ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

דרקונים ונתונים 45 - תריסר המזלות

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
תשובות: 3
יצירת קשר:

שליחה על ידי rui » 12 מאי 2019, 00:06

האתגר הקודם: דרקונים ונתונים 44 - כסף

הנושא הפעם הוא תריסר המזלות. מאזניים, סרטן, אריה ואפילו בתולה - כל דבר מתקבל בברכה.

אפשר לסקור את נתוניו של עקרב מיסטי ואכזרי אשר משמש ככלי רכיבה לגזע מכשפים עתיק. ניתן לספר אודות גמד, קשת מהולל, אשר מטייל בין תחרות לתחרות ברחבי העולם וזוכה במקומות הראשונים בזכות כשרונותיו ויכולותיו הקרביות. אפשר אפילו לכתוב על סוג דג מסוים אשר מסוגל להעניק משאלות... בתמורה למחיר כבד.

חוץ מזה, אין חוקים: אתם יכולים לכתוב כמה שאתם רוצים, באיזה מבנה שאתם רוצים (ההשקעה והעניין חשובים מהאורך). עם זאת אלה בכל זאת אתגרים מכאניים, אז כדאי להשתדל שהדבר שיצרתם יהיה מאוזן כמה שיותר, ובעיקר מעניין גם מעבר לסיפור הרקע שלו - גבו את העניין שלו בנתונים משחקיים שיגרמו לשחקנים לרייר עליו! בנוסף, אל תהססו לדחוק את הנושא הצידה: הוא לא דרישה, אלא כאן כדי להצית את הדמיון שלכם.

בהצלחה לכולם! :)
האתגר הבא יצא בעוד כשבועיים, בתאריך 24/05/2019.
נערך לאחרונה על ידי rui ב 16 מאי 2019, 12:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
גרגויל

מבוכים ודרקונים 45 - תריסר המזלות

שליחה על ידי גרגויל » 12 מאי 2019, 07:34

טעית בכותרת, כתבת "מבוכים ודרקונים" במקום "דרקונים ונתונים"
כל שעה פוצעת. האחרונה הורגת.
אמרה ישנה
כל מפלצת מובסת. האחרונה היא הבוס שנתן יותר נק'"נ.
אמרה קצת פחות ישנה
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי rui » 16 מאי 2019, 12:17

תוקן, תודה.
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
Hell lord

שליחה על ידי Hell lord » 16 מאי 2019, 15:36

אני כנראה לא אספיק לכתוב לאתגר הזה (כמעט ואין לי זמן לכלום), אבל אני חושב שראוי לציין ספר שקנה עבורי חבר בדרקוניקון שנה שעברה (לא יכולתי להיות :( ) למהדורה 5 שמכיל בתוכו מפלצות מיוחדות בהתאם למזלות.
הספר נקרא "גלגל המזלות - אוגדן מפלצות".
קבצים מצורפים
1558012394067-1585609088.jpg
1558012394067-1585609088.jpg (72.35 KiB) נצפה 79 פעמים
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 17 מאי 2019, 13:56

הוא אכן ספר חמוד למי שמחפש מפלצות עם סיפור רקע ופלאף מעניינים, אבל אני לא בטוח שכל המפלצות למה' חמש בהתאם לחוקים (מההתרשמות שלי חלק מהכותבים הכירו היטב את השיטה.... וחלק פחות)
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 28

שליחה על ידי אביעד » 17 מאי 2019, 14:08

רגע, אז יש באמת אנשים שכותבים ספרים לשיטות בלי להכיר את המהדורה? ... ואנשים קונים את זה?
אני רואה שם שמות של אנשים שמכירים את השיטה, לא? הם לא ערכו את הספר או משהו?
נערך לאחרונה על ידי אביעד ב 17 מאי 2019, 14:27, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 17 מאי 2019, 14:18

יש להכיר שיטה ברמה של לשחק ולהנחות, ויש להכיר שיטה ברמה של לכתוב תוכן. It is not the same.
נ.ב. אין לי מושג מי כתב איזה מפלצת, אתה מכניס שמות לתמונה שזה... (מאוד) לא מנומס. אתה קראת את הספר ואתה יודע מי כתב איזה מפלצת?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 17 מאי 2019, 14:26

ברור, אני מאמין שרוב אלה שטורחים להוציא ספר לאור מכירים את השיטה ברמה של להוציא ספר, וכמעו כולם ברמה של לשחק ולהנחות (להוציא בודדים, אבל אני כבר לא יכול לדעת.)
לפי מה שהבנתי השניים שהזכרתי מכירים את השיטה, לא הייתי כותב שהם לא מכירים אותה. אני רק אומר שיש שם אנשים שמכירים את המהדורה היטב, ומתפלא למה הם לא עורכים את המפלצות או משהו בסגנון.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 17 מאי 2019, 14:34

אביעד כתב:
17 מאי 2019, 14:26
ברור, אני מאמין שרוב אלה שטורחים להוציא ספר לאור מכירים את השיטה ברמה של להוציא ספר, וכמעו כולם ברמה של לשחק ולהנחות (להוציא בודדים, אבל אני כבר לא יכול לדעת.)
לפי מה שהבנתי השניים שהזכרתי מכירים את השיטה, לא הייתי כותב שהם לא מכירים אותה. אני רק אומר שיש שם אנשים שמכירים את המהדורה היטב, ומתפלא למה הם לא עורכים את המפלצות או משהו בסגנון.
זה ספר שהוא בהגדרה אוסף של מפלצות שאנשים כתבו באופן עצמאי ונפרד, שאיגדו אותו לכדי ספר. זה כמו אוסף סיפורים קצרים מתריסר סופרים, שברור שהם יהיו שונים גם באיכות וגם בסגנון.
מעבר לכך, זה ספר חובבים שהודפס בעשרות עותקים לזכרוני, ואף אחד לא קיבל עליו אגורה שחוקה...
ובאופן עקרוני הנחת היסוד שלך שגויה. יש המון ספרים שמלאים בשטויות וטעויות. הדבר היחידי שצריך כדי לכתוב ספר זה זמן וכסף, לא כישרון.
מעבר לכך אתה מניח הנחות פוגעניות לגבי אנשים - הם לא בסדר כי הם לא ערכו כמו שצריך את הספר? הם העורכים של הספר? אם היית מבין בזה, אז היית יודע שכותבים הם בהגדרה לא עורכים.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 17 מאי 2019, 15:02

The oldman כתב:
17 מאי 2019, 14:34
זה ספר שהוא בהגדרה אוסף של מפלצות שאנשים כתבו באופן עצמאי ונפרד, שאיגדו אותו לכדי ספר. זה כמו אוסף סיפורים קצרים מתריסר סופרים, שברור שהם יהיו שונים גם באיכות וגם בסגנון.
את זה לא ידעתי, זה שופך אור אחר על הסיפור.
The oldman כתב:
17 מאי 2019, 14:34
ואף אחד לא קיבל עליו אגורה שחוקה...
גם את זה לא ידעתי, כי חבר של הל קנה לו את זה בכנס.
את השמות של האנשים שהזכרתי באינטרנט, ציינתי דווקא לשבח, כאנשים שמכירים את המהדורה, וזו אכן הנחה שאני מניח לגביהם. אני לא תוקף אותם - למה זה לא בסדר לא לערוך ספר? באותה מידה תגיד שכל אחד מהכותבים לא בסדר כי הוא לא ערך את הספר. יש עורך, שאני לא יודע מיהו, וזה התפקיד שלו לערוך את הספר. אולי היה באמת צריך להזכיר איפשהו שהספר לא בטוח ממש לפי החוקים (וזו כבר אמירה שלך) כדי לא להטעות אנשים, אבל לא יותר מזה. אני לא יכול אפילו להגיד שהעורך לא בסדר כי הוא לא ערך היטב את הספר. אם אנשים רוצים לקרוא ספר לא מדויק ולשלם עליו זו בעיה של הלקוחות כבר. מדובר בספר תמים שנותן לך חומר (לא בהכרח מדויק, אמנם) למו"ד 5. לא ספר שמסית לגזענות או משהו - בוא ניקח את הטיעון שלי בפרופורציה. אני לא טוען שהם לא בסדר, אני רק תוהה אם יש שם אנשים שמבינים עניין בשיטה, למה לא כבר ערכו את הספר, בלי שמץ של טענה שאותם שהזכרתי או העורכים או ההוצאה עשו משהו רע. הם כתבו ספר ומכרו אותו, ועל איכות הספר הלקוחות יצביעו בארנקים.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 17 מאי 2019, 15:29

בשוק משחקי התפקידים בישראל, אף אחד (למעט מאנקי-טיים או כוכבי כסף בזמנו) לא מנסה להרוויח כסף על ספרים.
מי שמוציא לאור ספרים בעברית, עושה את זה ברוח של התנדבות והספרים הם ספרי חובבים.

הספרים עולים כסף כי זה עולה כסף להוציא אותם לאור - צריך לשלם לדפוס, לגרפיקה, לתת נתח לחנויות הספרים (במקרה שלי, כשאתה קונה ספר בחנות ספרים פחות מ-30% מגיע אליי) וכך הלאה - אבל זה לא שוק ריווחי שבו מישהו יכול להתפרנס במשרה מלאה (בוודאות) וגם לא כהשלמת הכנסה.
אפשר להתפרנס מחוגים (לא רע בכלל, שמעתי סכומים של שכר מעל 10 אלף ש"ח) ומחנויות (שבעיקר אבל מתמקדות במשחקי לוח/קלפים/מחשב). לא מהוצאה לאור.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה