יש לנו תגים חדשים בשבילכם!
ההצבעה לגל השני של התגים הסתיימה והתוצאות כאן: תגים למשתמשים - הגל השני זמין עכשיו.
ניתן להוסיף את התגים לפרופיל שלכם דרך לוח הבקרה למשתמש -> פרופיל -> ניהול תגים

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3643
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 13 יולי 2018, 18:28

לחבורה הלא סימפטית הזו יש היסטוריה ארוכה במשחקים שלי - טוק עצמו התחיל בתור דמות של אנטגוניסט (שחוסל די מהר) בספר פנטזיה תמוה שמישהו ששיחקתי איתו בקבוצה הראשונה שלי כתב - טיפוס שהשתלט בכוח על איזה עיירה. כמה שנים מאוחר יותר לקחתי את הדמות הזו ועשיתי ממנה דמות של נבל שבראש קבוצת בריונים ושכירי חרב מינה את עצמו לברון בברונות נידחת כלשהי אחרי שהברון ה"רשמי" מת ללא יורשים.

יחד איתו, עשו צרות לדמויות עוד שני נבלים - קרלוס הגמד ולוקיוס הקוסם. קרלוס, כמה שזה נשמע מביך, הועתק עם כל המראה החיצוני שלו מסדרת אנימה דבילית לילדים שם הוא היה אחד מעוזריו של הרשע הקבוע, אבל את האישיות שלו ואת הקטע שהרטיה שלו בעצם מזוייפת המצאתי בעצמי. לוקיוס לא זכה להרבה פיתוח (וגם נהרג מאוד מהר בהרפתקה השנייה בערך) אבל יצאתי מנקודת הנחה שרשע ראשי צריך קוסם שעוזר לו ולוקיוס המקורי היה קוסם כזה שנוצר כלאחר יד.

אחרי שיצרתי את הרשעים האלה, אז נתתי להם גם חיות מחמד - טוק וקרלוס טיפחו בצוותא (אם כי קרלוס היה מרביץ לו לפעמים כשטוק לא היה רואה) צבוע ענקי ומגעיל בשם "בהלה" - את השם גנבתי מהשם של צבוע-מחמד דוחה לא פחות של איזה מלך רשע בסיפור ילדים שקראתי פעם. כדי להמשיך עם הקונספט של "חיות מחמד דוחות שאוכלות פגרים" נתתי ללוקיוס כחיה מסייעת נשר אוכל נבלות גדול ומלוכלך, אותו הוא נהג לגדל בשובך גדול על גג הטירה בה חיו השלושה עם צבא הבריונים הרעים שלהם.

אז קבלו אותם, למו"ד 5 הפעם

טוק "הבריון" סורד

טוק לא התחיל את הקריירה שלו כבריון ומנהיג צבא בריונים רעים. כבן השלישי של משפחת סורד, משפחה לא-אצילה אך בעלת אדמות ונכסים, לא היה לו סיכוי לקבל ירושה משמעותית והוא נשלח לסמינר למורים וקיבל משרה של מורה בבית ספר כפרי שנועד לילדיהם של בעלי אחוזות וסוחרים מהסביבה. אבל הוראה לא הייתה בשביל טוק - לא הייתה לו סבלנות, והוא הרבה לצעוק על תלמידיו ולהרביץ להם. בסוף, לפני כעשרים שנה, אחרי יום שבו היכה תלמיד מעצבן במיוחד ושבר את רגלו, ארז טוק את חפציו המעטים וברח מבית הספר. הוא הסתובב בכל מיני מקומות, ניסה להיות הרפתקן אבל עבד בעיקר כשודד, בריון שכיר ורוצח. עם השנים הוא קנה לו שם ומעמד עד שהקים לו צבא קטן משלו ובו אנשים אלימים ורעים כמוהו. טוק שולט באנשיו בעזרת כוח הזרוע, צעקות וגידופים, אבל לא מעט גם בזכות השלל שהוא יודע להשיג להם. האנשים היחידים שהוא אינו נוהג בהם באלימות (חוץ מכמה סטירות ומכות-של-חיבה) הם עוזריו קרלוס הגמד ולוקיוס הקוסם. היצור החי היחיד שכלפיו טוק מפגין מידה בסיסית כלשהי של רוך וחיבה הוא "בהלה", צבוע המחמד שלו.

טוק הוא גבר גבוה (ממעל מטר ושמונים) ומקריח, עם שפם גדול וחום שנראה קצת כמו מברשת. פניו אדומות רוב הזמן מכעס ונטייה לשתיית אלכוהול ולמרות שהוא חזק וחסון הוא מגלה נטייה להשמנה ובעל כרס גדולה המותחת את הבגדים הצבעוניים-מידי שהוא נוהג ללבוש ביום-יום ושלוקח לו הרבה זמן ונהמות (ועוד אדמומית לפרצופו) לדחוס לתוך השריון שלו.

טוק נושא עמו חרב קסומה שמצא באחת מהרפתקאותיו. החרב נקראת "נץ הזהב" והניצב שלה מעוצב בהתאם מזהב בצורה של נץ פרוש-כנפיים. לחרב יש 1+ להתקפה ולנזק ובהפעלת מילת הפקודה "נץ - תקוף!" היא נותנת יתרון לגלגול הפגיעה. ביכולת זו לא ניתן להשתמש שוב אלא לאחר הזריחה הבאה.

דמוי אדם בינוני (אדם), נייטרלי רשע
דרג"ש: 18 (שריון שרשראות, מגן)
נק"פ 60 (8ק8 + 24)
תנועה: 30 רגל (9 מטר)

כוח: 17 (3+), זריזות 11 (0+), כושר 16 (3+), תבונה 12 (1+) חוכמה 11 (+0), כריזמה 14 (2+)
גלגולי הצלה: כושר 5+
מיומנויות: הבחנה 2+, תובנה 2+, איום 4+
חושים: הבחנה פסיבית 12.
שפות: מדוברת
דירוג אתגר: 4 (1100 נק"נ)

אגרסיבי: כפעולת בונוס, טוק יכול לנוע במלוא קצב התנועה שלו לעבר יריב אותו הוא רואה.
בריון: טוק גורם לקוביית נזק נוספת מסוג הנשק בו הוא משתמש אם הוא פוגע בהתקפות קפא"פ (מחושב בנתונים)

פעולות:
ריבוי התקפות: טוק מסוגל לתקוף פעמיים בקפא"פ
"נץ הזהב" (חרב ארוכה): 6+ לפגיעה, נזק 13 (2ק8 + 4) חותך או 15 (2ק10 +4) חותך בשתי ידיים.
חבטת מגן: 5+ לפגיעה נזק 8 (2ק4 + 3 ) מוחץ. יריב בגודל גדול או קטן יותר, צריך להצליח בגלגול הצלה: כוח בד"ק 13 או ליפול ולהשתטח אפיים.
רובה קשת כבד: 2+ לפגיעה, טווח 100/400 רגל (30/120 מ') נזק 5 (1ק10) דוקר
פיקוד על הבריונים (נטען 4-6): עד שלושה מבעלי בריתו של טוק, שנמצאים במרחק של עד 120 רגל (36 מ') ממנו ומסוגלים לשמוע אותו יכולים להשתמש בתגובה שלהם כדי לבצע התקפה אחת.

תגובות:
החיים שלי חשובים משלך: כאשר יריב שטוק מסוגל לראות מגלגל נגדו גלגול פגיעה, טוק יכול לתפוס את אחד מבעלי בריתו הנמצא במרחק של עד 5 רגל (1.5 מ') ממנו ולהשתמש בו כמגן אנושי. השניים מתחלפים במקומותיהם ובעל הברית האומלל הנבחר הופך למטרת ההתקפה.

