הרישום למנחים לדרקוניקון 2019 נפתח!
אוהבים להנחות? רוצים לנסות הרפתקאות חדשות או להריץ שיטה מיוחדת? הצטרפו למנחים האלופים של דרקוניקון, בין אם אתם ותיקים או שזו פעם ראשונה שתנחו בכנס - יש לנו גם הרפתקאות מוכנות. פרטים ותשובות לשאלות בנושא דרקוניקון 2019, 29-30 לאוגוסט, נפתח הרישום למנחים :)

אזהרה וסערה מעבר לים - Zak Smith ו Matt McFarland

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18032
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 12
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

אזהרה וסערה מעבר לים - Zak Smith ו Matt McFarland

שליחה על ידי The oldman » 16 פברואר 2019, 19:45

בימים האחרונים קהילת שחקני תפקידים בחו״ל רועשת בעקבות הודעות של נשים על שני יוצרי משחקים שהתעללו / אנסו / תקפו אותן. אמנם כאן בארץ אני בספק אם מישהו מכיר אותן או אותם, אבל לדעתי הדבר הנכון הוא פשוט להחרים כל מוצר שהם כתבו...

לפני שאמשיך - הדיון הזה לא נועד בלעסוק בכך מה בדיוק קרה שם או מי צודק. חפרתי בכתובים ביומיים האחרונים והעדויות מאוד משכנעות שמדובר בשני אנשים מגעילים, שפלים ובזויים שטוב היה שלא יהיו יותר חלק מהקהילה. מי שיבחר להתעלם מהמשפט לעיל יחטוף אזהרה מיידית.

אז שתי החלאות הן:
הראשון הוא Zak Smith, מאייר וכותב משחקי-תפקידים, בין היתר ספרים משלו כגון vornheim או City of demons קיקסטרטר שרץ עכשיו. בנוסף הוא כתב / אייר ספרים של lamentations of the flame princess, ומפייר 5 ועוד.
כאן ניתן לקרוא תיאור מפורט יותר - https://forum.rpg.net/index.php?threads ... 18.841424/
(לא מקשר בכוונה לעדויות הנשים, זה תוכן קשה שממליץ רק לבוגרים)

אישית אני לא מתכנן לרכוש שום דבר שהוא קשור אליו, וחושב שזה המעשה המוסרי הנכון של כולנו. כנראה שזאק היה מעורב בהרבה. לצערי, כמו במקרים אחרים, זאק זכה לתמיכה מגורמים שונים בתעשייה, שטענו לחפותו בהאשמות קודמות או תמיכה כללית... ביות היתר ממייק מירלס (באופן מאכזב, השמיע רק התנצלות רפה), Ken Hite (התנצלות מעומק הלב), magpie games, contessa ועוד. כנראה היה לו עדר מעריצים שחיפה עליו. מסתבר שבנוסף הוא גם היה פעיל בקהילת ה osr שם הייתה לו עדת מעריצים וגם עסק בבריונות רשת כנגד אנשים שלא אהב.

שווה ללמוד מזה שמי שאלים ואגרסיבי באינטרנט כנראה גם עם אותו אופי מחוץ לאינטרנט וגם שלא צריך לשתוק במקרים של אלימות מילולית - ולדעת להישמר מפני סחטנות רגשית.

השני הוא Matt McFarland שמוכר בעיקר מכנסים ומספרים של עולם האפלה... לפי העדויות הוא גם מעורב בתקיפה מינית, אונס, ועוד, כולל קטינות. במקרה הזה מסתבר שגם
במקרה הזה גם אישתו כנראה חיפתה עליו Michelle Lyons McFarland... יותר פרטים כאן -

שוב, לא נותן קישור לעדות באופן ישיר. גם זה לא ממש קל לקריאה.
גם במקרה הזה הוא זכה לגיבוי מכל מיני גורמים בתעשייה, מודה שעקב כל ההמולה סביב זאק, כאן פחות קראתי.

אני יודע שזו הודעה מאוד לא שגרתית, אבל אני מרגיש שכולנו צריכים להיות אחראים שחלאות כאלו לא יזכו להצלחה אלא יגורשו בבושת פנים.
אין לי גם ממש טיפים איך להישמר מאנשים כאלו, אבל אם מישהו מכיר מאמר טוב בנושא, אשמח אם ישתף.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18032
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 12
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

אזהרה וסערה מעבר לים - Zak Smith ו Matt McFarland

שליחה על ידי The oldman » 20 פברואר 2019, 22:42

אז בינתיים,
מכשפי החוף פרסמו הבהרה חריפה שהם מורידים את כל הקרדיט של זאק מהספר החוקים לשחקן ועוד: http://dnd.wizards.com/articles/news/dndstatement זו תגובה הרבה יותר נורמלית מזו של מייק מירלס. הם גם מציעים באנדל מיוחד ב DMGuild למי שרוצה לתמוך בקורבנות של התעללות, אונס, וגילוי עריות - Dungeon Masters Guild -
החברה של Lamentations of the Flame Princess, שם נמכרים הספרים המוכרים של זאק, הודיעה שהיא מפסיקה למכור את כל הספרים שלו, אבל תוך כדי כך שהם מתלוננים על זה ואומרים תודה לזאק - הזוי לדעתי, כנראה שגם ג'ים הוא חתיכת "טיפוס" שלא הייתי מתקרב לאף מוצר שלו

Onyx Path פרסמו הודעה שהם מנתקים כל קשר עם Matt McFarland - About Matt McFarland – Onyx Path Publishing
החברה של McFarland הודיעה על סגירתה - Shutting Down | Growling Door Games

כמו שאפשר לראות, הדבר עדיין מעורר הדים וסערה בחו"ל, וגם דיון שהוא מעניין לטעמי על כך ששחקני-תפקידים מאמינים שכל יתר שחקני התפקידים הם אנשים טובים מעצם היותם שחקני תפקידים ושייכים לקליקה שלנו.

וקריאה מומלצת, להתנהגות כללית בפייסבוק ובכלל:
בלוג שמדבר על זאק, אבל גם על התנהגות ברשת ואיך לזהות טורפים/מתעללים וכיו"ב Coins and Scrolls: OSR: On Zak (Sabbath) Smith
הסיפור הקצר של C.S. Lewis, הטבעת הפנימית, על הרצון שלנו להיכנס לחברת המקובלים ומה מוכנים להקריב בשביל זה - Innerring - CS Lewis Society of California
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3716
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25
תשובות: 6

אזהרה וסערה מעבר לים - Zak Smith ו Matt McFarland

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 21 פברואר 2019, 19:58

לא כל התוקפים המיניים, המטרידנים והסוטים הם אנשים קריפיים שקל לזהות במבט ראשון.

לפני שנים רבות, כשעשיתי תואר ראשון, יצא לי ללמוד בקורס בשם "מבוא היסטורי לפוליטיקה בת זמננו", שהמרצה שלו היה אדון אחד בשם ד"ר (לימים פרופסור) מריו שניידר:
מריו שניידר – ויקיפדיה

מריו שניידר היה איש מאוד חביב, רך-דיבור, אדיב לסטודנטים ועדין בהליכותיו, שתמיד הסתובב עם סוודרים בצבעי פסטל, נעלי קרוקס צהובות וזקן לבן ומטופח כמו לסנטה קלאוס או המלך חוסיין.

אתם יכולים לתאר לעצמכם כמה הייתי מופתע יותר מעשור אח"כ לקרוא בעיתון שאותו מריו שניידר חמוד וצמרירי הוא גם זקן אשמאי עם פה מלוכלך, שהטריד סטודנטיות ואף פנה לאחת מהן בתור "תימניה חמה" תוך שהוא מביע את רצונו "לקרוע אותה".

מריו שניידר הוא סוטה מטרידן ועבריין. זו עובדה, אף אחד לא מערער על זה - אפילו לא מריו שניידר עצמו, שנבעט ברגל קלה מהאוניברסיטה שלו ואף נאסר עליו להתקרב לקמפוס. אבל הפער בין הדמות האצילית והרכה ובין ההתנהגות הוולגרית והמרושעת כל כך גדול, שאתה מבין פתאום איך סוטים ואנסים מצליחים לפעול שנים מבלי להיתפס ואף לזכות לתמיכה וגיבוי משהתגלתה קלקלתם - אנשים פשוט מסרבים "להאמין עליו שהוא כזה".
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה