יש לנו תגים חדשים בשבילכם!
ההצבעה לגל השני של התגים הסתיימה והתוצאות כאן: תגים למשתמשים - הגל השני זמין עכשיו.
ניתן להוסיף את התגים לפרופיל שלכם דרך לוח הבקרה למשתמש -> פרופיל -> ניהול תגים

[שו''ש 53] - ההלוטים, גזע של עבדים

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 4385
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[שו''ש 53] - ההלוטים, גזע של עבדים

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 11 אוגוסט 2018, 15:52

כן, השם נגנב מההלוטים (Helots), העם המשועבד ששירת את הספרטנים. הרעיון מיועד לעולם שיש לי רעיון אליו ושאני מפתח אותו (יקח זמן רב עד שיתפרסם).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

קודם, קצת רקע - קיסרות הברבור (או ''קיסרות הברווזון המכוער'', כמו שקוראים לה רוב בני האדם) היא מדינתם של האלפים הנעלים, והיא נמצאת בחופיו הצפוניים של הים הפנימי. הקיסרות היא שריד לאימפריה העתיקה, לפני שבני האדם מרדו בעריצותם של הפולשים בני האלמוות שבאו מהים. בקיסרות שולטת אליטה יהירה של אלפים, ויש בה רוב מכריע (יותר מ-80%) של בני אדם וקצת גזעים אחרים. כיוון שהאלפים התרגלו לחיי האריסטוקרטיה ואין להם שום עניין ללכלך ידיים בעבודות קשות או בלחימה, הם השתמשו בבני האדם.

בהתחלה הם השתמשו בעובדים ולוחמים בשכר, אך הגיעו למסקנה שזה יקר מדי. אחר כך הם ניסו לשלם להם במגורים ואוכל במקום במטבעות, אך זה עדיין לא היה משתלם. הרעיון הבא היה עבדים וצמיתים, אבל מסתבר שבני האדם לא התלהבו מהרעיון, ומרידות פרצו בלי הפסקה. הפיתרון הסופי, היה ''לשדרג'' את שיטת העבדים.

בעצתו של אחד מהאצילים הבכירים - בעל עבדים עשיר שהתעניין בהשבחת בעלי חיים - הוחלט ''להרביע'' בני אדם יחד עם גזעים אחרים (אורקים ויטים לכוח הפיזי ומיומנות הלחימה, גמדים לחוסן וליכולת הגבוהה במלאכה, בני מחצית לרגלי-הסוליה ויכולת ההתגנבות, ולסיום קצת מאגיה שחורה), ליצירת גזע של עבדים מושלמים - ההלוטים. הם היו גבוהים, עוצמתיים וחסונים, שלמדו במהרה כיצד להילחם ולעבוד, לא היו מסוגלים לבצע קסמים, ומעל הכל - תמיד צייתו, ומעולם לא התלוננו או שאלו שאלות. העבדות הייתה אצלם בדם.
אך תמיד היו תקלות, ומסיבה לא ברורה כ-10% מהגזע היו ''בעלי רצון''. האלפים ניסו להשמיד אותם כמה וכמה פעמים, אך סופו של דבר השלימו עם קיומם, ודאגו לפרנס אותם היטב. כיום, הגזע עדיין עובד באימפריה.

קרסי עלילה:
- הלוט ''בעל מחשבה עצמאית'' יכול לשמש כגזע דמות. אני לא בטוח כמה אני ממליץ על זה כיוון שהם חזקים בצורה טיפה-מוגזמת, אבל זה אפשרי. הלוט לא יכול להיות קוסם, מכל מקום.
- אפשרי לעשות הרפתקה על נבל שמקים צבא של הלוטים - וזה מפחיד פי כמה מכל צבא אורקי.
- הדמויות יכולות להיות, בין השאר, לקנות הלוטים באימפריה (אם כי הם יקרים למדי).
- כל דבר אחר...
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 2944
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33

[שו''ש 53] - ההלוטים, גזע של עבדים

שליחה על ידי tkhag1 » 12 אוגוסט 2018, 00:13

נחמד אבל אשמח לתיאור חיצוני קצת יותר מפורט.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 4385
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[שו''ש 53] - ההלוטים, גזע של עבדים

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 12 אוגוסט 2018, 11:24

תודה!
רק להבהרה לכולם- ההלוטים הם לא גלמים או רובוטים, יש להם מחשבה עצמאית, אבל פשוט מלידה הם לא רוצים שינוי, מצייתים לפקודות בלי בעיה ולא מנסים להוביל ולהנהיג.
תיאור?... לא יודע. אני מתאר לעצמי שהגברים ענקיים, שריריים וכהים ומותאמים לעבודות בשדה, בבניין ובחציבה, ואילו הנשים דקות, נמוכות ולבנות ומותאמות לפירים ומכרות.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה