הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[מהדורה 5] איך הורגים יצור צל?

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
Nir the Collector

שליחה על ידי Nir the Collector » 24 אוגוסט 2019, 15:07

איך הורגים צל במהדורה 5? אני חושב שזה ממש יתאים להרפתקה שאני מכין, אני פשוט לא יודע איך השחקנים אמורים להתמודד איתו
וגם, קראתי על הפעולה שהצל יכול לבצע ולא כל כך הבנתי איך היא עובדת, אשמח להסבר
על ידי the Nerubian » 24 אוגוסט 2019, 15:44
הצל חסין רק לנזק תאובה ורעל. יש לו עמידות לכמה סוגי נזק בולטים (אש, קור, חומצה...) אבל לא לנזק כוח כמו זה שגורמים פרץ קמאי או קליעי קסם, לא לכלי נשק קסומים כמו זה שיוצר הלחשון אלת עץ של דרואיד, ולא לנזק קורן - שלצל יש רגישות אליו.

מעבר לכך, הצל סובל מחסרונות רציניים כאשר הוא חשוף לאור יום. לכן אם אתה רוצה קרב מעניין יותר מאשר מכות, אפשר לתת לדמויות להילחם בו בשעות היום, בתוך מבנה עם גג עץ רעוע. בדיקת תובנה (Insight) תאפשר לדמות להבחין בכך שהצל נמנע מקרני האור הבודדות שחודרות את הגג, וניתן יהיה לתקוף את הגג עם התקפות טווח שגורמות נזק מוחץ, אש, כוח או רעם, כדי לגרום לו לקרוס ולהאיר את החדר (אבל אולי לפגוע קצת בדמויות כשהקרשים נופלים עליהן).
עבור להודעה המלאה
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 24 אוגוסט 2019, 15:34

למה אתה מתכוון ביצור צל? לא הבנתי.

ואני חושב שעם אור שמש...
.The lone wolf hunts alone
Nir the Collector

שליחה על ידי Nir the Collector » 24 אוגוסט 2019, 15:35

lonewolf כתב:
24 אוגוסט 2019, 15:34
למה אתה מתכוון ביצור צל? לא הבנתי.
צל, shadow
אתה יכול למצוא אותו במגדיר מפלצות של מה' 5
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 24 אוגוסט 2019, 15:38

אז... לאט לאט. כל נשק שהוא לא נקרוטי או רעל. זו לא בעיה כל כך גדולה.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 61
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 24 אוגוסט 2019, 15:44

הצל חסין רק לנזק תאובה ורעל. יש לו עמידות לכמה סוגי נזק בולטים (אש, קור, חומצה...) אבל לא לנזק כוח כמו זה שגורמים פרץ קמאי או קליעי קסם, לא לכלי נשק קסומים כמו זה שיוצר הלחשון אלת עץ של דרואיד, ולא לנזק קורן - שלצל יש רגישות אליו.

מעבר לכך, הצל סובל מחסרונות רציניים כאשר הוא חשוף לאור יום. לכן אם אתה רוצה קרב מעניין יותר מאשר מכות, אפשר לתת לדמויות להילחם בו בשעות היום, בתוך מבנה עם גג עץ רעוע. בדיקת תובנה (Insight) תאפשר לדמות להבחין בכך שהצל נמנע מקרני האור הבודדות שחודרות את הגג, וניתן יהיה לתקוף את הגג עם התקפות טווח שגורמות נזק מוחץ, אש, כוח או רעם, כדי לגרום לו לקרוס ולהאיר את החדר (אבל אולי לפגוע קצת בדמויות כשהקרשים נופלים עליהן).
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 47

שליחה על ידי Nextorl » 24 אוגוסט 2019, 15:45

סך הכל, צל הוא לא מפלצת כזו מעניינת. יש לו שטיק אחד- הוא ממש טוב בלהתחבא, ובקרב- הוא יתקוף ואז יתחבא, מה שידרוש מהדמויות קודם למצוא אותו ויקשה עליהן לפגוע בו. גם אם הן פוגעות בו, יש לו עמידויות להרבה דברים, ככה שיהיה קשה לחסל אותו ממש.
זה אומר שקרב נגד צל יהיה יותר קרב השרדות שבו הדמויות מנסות למצוא את הצל ולהשמיד אותו לפני שהוא מחסל אותן באופן שיטתי בלוחמת גרילה. אם לדמויות יש את הלחש daylight או כל דבר דומה, זה יקל עליהן מאוד. ואם לדמויות יש גישה לנזק קורן- הקרב נהיה יחסית קל.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
גרגויל

שליחה על ידי גרגויל » 24 אוגוסט 2019, 17:16

Five Deadly Low-Level Monsters in Dungeons and Dragons 5e - YouTube
סרטון שמצאתי בנושא שנראה מעניין, 5 מפלצות בד"א נמוך שיכולות להיות קטלניות. (צללים גם נמצאים שם)
צעק את תפילתך עכשיו, בן תמותה
רק הישאר במקומך כשתעלה העלטה
קפא ואל תזוז אל מול החשכה
כי אני הוא שעומד, מגן על גג ביתך
אני הוא השומר האחרון מאפלה
זו המטרה שנבניתי בשבילה
(גרגויל)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה