ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

(ס) (PG13) נקודת האפס 24 שעות לפני ההתפרצות

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
הלדין
הודעות: 3391
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) (PG13) נקודת האפס 24 שעות לפני ההתפרצות

שליחה על ידי הלדין » 17 ינואר 2020, 21:55

נקודת האפס מתרחש במקביל למוכשרים מדי ומתואר מנקודת המבט של אולידיה רני:
(ס) (PG13) מוכשרים מדי 2

מושגון

תאי מראה: הטכנולוגיה שקדמה לתאים החכמים. למרות השם המפוצץ, מדובר ביחידות רוטבה (חומרה ביולוגית) שהוחדרו לזרם הדם על מנת להגדיל את יכולת העיבוד שעומדת לרשות משתמש יחיד עד לאופטימום. הטכנולוגיה הזו נגנזה בשל אפקט לוואי שהופיע אחרי כמה שנים של שימוש – סייבר-לאוקמיה. (ר' ערך)

תאים חכמים: תאי אדם עם תעלות יונים שמעבירות מידע דיגיטלי. תעלות אלו הופכות את התא החכם למכונת חישוב קטנה וחזקה. ניתן להשתמש בתעלות היונים על מנת לשלוט בתאים החכמים בצורה מודעת. התאים היחידים שאין להם חלופה חכמה הם תאי עצב.

קשת טיורינג: האיבר של המקפלת (ר' ערך). כאן מיוצרים תאי הגזע החכמים. דרכו הרשת הפנימית של גוף המשתמש יוצרת קשר עם הרשת החיצונית של המקפלת. בעבר קשת טיורינג השתמשה ברשת זרמי האנרגיה שעל כוכב הלכת – הזרמים הטלוריים. רשת זו הייתה מוגבלת לכוכב הלכת שאליו כוונה הקשת. רשת זו עדיין קיימת כיום ומשמשת בעיקר את בני השוליים (ר' ערך) ולעניינים אפלים. על מנת להגדיל את פני השטח של קשת טיורינג למקסימום, קיימת שכבת תאים חכמים שחודרים לתוך מרחב הביניים. שכבת התאים הזו משמשת כבסיס לשינוי הצורה שמתבצע בעת ההפיכה ל-"זאב חלל" (ר' ערך.)

קרטל קוויוט: ארגון הפשע העיקרי, וככל הידוע לרשויות החוק, היחיד הפועל בקלמניטיה שתיים. מרכז העצבים שלו נמצא בזינקבורי. ההתמחות העיקרית שלו היא ייצור כשרונות לא חוקיים.

פדרציה טראנס-אורנית: רפובליקה פרלמנטרית השולטת על מערכת השמש החיצונית (פרט לצדק בו היא נלחמת) ובמושבות שהוקמו מחוץ למערכת השמש. התיאור הטוב ביותר של המכנה המשותף לתושבי הפדרציה הטראנס-אוראנית הוא החיפוש אחרי הזהות העצמית. אנשיה ילכו רחוק כדי להגיע לזהות ולצורה שמתאימים לזהותם כפי שהם מאמינים שהיא כעת בפועל. הפדרציה הטראנס-אוראנית הינה הומאניסטית בלבה. היא רואה את האמונה הדתית והאידיאלוגיה הפוליטית כמשהו שהאדם השאיר מאחור – בכדור הארץ. הפדרציה מחוץ למערכת השמש מחולקת לתריסר מושבות:
א. קלמניטיה: שלושה עולמות מיושבים.
קלמניטיה שתיים: כוכב לכת ארצי עם אטמוספירה ניתנת לנשימה עם ריווי חמצן של 16% וכמות גדולה מן הרגיל של גזים אצילים. צורות החיים המקומיות אינן נושמות חמצן אלא את תערובת הגזים האצילים אלא משתמשות בו לצורך העיכול.
מחוז 1: כוכבתפוז. עיר הבירה המונה כ-23,000 איש. לכאורה היישוב הכי גדול בקלמניטיה שתיים. מקום מושב קריית הפרלמנט, הנשיאות והשירותים הפדרליים.
מחוז 2: ענברון. לאחר שבני השוליים סיימו לבנות את כוכבתפוז, הם יושבו שם.
עיר המחוז פירמטיבית למראה (במונחי הפדרציה) ובתיה הנמוכים בנויים מאבן ומתכת. המחוז עצמו מיושב בדלילות ומרבית האוכלוסיה מתגוררת עדיין בענברון.
מחוז 3. זינקבורי. למרות שאוכלוסייתה הרשמית הינה קטנה יותר מאוכלוסיית כוכבתפוז, אוכלוסייתה הלא רשמית הינה גדולה בהרבה. מושב קרטל הקוויוט. מרבית האוכלוסיה מתגוררת מחוץ לזינקבורי במתחמים קטנים בהם הם מבצעים עבודת כפיים זו או אחרת עבור הקרטל. כאן גם נמצאים המכרות הלא רשמיים. (באשר כריה אסורה לפי חוק בקלמניטיה שתיים.)
מחוז 4. גרנטסטר. אחוזתו המשפחתית של יו"ר הפרלמנט לוקס גראנט. החשיבות של המחוז היא בעדרי בהמות הגרנט העצומות שהן המקור העיקרי של החמצן שם.
מחוז 5. אולדמרין. מקום מושבם של תאגידי התקשורת. העיר קיבלה את שמה מהמבנים בגוון הכחול-ירקרק המרכיבים את גוף העיר הזו. מסביב לעיר נמצאים אתרי הקשירה של המקפלת שנועדו לשידור דברים יותר מורכבים מרשומת רשת.
מחוז 6. איזור ספר.
מחוז 7. השממות המערביות. שיעור החמצן באטמוספירה יורד ברגע שחוצים את הגבול. הפליטים מצור בחרו בשממות המערביות בשל התאמתן (החלקית) לאידיאל של חיים בעולם לא ארצי. הפשרה היחידה שהם קיבלו היא שהם מגדלים ואוכלים מזונות מהעולם באשר הם מתעבים את המזון המלאכותי הנהוג בפדרציה.
מחוז 8. קראמלוד. כאן נמצא המעוז האחרון לפני היערות האינסופיים בצפון. המעוז הוא מעוזה של אושיית התקשורת לודה ריסקין, נשיאת בנק קלמניטיה. לאיש אין מושג מה בדיוק המשלחות במימונה עושות במעבי היערות האינסופיים.
ב. בובואר: חמישה עולמות מיושבים. הוקמה על ידי נשים שראו בעצמן כפמיניסטיות אמיתיות. נחשבת לאחד המקומות היחידים בפדרציה הטראנס-אוראנית בהם למגדר יש עדיין חשיבות בעיני המקומיות.
ג. לופן: שלושה עולמות מיושבים. מרבית תושבי לופן חיים בשבטים הנודדים על פני השטח של עולמות לופן. קומץ מתושבי לופן חיים בערים. נשיאת הפדרציה, ליזבת' נת'רקט, באה מהאוכלוסיה העירונית.
ד. כיפה: שבעה עולמות מיושבים. תיאוקרטיה מוסלמית עם סובלנות כלפי אמונות אחרות. בזמנו היא נשלטה על ידי אנארכיסטים. שורת החלטות אומללות של שליטיה ומתח עם מהגרים מוסלמים הביא לנפילת השלטון.
ה. צור (גראווניציה): עשרה עולמות מיושבים. נחשבה לאחוזתו הפרטית של לודיג גראבן. המושבה איננה קיימת כיום. אנשיה התיישבו בקלאמניטיה.
ו. אולם לילה: שני עולמות מיושבים. מערכת השמש היא קורבן של ניסוי שערכו אנשים שהאמינו שיוכלו לתעל פיסית את העוצמה שוברת החוקים של מרחב הביניים. ליזבת' נת'רקט עלתה לגדולה במשבר הזה.
ז. דסקנהיים: מושבה לשעבר של צדק. דסקנהיים ידועה במאחזי העיניים שלה המטיפים להמונים שטופי המוח לפי אידיאולוגיות ואמונות שאבד עליהן הכלח בחלקים אחרים של הפדרציה הטראנס-אוראנית. רק הם וממשלת הפדרציה הטראנס-אוראנית יודעים למה הם חברו לפדרציה – אף על פי ששליטי כיפה החדשים היו מעורבים בעניין.
ח. ליטבק: עולם אחד. תרבות שביקשה לחיות מחוץ למסגרת הכשרונות ששולטת בשאר הפדרציה הטראנס-אוראנית. הדרך הטובה ביותר לתאר את התרבות המקומית הוא כמעין קומוניזם כפרי נבער מדעת מבחירה.
ט. טראנסיבה: שלושה עולמות. אנשי טראנסיבה בחרו לחוות חוויות רגשיות ומחשבתיות חדשות. הניסויים שלהם בתאי עצב ושריר הם מושא להערצה מבחוץ.
י. דארוויניה: לא ידוע כמה עולמות. אנשי דארוויניה מאמינים בקדושתו של הדנ"א ושעליהם לחיות לפי תכתיבי האבולוציה כפי שחיו בני האדם. הם מסרבים לכל התערבות בקוד הגנטי שלהם ויעדיפו למות לפני שיפגעו במהלכה של הברירה הטבעית. ידוע שהם גם יעדיפו להרוג אם הישרדותם תלויה בזה.
יא. סומברה: לאחר האסון של אולם-לילה, הפדרציה הטראנס-אוראנית יישבה את המכשפות של אולם-לילה, אלה שהיו אחראים לאסון הנורא, במערכת שמש משלהם. ידוע שהמכשפות עדיין עוסקות בניסוייהן שם.
יב. טל: שלושה עולמות.

סייבר-לאוקמיה: שם עממי למחלת דם שקשורה לאינטראקציות של מערכת החיסון עם תאי המראה. בזמנו היה זול יותר להשתמש בטכנולוגיית התאים החכמים במקום לחנך בכל פעם מחדש את מערכת החיסון של המשתמש לא להשתולל בכל פעם שהוזרק תא מראה.

נבחנית קלמניטית: יצורים מוארכים, שבניגוד לבעלי החיים הצפים בקלמניטיה, יודעים להתחפר באדמה ולצאת ממנה בנקודות שונות. הם חיים בקנים תתת קרקעיים מורכבים מאד. הם מדברים בקולות שנשמעים לבני אדם כמו נביחות ומכאן שמם הנפוץ בציבור. קיים וויכוח אם הם תבוניים או לאו היות והתחפרות באדמה היא תכונה נדירה בקרב בעלי החיים בקלמניטיה. גם קיימות עדויות שיש להם קשר לענבים חסרי הזרעים הנפוצים בחלק זה של קלמניטיה. עם זאת, אין עוררין שהם בעלי מודעות עצמית ומסוגלים לפתור בעיות ברמת מורכבות גבוהה יותר משאר צורות החיים בקלמניטיה. בגלל הנבחניות, הממשלה בקלמניטיה אחת היססה לפני שהתירה התיישבות בקלמניטיה שתיים.

מרחב הביניים: השכבה שחוצצת בין היקום לחלל הבין-יקומי. חוקי הטבע, כפי שהם מוכרים במרחב הרגיל, ניתנים לכיפוף במרחב הביניים אבל עדיין תקפים. מסיבות שידועות רק לאסטרונומים של החלל הבין-יקומי, מרחב הביניים חודר לתוך המרחב הרגיל ומשאיר נקבוביות שדרכן עוברים הרכבים בדרכם אליו. צורות חיים מיקרוסקופיות, המסוגלות להתקיים גם במרחב הרגיל וגם במרחב הביניים, הן הבסיס לטכנולוגיית זאבי החלל (ר' ערך). מוכרות גם צורות חיים מורכבות יותר.

מקפלת: רשת המידע הבינכוכבית. לדעת בלשנים, המושג צמח מהעובדה ששכבת התאים החכמים המקשרת את רשת המידע הפנימית של המשתמש למרחב הביניים (ר' ערך) מקפלת את שכבת התאים החכמים הרגילה. משתמשים בה נקראים מקפלים. רשומות בה נקראות קפלולים או סתם קפלים.

מועדון פוקויאמה: המועדון נקרא על שמו של פרנסיס פוקויאמה, הסופר היפני-אמריקאי, יליד המאה העשרים, שכתב את "קץ ההיסטוריה". הדעה הרווחת שאנדריאס הולט, מייסד המועדון, מעולם לא קרא את הספר אלא הכיר אותו כשהוא חיפש שם הולם למועדון שלו. המועדון נודע בתקופתו כמקום לפיתוח ומחקר של כשרונות מסוג שאיש לא ראה מעולם. בשלב מסוים המועדון, בהנהגת אנדריאס הולט, ביצע הפיכה פוליטית כנגד הממשל בצור – ובשנה האחרונה לקיום היישוב האנושי במושבה זו, המועדון שלט בכל היבט בחיים שם.

כשרונות: מילת עגה של הפדרציה הטראנס-אוראנית ליישומים. הכשרונות בדרך כלל מאוחסנים בתוך הענן של רשת המידע הפנימית של המשתמש. כידוע, רק כשרונות מדור שלישי ניתן להשמש בשילוב עם גישה למקפלת.

חולדה: אחד מסדרה של בעלי-חיים טרנסגניים שהתאגידים הותירו מאחוריהם כאשר הם ניסוגו ממערכת השמש החיצונית. למרות חזותן החיצונית, המוחות שלהן אנושיים לגמרי. לפי הדעה הרווחת, החולדות שימשו כבסיס למחקר בסוציולוגיה השוואתית על מנת לחקור דרכים טובות יותר לארגון בני אדם. למעשה, חולדות ודומותיהן היו פשוט דרך נוחה יותר לחקור מוחות אנושיים בלי להסתבך בכל מיני עניינים שונים של ועדות אתיקה.

זאבי חלל: שם עממי לרכבים. זאבי חלל הם אנשים שגופיהם עוברים השתנות מלאה למקבילת מרחב הביניים שלהם על מנת שיוכלו לרכוב במרחב הביניים. אפקט הלוואי של הטכנולוגיה הזו הוא תסמונת המראה – אחרי שלושה ימים, אנשים שלא עברו את ההשתנות נתפסים כזרים מבחינת מי שעבר את השינוי. זרים עד כדי כך שאותו אדם שעבר את השינוי ירגיש שהם מאיימים עליו בעצם נוכחותם. מכאן נטבע שמם העממי – "זאבי חלל" – על משקל אנשי הזאב האגדיים. על מנת להפוך לרכב, עליך להתקבל לגילדה ובה אתה עובר אימונים לפני שאתה מקבל את הכשרון. בגילדה קיימת מדיניות שלפיה ילדים של רכבים לא ממשיכים את הוריהם אם שני ההורים רכבים. קיים פחד שאם הילד יעבור את השינוי, התוצאות יהיו גרועות יותר מאשר אצל אדם שאין לו הורים כאלו. גילדת הרכבים ניטרלית במלחמה בין הפדרציה הטראנס-אורנית לצדק. הרכבים בני צדק (ובעיקר מהעולם המרכזי אירופה) נמצאים כרגע במצוקה בשל ההסגר ההדדי שהוטל מטעם הגילדה הן על צדק ועולמותיו והן שבתאי ועולמותיו שביניהם נמצאת טיטאניה – ההסגר יוסר ברגע שהמלחמה תיגמר.

האגודה לבחירה גנטית: עמותה המקדמת אידיאולוגיה לפיה אדם צריך לבחור את גורלו. הם מתנגדים להנדסה גנטית בקרב עוברים. ההישג הידוע ביותר שלהם היה להעביר חוק שאוסר שילוב גנים לתאים חכמים בקוד הגנטי אלא ביצוע השפעול בגיל בו אדם יכול לבחור. האידיאולוגיה שלהם מתכתבת עם האינדיבידואליזם החזק הטבוע בפדרציה הטראנס-אורנית – דבר ששמר על הפופולריות שלהם לאורך השנים. יש דווקא החושדים שהעמותה הוקמה על ידי תאגידים שניסו למנוע מצב בו הצרכנים שלהם לא יזדקקו להם.

בני השוליים: השם העממי למהגרים מכדור הארץ ובני חסות משבתאי. שם זה השתרש בפדרציה הטראנס-אוראנית לאחר ששבתאי נלחם ביחד עם כדור הארץ כנגד הפדרציה – מהלך שהוביל לכיבוש שבתאי על ידי הפדרציה ולהפיכת תושביו לנתינים חסרי זכויות. למרות שעל פניו, הפדרציה הטראנס-אוראנית טוענת שאי-השיוויון והקיפוח, שהיו נחלת כדור הארץ, חוסלו, הם נחשבים למעמד החברתי הנמוך ביותר. הם אינם מורשים להשתמש במקפלת, ובהיעדר גישה אליה, הם נאלצים להשתמש בטכנולוגיות פירמטיביות.
נערך לאחרונה על ידי הלדין ב 19 ינואר 2020, 23:16, נערך 3 פעמים בסך הכל.
הלדין
הודעות: 3391
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) (PG13) נקודת האפס 24 שעות לפני ההתפרצות

שליחה על ידי הלדין » 19 ינואר 2020, 22:44

24 שעות לפני ההתפרצות

הדבר הראשון שלמדה אוֹלִידִיה לאחר שהיגרה מבובואר שלוש היה לחייך. מילדותה לימדו אותה שחיוך הוא חולשה אצל אישה שמראה את צדדיה הפגיעים. רק כשעזבה את העולם הברברי הזה, למדה לחייך. היא למדה שהיו נשים שלא העריכו בחוץ את היכולת הזו. ליליאן הולט הייתה אחת מאותן נשים רציניות חסרות חיוך.

לצערה, וינדאריה הייתה קטינה, לכן אחד מהוריה היה חייב להיות נוכח כשבדקה אותה. לא שינה הדבר שייתכן שצמחה לצד תודעתה האנושית תודעה חוצנית גולמית. לו זה היה תלוי בה, וינדאריה הייתה נלקחת למצודת אוראנוס שם הייתה נחקרת בתנאים נוחים. הרעיון של לקרוע ילדה מחיק הוריה, עד כמה שזעזע את התודעות העדינות בפרלמנט הפדרציה, היה מקובל לחלוטין במושבת בובואר. הפעם הראשונה שאולידיה ראתה אישה מבוגרת הייתה שהושתלה בה קשת טיורינג שגודלה באחת מהחוות מעבר לעיר מולדתה, פורט דבורקין. עד אז הנשים האחרות שראתה היו ילדות כמוה, מלוות באבותיהן.

וחבל משום שליליאן יכלה להיות אישה מושכת אם הייתה מחייכת.

המבדקים שערכה לווינדאריה השתכללו עם השנים, ככל שלמדה למצוא בה סימנים שתודעה חוצנית התפתחה לצד תודעת האדם שלה. וינדאריה הייתה, בלי שמץ של ספק, טלפתית אף על פי שניחנה, לפי כל העדויות, באמפתיה נמוכה. הדוגמא הטובה ביותר לכשרונותיה הייתה מחזה, שהתבסס, בלי ידיעתה, על סיפור חייו הגנוב של פטריארך מענברון שבני משפחתו עבדו בחוותה. לעומת זאת, המבדקים שלה רק חקרו את פני השטח – בלי גישה למעבדה מצוידת היטב, כמו במצודת אוראנוס, היא לא יכלה לעשות הרבה.

הפעם אולידיה פרסה לה קלפים. היא הורידה סט קלפים ממשחק "כוכב-עיר-אדם" במקפלת כפי שנקראה בעגה המדוברת רשת המידע הבינכוכבית לכל מי שהיו כשרונות. היו כשלוש עשרה ערכות אבל היא העדיפה שווינדאריה לא תנחש את התשובות לערכה על בובואר מקריאה במחשבותיה של הבודקת. עד כה, וינדאריה גילתה פרטים חדשים בכל קריאה של קלפים שלא יכלו לנבוע בצורה הגיונית ממקורות המידע שברשותה. אולידיה אימתה את אלה שהיה ניתן לאמת בלי למשוך יותר מדי תשומת לב לפרוייקט צרעה. הטווח של הטלפתיה החוצנית שלה היה מבעית ומרשים כאחד. וינדאריה הביטה באמה.

"היא שוב חושבת עליך, אמא." אמרה וינדאריה בלי שום בושה. ליליאן גערה בה במבט.

"התרכזי בקלפים, וינדאריה." אמרה אולידיה, נושכת את שפתיה הסמוקות, "לא בי."

היא תהתה אם התודעה החוצנית עוברית הביטה לעברה או תודעת בת האדם של וינדאריה. היא השמידה את הקלפים, המוקרנים ממכשיר הוויד על פרק זרועה, בהבזק של אור. אולידיה שכחה לפעמים שהיא לא רק טלפתית.

"זו הפעם השישית שאת משתמשת בערכת קלפים על לופן." אמרה וינדאריה, עיניה השחורות נוקבות את מחשבתה, "אם אין לך משהו אחר עבורי, תכבי את זכרונותיי, אולידיה, ותני לי לחזור לשחק עם החברים שלי." מה שנשמע לה כלשחק בחברים שלי...

"אני חושבת שזה די והותר." הדהדה ליליאן את הנרגנות של בתה. אולידיה יכלה, בלי לבדוק, שאותם דפוסים נוירולוגיים שהופיעו אצל וינדאריה הופיעו גם אצל האם. טלפתית! ואחר כך אנשים שואלים אותה למה היא התעקשה על לקחת אותה למצודה! הנערה הזו צריכה השגחה טובה יותר ממה שהוריה מספקים לה כרגע. למען האמת, אולידיה תהתה לא פעם למה הנערה הזו פשוט לא גורמת לה להפסיק את המבדקים הללו.

"לא כל המבדקים כל כך גרועים, אולידיה." ענתה וינדאריה ברמיזה שזה מה שיקרה לה. חי כדור הארץ, היא צריכה להיות יותר זהירה ליד הנערה הזו. היא נותנת לה רעיונות! אולידיה נגעה במכשיר הוויד של וינדאריה וניגשה אל הכשרונות הסגורים שלה. היא למדה בשיעורי ההיסטוריה שהם נשענו על הרוטבה של התאים החכמים. במקום שהממברנות של התאים יקלטו בצורה עיוורת חמרי גלם, עתה הם קודדו בקוד ממוחשב. את הקוד הזה אולידיה למדה לפענח וליצור – מה שעשה אותה למהנדסת ביוטכנולוגיה. פעם אחת התלמידות שאלה אם זה לא עושה את בני האדם לסיבורגים. המורה ענתה שלא. כל תפקודי התאים החכמים מנוטרים על ידי קשת טיורינג. יכול להיות שזה נכון לאותם אנשים דיגיטליים אגדיים מהם יצאה לוציניה אך לא לאזרחיות בוגרות של הפדרציה. אותם הכשרונות התמשקו עם הזכרונות שלה. רק מי שקיבל הרשאה מהשלטונות כמוהה ופושע החבר בארגונים נאלחים כמו קרטל הקוויוט היה יכול לערוך את קודש הקדשים של אזרח. ועדיין במקרה של קטין, היה עליה לחדור לכשרונות הבלתי פעילים רק בנוכחותו של אפטרופוס.

כמה שקלמניטיה הייתה שונה מבובואר. כאן קשתות טיורינג גידלו את עצמן מתאים חכמים שנדדו מההורים בעוד שבבובואר השתילו את קשת טיורינג זמן קצר לפני הבגרות.

רק לאחר שמחקה, אולידיה הבינה שהדחף לכבות את הזכרונות הללו בא שוב מווינדאריה.

"אמא, מי זו?" שאלה וינדאריה בתמימות, יושבת בחדר האפור שהוכן בדיוק למטרה זו. ליליאן גנחה בהקלה. היא שנאה עוד יותר מאולידיה שווינדאריה הייתה מודעת לכך שהיא יכולה לשחק לאחרים במחשבות. אולידיה לא הייתה צריכה להיות טלפתית כדי לדעת זאת.

"לכי לשחק עם החברים שלך, ויני." אמרה אמה במתיקות מדומה "יש לי אורחת עכשיו." וכמו הילדה הטובה שהייתה לפני שאולידיה, בלית ברירה, הסבירה לה בדיוק מי היא, וינדאריה השאירה אותן לבד. ליליאן הייתה אישה גבוהה ובהירת שיער עם עיניים סגולות. ולמרות שאולידיה יכלה לעשות לה בעיניים עד קץ הזמן, היא הייתה אישה נאמנה לבעלה.

"טכס הענקת הכשרונות בקרוב." אמרה ליליאן הולט בלי שמץ של חיוך "זה יסתיים, אולידיה. אני ואנטון נגיש בקשה להפסקת האפטרופוסות עליה ואז היא תעבור לרשותך, אולידיה."

ואז כל הסיוט הזה יסתיים. אולידיה ניחשה שהיא נזכרה במה שקרה לבנה הבכור, אנדריאס. הנער שהתגלה כהתגלמותו של הרשע שהביא לחורבנם של העולמות בהם נולד. מי שעשה את וינדאריה למי שהיא. לאולידיה הייתה גישה להערכה הפסיכולוגית שלה, כמובן. להערכות הפסיכולוגיות של כל מי ששרדו את השואה בצור. לא שהיו לה ילדים. לא שהיא רצתה ילדים כשאין לה זמן לזה. כיום השעון לא החל לתקתק בגיל שלושים וארבע אלא כאשר תאי הגזע החכמים בקשת טיורינג הפסיקו להתחלק ולתקן את איבריך. ובכן, איש לא ידע מתי זה יקרה. ככל הידוע לה, הנצח עמד לרשותה בכל הנוגע לצאצאיה.

"העניין עדיין צריך לעבור אישור של הוועדות המתאימות בפרלמנט." אמרה אולידיה "בינתיים מי יודע מי יהיה האפטרופוס שלה."
צמרמורת בלתי נשלטת עברה בליליאן כשאמרה: "הייתה תקופה שהערצתי את לודיג. הדברים שהוא אמר לי לגבי בני אחרי שברחנו מצור היו בלתי נסלחים. עם זאת, בכנות, אעדיף שוינדאריה תקרא לאלאן אח על פני שאצטרך להיות אחראית לפצצת הזמן הזאת."

אפילו עבור האדם שהיא העריצה, היא לא בגדה בבעלה. פשוט אבל פשוט אין צדק בחיים. אולידיה ביררה מזמן וכל הבדיקות שהריצה הוכיחו לה שוינדאריה ואחיותיה היו מאנטון. "אני אגיש את הבקשה." אמרה אולידיה וקמה, במחשבה שהשיחה הזו הסתיימה כבר, "ברצינות, אני צריכה להספיק לספינת האוויר הבאה לכוכבתפוז."

"שיהיה בהצלחה," אמרה ליליאן, מאשרת את מה שחשבה אולידיה לגבי סוף השיחה הזו.
נערך לאחרונה על ידי הלדין ב 20 פברואר 2020, 00:13, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 2892
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21
תשובות: 44

(ס) (PG13) נקודת האפס 24 שעות לפני ההתפרצות

שליחה על ידי אביעד » 19 פברואר 2020, 23:11

כמעט שכחתי, מתנצל על האיחור בתגובה...
המושגון מדהים. בדיוק כפי שדמיינתי אותו, וסייע לי רבות להבין את הסיפור. מסודר היטב (אם כי מוזר שזה מסודר בסדר אלפביתי הפוך) ומסביר היטב את המושגים שיובאו בסיפור בלא פירוט.
הלדין
הודעות: 3391
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) (PG13) נקודת האפס 24 שעות לפני ההתפרצות

שליחה על ידי הלדין » 21 פברואר 2020, 00:31

תודה על התגובה. אני מודה שעשיתי את זה בסדר הפוך סתם בשביל הכיף. עכשיו, האם עוד מישהו מוכן להגיב?

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה