נותר שבוע לרישום המנחים לדרקוניקון 2019
אוהבים להנחות? רוצים להריץ משחק חדש או לנסות הרפתקה או עולם שכתבתם? בואו להנחות בכנס המשחקים של הפונדק - דרקוניקון 2019 יתקיים ב 29-30 באוגוסט בתל-אביב. מנחים מקבלים כניסה חינם ועוד כרטיס לאירוע. הרישום באתר - www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

[מהדורה 5] Shadowstrike וריפר.

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 07 יולי 2019, 22:43

אם יש לי את היכולת ריפר ואני תוקף יצור עם Shadowstrike (פעולה שכוללת בטוחה תקיפה עם נשק) האם אני ראשי לתקוף את המטרה השניה עם הנשק שלי (בהנחה שהוא בטווח) כחלק מהריפר?
על ידי liorgonen3 » 07 יולי 2019, 23:44
אוקי, אז א' אם זה לחש תוצרות בית, יש קצת עמימות בנושא, וראוי שהשה"מ יחליט על זה בדרך כלל. אבל לגופו של עניין, אלא אם כן נשק הקפאפ הוא יצור חי, אז היכולת ריפר לא תעבוד, כי היכולת אומרת שאם אתה מטיל לחשון אוב שאמור לעבוד על יצור אחד, הוא עובד על 2 במקום- הלחשון לא עובד על יצור, הוא עובד על החרב - המטרה של הלחש היא לא מי שאתה פוגע בו, הוא הנשק שלך. לכן בגג של הגג אולי אפשר להגיד שזה מועבר לשני כלי נשק במקום אחד. אבל זה בפירוש לא אומר שזה גורם להתקפה ול"פרץ" מוות שבוקע ממנה לפגוע במטרות אחרות. אם להשוות את זה, הלחש הזה נותן להתקפה שלך תוסף כלשהו לנזק. הוא לא גורם לנזק בעצמו, ולכן אפשר להשוות אותו ללחש שנותן לך +5 לנזק (לדוגמה). אם הלחש היה מתואר ככה האם הייתה שאלה האם רייפר עובד עליו? לא, כי ברור מי המטרה של הלחש, הן קראנץ' והן פלאפ.

בכל מקרה, זה לחש תוצרת בית (שאני בחיים לא הייתי מאשר אבל זה עניין אחר כבר, אבל בניגוד ללחשים אחרים שעושים השפעה דומה של הלחש, green fire bldae וbooming blade הלחש הזה יכול לעבוד גם עם התקפות טווח. אז יש פה הרצחת וגם ירשת קצת שבור לטעמי) אז שהשה"מ שיאשר אותו במשחק שלו יחליט אם זה עובד עליו או לא.
עבור להודעה המלאה
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 07 יולי 2019, 22:52

לא. למיטב הבנתי, ריפר עובד רק על לחשי מטרה.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 24

שליחה על ידי liorgonen3 » 07 יולי 2019, 23:22

When you cast a necromancy cantrip that normally targets only one creature
כמו שאתה רואה זה מדבר על לחשון שאמור לעבוד על אחד בלבד, אז זה תלוי בלחש. עכשיו אני לא מוצא אזכור ללחש Shadowstrike בשום מקום, וחיפוש מהיר הראה שזה לחש תוצרת בית כלשהו. מעיין הלחש הזה? (לפי התיאור שלו אני יכול לדעת בוודאות אם זה עובד עליו או לא)
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 31

שליחה על ידי אביעד » 07 יולי 2019, 23:32

ככה, בעיקרון זה היה אמור לעבוד, אבל הסיפור הוא שכאן מטרת הלחשון לא נפגעת מהלחשון עצמו - הלחשון מעצים את ההתקפה שלך נגדה ואתה מבצע התקפות רק נגד המטרה, ואז היא סובלת מנזק נוסף כמטרת הלחש בטווח 30 פיט.
לכן את הנזק של הנשק בוודאי לכל הדעות רק המטרה המקורית סובלת.
הנזק מהלחשון עצמו, לעומת זאת, הוא נזק לחשון לכל דבר וענין, וזה בהחלט לחשון עם מטרה.
המטרה סובלת מהנזק של ההתקפה וסופגת גם 1ק8 נזק
ה1ק8 נזק האלה הם נזק של לחשון מטרה, ולפיכך אמורים להיות מוכפלים.
ליאור - זה לחש בית מוזר מאיפשהו באינטרנט.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 07 יולי 2019, 23:44

אוקי, אז א' אם זה לחש תוצרות בית, יש קצת עמימות בנושא, וראוי שהשה"מ יחליט על זה בדרך כלל. אבל לגופו של עניין, אלא אם כן נשק הקפאפ הוא יצור חי, אז היכולת ריפר לא תעבוד, כי היכולת אומרת שאם אתה מטיל לחשון אוב שאמור לעבוד על יצור אחד, הוא עובד על 2 במקום- הלחשון לא עובד על יצור, הוא עובד על החרב - המטרה של הלחש היא לא מי שאתה פוגע בו, הוא הנשק שלך. לכן בגג של הגג אולי אפשר להגיד שזה מועבר לשני כלי נשק במקום אחד. אבל זה בפירוש לא אומר שזה גורם להתקפה ול"פרץ" מוות שבוקע ממנה לפגוע במטרות אחרות. אם להשוות את זה, הלחש הזה נותן להתקפה שלך תוסף כלשהו לנזק. הוא לא גורם לנזק בעצמו, ולכן אפשר להשוות אותו ללחש שנותן לך +5 לנזק (לדוגמה). אם הלחש היה מתואר ככה האם הייתה שאלה האם רייפר עובד עליו? לא, כי ברור מי המטרה של הלחש, הן קראנץ' והן פלאפ.

בכל מקרה, זה לחש תוצרת בית (שאני בחיים לא הייתי מאשר אבל זה עניין אחר כבר, אבל בניגוד ללחשים אחרים שעושים השפעה דומה של הלחש, green fire bldae וbooming blade הלחש הזה יכול לעבוד גם עם התקפות טווח. אז יש פה הרצחת וגם ירשת קצת שבור לטעמי) אז שהשה"מ שיאשר אותו במשחק שלו יחליט אם זה עובד עליו או לא.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 31

שליחה על ידי אביעד » 07 יולי 2019, 23:46

ממה שאני ראיתי המטרה של הלחש היא היצור המותקף:
ShadowstrikeNecromancy cantripCasting time:1 ActionRange:30 feetComponents:V,M (a weapon)Duration:Instantaneous

You reach into the void to enhance your next attack with necrotic energy.

As part of the action used to cast this spell, you must make all your attacks with your weapon against one creature within the spell's range, otherwise the spell fails. On a hit, the target suffers the attack's normal effects and deals extra damage equal to your spellcasting modifier as necrotic damage.

The spell’s damage increases by 1d8 when you reach 5th level (1d8 + your spellcasting modifier), 11th level (2d8 + your spellcasting modifier), and 17th level (3d8 + your spellcasting modifier).
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 07 יולי 2019, 23:55

זו המטרה של ההתקפה שלך, לא של הנשק, תשווה את זה לToll the Dead או Chill Touch בשניהם יש מפרושת את המילה creature בהגדרה של מה הלחש עושה (משמע בהסבר הפלאפי של הלחש) פה המילה creature מופיעה כבר בחלק הקראצי של הלחש.

שוב, לפי העיקרון של לאשר ללחש השבור וההזוי הזה את ריפר, אז גם לחש משאלה אם הוא היה לחש אוב (ולצורך העניין לחשון) היה משפיע על 2 מטרות במקום אחת. תסתכל מה כותב היכולת וכותב הלחש התכוונו של זה יעשה, תשווה לי את התיאור של הלחשים שאמרתי ללחש הזה ותגיד שזה "אותו לחש" ברמת העיקרון.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה