הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[מהדורה 5] בניית התקלות וחישוב ד"ה

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 14 ספטמבר 2019, 19:35

כשאני רוצה לבנות התקלות בעלת יותר מיצור אחד, איך אני עושה את זה? איך אני מחשב את הד"ה כדי לדעת מה הדרגה בפועל של הקרב?
כי שני יצורים בד"א 3 זה לא התקלות בד"ה 6. בפאת'פיינדר יש טבלאות של נק"נ ואומרים פשוט לסכום נק"נ אבל לא מצאתי אותן בספר של 5...
יש למישהו טיפים/את העמוד החסר שפספסתי?
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 14 ספטמבר 2019, 19:43

אם אני לא טועה, במדריך לשליט המבוך יש פרק שלם המסביר כיצד לבנות התקלויות.
סמל אישי של משתמש
מרתוס
יצירת קשר:

שליחה על ידי מרתוס » 14 ספטמבר 2019, 19:46

עמוד 82 במדריך לשה"ם.
בגדול אתה
1.בוחר את קושי ההיתקלות (קל, בינוני, קשה, קטלני) ובודק כמה נק"ן מתאימות עבור שחקן מהדרגה שלו להיתקלות מסוג כזה. (לדוגמה עבור דמות בדרגה 3 מספר הנק"ן להיתקלות קלה היא 75 וקטלנית היא 400)
2.מחבר את כל הנק"ן של כל השחקנים.
3.מכניס מספר מפלצות עד שרמת הנק"ן שהן ייתנו (שנמצאת בפסקת הנתונים שלהן) שווה בערך למספר שהגעת אליו בשלב 2, יש שם גם כללים לגבי מספר מפלצות בהיתקלות.
(ככל שיש יותר מפלצות כך מכפילים את ערך הנק"ן שכתוב להן בפסקת הנתונים כדי לייצג את הקושי בלחימה במספר מפלצות במקום באויב אחד. לדוגמה אם יש לך 5 מפלצות שס"ך הנק"ן שלהן הוא 500 מבחינת אתגר הן יתאימו להיתקלות שבשלב 2 הגעת למספר 1000)

לדוגמה, ניקח את המפלצת דרואגר צרחן (Mordenkainens Tome of Foes) עם ד"א 3 (700 נק"ן)
אם יש לך התקלות של 2 כאלה סך הנק"ן של הוא 1400, ומכיוון שמדובר ב2 מפלצות נכפיל את זה ב1.5 לקבל 2100 נק"ן.
נגיד שיש לך קבוצה של 3 דמויות בדרגה 5, היתקלות קשה עבור דמות בדרגה כזאת היא 750 נק"ן, כלומר שלחבורה סה"כ היתקלות קשה תהיה 2250 נק"ן, כך שהיהיתקלות הזאת תהיה קשה עבורם.
בארני כתב:קוראים בפורום הם כמו ילדים קטנים: הם מחכים כל הזמן שיביאו להם את ה- kinder בארוחה, כי זה מה שטעים. אם הארוחה מתמשכת ומתמשכת והקינדר רק מובטח בסוף הארוחה כל הזמן מתי שהוא הם מתחילים לבכות.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 14 ספטמבר 2019, 20:44

תודה רבה! זאת התשובה שחיפשתי :)
ועכשיו שאלה נוספת - איך אני בפורמט החדש מסמן את זה כתשובה לשאלה ושם ווי ירוק ליד השם שלה?

בנוסף, אם יש לי דב"ש - איך אני קובע לו ד"א ונק"נ?
Nir the Collector

שליחה על ידי Nir the Collector » 14 ספטמבר 2019, 23:05

אני די מתחיל ולא מומחה גדול אבל אני הייתי אולי הולך לגזע שלו במגדיר המפלצות ומסתכל (אני לא בטוח איך זה במה' 5 אבל נתקלתי במגדיר מפלצות של מה' 4 בעברית והיו שם בני אנוש, אלפים, גמדים, ננסים, זדים, הכל)
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 15 ספטמבר 2019, 07:36

למען האמת, במגדיר המפלצות של מהדורה 5 יש רק גזע אחד: אלף אפל.
בנוגע לשאלה שלך ניצן:
לדעתי דב"ש נחשב דמות בפני עצמה, אז הייתי מחשב את כל הדברים האלו כאילו הוא דמות עם שחקן.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

שליחה על ידי אביעד » 15 ספטמבר 2019, 09:37

לשאלתך הראשונה, צירפתי כלי שיעשה בשבילך את העבודה.
D&D 5th Edition Encounter Calculator
לשאלתך השנייה, הוספתי גם כן כמה כלים שמצאתי בחיפוש מהיר בגוגל
CR Calculator - 5etools
https://1-dot-encounter-planner.appspot ... stats.html
רק מציין שהחוקים ליצירת דב"שים ומפלצות שונים מהחוקים ליצירת ד"שים, ואתה לא אמור להשקיע כל כך הרבה בדב"ש - החלטה שלך אם בא לך, אבל זה לא באמת ישנה לשחקנים יותר מדי - יש להם מספיק פעולות מגניבות בפני עצמם, ולפעמים הדב"ש עלול אפילו להאפיל עליהם.

@Nir the Collector - זה לא עובד. כפי שוולף ציין, אין גזעים במגדיר המפלצות. רשה לי ללמד אותך כלל חשוב מאוד: כששואלים אותך על חוק של מהדורה אחת, אל תחפש לזה תשובות בספרים של מהדורה אחרת. כהערת אגב, התשובה שלך לא נכונה גם למו"ד 4, מכיוון שניצן שואל על דב"ש הוא יצר, ובמגדיר המפלצות של 4 נמצאות מפלצות מוכנות. אם אתה רוצה לחשב ב4 דירוג אתגר לדב"ש שיצרת, תסתכל במדריך לשליט המבוך איך יוצרים אחד.
@lonewolf - במו"ד 5 החוקים ליצירת דב"שים ומפלצות שונים מהחוקים ליצירת ד"שים, ולכן אי אפשר לחשב את דירוג האתגר שלו כרמתו כדמות שחקן, למרת שלפי מה שקראתי באינטרנט זה כן אמור לתת לך תוצאה דומה לד"א האמיתי.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 15 ספטמבר 2019, 10:31

אביעד - תודה רבה!
מה זה אומר CR? ראשי תיבות שאני לא מכיר...
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

שליחה על ידי אביעד » 15 ספטמבר 2019, 10:33

cr = challange rating = ד"א = דירוג אתגר
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 15 ספטמבר 2019, 14:29

הגיוני...
בספרים זה כתוב כchallange פשוט אז לא זיהיתי. תודה!

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה