נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

[שו"ש 7] פרופסור סול

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
אורי ט
הודעות: 223
הצטרף: 13 ינואר 2014, 22:21

[שו"ש 7] פרופסור סול

שליחה על ידי אורי ט » 30 יוני 2016, 12:32

כשהתעוררתי, הכל היה קצת מעורפל. הראש סחרחר והגוף עדיין כואב מהמכות...
מתוך הערפול זיהיתי דמות לא מוכרת רוכנת מעלי - פרצוף מבוגר, משקפיים עגולות, שיער אפרורי ומפוזר.
"אתה חוזר לחושיך, אני רואה" שמעתי אותו אומר, בקול סמכותי ויציב שאינו תואם את הפנים השבריריות.
"שתה את הנוזל בבקבוקון הזה, הוא יפחית את תחושת הסחרחורת. למכות היבשות, לדאבוני, לא נמצאה עדיין תרופה - לבד כמובן מחוסן הגוף של אדם צעיר ובריא כמוך."
"אבוי, כמה חסר נימוס" -אמר בעוד ששתיתי מהבקבוקון- "שכחתי להציג את עצמי. השם הוא גודריאד סול, פרופסור לכימיה והנדסה מאוניברסיטת גאלנטרי. אבל הכל קוראים לי לפי תוארי - 'פרופסור סול', וזוהי גם העדפתי".

כך פגשתי את השותף למסעותיי הבאים. פרופסור בגיל העמידה, בעל משקפיים ושיער מקריח ומאפיר, חובש מגבעת מרופטת וגלימת מסעות כבדה. מתחתיה, כך הסתבר לי עם הזמן, מסתתרים בגדים מהודרים יותר - מקטורן שחור ומכובד שכמעט ואינו צובר לכלוך.
לעתים נדמה הפרופסור לסטראוטיפ אקדמי מהלך: מעשן מהמקטרת ושח איתי בסודות האלכימיה, הפילוסופיה וההנדסה. אז היה מחליף נימה כלאחר יד, ופולט דברי בוז והתנשאות בוטים כלפי אורקים, חילי משמר או איכרים עובדי אדמה - "פראים טיפשים ואנשי בוץ", בלשונו הציורית.

אך עם הזמן למדתי שישנם צדדים שאינם ברורים לי בפרופסור סול. כושר גופו היה טוב מזה של בחורים צעירים ממנו בהרבה, הוא התמצא בשטח כסייר מיומן ושמר על קור רוח מרשים בקרב. נשקו היה כלי מוזר שהנדס בעצמו, מעין רובה קשת היורה שלוש קליעים בכל מטח, זאת כמובן בתוספת לאי אילו תרכובות כימיות שהיה מטיל - כמו גז או בקבוקים בעלי חומר מתפוצץ.
ניכר היה שעבר זמן רב מאז שביקר הפרופסור באוניברסיטה שלו, והוא כנראה משמש היום כסוכן שטח מיוחד המשרת אדון לא ידוע.

את המוטיבציה שלו מעולם לא ידעתי, מלבד זאת: פרופסור סול אינו מתעניין בשאלות של טוב ורע, אלא בקידום ערך אחד בלבד - ידע.
yds
הודעות: 3393
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 5
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

Re: [שו"ש 7] פרופסור סול

שליחה על ידי yds » 30 יוני 2016, 21:21

נשמע אחלה דמות, למרות שבשימוש לא נכון הוא הופך לדאוס אקס פרופסור (אקס). אבל לא מפורט מספיק על האג'נדה שלו. הרעיון הוא לא לכתוב כסיפור שמשאיר את הקוראים תוהים, אלא לתת חומר למנחה. אחלה רעיון חוץ מזה.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19114
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 14
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

Re: [שו"ש 7] פרופסור סול

שליחה על ידי The oldman » 01 יולי 2016, 13:58

אורי ט כתב: פרופסור לכימיה והנדסה מאוניברסיטת גאלנטרי
רגע, מייסטרה?
ואחלה דב"ש
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אורי ט
הודעות: 223
הצטרף: 13 ינואר 2014, 22:21

Re: [שו"ש 7] פרופסור סול

שליחה על ידי אורי ט » 01 יולי 2016, 17:16

כשהייתי בתיכון היינו משתמשים במפה שנמצאת בסוף האוגדן של מוד"מ, אני חושב שזו מפה של מייסטרה. כמובן שלא קראנו את הרקע לעולם, רק השתמשנו במפה והמצאנו לה רקע משלנו. כנראה שהיו לכך ספיחים, כמו פרופסור סול מאוניברסיטת גאלנטרי ואימפריית תיאטיס שעברה לעולם המערכה שפרסמתי. מכל מקום, בשני המקרים כל קשר שחורג מעבר לשם הוא מקרי בהחלט (למרות שבמקרה גם אנחנו בנינו לגאלנטרי רקע כ"ממלכת מכשפים").

לגבי האג'נדה של סול - היא אכן לא מאוד מפורטת כי הוא נבנה להרפתקה/עולם מערכה מאוד מסוימים, לכן הרוב לא רלוונטי. למרות זאת אני חושב שהאג'נדה שלו כן מעניינת מהבחינה שהוא לא מייצג סיעה אלא ערך מסוים (של חכמה והשכלה), שלא נמצא על ציר הטוב-רע-תוהו-סדר הסטנדרטי. מכאן אפשר לעשות את ההתאמות לעולם המערכה הרלוונטי.

עוד הערה לגבי השימוש הטכני כדב"ש: סול נועד להיות מעין "דב"ש על", להצטרף לקבוצה להרפתקה או שניים ולהישאר כל עוד זה תואם את האג'נדה שלו. אם הקבוצה תפעל נגד האינטרסים שלו, סול עלול להפוך ליריב ואולי אפילו לקרב בוס. בזמנו, עשיתי לקבוצה שישה-שבעה דב"שים מהסוג הזה, ולכן אם היא בוחרת לחבור לאחד היא תאלץ לפעול נגד האחרים. יצא מעניין, כי באמצעות היחס האישי לדב"שים התחזק הקשר הרגשי של הקבוצה לכל סיעה.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה