מבוכים ודרקונים - כתבות לשחקן ולשליט המבוך

גלו את העולם המופלא של מבוכים ודרקונים, בו אתם מגלמים גיבורים עזי-נפש בעולם של הרפתקאות וסכנות.

כאן תוכלו למצוא שלל מאמרים המציעים תוכן חדש למשחק שלכם, עצות למנחים, מדריכים לכתיבת תוכן משלכם ועוד. באתר תוכלו גם למצוא:
- דפי דמות להורדה, עבור כל המהדורות של מבוכים ודרקונים
- סקירות לספרי החוקים, וגם של הרחבות והרפתקאות החל במהדורה 3, וכלה במה' 5 ופאת'פיינדר.
- הרפתקאות להורדה, כתריסר הרפתקאות של מבוכים ודרקונים, למבחר מהדורות ודרגות.
- פורום מבוכים ודרקונים, בו תפגשו עוד עשרות ומאות שחקנים ושחקניות. 
- רשומון איי הסערה מציג בפניכם עולם מערכה פנטסטי בעברית.

שבעת הקרוואנים - ננסים בכל צבעי הקשת

פורסם ב02 מאי 2016
נכתב על ידי רועי

gnome caravan masterמאמר זה מציג שבעה קרוואנים של ננסים שהכנתי למשחק שלי והם כתובים על בסיס המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים, אולם הם יכולים לשמש גם משחקים ומהדורות אחרות יחסית בקלות.

ננסים. ננסים הם סיפור מעניין בכל משחק מבוכים ודרקונים – מצד אחד כוחות הקסם שלהם בלתי רגילים, לאינטלקט שלהם אין מתחרים והחיים שלהם ארוכים משמעותית משל בני האדם קצרי הימים. מצד שני, קרונות המסע שלהם נרדפים באופן קבוע על ידי שודדים ופורעי חוק שרוצים לשדוד את האוצרות שהאגדות מספרות שהם מחביאים.
אספסוף פרוע מרבה לטבוח בהם בלי שאף מגן או מושיע בא לעזרתם, ויצורי הפיה רוחשים להם שנאה ללא סוף וללא הסבר. במילים אחרות, למרות המוזיקה הקלילה והאווירה המכושפת של הקרוואנים, החיים של הננסים קשים.

המשך קריאה: שבעת הקרוואנים - ננסים בכל צבעי הקשת
 

המהדורות של מבוכים ודרקונים - מורה נבוכים

פורסם ב14 מרס 2016
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

Dungeons and Dragons guideלמבוכים ודרקונים יצאו מספר מהדורות בארבעת העשורים האחרונים, מאז שגארי גייגקאס פרסם את מבוכים ודרקונים בקופסה ב-1974. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משמעותיים, וכל אחת מהן מתאימה לשחקנים אחרים. בשנות השמונים הגיע מבוכים ודרקונים למתקדמים, ואז המהדורה השלישית והרביעית הגיעו בשנות ה-2000. פאת'פיינדר, שהיא בעצם גרסה של מבוכים ודרקונים יצאה לאור לפני מספר שנים, וכעת היא זמינה גם בעברית. המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים, שהבטיחה לאחד את כל חובבי המשחק, התפרסמה לפני שנתיים.

אציין שבעיניי כל המהדורות הללו טובות - מהדורות מהנות של השיטה שבקבוצה מתאימה יפיקו שעות על גבי שעות של הנאה צרופה מהמשחק. לנוחיות השחקן המתחיל, ולנוחיות מי שעוד לא התנסה בכל המהדורות הללו של מבוכים ודרקונים, אסקור בקצרה את המהדורות השונות של מבוכים ודרקונים, על יתרונותיהן וחסרונותיהן בעיניי - אשמח לשמוע את דעתכם בפורום.

לפני שנתחיל, מי שרוצה לדעת אלו גרסאות של מבוכים ודרקונים יצאו בעברית, מוזמן לבקר בפרוייקט משחקים בזמן.

המשך קריאה: המהדורות של מבוכים ודרקונים - מורה...
 

גזע למבוכים ודרקונים מהדורה 5: אנשי-שממית

פורסם ב31 דצמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

gecko raceילדיהן השקטים והסבלניים של רוחות המדבר שוכנים להם במערות ובמצוקים של חלקו הסלעי של מדבר קדאר. אלו הם אנשי השממית - ציידים חרישיים הנאחזים דומם בסלע וממתינים עם רדת החשכה לטרפם. כשמטרתם מגיעה לטווח ההתקפה המושלם, הם מכים במהירות מבהילה ומביאים לבני שבטם בשר דינוזאורים וחרקי-ענק למאכל יחד עם עשבי המדבר היבשים והמלוחים ופטריות המערה העסיסיות.

גזע זה נכתב לעולם המערכה "ברברי, כובש, מלך", אך הוא ניתן לשימוש בכל עולם פנטזיה וחרבות-וכשפים, ואף במערכות המכילות אלמנטים של מדע בדיוני. המכאניקה של הגזע מתאימה לשימוש עם מבוכים ודרקונים 5. אם אתה משחק במהדורה אחרת, אשמח לראות את ההמרה שלך בפורום!

תודתי נתונה לעמרי בס שסייע בחיבור נתוני המשחק של גזע זה. אנשי הלטאה הם גזע נוסף שיצרתי למבוכים ודרקונים 5. (ויש גם גזע לטאה למבוכים ודרקונים 4)

המשך קריאה: גזע למבוכים ודרקונים מהדורה 5:...
 

לטאישים, גזע למבוכים ודרקונים 5

פורסם ב03 דצמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

lizardmenגזע זה נכתב עבור המשחק מבוכים ודרקונים 5, והרקע שלו הוא מעולם המערכה "ברברי, כובש, מלך", אך הוא ניתן לשימוש במגוון רחב של עולמות פנטזיה וחרבות-וכשפים, ואף במערכות המכילות אלמנטים של מדע בדיוני.

הלטאישים הם יצירי כפיהם של אנשי הנחש הנתעבים שמרדו בהם וירשו את מלכותם - הם הגזע השני בתפוצתו בעולם המוכר. אנשי הנחש יצרו בכשפיהם את הלטאישים תוך שילוב של איש נחש עם לטאת כוח-מים, וייעדו אותם להיות עבדים, בשר תותחים ועולה לאלוהי התוהו שלהם. אך בהשראת הנביאה טלינה, עליה השלום, הלטאישים מרדו באדוניהם והשיגו את החירות הנכספת תחת שלטון החוק והסדר של האם-הנאצלת.

אף שמלכות-הלטאה הנשגבת נותצה לפני אלפי שנים עם בוא האדם, בפונט שבדרום הרחוק והמבורך בגשמים הם עודם מחזיקים בערי-מדינה תוססות. הגדולה שבהן היא ציבולה - עיר הזהב המופלאה שסוחריה האנושיים של כנעאהו מוכנים להסתכן בים הבוגדני או במדבר ציה חרוך שמש כדי להגיע לשווקיה הנהדרים והשופעים כל טוב. הלטאישים נפוצים בכל העולם המוכר ממאלה בדרום ועד כנעאהו בצפון והם שניים במספרם רק לבני האנוש.

המשך קריאה: לטאישים, גזע למבוכים ודרקונים 5
 

ברברי, כובש, מלך - חלק שלישי, עיר-המדינה הראט

פורסם ב10 נובמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

harat kingעיר המדינה הראט נשלאת בידי נאבו-רם, מלך מכשף אכזר שסוגד לאלי התוהו וידוע בשלטונו המבוסס על כסף ודמים. זוהי העיר הצפונית בכנעאהו, שמוקפת בביצות מכל עבר, כאשר המלך מכשף מטיל את שלטונו באמצעות צבאו הנאמן, והמפלצות האכזריות שהוא יוצר בכשפיו.

זהו החלק השלישי שמתאר את עולם המערכה ברברי, כובש, מלך, שמיועד עבור מבוכים ודרקונים 5 אך ניתן להתאים אותה לכל עולם פנטזיה.

אם זו הפעם הראשונה שאתם פוגשים את ברברי, כובש, מלך קראו ראשית את החלק הראשון - הקדמה לעולם.

לשאלות על העולם, בקשות מיוחדות והצעות לשיפור, בקרו בדיון על העולם בפורום מבוכים ודרקונים.

המשך קריאה: ברברי, כובש, מלך - חלק שלישי,...
 

ברברי, כובש, מלך - חלק שני, שפות

פורסם ב03 נובמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

Language Scrollברוכים הבאים לחלק השני בסדרת הכתבות על עולם המערכה ברברי, כובש, מלך. החלק הראשון הציג בפניכם את העולם, בעוד החלק הנוכחי ידבר על בלשנות - או השפות של עולם המערכה. גלו עולם ומלאו במילה המדוברת והכתובה. העולם מיועד לשימוש עם מבוכים ודרקונים באופן כללי, ובמהדורה החמישית בפרט.

מרבית בני כנעאהו דוברים כינעאהן, שהיא השפה "המדוברת" בעולם זה. יש לה כתב אלפבית המהווה חידוש שאומץ בידי הארצות השכנות של אניום וקדאר ואף בידי פשוטי העם של סקארה הישנה מאחר וקל בהרבה ללמוד לכתוב ולקרוא את הכתב האלפביתי מאשר את כתב החרטומים של הסקארית הגבוהה. (במונחי "מטא-משחק", השפה הזו דומה לשפות השמיות המערביות כמו למשל עברית קדומה וארמית).

המשך קריאה: ברברי, כובש, מלך - חלק שני, שפות
 

ברברי, כובש, מלך - חלק ראשון, העולם בכף-ידך

פורסם ב22 אוקטובר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

lizard barbarian"ברברי, כובש, מלך" הוא עולם-מערכה המיועד עבור מבוכים ודרקונים בניחוח חרב-וכשפים, מד"ב-פנטזיה וקמצוץ אימה קוסמית. כתבה זו היא הראשונה בסדרת כתבות המפרטות על העולם, תושביו וסכנותיו, כולל נתוני משחק.

המשחק שואב השראה מהשיטה הרפתקן-כובש-מלך (ACKS), אך מיועדת לשימוש עם מבוכים ודרקונים מהדורה 5.

העולם פורסם במקור בפורום הפונדק, שם גם תוכלו לקרוא את רשומות המערכה שאני מריץ בעולם. גרסה מתקדמת שלו גם תפורסם בעתיד כספר הרחבה של ACKS באנגלית.

המשך קריאה: ברברי, כובש, מלך - חלק ראשון, העולם...
 

מבוכים ודרקונים - כעבור שנה אחת

פורסם ב12 אוקטובר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

dungeons dragons5 phbהמהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים יצאה לאור לפני כשנה. בשנה הזו, שחקנים ומנחים רבים ניסו את מזלם בשיטה החדשה והמעודכנת ואני וחבריי ביניהם. להלן התרשמותנו מהשיטה לאחר כשנת משחק. מי שרוצה להכיר את השיטה, מוזמן לקרוא את הסקירה של מבוכים ודרקונים 5.

בהתחלה שיחקנו את ההרפתקה שבערכה למתחיל של מבוכים ודרקונים 5 (דרגות 1 עד 5) ואז עברנו לעולם מערכה משלי בשם "ברברי, כובש, מלך". לפני זה שיחקנו מו"ד 3.5 במשך כמה שנים, ואני אישית שיחקתי ברשת, בהתכתבות בעיקר, במספר שיטות נוספות כגון שיטת הנוסע (Traveller).

בכלליות אפשר לומר שמבוכים ודרקונים במהדורה החמישית היא שיטה מהנה מאוד ושהשיטה מתאימה היטב לסגנון המשחק שלנו, שהוא על פי רוב זורם ועתיר אקשן.

המשך קריאה: מבוכים ודרקונים - כעבור שנה אחת
 

עמוד 1 מתוך 13

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בגוגל+ הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

מאמרים דומים

אירועים קרובים

דרקוניקון 2017
ה אוג 24, 2017
אייקון 2017
א אוק 08, 2017

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.