ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

איפה קונים קוביות? ותפיסה

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
danielshid

שליחה על ידי danielshid » 02 ספטמבר 2018, 19:16

שלום אני וחברים של הולכים לעשות הרפתקה אבל זו הולכת להיות הפעם הראשונה שלי כDM הבעיה היא שיש לי רק סת אחד של קוביות ואני רציתי לדעת איפה אפשר לקנות באזור חולון תל אביב או אם יש למישהו יד שנייה ?וגם אם מישהו יכול להסביר לי על passive perception
סמל אישי של משתמש
אביעד

עץ השאלות של מבוכים ודרקונים 5 - אתה שואל, המומחים עונים!

שליחה על ידי אביעד » 02 ספטמבר 2018, 21:35

1. קוביות אתה יכול להשיג בכל רשת חנויות ספרים שמכבדת את עצמה (סטימצקי, צומת ספרים) במחיר של 30 ש"ח לסט מלא של 7 קוביות.
2. passive perception - תפיסה פסיבית - היא ד"ק שמפלצת צריכה לעבור בבדיקת ההתגנבות שלה כדי שהדמויות לא ימצאו אותה, וגם משמש כדי למצוא חפצים ומלכודות עם ד"ק כדי למצוא אותם (למשל יהלום או מלכודת חץ מורעל שמוחבאים בפסל עם ד"ק מציאה של 18). כאשר הדמויות לא מחפשות באופן פעיל הן משתמשות בתפיסה פסיבית (ואם זה יוצא 18 הן מצאו את המלכודת) וכאשר הן מחפשות באופן פעיל הן מגלגלות לתפיסה (ואם זה יצא 18 הן מצאו)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 05 ספטמבר 2018, 07:20

danielshid כתב:
02 ספטמבר 2018, 19:16
שלום אני וחברים של הולכים לעשות הרפתקה אבל זו הולכת להיות הפעם הראשונה שלי כDM הבעיה היא שיש לי רק סת אחד של קוביות ואני רציתי לדעת איפה אפשר לקנות באזור חולון תל אביב או אם יש למישהו יד שנייה ?וגם אם מישהו יכול להסביר לי על passive perception
אפשר גם לקנות קוביות בפריק שבתל-אביב או בממלכה בהוד השרון, שם לדעתי זה עולה 20₪.
ניתן גם לרכוש דרך האתרים שלהם או דרך אמזון - שם יש גם 5 סטים ב-10 דולר, פלוס משלוח. לפעמים זה זול יותר או יקר יותר ;)
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 07 ספטמבר 2018, 15:07

אביעד כתב:
02 ספטמבר 2018, 21:35
2. passive perception - תפיסה פסיבית - היא ד"ק שמפלצת צריכה לעבור בבדיקת ההתגנבות שלה כדי שהדמויות לא ימצאו אותה, וגם משמש כדי למצוא חפצים ומלכודות עם ד"ק כדי למצוא אותם (למשל יהלום או מלכודת חץ מורעל שמוחבאים בפסל עם ד"ק מציאה של 18). כאשר הדמויות לא מחפשות באופן פעיל הן משתמשות בתפיסה פסיבית (ואם זה יוצא 18 הן מצאו את המלכודת) וכאשר הן מחפשות באופן פעיל הן מגלגלות לתפיסה (ואם זה יצא 18 הן מצאו)
אז זה כמו זיהוי?
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 07 ספטמבר 2018, 15:14

nav566 כתב:
07 ספטמבר 2018, 15:07
אז זה כמו זיהוי?
זה לא כמו זיהוי, זה זיהוי.
במקום שבכול פעם שמפלצת מתגנבת על החבורה, המנחה יבקש מן השחקנים לגלגל זיהוי, ובכך יגרום להם להבין שמשהו מתרחש מתחת לאפם, המערכת של תפיסה פסיבית מניחה פשוט שלשחקנים יצא 10 בגלגולים כאלו, ובכך מאפשרת להכריז ש"היצור הצליח להתנגב על החבורה" מבלי להזהיר את השחקנים מראש.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 09 ספטמבר 2018, 10:43

זה יותר פשוט, אבל המערכת של זיהוי נראית לי יותר ריאליסטית, כי זיהוי זה משהו שמושפע טיפה מאלמנט של מזל. לדמות יכול להיות מזל והיא תבחין במקרה בדבר שמתגנב על התקרה פשוט כי היא הסתכלה למעלה בזמן שהיא חשבה. אני חושב שגלגול הזיהוי מייצג את זה בצורה הנכונה.
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 09 ספטמבר 2018, 10:47

נכון, והמכאניקה הזו ריאליסטית מסיבה נוספת: מבחינה סטטיסטית, זו משימה כמעט בלתי אפשרית לקבוצה של 4 אנשים לחמוק מפני 4 שומרים,מכיוון שהשומרים לוקחים את גלגול התפיסה הגבוה ביותר, והמסתננים לוקחים את גלגול ההתגנבות הנמוך ביותר. מהדורה 5 פשוט חוסכת כאב ראש ונותנת לדמויות אפשרות יותר ריאלית (מבחינה משחקית, לא מבחינה מציאותית) להיות מגניבות יותר ולהצליח בדברים שהן לא היו מצליחות אם זו היתה המציאות.
סמל אישי של משתמש
MDE

שליחה על ידי MDE » 14 ספטמבר 2018, 18:27

בנוסף לחנויות שציינו גם באייקון ורוב כנסי משחקי התפקידים יש לקנות קוביות בדוכנים. אבל לדעתי עדיף לך להסתדר למפגש הקרוב עם סט אחד ולקנות דרך אמזון או אפילו ebay שזה זול בצורה משמעותית מבכל חנות בארץ

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה