הלהב הסוער, ארכטיפ ללוחם בשני נשקים [מו"ד 5]

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
yds
תשובות: 5

שליחה על ידי yds » 09 אוגוסט 2020, 22:05

בואו נתחיל מהפיל עם שני הסימיטרים בחדר - לחימה בשני נשקים במהדורה ה5 לא ממש עומדת בציפיות, משתי בחינות.

ראשית, מבחינה מכאנית - החל מדרגה יחסית נמוכה, לדמויות שיש סיכוי שישתמשו בסגנון הזה כמעט תמיד יהיה משהו יותר חשוב לעשות עם פעולת הבונוס שלהן מאשר לתקוף שוב במתקפה רגילה. מעט מקצועות מקבלים גישה לסגנון הלחימה הזה, והוא דורש לפחות עוד כשרון אחד נוסף כדי לעבוד בתור טקטיקה מרכזית. דריזט דואורד'ן הוא אמנם סייר, אבל אפילו המקצוע האייקוני ביותר של לחימה בשני נשקים בקושי מצליח לגרד את התיאורים המרהיבים של סופת הלהבים שהאלף האפל הופך אליה כשהוא מוקף ביריבים.

בנוסף לכך, ויותר חשוב, מחלקת המכאניקה שכן קיימת לא עובדת עם הפלאף - לחימה בשני נשקים, כפי שציינתי למעלה, לא עובדת בדרך כלל - אבל היא נמצאת בכל מקום במדיה, בספרים, בסרטים, ובמשחקים. הרבה דמויות אהובות משתמשות בסגנון הזה, אבל מאוד קשה לייצג אותו בפועל, במיוחד בנסיון לתאם דמויות קרביות בעיקרן לאילו שיפיקו שימוש מעשי מלחימה בשני נשקים (פייטן חרבות או זמרלהב, לדוגמה).

לכן, ניסיתי לכתוב ארכטיפ ללוחם, ההתגלמות של העוצמה הקרבית, שיביא לשחקנים שרק רוצים להפוך לטורנדו קטלני של כלי נשק ת האופציה לעשות כך.
(הערה - הארכטיפ מתייחס מבחינת התיאור שלו ללהבים וכו', אבל הוא יעבוד באותה מידה עם שני נבוטים או אקדחי קשת אפילו).

בלי הקדמות מיותרות, הנה הוא
הלהב הסוער
איש לא יודע מי היה הלהב הסוער הראשון. הם מבצבצים באקראי ברחבי העולם. חלקם לומדים ממורה, חלקם לומדים בעצמם. הפילוסופיה של שני הנשקים מקבלת צורות וגוונים שונים בהתאם למי שאוחז בנשק, ומגוונת בהתאם. עם זאת, כל מי שמתרגל לתחושה של ניצב בכל יד מבין בסופו של דבר יסודות עקרוניים של סגנון הלחימה הזה. אמיתות בלתי מעורערות, שמחזקות את הלוחם והופכות אותו מאדם, לאגדה.

מוות באלף חתכים.
"האמת הראשונה של הלהב הסוער - מכה אחת מאלף יכולה להפיל את האלים. הכה אלף פעמים, והשמים יפלו לפניך''

בדרגה 3, אתה לומד ליצור הרמוניה בעזרת כלי הנשק שלך, שהולכת ומתחזקת ככל שקצב התקיפה שלך מתגבר. בעבור כל מתקפה שאתה מבצע בתורך אחרי המתקפה הראשונה, אתה מקבל +2 מצטבר לגלגולי הנזק של המתקפה הבאה (+2 בעבור המתקפה השניה, +4 בעבור השלישית, וכן הלאה). תוסף הנזק המצטבר מתאפס בסוף תורך.

שיסוע מתפרץ
''האמת השניה של הלהב הסוער - מנוחה היא אשליה. החיים נמצאים בתנועה מתמדת, על אחת כמה וכמה המוות.''

בדרגה 7, השימוש בנשק נוסף נעשה כמו טבע שני בעבורך. גם ברגעי האדרנלין המתוחים ביותר, בהתקפות של שבריר שניה, הלהב הסוער לעולם לא שוכח לצרף מכה נוספת לראשונה.
כאשר אתה משתמש ביכולת פרץ פעולה בכדי לבצע התקפה עם נשק היד החזקה שלך, אתה רשאי לבצע התקפה נוספת גם עם נשק היד החלשה כחלק מאותה הפעולה.

ההגנה הכי טובה היא התקפה
''האמת השלישית של הלהב הסוער - הלוחם הזהיר מתגונן. הלוחם הפראי מתקיף. הלוחם החכם מבין שאילו שני צידיה של אותה החרב''

בדרגה 10, אתה מבין שאויב מדמם על הרצפה הוא אויב שלא יכול לפגוע בך, ומנצל את ההבנה הזו עד הקצה כדי לעוור את אויביך במבול של התקפות. אם אתה פוגע ביריב עם שני נשקים שונים באותו התור, הוא מקבל חסרון להתקפות נגדך עד תחילת תורך הבא.

הוריקן של פלדה
''האמת הרביעית של הלהב הסוער - הרעם מכה פעימת לב אחת אחר הברק. אם ברצונו של הלוחם לשלוט על הסערה, עליו לנוע מהר ממנה.''

בדרגה 15, כל גופו של הלהב הסוער שר בהרמוניה מושלמת כאשר הוא מחזיק נשק בכל יד. אף נשימה לא מנוצלת לחינם, אתה לומד להכות עם כל מה שיש לך. בכל תור שבו אתה תוקף עם שני נשקים שונים, אתה רשאי לתקוף פעם נוספת עם אחד מהם בתור פעולת תגובה.

סחרור הלהב הנצחי
''האמת החמישית של הלהב הסוער - הנשק הוא כלי להגשמת מטרותיו של האוחז בו. הלוחם המושלם לא מוגבל למספר כלי הנשק ברשותו, רק למספר האויבים שברצונו להשמיד.''

בדרגה 18, הלהב הסוער הגיע לשלמות, כעת הנשקים שלו הם כלי קיבול למוות שאותו הוא מנחית על יריביו. כאשר מישהו אומר "אנחנו מוקפים", כל מה שאתה שומע זה "עוד מטרות".
כפעולה, אתה רשאי לבחור 5 אויבים . אתה מבצע התקפת נשק אחת נגד כל אחד מהאויבים שסימנת כמטרה. לאחר שביצעת את כל ההתקפות, אתה רשאי לנוע בסמוך לאחד האויבים מבלי לעורר התקפות מזדמנות. לאחר השימוש בפעולה הזו, אתה עדיין יכול להשתמש בפעולת בונוס כדי לתקוף עם נשק יד חלשה או להפעיל את יכולת 'הוריקן של פלדה'.
אתה יכול להשתמש ביכולת הזו מספר פעמים ששווה למתאם הכוח או הזריזות שלך. אתה מחדש את כל השימושים לאחר מנוחה ארוכה

הערות והארות יתקבלו בברכה.
המשתמשים הבאים אמרו תודה ל yds על ההודעה:
dragonian
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
דיוגנס

שליחה על ידי דיוגנס » 10 אוגוסט 2020, 00:34

כל הכבוד על הרעיון. אני תמיד חשבתי שלעולם לא אשחק לוחם בשני נשקים, בעיקר בגלל הסיבות שכתבת בהתחלה. אבל עכשיו אני כבר לא כל כך בטוח...
אבל למרות זאת, הדבר שהכי אהבתי כאן הוא הפלאף, ואיך שהצגת את האמיתות של הלוחם. ח"ח!
זה לא שאני מנצח, אלא שמי שנגדי תמיד מפסיד.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 10 אוגוסט 2020, 15:15

דבר ראשון, ח'ח על ההשקעה בפלאף.
אני לא מהמומחים לצערי, אבל בסך הכול לא נראה שבור. אני הייתי מאשר, אלא אם מישהו יצביע עח בעיה רצינית
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 19 אוגוסט 2020, 21:34

זה נראה מאוד חזק. היכולת הראשונה מרגישה לי מאוד חזקה, אולי מדי (לוחם רמה 5 מתקיף עם שני נשקים ופרץ פעולה, פוגע עם ההתקפה האחרונה ומוריד 8 נזק מייד. אם הוא יפגע עם הכל זה 20 נזק נוסף. זה מרגיש לי קצת שבור).

יכול להיות שאני לא מומחה בשיטה, אבל בקבוצת משחק שלי יש לי לוחם עם שתי חרבות וההתקפה הנוספת הזאת נותנת לו לעשות כמות מאוד גדולה של נזק (והוא עולה עכשיו לרמה 5 ואני מתחיל לפחד). מה יש ללוחמים לעשות אם פעולת הבונוס שלהם ממילא?
Arkadius

שליחה על ידי Arkadius » 19 אוגוסט 2020, 23:31

מאוד אהבתי את הרעיון, לוחם עם שני נשקים זה באמת דבר שמאוד פסחו עליו במהדורה 5. והציטוטים מהתורה של המסדר זה גם נחמד...

אציין שאני מסכים עם דרגוניצן. היכולת הראשונה חזקה בצורה לא אופיינית, גם ביחס לארכיטייפים החזקים של הלוחם. לא רק שהתקפות נוספות זה דבר לא נדיר כל כך, באמצעות haste ופרץ פעולות, אלא שהיכולת מחוזקת על ידי מאפייני המקצוע הבאים, שמעניקים ללוחם התקפות נוספות, רובם ככולם.

כרגע האמת הראש שלי ריק מרעיונות חלופיים, אולי בגלל השעה המאוחרת, אבל רעיון אחד שעלה לי הוא להעניק לו יכולת ראשונית שמזכירה קצת את היכולת totem spirit, בעצם יכולת שמעניקה לו מספר אפשרויות לבחירה, וכל אחת מהאפשרויות למקד סביב אסכולה אחרת של תוספים להתקפה שאתה מקיים עם הנשק השני, מה שיתן יתרון אמיתי לשימוש הזה בפעולת הבונוס.

וכדי לא לתת עצה ריקה מתוכן, אני אכתוב פה שתי רעיונות ליכולות אופציונאליות:
מים שקטים חודרים עמוק:כאשר אתה משתמש בלחימה בשני נשקים, ביכולתך להעצים את המכות שלך. כאשר אתה מתקיף עם היד החלשה שלך, ביכולתך לקחת -5 לפגיעה, ובמידה ואתה פוגע, אתה מסב 10 נזק נוסף.

המשך של היד:כאשר אתה משתמש בלחימה בשני נשקים, החרב שלך היא המשך של היד שלך, ויש לך שניים. כאשר אתה מתקיף עם היד החלשה שלך, אתה מסב נזק קריטי בפגיעה של 19-20.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 20 אוגוסט 2020, 22:43

אני חושב שאולי אפשר לשמר את הרעיון של היכולת, אבל לשנות את התוסף מתוסף נזק לתוסף התקפה. ככל שאתה ממשיך להתקיף, אתה מכשיל את האויב אחורה, לא נותן לו להתגונן ושובר את הגנותיו.
ניסוח שלדעתי עובד:

מוות מאלף חתכים
כאשר אתה מבצע התקפה, אתה מקבל תוסף 2+ לגלגול הפגיעה על כל התקפה אחרת שלך שפגעה במטרה של התקפה זו בתור הזה. (לדוגמא, אם אתה מתקיף חמש פעמים ופגעת בשתיים מארבע ההתקפות הראשונות, ההתקפה האחרונה תקבל 4+ לפגיעה).

עשעתי כאן עוד קצת דיבאפים (צריך לפגוע בשביל התוסף, לא מצטבר בין מטרות) שאולי אפשר להוריד, אבל ככה זה מרגיש לי טוב יותר.
yds
תשובות: 5

שליחה על ידי yds » 21 אוגוסט 2020, 11:28

ארקדיוס ודרגוניצן, תודה רבה על הביקורת הבונה וההערות! נתחיל מהסוף.

דרגוניצן: התיקון שאתה מציע די נחמד, מבחינתי יש בו שתי נקודות ''בעייתיות''
ראשית, הוספת התוסף למתקפה במקום לנזק, גם אם היא מאזנת, מתעלמת מהבעיה שיש ללוחמי שני נשקים במהדורה הזו- נזק. המטרה של יכולת המוות מאלף חתכים היא לצ'פר לוחמים שלקחו לחימה בשני נשקים כסגנון לחימה, אבל לאפשר לכאלה שלא לקחו את הסגנון להיכנס לארכטיפ מבלי להרגיש שירו לעצמם ברגל - לכן תוסף נזק צריך להיות חלק יסודי מהיכולת הזו, לדעתי.

בנוסף לכך, וזה יותר עניין של העדפה אישית - איך שאני רואה לוחמים בשני נשקים, הם אמורים להצטיין בלחימה נגד מספר רב של אויבים באותה מידה שהם עושים זאת נגד יריב יחיד - לא במובן שהם צריכים להיות ''טובים בהכל'' אלא במובן שאם תוספי הנזק מצטברים רק נגד אותו יריב, זה הופך את הארכטיפ לכזה שמעודד ''מיקוד אש'' על יריב אחד - ולעניות דעתי הוא לא צריך להיות כזה.

אני אגיד שבהחלט מדובר בתיקון טוב בהנחה שלא מפריעה לך כמות הנזק הנמוכה יחסית של נשק היד החלשה, או אם אתה מתכנן להגביל את הארכטיפ רק למי שלקח את סגנון הלחימה.

ארקדיוס - ההצעה לבחור בין סגנונות לחימה שונים (אולי בוחר אחד חופשי עם גלגול יוזמה, ויכול להחליף כתגובה?) היא ממש מעניינת, ומעמיקה מעט את הפן האסטרטגי של הלוחם. עם זאת, היכולות שהובאו כאן, כ2/3 מיכולת דרגה 3, הן החצי החזק יותר של כשרון חזק למדי שלמרבית הדמויות לא תהיה גישה אליו עד דרגה 4 מינימום, והיכולת המלאה של הלוחם האלוף בדרגה הזו.

אולי יכולת כזו תעבוד...מה דעתכם?

[bעמידת הלהב הסוער[/b]

אם אדם מכה בסלע עם גבעול עשב, לא משנה כמה פעמים הוא יכה, הסלע לא יתכופף. הלוחם החכם יודע להתאים את התקפותיו ליריביו.

החל מדרגה 3, כאשר הלהב הסוער מגלגל יוזממה, הוא רשאי לבחור את אחת משלושת העמידות הבאות. הוא יכול לנצל פעולת תגובה בכדי להחליף את העמידה בה הוא בחר.

מוות מאלף חתכים: כאשר הוא בעמידה זו, הלהב הסוער יודע לשמור על המומנטום של התקפותיו, ולהשתמש בידו האחת בשביל לחזק את המתקפות של ידו האחרת - במחיר הדיוק שלהן. כאשר הלהב הסוער מתקיף עם נשק היד החלשה שלו, הוא רשאי להוסיף את מתאם ההכשרה שלו לגלגול הנזק במקום לגלגול ההתקפה.

להב נמשך לאינסוף: כאשר הוא בעמידה זו, הלהב הסוער לומד להשתמש בנשק אחד בכדי להצליף בנשקו האחר קדימה, מעבר לגבולותיו הרגילים. לאחר שהלהב הסוער תוקף עם נשק היד החזקה שלו, הוא יכול לבצע מתקפות קפא''פ עם נשק היד החלשה שלו נגד אויבים במרחק 2 משבצות.
ניפוץ ההגנה המושלמת: כאשר הוא בעמידה זו, הלהב הסוער תוקף בברוטאליות ומרסק דרך ההגנות של יריביו. התקפותיו של הלהב הסוער בעמידה זו מתעלמות מעמידות לנזק חובט, חותך, ודוקר לא קסום, ומתייחסות לחסינות כאילו היא עמידות.

------------

העמידה הראשונה נועדה לתת תוסף נזק שדרוש לאילו שלא לקחו את סגנון הלחימה, ולתת יתרון נוסף למי שכן לקח אותם. העמידה השניה מעניקה יתרון מסוים ונותנת תמריץ להשתמש בנשק היד החלשה בקרב, והשלישית נועדה להתגבר על בעיה שתעלה לעיתים מזומנות במהלך המשחק - מקרים שבהם ללהב הסוער יש רק נשק אחד.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה