ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

האם אפשר לשבור חוקים בסיסים של זנים במבוכים ודרקונים?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
guyxman
יצירת קשר:

שליחה על ידי guyxman » 16 אפריל 2019, 19:22

אני רוצה להמציא סוג של בן אדם אשר שונה מאוד משאר הזן .
הוא יכול לינשוף אש לעשות "גוטסו כפילים" וליצור כפילים של עצמו אשר עשוים מעשן ולקפוץ ולרוץ הרבה יותר מהר מבני אדם רגילים פי כמה . יש באמת אפשרות ליצור דבר כזה למרות שחברי הצוות שלי (חוץ ממני ) הם בני אדם לכול דבר ?

והאם אפילו אפשר לתת כוחות כאלה לשחקנים אשר יתאמנו עם מי שיודע התקפות כאלו ?
חשוב לי מאוד להוסיף שהוא התאמן בשביל להשיג דבר כזה .לא נולד עם זה...
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 58
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 16 אפריל 2019, 19:36

אפשר ליצור סוגים חדשים של גזעים, וספר המדריך לשליט המבוך אפילו מציג יצירה לדוגמה של גזע. הדבר החשוב היחיד הוא שכל השחקנים מסכימים הכניס את הגזע החדש למשחק.

אבל במקרה שלך, מדובר בעצם בבן אנוש רגיל שהתאמן במשך שנים כדי לקבל יכולות מהסדרה "נארוטו", וזה אומר שהוא כנראה בן אנוש רגיל עם מקצוע שנותן לו את הכוחות האלו.
בעצם מה שאתה צריך זה מקצוע מתאים.

באילו דרגות המשחק?
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
guyxman
יצירת קשר:

שליחה על ידי guyxman » 16 אפריל 2019, 20:13

דרגות ? עם זה של השחקנים אז הם 7 כי הם מתחילים.(אני לא הכי מבין במבוכים ודרקונים אז סלח לי עם לא הבנתי את הכוונה)
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 58
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 16 אפריל 2019, 22:02

במבוכים ודרקונים יש דרגות, שמייצגות את מידת המיומנות של הדמויות ורמת האיומים (למשל מפלצות) שהן מסוגלות להתמודד איתם.

אם אתם משחקים בדרגה 7, זה אומר שאפשר לשלב דרגות של כמה מקצועות, וזה אומר שאתה יכול לשחק דמות שהיא לדוגמה נזיר בדרגה 6 אבל גם מכשף בדרגה 1 - ואז היא יכולה להרביץ ממש טוב, לרוץ מהר במיוחד, וגם לנשוף אש וליצור כפילים אשלייתיים.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 17 אפריל 2019, 21:55

א - לפני שמתחילים לשבור חוקים, כדאי להכיר אותם.
ב - למה אתה חושב שלאנשים אחרים באותה קבוצת משחק יהיה כיף לשחק דמויות "רגילות ושגרתיות" בזמן שמישהו מעמיס על הדמות שלו צ'יטים וכוחות על? זה נשמע הוגן?
ג - סדרות טלויזיה, בעיקר כאלו שעוסקות בגיבורי-על, דמויות אנימה או אנשים עם כוחות על-טבעיים, בדרך כלל מתמקדות בגיבור אחד - לגיבור הזה יש תכונות מיוחדות שלאף אחד אחר אין (חוץ מלאויבים שלו אולי), יש מסביבו קצת side-kicks שהם בכמה רמות מתחתיו, והכל מסתובב סביבו. "מבוכים ודרקונים" הוא משחק קבוצתי ושיתופי. אין בו רק גיבור אחד, אלא קבוצה של גיבורים שעובדים ביחד ושלכל אחד מהם יש מספיק הזדמנויות לעשות משהו מיוחד ולהנות מאור הזרקורים. זו פשוט רזולוציה אחרת לגמרי.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 28

שליחה על ידי אביעד » 17 אפריל 2019, 22:05

א - לציין באיזו שיטה מדובר אולי.
ב - דווקא בזה נדמה לי שהוא מכיר את הקבוצה וזה היה בהסכמתם.
ג - אני לא חושב שהוא הגיע לשיפודן, אפילו ראסנגאן הוא לא מכיר. מהמר שהוא לא סיים את הקרבות המקדימים של בחינות הצ'ונין (סאגה נהדרת) ובהתחלה של נארוטו הוא בהחלט ברמה של כולם. גם בסוף של שיפודן סאסקה וסאקורה ברמה של נארוטו. סאסקה אפילו יותר חזק מנארוטו, ושאר דמויות המשנה שלו יכולות גם הן להשתוות לו - מאיטו גאי כמעט הוריד לבדו את מאדארה במצב ריקודו סנין.
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 17 אפריל 2019, 22:22

אם מדובר בגרסא 5, אתה יכול למצוא באינטרנט מקצוע שמייצג נינג'ה בסגנון הכללי של נארוטו. קיימים כמה, תבחר מתוכם.
אני מסכים שכדאי להכיר כמו שצריך את השיטה שאתה משחק בה לפני שאתה מייצר דברים חדשים. יהיה לך קשה לאזן את זה, ובסוף מישהו יצא לא מרוצה.
אם אתה מעוניין להריץ או לשחק בהרפתקה בסגנון נארוטו, או אנימה בכללי, אני ממליץ על חופשיטה, כלומר משחק ללא שיטה מסודרת. השחקנים אומרים מה הם עושים, אתה אומר מה קורה. זהו. זה תלוי קבוצה, אבל שיטה חופשית נשמעת לי הפתרון במקרה הזה.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 44

שליחה על ידי Nextorl » 17 אפריל 2019, 22:26

למען האמת, במהדורה 5 בהחלט יש מקצוע שמדמה את נארוטו- הנזיר.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 17 אפריל 2019, 22:28

כן, אבל אני מרגיש שהבקשה הזו מכוונת לכיוון טיפה יותר ספציפי. נזיר יכול לנשוף אש, ולרוץ ולקפוץ יותר מבני אדם רגילים, אבל הוא לא יכול ליצור כפילים, ליצור כדורי אנרגיה מתפוצצים, לשלוט בחול, לשנות צורה או כל דבר מופרע אחר שדמויות נארוטו יודעות לעשות.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 17 אפריל 2019, 22:29

צודק, בשביל בחור עם כוחות קסם שיכול לעשות הכל, יש אשף.
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 17 אפריל 2019, 22:34

אז אשף נזיר כריבוי מקצועות תופס טכנית, אבל זה מרגיש טיפה מאולץ. שלא לדבר על זה ששום דבר שדומה לכפילי צל לא קיים במו"ד, לפחות לא בתוכן שאני מכיר, ושכנראה מדובר בלחש ברמה גבוהה. אתה מקבל עוד גוף, שיכול להטיל לחשים ולבצע פעולות בנפרד ממך, ומת כשהוא חוטף נזק. אתה יכול ליצור עשר כאלה אם בא לך. או מאה. זה נשמע שבור. כמובן שזה באמת שבור בסדרה, אבל בסדרה יש מספיק דברים שבורים כדי שזה לא ישנה.
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 17 אפריל 2019, 22:48

כפיל צל זה שבור? הם סתם מסתובבים שם אם תשים לב - זה יותר כמו לתת לך יתרון לגלגולי התקפה כל עוד יש כפיל כי גם הם זורקים קונאי אבל מחטיאים (או סתם להסחה ברוב המקרים, מה גם שבלי כפילי צל הרסנגאן של נארוטו לא שווה הרבה נגד האויבים שלו) חוץ מזה ש4 כפילי צל זה המקסימום שאפשר להגיע אליו למי שטוב בטכניקה.
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 17 אפריל 2019, 23:15

אבל גם הכפילים יכולים להשתמש בטכניקות. אם אתה לא אידיוט, אתה יודע להשתמש בכפילים האלה בשביל לעשות שלושים כדורי אש או משהו. כפילי צל זו טכניקה מטורפת, והיא מבוזבזת על האידיוט שמככב בסדרה.
אביעד כתב:
17 אפריל 2019, 22:48
חוץ מזה ש4 כפילי צל זה המקסימום שאפשר להגיע אליו למי שטוב בטכניקה.
אלא אם כן אתה הפרוטגוניסט, כמובן. במקרה הזה, חוקי הטבע לא חלים עליך. :)
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 17 אפריל 2019, 23:39

הצ'אקרה שלך מתחלקת בין הכפילים, להחזיק אחד זה מספיק קשה, לתת לו צ'אקרה לטכניקות זה כמעט בלתי אפשריף ואני די בטוח שזה אכן כמעט לא קרה שכפיל (מלבד של נארוטו) ביצע ג'וטסו מרמה D ומעלה.
והפרוטגוניסט לא מסוגל להשתמש בכפילי צל. קיסאמה או זאבוזה ידעו להשתמש בכפילי מים ואני בספק אם הם עברו את האחד. יוצא הדופן היחיד הוא מאדארה באדו טנסיי (עם צ'אקרה בלתי מוגבלת) שהגיע ל25 כפילי עץ (חזקים יותר מכפילי צל והשתמשו בסוסאנו), אבל בדרך כלל האויב לא משתמש בכפילים, זה לא מעניין.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 17 אפריל 2019, 23:51

בבקשה, בלי להפוך את זה לדיון על הסדרה. תעברו להודעות פרטיות אם זה מה שמעניין אותכם.

חזרה לנושא- כמו שנרוביאן אמר, יש מקצועות, שזה (בין השאר) מה שמייחד פרטים שונים מאותו הגזע. לא כל בני האדם הם אותו דבר, כמו שלא כל האלפים הם אותו דבר. חלק מהם כוהנים אדוקים, חלק מהם לוחמים בצבא המלך, חלק מהם בכלל זמרים נודדים או כייסים. וכן, יכול להיות שחלק מהם הם... נושפי אש, עם כפילי עשן ומהירות גבוהה ביחס לשאר. השאלה אם ככה, היא איך זה מתבטא מכאנית.

אם מדובר בדב"ש (דמות בלי שחקן), פשוט תן לו את היכולות הללו. רק שים לב שהוא לא ייקח את הפוקוס מהחבורה יותר מדי, ולא יגרום לשאר החבורה להרגיש חלשה.
אם מדובר בדמות שחקן, אז כן. זה נשמע לי כמו בן אנוש ממקצוע הנזיר, או אולי עם כמה דרגות בתור מקצוע מטיל לחשים כמו אשף או מכשף.

אתה שואל גם אם אפשר לתת לדמויות אחרות יכולות כאלה שבהן הן יזכו אחרי אימונים. טוב, זה אפשרי. מבחינת החוקים היבשים, אתה יכול לתת להם חפצים קסומים או כשרונות שמדמים יכולות כאלה או אחרות. אם אחד מהם הוא מטיל לחשים, אפשר לתת לו כמה מגילות או טקסים שהוא יוכל להטיל שמבטאים את האימונים הללו.
ואם לא אכפת לך כל כך מהחוקים, אתה יכול פשוט לתת להם יכולות שהמצאת. כל עוד אתה שם לב לשמור על האיזון ביניהם, ולוודא שאין מישהו עם יכולות חזקות או חלשות מדי- ביחס לשאר חברי הקבוצה, וגם ביחס להרפתקאות שאתה מכין להם.
Kaladin Stormblessed

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה