• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] חוקי הבסיס של מבוכים ודרקונים 5 בעברית להורדה

לאחר השקעה של שנים ארוכות והתמדה במלאכה, בזכות יובל ספיר, יש כעת תרגום מלא לעברית למסמך ה SRD של מבוכים ודרקונים 5 לעברית!

התרגום הוא בעצם למסמך ה SRD של מבוכים ודרקונים 5, כך שזה חוקי להשתמש בהם ולהפיץ אותם. המסמך מכיל פירוט של גזעים שונים, מקצועות ועוד - מה שמספיק כדי ללמוד את המשחק או ללמד מישהו חדש מבוכים ודרקונים 5. גם תמצאו בו מספיק תוכן ואת כל מה שנדרש כדי להריץ הרפתקאות משלכם ועוד.

עם זאת, לא מדובר בתרגום של כל השיטה וספרי הבסיס, אלא במבחר מוגבל בהשוואה לחוקים הרגילים - מדובר למעשה בקובץ שמטרתו היא לא לימוד המשחק, אלא מאגר מידע שמכיל את כל התוכן המותר לשימוש והפצה תחת רישיון ה SRD.
אז אחרי חמש שנים יש לנו ביד קובץ חוקים של מבוכים ודרקונים 5 בעברית, כל הכבוד ליובל על העבודה הנפלאה.

חוקי הבסיס של מבוכים ודרקונים 5 בעברית
קרא את הכתבה...

זה תרגום של הSRD- כלומר החומר החינמי שמכשפי החוף החליטו לפרסם בחינם, לאור העובדה שהם לא מפרסמים את הספרים שלהם בחינם, אז הם גם לא מפרסמים את כל התוכן הבסיסי בחינם, לאור זאת כל מקצוע מקבל בין סב-קלאס אחד לשניים, ואין כמעט כישרונות. אם מכשי החוף ירחיבו את הSRD, אז כנראה יהיה עוד דברים שהם יוכלו לתרגם, עד אז כל תרגום (קל וחומר חינמי) של כל חומר נוסף זו עברה על זכויות יוצרים.

פלאפי אמר/ה:
לא חסר תוכן עניינים? או לפחות סימניות בקובץ.
לא קיים תוכן עניינים בקובץ המקורי. בקשר לסימניות בקובץ, אני אבדוק.

[mention]The Oldman[/mention] כמו שאמר nav566, אני לא רואה סיבה לא להוסיף תוכן עניינים לקובץ בעברית. זה שעשו את הקובץ באנגלית לפחות שמיש מסיבה לא ברורה זה לא בעיה שלנו.

בכל מקרה, ח"ח על היוזמה לכל המעורבים.

כמות העבודה שהייתה צריכה להיות מושקעת כדי לתרגם מסמך שכזה מדהימה (337 עמודים?!) בייחוד כשחושבים על כך שהמסמך הזה חינמי לכל שחקן ישראלי שרק ירצה.
שכוייח ענק.

The oldman אמר/ה:
פלאפי אמר/ה:
לא חסר תוכן עניינים? או לפחות סימניות בקובץ.
לא קיים תוכן עניינים בקובץ המקורי. בקשר לסימניות בקובץ, אני אבדוק.

כמו שדניאל כתב, אכן במקור אין תוכן עניינים וניסינו לתרגם בצורה הישירה ביותר.
לגבי סימניות, אני אבדוק את האפשרות ואנסה להוסיף בגרסא הבאה שתפורסם.

זה באמת ממש נוח שיש את הכללים בעברית על המסך כשכותבים משהו - חוסך לדפדף ולחפש בספר, שלא לדבר על לקחת אותו מהמדף.

נראה לי שיש עוד כמה מפלצות שהוחלט לשמור כממותגות בלעדית לבעלי הזכויות - ככה שרק הם יכולים להוציא הרפתקאות שיש בהן אותן:
בוהים למיניהם
זוחל אשפה
מפלצת משתקפת
גית'יאנקי וגית'זארי
קואו-טואה
מצליף מוח
סלאאד
תפלץ שחום (או איך שלא תרגמו את umber hulk)
יואן-טי למיניו

הזכויות יוצרים נובעות מכך שלרוב מדובר במפלצות ייחודיות שהומצאו למשחק / עולם מערכה כזה או אחר. קשה לטעון לבלעדיות על דרקונים, אורקים, הידרה או שדים מהשאול...
גם על ינשוףדוב קשה לטעון שזו המצאה, זה בסך הכל ינשוף שהתחתן עם דוב.
למרות שאווטאר ממש לקח לאקסטרים את החיות המוכלאות 😆

חזרה