נפתח הרישום המוקדם לדרקוניקון 2018
בכנס יש מגוון אדיר של משחקי תפקידים, מכל השיטות והסוגים, משחקי לוח, מיניאטורות, משחקי קלפים ועוד! בנוסף יש כמובן גם יריד דוכנים, ספריית משחקי לוח, דוכן יד-2 ועוד.
לפרטים נוספים: [תגובות] נפתח הרישום המוקדם לדרקוניקון 2018
לאתר הכנס: www.dragoncon.co.il

אלפית וגמדית - בעברית?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
Sayeg

אלפית וגמדית - בעברית?

שליחה על ידי Sayeg » 10 יוני 2018, 18:46

היוש
בשבוע הבא אני נרגש להתחיל לשה"ם לכמה חברים קרובים הרפתקת D&D, אחרי שכולנו לא שיחקנו כמה שנים. נכון לעכשיו אני לא בארץ, ולכן הספר שרכשתי באנגלית.

בחלק אינטגרלי מאוד בהרפתקה, השחקנים יצטרכו לתרגם כתבים מאלפית וגמדית בשביל לפתור חידה, כשלרשותם האלף-בית בשתי השפות בשביל להבין איזה אות בשפות הזרות הללו הופכת לאיזה אות בCommon language.
בעיה: תכננתי להשתמש ישירות באלף-בית שנמצא בספר (באנגלית, עמודים 122-123) אבל הוא באנגלית ואנחנו כמובן נשחק בעברית! אני לא מתכוון לבקש מהשחקנים לפתור את החידה הזו באנגלית, כולנו אוהבים את השפה שלנו וחלק מהם לא מדברים אותה טוב כמו עברית. כמו שציינתי אני לא בארץ כרגע ואין לי גישה לחנויות שמוכרות ומציגות את הספרים בעברית, ולכן אני קצת בבעיה.

האם מישהו יודע אם במהדורה העברית האלף-בית של השפות הללו מתורגם לעברית? הרשימות נמצאות בפרק 4: Personality and background. בנוסף, אם יש רשימת אלף-בית של גמדית או אלפית שמקורה לא ממבוכים ודרקונים זה גם כן ממש בסדר, כל עוד זה נראה מגניב ואוטנטי. חיפשתי את של טולקין בגוגל אבל לא מצאתי תרגום גם במקרה הזה.

מודה לכולם!
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

אלפית וגמדית - בעברית?

שליחה על ידי Nextorl » 10 יוני 2018, 18:56

יש כמה פונטים של אלפית באינטרנט. פשוט תשתמש באחד מהם, ותחליט שכל אות היא אות אחרת בעברית. לא אמורה להיות בעיה.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

אלפית וגמדית - בעברית?

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 10 יוני 2018, 20:15

באנגלית יש יותר אותיות מבעברית, אבל מצד שני יש בה גם כמה חוסרים כמו ח' ו-צ', או שאין הבדל בין א ל-ע.
אבל ממילא הפונט האלפי לא מבוסס על כתב קיים בדרך כלל - אז פשוט תצלם או תסרוק אותו ותתאים באקראי 22 אותיות מתוכו לא-ב העברי ואתה מסודר.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
Sayeg

אלפית וגמדית - בעברית?

שליחה על ידי Sayeg » 12 יוני 2018, 15:30

תודה חברים :-)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה