הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

ג׳ייסון בולמן על תהליכי המחשבה והיצירה של פאת׳פיינדר 2

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 12 אוקטובר 2019, 22:03

בלוג עם כתבה קצת ישנה אבל עדיין מעניינת על הגישה של פאיזו לכתיבת המהדורה השנייה paizo.com - Community / Paizo Blog
קצת מפתיעה אותי ההצהרה שכבר לפני עשר שנים, ישר עם היציאה לאור של המהדורה הראשונה הם הבינו שיש בה חוסרים מרכזיים. הרי הם תמכו בה בצורה נהדרת כל השנים האלו.
אני כן מאוד מתחבר מקריאה של המהדורה השנייה לאמירה שלה שהם שכתבו את הכל מאפס, ובעצם אין פרות קדושות.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 35

שליחה על ידי פלאפי » 12 אוקטובר 2019, 23:25

מעניין בסך הכל. לא ממש התעניינתי במהדורה הזאת עד כה, ואני גם לא חושב שאכנס אליה לפחות עד שארגיש שמיציתי את מו"ד 5.
הגישה של להתחיל מאפס ולבחון את כל ההנחות מחדש נשמעת לי בריאה. יש הרבה כשלים שעוברים בירושה ממהדורה למהדורה (סיירים...), אז אולי זאת הזדמנות סוף סוף לתקן את הדברים האלה. וגם לפאת'פיינדר מה' 1 לא הצלחתי להיכנס חזק כי זה היה יותר מדי דומה ל3.5 וגרם לי סתם לבלבול ותסכול כשניסיתי ללמוד אותה, אז אולי זה הזדמנות לחוות פאת'פיינדר כמשהו שעומד בפני עצמו.
מצד שני, אם משנים יותר מדי אז אתה יכול בקלות לאבד את מה שמרגיש כמו D&D במשחק. מה שהרחיק אותי מכל מיני clones כמו עולמות פראיים וואנור זה שהם פשוט לא הרגישו כמו מו"ד. אני לא רואה סיבה לשחק חיקוי כשאפשר לשחק את הדבר המקורי. למזלנו מהדורה 5 גם הפכה את החוויה הזאת לפחות מתסכלת ויותר מזמינה לשחקנים חדשים, בלי לפגוע בתחושה הכללית.
כמו שאומרים, time will tell. בוא נראה עוד שנתיים שלוש כמה אחוזים מהקהילה הם הצליחו לגנוב ממהדורה 5 (בהנחה ששתי השיטות מיועדות לאותו קהל, שנשמע ככה על פי מה שהוא כותב).
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה