• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עד כמה מסורה קבוצת המשחק שלכם

הייתי רוצה לשמוע, מכל מי שמוכן לחלוק, עד כמה מסורה (into it...) קבוצת המשחק שלכם ואני אסביר למה אני מתכוון -

* אני יודע שקבוצות מגובשות יוצאות לפעמים אפילו לסוף שבוע במקום שכור רק כדי לשחק, האם יצא לכם להיות באירוע שכזה ?

* כמה שנים הקבוצה הגרעינית לשכם משחקת יחד ?

* ובכללי איך אפשר לדעת עד כמה רצינית קבוצת המשחק לפני שמצטרפים אליה (כלומר אנשים שבאו באמת להנות ממשחק תפקידים טוב ולא סתם להריץ צחוקים חלק גדול מהזמן) ?

א. לא.
ב. פרשתי ממנה די אחרי ההתחלה לצערי בגלל לימודים.
ג. אי אפשר.

מידע על הקבוצה שלי - הקמתי אותה דרך פורום חיפוש שחקנים, עם 3 שחקנים.
לאחר זמן מועט הצטרף שחקן רביעי שהיה מבטל פגישות על ימין ועל שמאל, לפעמים גם ביום של הפגישה.
אז אחד השחקנים פרש, והצלחתי לצרף עוד אחד במקומו. וגם אני פרשתי מהסיבה לעיל.
ואז השחקן שהצטרף מאוחר והיה מבטל פגישות כרוני ביטל פגישה ושבוע לאחר מכן החליט שלא בא לו יותר.
הקבוצה עדיין מתפקדת כי דאגתי להחיות אותה ולהביא לה אנשים במקומי.
ועכשיו, אחרי שפרקתי את התסכול שלי על השחקן ההוא, גם אני אשמח לשמוע על הקבוצות שלכם וכמה הן רציניות.

אני אחלק את התשובה לשתיים:
- הקבוצה הנוכחית מורכבת כולה מאנשים עובדים שרובם המכריע נשואים וחלקם הגדול עם ילדים. מה שהופך את יציאות מגובשות לבלתי אפשרי כמעט.
אנחנו משחקים ביחד קרוב לשנתיים, למרות שאת חלק מהאנשים בקבוצה אני מכיר כעשר שנים, ואנחנו משחקים בערך לתקופה הזו.
לא יודע לתת תשובה לגבי הרצינות, בעיקר כי זה משתמה מאוד מקבוצה לקבוצה. אבל אצלי רצינות בעיקר נמדד בכמה השחקן זמין ומוכן לפנות את הלו"ז

- הקבוצה המיתולוגית, שיחקנו מתקופת הצבא עד בערך לפני 3-4 שנים, שזה אמור מעל 15 שנה ביחד. ואז היינו מאוד מגובשים כולל יציאות משותפות וכך הלאה. כמובן שבדרך החלפנו קמפיינים ושיטות, אבל זה נשארה אותה קבוצה.

אני לא חושב שאי פעם אהיה בקבוצה עד כדי כך "מסורה למשחק", אבל אני גם לא חושב שזה דבר רע. בקבוצה הביתית שלי (שקיימת כבר... 6-7 שנים ככה) אנחנו כל הזמן מריצים צחוקים ויוצאים מהדמות. מה שחשוב זה ההנאה מהסשן, לא משחק הדמות.
עם זאת, מדי פעם כן יש לנו סשנים בהם כולם ממש נכנסים, ויש דרמה ומתח ומשחק דמות רציני, והחלקים האלה נהדרים, אולי דווקא בגלל שהם נדירים.

אם אתה רוצה להצטרף לקבוצה וחושש שמידת ה"מסירות" שלה למשחק לא תהיה לטעמך, תבקש להצטרף לסשן אחד כצופה, או כדמות זמנית חסרת משמעות. אני לא חושב שיש קבוצה שתתנגד.

חחח זה נחשב רק אם נכנסתם ממש לדמויות בצימר :)

תודה לכולם על התשובות !
אני לגמרי בעד להנות ולצחוק במשחק, אבל אכן כשאתה מתבגר וזמן המשחק יקר יותר, אתה רוצה לוודא שהוא אכן מנוצל בצורה נכונה, כי סתם צחוקים לא קשורים אפשר לעשות ביציאות ומסגרות אחרות ובמשחק תפקידים רוצים ליצור סיפור משותף :)

למעשה הבאנו איתנו ספרי כללים וקוביות, והרצנו משחק קצר על שולחן האוכל של הצימר.
הצימר עצמו אגב היה מאוד מתאים כלוקיישן למשחקי תפקידים - הוא היה ממוקם מתחת לבית בן מאה ומשהו בראש פינה ובנוי מקמרונות וקשתות - לפי האתר שלו, במקור הוא היה מאפיית לחם תת-קרקעית. מומלץ גם בלי קשר למשחקי תפקידים.

חזרה