מתארגן מפגש פונדקאים לקראת תחילת הקיץ, לפרטים ולבחירה של המועדים הפנויים, השתתפו בסקר: מפגש פונדקאים - סקר

ספרי הכיס של פאת'פיינדר - מוצלחים?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 15 דצמבר 2018, 16:14

פאיזו הכריזו לאחרונה על ספר כיס חדש שלהם (פאת'פיינדר 1), Ultimate Campaign, מה שהוביל אותי לחשוב שכנראה הספר הללו מצליחים יותר ממה שאני מדמיין. אישית, אני חסיד של הספרים הגדולים והמפנקים, בהם גם גודל הגופן הוא סבבה. ספרי הכיס תמיד נראו לי משהו שקונים עותק או שניים מקסימום כדי לתת לשחקנים בתור רפרנס, אבל לא בתור ספרים למנחה ...
כנראה שאני די טועה, בייחוד שלפי הכיוון המסתמן (ואולי קראתי את זה איפשהוא) נראה לי שפאיזו ימשיכו להוציא את הספרים הללו לאור גם אחרי שתצא את המהדורה השנייה.
אז מסקרן אותי לדעת, מי בפועל השתמש בספרים הללו, והאם הם מוצלחים? הגופן קריא?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 15 דצמבר 2018, 16:29

היו לפחות שתי שיטות בריטיות משנות השמונים (פייטינג פנטזי ו"לוחמי הדרקון") שיצאו בפורמט של ספרי כיס בכריכה רכה על נייר זול ודק.
היה נוח לעלעל בהם, אבל לא נוח להשתמש בהם. ספר בגודל A4 בכריכה קשה נשאר פתוח בעמוד שרצית כשאתה שם אותו על השולחן.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 45

שליחה על ידי Nextorl » 15 דצמבר 2018, 16:44

האמת שזו הפעם הראשונה שאני שומע על ספרי כיס של פת'פיינדר, כנראה אומר משהו על הפופולריות שלהם.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 15 דצמבר 2018, 16:54

כשאני חושב על זה, אז נראה שחוץ מ"עם עובד" אף הוצאה עברית בארץ לא מוציאה ספרים בפורמט של כיס בעוד שבחו"ל זה נפוץ למדי.
בארץ רוב הספרים יוצאים בכריכה רכה ובגודל A5. בחו"ל זה בדרך כלל הולך ככה:
שלב 1: מהדורה בכריכה קשה עם מחיר מאוד גבוה, שההוצאות לאור די מכריחות ספריות, בדגש על ספריות אקדמיות, לקנות מתוקף כל מיני הסכמים שיש להן איתן.
שלב 2: מהדורה בכריכה רכה, לקונים בחנויות ספרים והציבור הקורא הכללי - קורה לספרים עם פוטנציאל מסחרי טוב. למשל - ספרי הארי פוטר שיוצאים בכריכה רכה זמן מה אחרי שיצאו במהדורה של כריכה קשה (בעברית זה ישר יצא בכריכה רכה). הכריכה הרכה זולה יותר ויותר ידידותית לכיס של אנשים פרטיים שלא מסתמכים על תקציב רכש של ספריה.
שלב 3: מהדורת כיס, על נייר זול יותר, שנמכרת במחירים מאוד נמוכים. ספרים שמראש מתוכננים כרבי מכר ונחשבים מלכתחילה כספרות קלה, יוצאים לפעמים ישר במהדורה כזו. שימו לב למשל לספרי הפנטזייה-לפי-עולמות-מו"ד מתקופת טי.אס.אר - בזמנו הם יצאו בפורמט הזה, בעוד שהתרגומים שלהם לעברית יצאו בפורמט של גודל A5, כריכה רכה ונייר נורמלי והגדילה לעשות הוצאת מיצוב כשהוציאה את "רומח הדרקון" בכריכה קשה.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 29

שליחה על ידי אביעד » 17 דצמבר 2018, 11:00

הם הוציאו ספרי כיס של 300 עמוד? איך זה נכנס לכיס?
מילא אם היו מוציאים ספרון הרחבה של 36 עמוד (והם מוציאים כאלה) במהדורת כיס, אבל את הספר לשחקן על כל 600 עמודיו? מוזר...

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה