משחקי לוח וקלפים, סקירות המלצות ועוד

הפונדק הוא אתר המוקדש בין היתר לתחום משחקי הלוח והקלפים, הצטרפו אלינו לתחביב המשלב מחשבה, יצירתיות וגם חברות. קיים מגוון אדיר של משחקים - ממשחקים המתאימים למשפחות וילדים, עד למשחקים האורכים ערב שלם לחובבים וכלה במשחקי מלחמה ומיניאטורות.

בנוסף לכתבות שלפניכם, אתם מוזמנים לקרוא גם סקירות של משחקי לוח וקלפים, ולמצוא משחק חדש לאוסף שלכם.
אם יש לכם שאלות, בקשות להמלצות או כל נושא אחר, הצטרפו אלינו בפורום משחקי לוח.

טורניר Dice Masters בסלובקיה, יומן מסע

פורסם ב02 דצמבר 2016
נכתב על ידי מרטין

dice wolverineלמי שלא מכיר אותי, קוראים לי מרטין ואני אוהב את המשחק Dice Masters. בישראל יש לנו קהילה קטנה, עם מגוון רחב של קלפים מסטים שונים, כשכל אחד מגיע עם סגנון המשחק הייחודי שלו.

לאחרונה הרגשתי שמשהו חסר לי בארץ – רציתי להיות בתחרות: להיות מוקף באנשים שאוהבים את המשחק, לטעום מה Meta הנוכחית וגם לזכות בפרסים :)

המשך קריאה: טורניר Dice Masters בסלובקיה, יומן מסע
 

מדריך צביעת מיניאטורות למתחילים

פורסם ב10 נובמבר 2016
נכתב על ידי ג'קי

painting guideאחד הדברים אשר יכולים לשפר בצורה מפתיעה את ההנאה שלך ממשחקי לוח, הוא שדרוג הרכיבים: לוח יפה, חלקים מעוצבים במקום קוביות עץ, אינסרט שמקל על ארגון המשחק, על פרישתו ואיסופו... וכמובן, מיניאטורות במקום חתיכת קרטון עם מעמד.
מיניאטורות הם אחד מאותם רכיבים שמגדילים את ההנאה, אך ברוב משחקי הלוח עם מיניאטורות, הן מגיעות בגוון אחיד ומשעמם (לרוב אפור)... אז מה עושים? צובעים אותן!

מדריך זה מיועד למי שאינו מנוסה בצביעת מיניאטורות, וגם יכול לשמש מתחילים במשחקי מיניאטורות כגון וורהאמר או שר הטבעות, ובכל זאת רוצה לשדרג את משחקי הלוח שלו.

המשך קריאה: מדריך צביעת מיניאטורות למתחילים
 

Ares Games Interview - Roberto Di Meglio

פורסם ב08 פברואר 2016
נכתב על ידי איתמר פארן

ares gamesAres Games is famous for its excellent board games, my favorite of which is War of the Ring. After a meeting at Gencon between Roberto and the Pundak, we had the opportunity to interview Roberto De Meglio about his games and Ares Games in general. The interview was performed by Itamar Parann.

חברת Ares Games ידועה במשחקי הלוח המצויינים שלהם, כולל מלחמת הטבעת. ראיון זה נערך לאחר מפגש בין רוברטו, האחראי על פיתוח משחקים בחברה, לבין הפונדק בכנס ג'נקון. הראיון עוסק בתהליכי פיתוח משחקים, ותוכניות עתידיות של החברה. הראיון נערך באנגלית ומפורסם ככזה.

Hello Roberto,

First I would like to Thank Roberto for doing this interview for the Pundak [the word means 'inn' in Hebrew].

המשך קריאה: Ares Games Interview - Roberto Di Meglio
 

משחקי לוח בעברית - איך מתרגמים?

פורסם ב13 ינואר 2016
נכתב על ידי אביעד

פרש משחקיםלפני שנתיים ישבנו לקפה, שוקו ועוגה בבית קפה בגבעתיים, וחשבנו למה אין מספיק משחקים בעברית. מישהו אמר "היי, יש לנו חברת תרגום – בואו נתרגם בעצמנו". מישהו אחר כתב שמות של משחקים על מפית. וכך נולד ענף חדש בחברת אינפומנסרז – פרש משחקים, כפי שפירטתי בראיון על פרש משחקים.
מאז עברו מעל לשנתיים, ובימים אלו אנו בעיצומו של מימון המונים של נדל"ן בקטן, משחק חדש.

המחשבה שעמדה לנגד עינינו כשבאנו להקים את פרש הייתה שרוב המשחקים המתורגמים כיום הם משחקים שאינם תלויי-שפה, אם נרתום את ענף התרגום של אינפומנסרז למשימה, נספק משחקים תלויי-שפה מתורגמים. היינו גם מעורבים בקהילה דרך אירועי "על השולחן" וספריית "על המדף". בסוף קיבלנו שני חוזים מאוד טובים – "מלכי ישראל" עם חברת Funhill Games ו"חידושים והמצאות" מחברת IELLO. עכשיו זה רק קצת מלל בעברית שמודבק על הגרפיקה באנגלית וגמרנו, לא?

אז זהו, שלא.

המשך קריאה: משחקי לוח בעברית - איך מתרגמים?
 

משחקי מלחמת הכוכבים – המדריך המלא

פורסם ב18 דצמבר 2015
נכתב על ידי האיש הזקן

star wars gamesהסרט החדש של מלחמת הכוכבים כבר נחת, ואחרי שסיימתם לראות אותו זה זמן מצוין לצאת להרפתקאות משלכם במלחמת הכוכבים – קיימים שלל משחקי לוח, קלפים מיניאטורות וגם משחקי תפקידים שמאפשרים לכם לשחק בעולם של מלחמת הכוכבים.

בדומה למשחקי הלוח של שר הטבעות, גם למלחמת הכוכבים יצאו מספר רב של משחקים שונים במרוצת השנים. במדריך זה אתמקד בעיקר במשחקים שזמינים לרכישה (ולא כאלו שיצאו לאור לפני 40 שנה), והינם משחקי תחביב – לא תמצאו במדריך מונופול מלחמת הכוכבים. אם חיפשתם בכל זאת מונופול – במדריך תמצאו משחקים טובים יותר, לחילופין אתה מוזמן לקרוא על משחקי לוח מומלצים למשפחה.
אם יש לך שאלות נוספות, הצעות או חוויות, הצטרף לפורום משחקי לוח בפונדק.

אז אם אתם רוצים להיות ג'די, לכבוש את הגלקסיה כקיסר, לטוס ב X-wing וגם ב-Tie Fighter, המשחק שלכם ממתין!

המשך קריאה: משחקי מלחמת הכוכבים – המדריך המלא
 

ראיון עם אביעד בן-דב, מתרגם משחקי לוח לעברית

פורסם ב16 פברואר 2015
נכתב על ידי האיש הזקן

knight games logo פרש משחקיםאת אביעד בן דב פגשתי לראשונה כשהוא ארגן מפגש משחקי לוח במסגרת יום ה Tabletop הבינלאומי. לאחרונה הוא ושני שותפים הקימו את "פרש משחקים", במטרה לתרגם משחקי לוח לעברית ולהעשיר את השוק המקומי.
זאת בנוסף לפעילות הענפה של אביעד, הכוללת את מפגשי "על השולחן" אחת לחודש, ארגון פעילויות משחקי לוח בדרקוניקון - כנס המשחקים של הקיץ, וגם ייסוד ספריית משחקי הלוח להשכרה "על המדף".

מדובר ברזומה מרשים בתרומתו להעשרת תחביב משחקי הלוח בישראל, וזו סיבה מצוינת לערוך עמו ראיון וגם לשמוע יותר על פרש "משחקים" – חברה ישראלית חדשה שמתרגמת משחקי הלוח.

המשך קריאה: ראיון עם אביעד בן-דב, מתרגם משחקי לוח...
 

עמוד 1 מתוך 2

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בגוגל+ הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

אירועים קרובים

אין אירועים

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.