתי שהוא יכול להיות ספר אפי, וravine הוא בהחלט הקומיקס הזה!"

על הדמויות הנהדרות, המונולוגים שמראים בצורה נפלאה את היחסים שבין שני הדוברים, ההומור שמופיע פה ושם בדיוק במידה הנכונה כדי למנוע מהספר להפוך לאפי יתר על המידה והציורים המרהיבים בכל דף ודף אין לי הרבה מה לומר - הם כולם מעולים. זהו ספר קומיקס יפהפה ועם סיפור טוב. אם אתם חובבי קומיקס ופנטזיה אני ממליץ לקנות אותו.

ולפני סיום - אם אתם רוצים הצצה לספר, כנסו לחשבון של סטפן סג'יק בdeviantart (שם החשבון הוא nebzial*), שם תוכלו לקרוא את העמודים הראשונים של הקומיקס ולהתרשם משאר היצירות שלו.

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.