את קרלוס, לוקיוס, הצבוע בהלה והנשר המלוכלך אני תכף אכתוב בתגובות...
נערך לאחרונה על ידי המפקד האלמוני ב 14 יולי 2018, 19:15, נערך 2 פעמים בסך הכל.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
הודעות: 10727
הצטרף: 13 אוגוסט 2010, 22:01
מיקום: כפר גאלי קטן.
יצירת קשר:

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי rui » 13 יולי 2018, 20:25

ממש ממש מגניב. טוק יריב מעניין וסיפור הרקע משתלב. מצפה לראות את קרלוס ולוקס.
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3643
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 13 יולי 2018, 21:12

קרלוס הגמד

קרלוס הוא גמד רזה יחסית לבני גזעו ומכוער ובעל אישיות שלילית יחסית לכל גזע שהוא - אפילו אורקים יראו בו כאכזרי, חמדן ופחדן יותר מהמקובל. הדבר הראשון ששמים אליו לב בקשר לקרלוס, הוא העובדה שבעוד שזקנו לבן לגמרי, השפם שלו שחור. קרלוס מסרב לדבר על כך ומתעצבן אם הוא נשאל בנושא, מה שמוליד הרבה שמועות - רבים טוענים כי זקנו של קרלוס הלבין בין-לילה בגלל אירוע נורא כלשהו, ויש הטוענים כי במהלך אירוע זה קרלוס גם איבד את עינו השמאלית, שכן הוא תמיד עוטה רטייה שחורה עליה. גם שאר בגדיו של קרלוס שחורים, מלבד גרביו הארוכות שהן בצבעי פסים של שחור ולבן. הוא תמיד נושא עמו קשת וחיצים. קולו מלחשש ומגמגם והוא נוטה ללוות את דבריו בנפנופי ידיים.

האמת היא שזקנו הלבן של קרלוס הוא תוצאה של פיגמנטציה טבעית, אבל הוא נהנה מהשמועות. מה שעוד יותר מוזר, הוא שקרלוס כלל לא איבד את עינו השמאלית. הרטייה היא מזוייפת, עשויה מבד דק ונקבובי מספיק כדי שקרלוס יוכל לראות דרכה בלי בעיה. הוא פשוט מאמין שלהתחזות לעיוור בעינו האחת יתן לו יתרונות טקטיים כלשהם ומסיר אותה רק בפרטיות - טוק הוא היחיד שיודע על מעשה המרמה הזה. טוק הוא גם היחיד שקרלוס סיפר לו את סיפור חייו - הוא גדל בקהילת גמדים רגילה לחלוטין בגבעות, אבל בניגוד לגמדים האחרים היה עצלן ולא אהב לעבוד, הוא העדיף לגנוב ולרמות ולכן גורש מביתו ויצא לחיי פשע ונדודים, שבסופם, לאחר הרבה מעשי נוכלות ורציחות שביצע, הכיר את טוק והפך ליד ימינו, לפחות בינתיים - קרלוס כנראה יהיה הראשון לבגוד בטוק ולברוח אם העניינים ישתבשו, אבל כנראה שטוק לא יודע את זה.

אם יש משהו שקרלוס אוהב יותר מכל בעולם, זה את עצמו. הדבר השני האהוב עליו הוא אכילת בשר חזיר. הוא מסוגל לדבר שעות על מתכוני חזיר, סוגי וזני החזירים וההבדלים ביניהם, שיטות למילוי נקניקי חזיר ובעיקר על דרכים להריגת חזירים - קרלוס דוגל בכך שפחד וכאב משפרים את טעמו של בשר החזיר וצווחות חזירים נטבחים הן כמוזיקה ערבה באוזניו. קרלוס עשוי להתעכב גם כאשר הוא במשימה חשובה רק כדי לירות את אחד מחיציו בחזיר - במיוחד אם החזיר בעל מראה לא שגרתי (גדול או קטן מאוד, בעל צבע מעניין, שמן במיוחד), או לכל הפחות לעצור לרגע כדי לבעוט בחיה המסכנה.

דמוי אדם בינוני (גמד), נייטרלי רשע
דרג"ש: 14 (שריון עור מחוזק, זריזות)
נק"פ 52 (8ק8 + 16)
תנועה: 25 רגל (7.5 מטר)

כוח: 11 (0+), זריזות 15 (2+), כושר 15 (2+), תבונה 9 (1-) חוכמה 11 (+0), כריזמה 9 (1-)
גלגולי הצלה: זריזות 4+
מיומנויות: הבחנה 2+, "טיפול" בחיות 2+, כלי בישול 4+, התגנבות 4+, זריזות ידיים 4+
חושים: ראיית חושך לטווח 60 רגל (18 מ') הבחנה פסיבית 12.
שפות: מדוברת
דירוג אתגר: 3 (700 נק"נ)

עמידות הגמדים: לקרלוס יש יתרון לגלגולי ההצלה מפני רעל ועמידות (חצי נזק) לנזק רעל.
פעולה ערמומית: במהלך תורו, קרלוס יכול לנצל פעולת בונוס כדי לבצע מאוץ, ניתוק מגע או הסתתרות.
דיוק רצחני: קרלוס גורם לנזק נוסף של שתי קוביות נזק נוספות בקשת קצרה או בפגיון (מחושב בנתונים)
תצרח, חזיר, תצרח: כאשר קרלוס תוקף חזירים, הוא גורם להם לנזק נוסף של 2ק6. יצור שאינו נוטה לרשע שרואה את יחסו האכזרי של קרלוס לחזירים ומסוגל לשמוע את צווחותיהם צריך להצליח בגלגול הצלה חוכמה בד"ק 11 או להיות מושפע מפחד למשך דקה. דרואיד, סייר או ברברי שעדים להתעמרותו של קרלוס בחזירים האומללים ומצליחים בגלגול ההצלה חשים גועל ושנאה כלפי הגמד הנאלח, ולמשך דקה מסוגלים לגרום לו לנזק של קוביה נוספת לכל התקפה מסוג הנשק בו הם משתמשים אם הם מחליטים לתקוף אותו.


פעולות:
ריבוי התקפות: קרלוס מסוגל לתקוף פעמיים בטווח או בקפא"פ
קשת קצרה: 4+ לפגיעה, טווח 320/80 רגל (96/24 מ'), נזק 12 (3ק6 + 2) דוקר.
פגיון: 4+ לפגיעה, טווח 60/20 רגל (18/6 מ'), נזק 9 (3ק4 + 2) דוקר.

תגובות:
אני כן רואה אותך: כאשר ליריב התוקף את קרלוס יש יתרון להתקפה, קרלוס מנצל את זה שהיריב רק חושב שהוא לא רואה בעין שמאל כדי לחמוק ביעילות ומבטל את היתרון הזה. יכולת זו עובדת רק אם קרלוס חובש את הרטייה שלו.
נערך לאחרונה על ידי המפקד האלמוני ב 15 יולי 2018, 21:22, נערך 2 פעמים בסך הכל.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3643
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 13 יולי 2018, 21:58

לוקיוס הקוסם

לוקיוס יכל להגיע רחוק, הוא היה בן יחיד למשפחה אמידה של אשפים שנשלח בדומה לאבותיו לפניו ללימודי קסם באקדמיה לתורת הנסתר. אבל לוקיוס היה בזבזן, חמדן, יהיר ובטלן. מהאקדמיה הוא נזרק לפני שסיים את לימודיו, את ההון שירש הוא ביזבז על הימורים, משקאות ויצאניות ובסופו של דבר מצא את עצמו נודד בדרכים ומציע את הכישורים הקסומים שכן הצליח ללמוד לאדונים שונים כשכיר חרב. עם השנים הוא הפך למיומן יותר וידוע לשמצה, אבל גם לפרנואיד מאוד - לוקיוס בטוח שאויביו מנסים לתפוס אותו ולהוציא אותו להורג בגלל מעשיו הרעים, ו"אויביו" הם רבים מאוד - לא רק אנשים שהוא עשה להם עוול בעבר, אלא גם כאלו שהוא עושה להם בהווה או מנסה לעשות להם בעתיד. בגלל הפראנויה שלו לוקיוס תמיד מקפיד להטיל לחשי הגנה רבים ככל יכולתו על מקום מגוריו ובגלל זה הוא מסתובב עם טוק וקרלוס - כל עוד הוא מועיל להם, שני המנוולים האלה יגנו עליו מפני אויביו הרבים, האמיתיים והדמיוניים כאחד. הוא גם משתמש לעיתים בשמות בדויים שדומים לשמו האמיתי - לוקאס, לוק, לאקי או לי-קי.

לוקיוס הוא אדם בגובה ממוצע, אדמוני ומנומש עם שיער אסוף בצמת זנב-סוס ושפת-ארנבת. הוא לא מקפיד במיוחד על נקיון בגדיו, אבל תמיד לבוש בגלימות יקרות שמשוות לו לדעתו מראה של אשף אדיר ורב עוצמה - רושם שקצת מתקלקל בגלל שמהר מאוד הן מתרבבות ומיטנפות בכתמי מזון, שתייה וזיעה. הפראנויה של לוקיוס מאוד גלויה ובולטת - עיניו תמיד מתרוצצות, יש לו טיקים עצבניים בפנים, הוא מזיע מאוד ומביט באופן תדיר אחורה לראות אם מישהו עשוי לצוץ מאחורי גבו.

ללוקיוס יש נשר מחמד דוחה-למראה, שעל פי השמועה עוזר לו ומתצפת עבורו על הסביבה למקרה שאויבים עשויים לצוץ לפתע. לוקיוס לא זוכר אם הוא אימץ את הנשר או שהנשר אימץ אותו, אבל נראה שהעוף המבחיל הוא היצור החי היחיד שלוקיוס באמת סומך עליו.

דמוי אדם בינוני (אדם), נייטרלי רשע
דרג"ש: 12 (זריזות) או 15 (עם לחש שריון מג)
נק"פ: 38 (7ק8 + 7)
תנועה: 30 רגל (9 מטר)

כוח: 9 (1-), זריזות 14 (2+), כושר 12 (1+), תבונה 14 (2+) חוכמה 10 (+0), כריזמה 9 (1-)
גלגולי הצלה: תבונה 4+, חוכמה 2+
מיומנויות: תורת הנסתר 2+, התגנבות 4+, הבחנה 4+ (ערך מיומנות כפול כתוצאה מהפראנויה שלו)
חושים: הבחנה פסיבית 14.
שפות: מדוברת
דירוג אתגר: 3 (700 נק"נ)

הטלת לחשים: לוקיוס הוא מטיל לחשים בדרגה 7. תכונת הטלת הלחשים שלו היא תבונה (ד"ק הצלה 12, 4+ לפגיעה בהתקפות קסם) עם זאת, הוא לא אשף מקצועי כי נזרק מלימודיו לפני סיומם ואת השאר למד מניסוי וטעייה, חיקוי אשפים אחרים וגניבת ספרים, אין לו יכולות מיוחדות של אשפים מתמחים והוא לא מסוגל להטיל לחשים מוגברים באמצעות יחידת לחש מעוצמה גבוהה יותר. יש לו מוכנים את לחשי האשף הבאים:

לחשונים (לפי רצון): חזיז אש, מעשה להטים, יד המג, מסר
עוצמה 1 (4 יחידות לחש): שריון מג, קליע קסם, התחזות עצמית
עוצמה 2 (3 יחידות לחש): מנעול קסמים, חזיון תעתועים, צעד ערטילאי
עוצמה 3 (3 יחידות לחש): ראיה צלולה, מעוף, ברק
עוצמה 4 (1 יחידת לחש): המחושים השחורים

פעולות:
פגיון: 4+ לפגיעה, טווח 60/20 רגל (18/6 מ'), נזק 4 (1ק4 + 2) דוקר.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17841
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי The oldman » 14 יולי 2018, 08:04

ממש אהבתי, מספיק רקע כדי שיהיו נבלים מעניינים מחוץ לקרב ומספיק יכולות כדי שלא ירגישו כמו עוד בריון/קוסם רגיל.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
הטרובדור
הודעות: 89
הצטרף: 23 ספטמבר 2015, 12:32

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי הטרובדור » 14 יולי 2018, 11:26

וואו!
מרשים לראות את כל הפרטים הקטנים ולהתחבר לדמויות. הפכת אותם לריאליסטים לחלוטין.
אהבתי
:coffee:
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 4385
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 14 יולי 2018, 12:07

מגניב!
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3643
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 14 יולי 2018, 14:50

עכשיו אני בהתלבטויות לגבי הצבוע בהלה והנשר המלוכלך.
בעיקרון, במו"ד5 יש שתי גרסאות של צבוע (רגיל וענק) וכנ"ל של נשר (רגיל וענק)

הבעיה - הגרסאות הרגילות די חלושות ולא מרשימות, אבל הגרסאות הענקיות הן בממדים גדולים (אותה קטגוריית גודל של סוס) וזה לא בדיוק מה שהיה לי בראש. כמו כן, הנשר הוא לא בדיוק פמיליאר של לוקיוס ולבהלה שהיה במקור צבוע של מוד"מ2, הייתה תכונה של צבועים מאותה מהדורה שאבדה עם השנים של "נעילת לסתות" והאטה של מי שהם תקפו בזמן שהם נתלים עליו.

מה דעתכם? רעיונות?
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
הטרובדור
הודעות: 89
הצטרף: 23 ספטמבר 2015, 12:32

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי הטרובדור » 14 יולי 2018, 23:10

זה שהם ב"דירוג" חלש יחסית לא מוריד לדעתי.
כמו שאנחנו מתייחסים לנשר וצבוע בפליאה, אני מניח שזה לא ישתנה גם אצל דמויות טיפה חזקות.
בנוסף, מי אמר שבהלה והנשר לא overrated?
טוק לא יתן לאנשים פשוטים לראות את בהלה בשיאו, ובהלה לא צריך להציג את כוחותיו לאף אחד
:coffee:
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 2946
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי tkhag1 » 15 יולי 2018, 02:31

אין צורך להצמד למוסכמות הספר בנוגע לחיות, בן אדם ממוצא לא יכול לגבור על ענק בעולם האמיתי נכון? אבל בממד הם יכולים להתחזק מספיק בשביל להרוג את אותו ענק במכה אחת.

אין שום סיבה שלא תבנה דף דמות אמיתי לחיות המחמד עם התבססות קלה בלבד (אם בכלל) על החיות בספר.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3643
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 15 יולי 2018, 21:21

בהלה, הצבוע של טוק

בהלה הוא צבוע גדול ומרשים, הרבה יותר גדול מבני מינו בזכות התזונה העשירה לה הוא זוכה מטוק, הכוללת גם את בשרם של אנשים שטוק הביס בקרב. ממדיו עולים מעט על אלו של כלב מסטיף ולצווארו ענד טוק קולר של שרשרת זהב. דמויות בעלות מיומנות בטבע ישימו לב שבהלה הוא בעצם נקבת צבוע, אבל אצל הצבועים הזכרים והנקבות די דומים חיצונית, וטוק עצמו יתעצבן מאוד אם מישהו יעיר לו על מינו של בהלה - הוא מתייחס לצבוע כאל זכר ויכחיש בתוקף שחיית המחמד שלו היא "כלבה מ*****ת".

לבהלה יש מזג רע ואופי תוקפני למדי, ויותר מבן-בליעל אחד מצבאו של טוק ננשך על ידי הצבוע. לוקיוס מפחד מבהלה ומסרב להתקרב אל החיה ונראה שבהלה נהנה להבהיל אותו ולנסות לקפוץ עליו ולנשוך אותו. קרלוס שונא את הצבוע ובועט בו או מכה אותו מידי פעם כשטוק לא רואה, והיחס הזה הדדי - על ישבנו של קרלוס יש צלקת מנשיכה שספג מבהלה בזמן שהפנה אליו את גבו - דבר שהצחיק מאוד את טוק כשזה קרה. כלפי טוק, היחס של הצבוע שונה לחלוטין - בהלה מתגלגל על גבו ומנפנף ברגליו ומתנהג כמו כלבלב חמוד כשטוק מלטף אותו או מאכיל אותו ומשחק איתו ב"לך תביא" - רק שהרושם הנחמד של המשחק קצת מתקלקל כשהחפץ אותו בהלה נדרש להביא הוא למשל עצם רגל של זמר נודד שנגינתו לא מצאה חן בעיני טוק.

חיה בינונית (צבוע), ללא נטייה
דרג"ש: 13 (טבעי, זריזות)
נק"פ: 22 (4ק8 + 4)
תנועה: 40 רגל (12 מטר)

כוח: 13 (1+), זריזות 14 (2+), כושר 12 (1+), תבונה 3 (4-) חוכמה 12 (1+), כריזמה 5 (3-)
מיומנויות: הבחנה 3+
חושים: הבחנה פסיבית 13
שפות: אין
דירוג אתגר: 1/4 (50 נק"נ)

שמיעה וריח חדים: לבהלה יש יתרון בבדיקות חוכמה (הבחנה) המתבססות על שמיעה או ריח
טקטיקת להקה: לבהלה יש יתרון לגלגולי הפגיעה אם אחד מבעלי בריתו נמצא במרחק של עד 5 רגל (1.5 מטר) מהמטרה שהוא תוקף.
השתוללות נשיכות: אם בהלה מוריד יריב ל-0 נק"פ בהתקפתו, הוא יכול לנצל פעולת בונוס כדי לנוע בחצי מקצב התנועה שלו ולבצע התקפת נשיכה נוספת.

פעולות:
נשיכה: 4+ לפגיעה, נזק 7 (1ק10 + 2) דוקר. אם מטרת ההתקפה היא יצור בגודל גדול או פחות, בהלה נועל עליו את לסתותיו - היצור מושפע מלפיתה (ד"ק 11 כדי להשתחרר). כל עוד לסתותיו נעולות על יריב, בהלה אינו יכול לבצע התקפות נשיכה נוספות.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3643
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 15 יולי 2018, 22:10

הנשר המלוכלך, חיית המחמד של לוקיוס

לוקיוס לא זוכר ממתי הוא מסתובב עם הנשר הזה והוא די בטוח שהוא לא הטיל שום לחש כדי לזמן אותו. כך או אחרת, העוף אוכל הנבלות מפגין ניצוץ של תבונה חלקית ואנשים מספרים מאחורי גבו של לוקיוס שמידי פעם כשהוא מאכיל את הנשר בחולדות רקובות (המעדן האהוב עליו) הנשר לוחש באוזניו את כל שראה. כאשר לוקיוס מתבסס באיזה מקום, הוא תמיד מקפיד להתקין מקום קינון לנשר המחמד שלו בסמוך אליו שם הנשר ישן בלילות - כאשר בימים ניתן לראות אותו מרחף בשמיים ומחפש נבלות מעניינות לתחוב לתוכן את מקורו המטונף וראשו המגעיל והקירח, או אויבים אמיתיים ודמיוניים של לוקיוס.

הנשר עצמו נראה כמו נשר רגיל לחלוטין - אולי קצת מזוהם ומסריח יותר משאר בני מינו. הנשר גם יכל לחיות חיי נשר רגילים, אבל לפני כמה שנים קרה לו אירוע מוזר - הוא מצא את גופתו של מכשף רשע שנהרג בקרב עם הרפתקנים, ולאחר שאכל את ליבו וכבדו של הנבל המנוח, ספג מעט מאישיותו האפלה ובינתו שוחרת הרע. זמן קצר אחרי זה הוא ראה את לוקיוס רוצח סוחר זוטון באמצעות לחשיו ופשוט נמשך אליו באורח מסתורי. מאז הוא מלווה את לוקיוס ושומר עליו, אבל תודעתו הרדומה של המכשף הטבועה בנשר גם מתכננת לטווח הארוך - כל פעם שלוקיוס הורג יריבים ראויים מספיק ובעלי יכולת קסם באמצעות כשפיו, הנשר אוכל את ליבם וכבדם - ועם כל סעודה כזו, נשמת המכשף הטמונה בגוף הנשר צוברת כוח. יום אחד לוקיוס יהרוג מספיק הרפתקנים ועושי-קסמים וימות מקסם בעצמו, ואז כשהנשר ינסה לנקר את ליבו, נשמת המכשף תעבור לגופתו של לוקיוס, שהרג את כל הנשמות שהנשר אכל עד כה.

תפלצת בינונית (נשר), נייטרלי רשע
דרג"ש: 13 (השפעה קבועה של שריון-מג)
נק"פ: 16 (3ק8 + 3)
תנועה: 10 רגל (3 מ'), מעוף 50 רגל (15 מ')

כוח: 7 (2-), זריזות 10 (0+), כושר 12 (1+), תבונה 7 (2-) חוכמה 12 (1+), כריזמה 4 (3-)
מיומנויות: הבחנה 3+
חושים: הבחנה פסיבית 13
שפות: קרקורים מוזרים שרק לוקיוס מבין
דירוג אתגר: 1/4 (50 נק"נ)

ראיה וריח חדים: לנשר יש יתרון בבדיקות חוכמה (הבחנה) המתבססות על חוש ראיה או ריח
עמידות לקסם: טבעו המוזר של הנשר נותן לו יתרון בגלגולי הצלה נגד לחשים והשפעות קסומות
כנף הנשר: יכולת התעופה והתמרון של הנשר מוגברת בזכות הקסם הטבוע בגופו והוא מסוגל להמריא ולנחות במאונך לגמרי, לרחף במקום ולשנות כיוון וגובה בפתאומיות. לפיכך, התקפות ירי על הנשר בזמן שהוא נמצא באוויר סובלות מחיסרון והנשר אינו מעורר התקפות מזדמנות.

פעולות:
מקור: 2+ לפגיעה, נזק 2 (1ק4) דוקר.
מזל רע (1/יום): כאשר הנשר חולף במעופו מעל יצור חי כלשהו, הוא יכול להטיל עליו קללת מזל רע באמצעות צילו האפל. על היצור להצליח בגלגול הצלה: כריזמה בד"ק 11, או לסבול מחסרון לגלגולי ההצלה שלו עד הזריחה הבאה או עד שיתרחץ.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 1965
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי אביעד » 15 יולי 2018, 22:53

הנשר ממש מגניב!
אהבתי את הרעיון של נשמת הקוסם.
המפקד האלמוני כתב:
15 יולי 2018, 22:10
או לסבול מחסרון לגלגולי ההצלה שלו עד הזריחה הבאה או עד שיתרחץ.
ואת ההומור שאתה מכניס תמיד בנתוני המפלצות.
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
הודעות: 10727
הצטרף: 13 אוגוסט 2010, 22:01
מיקום: כפר גאלי קטן.
יצירת קשר:

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי rui » 15 יולי 2018, 23:49

מצויין. הגשה מעולה ורחבה שיצרה חבורת נבלים מעניינת. כל הכבוד! :)
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 2946
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33

[דו"נ 27][מו"ד5] טוק הבריון ועוזריו

שליחה על ידי tkhag1 » 16 יולי 2018, 01:21

אהבתי, יופי של ביצוע.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה