הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

שודדי המפרש השחור - קומיקס מסקרן שמצאתי

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 אוגוסט 2019, 14:26

נכנסתי היום לחנות ספרים, וראיתי שם את זה:
תמונה

מסתבר שאיזה בוגר בצלאל החליט להפוך את סיפורו של שמואל פלאג'י, רב ממרוקו ושודד ים נועז הנלחם בספרדים, לנובלה גרפית שמזכירה קצת את אווטאר וכאלה.

ברור שקניתי. אקרא ואדווח. זה נראה מגניב רצח.

נ.ב. לא קשור
אני זוכר שפעם היה בפורום איזה בחור מצאצאי הרב פלאג'י/פלאצ'י/פלטי/פלח (תלוי באיזה שפה כותבים את השם שלו)
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 23 אוגוסט 2019, 15:29

הקומיקס פורסם במקור בעיתון אותיות. קראתי כמה חלקים ממנו באקראי, ואני יכול לדווח שלא התרשמתי.
קודם כל, סגנון האומנות מוזר. מאוד. כאילו, הכריכה מושקעת מאוד, אבל רוב הקומיקס מאוד מקושקש. קווי המתאר של הציורים מאוד גסים, והצבע אחיד ולא מעניין.
העלילה של הקומיקס פשוט לא מעניינת. בחיי. העלילה מתקדמת בקצב נוראי, אין שום תחכום, והסיפור לא מועבר בצורה טובה.
וחוץ מזה, העיתון פורסם בעיתון אותיות, אז הוא נאלץ כמובן להיות "ידידותי לילדים" ו"ידידותי לקהל הדתי", מה שנראה לי מגביל מאוד את החופש הסיפורי.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 אוגוסט 2019, 16:13

קראתי קצת, ודווקא נראה חמוד, גם האיורים סבבה בעיני. העלילה - נראה איך זה יתפתח. בינתיים אהבתי שיש שם תוכי שמדבר יידיש.
nav566 כתב:
23 אוגוסט 2019, 15:29
פורסם בעיתון אותיות, אז הוא נאלץ כמובן להיות "ידידותי לילדים" ו"ידידותי לקהל הדתי", מה שנראה לי מגביל מאוד את החופש הסיפורי.
מכיוון שקניתי את זה כדי לקרוא עם הילד, ידידותי לילדים זה סבבה בעיני. ו"ידידותי לקהל הדתי" - אם זה אומר בלי ערומות וקללות אז סבבה, לא נראה לי מגביל מאוד עלילתית.
ספוילר
הצג
כאילו, זה סיפור הרפתקאות, לא מחקר על פרקטיקת מעשי הסדום בקרב אוכלוסיית הפיראטים במאות ה17-18. ספר כזה כבר יצא:
תמונה
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 43

שליחה על ידי אביעד » 23 אוגוסט 2019, 16:20

זה יותר מזה - אסור גם נשיקה צרפתית.
נשיקה צרפתית ב"אותיות"? - כיפה
העורכת פוטרה. (וכמובן כל הענין שעשו מזה גרם לילדים רבים לזכור לנצח בדיוק את הפרק הזה)

בכל מקרה, הקומיקסים של מקור לילדים זכורים אצלי לטוב, במיוחד" החברים של גבי" שלצערי אי אפשר למצוא בשום מקום. עלילה לא משהו, אבל כל שבוע גבי ונועה עברו הרפתקאות מגניבות בעיניים של ילד.
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה