הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

עולם מערכה - "ניצוץ תקווה ואש" *חגים, מועדים ולוח השנה - 7.6.18

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
אורי ט

Re: עולם מערכה - "ניצוץ תקווה ואש" *שבוע אגדות מהפרא! - שיר ערש נפוץ 17.11.16

שליחה על ידי אורי ט » 17 נובמבר 2016, 23:40

8ז. שיר ערש נפוץ במחוז הורדים:

"יום ארוך לך תם, ומחר יום חדש
אך כעת זמן לנום, ולחלום בלי חשש

חלמי לך על יער, עמוס ערפילים,
ובו חדי קרן, וזאבים חמודים

רישרוש העלים, כקול פעמון
ופיות עליזות, רוקדות פה המון

גם מים צלולים, בבריכות טהורות
מרפאים כל כאב, מגשימים חלומות

סיירים שומרים, על יער כזה
שאפילו ליקנתרופ, נראה בו יפה

כי אלות האהבה והטבע, שורות מעליו
ולפעמים גם יורדות, ומשחקות בו יחדיו..."

תמונה
נערך לאחרונה על ידי אורי ט ב 17 נובמבר 2016, 23:51, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
אורי ט

Re: עולם מערכה - "ניצוץ תקווה ואש" *שבוע אגדות מהפרא! - רשומות המלומד 12.11.16

שליחה על ידי אורי ט » 17 נובמבר 2016, 23:45

פורסמה אגדה נוספת - אחת לפני האחרונה. אמנם היא קצרה שוב, אבל משום מה אני מאוד אוהב אותה...
אגב, התמונה באדיבות אמא שלי (מאיירת במקצועה). היא נהנתה מאוד להכין אותה אז יתכן שיהיו בעתיד ציורים נוספים.

קריאה מהנה!
סמל אישי של משתמש
golan2072
יצירת קשר:

שליחה על ידי golan2072 » 18 נובמבר 2016, 00:40

אגדה נפלאה! נהיניתי לקרוא.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 18 נובמבר 2016, 12:42

אהבתי את האגדה ואיור מהמם :)
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המגדל הבודד
מיקום: (*קול של חרב אור נדלקת קרוב אליך*) אני חושב שאתה יודע איפה אני

שליחה על ידי המגדל הבודד » 18 נובמבר 2016, 13:27

אגדה מאוד נחמדה,והציור מאוד יפה :)
.It's time for the jedi,to end
סמל אישי של משתמש
Adran

שליחה על ידי Adran » 18 נובמבר 2016, 13:34

אגדה מגניבה, מתאים מאוד לאווירה של העולם. האיור נפלא.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
פלדריק

שליחה על ידי פלדריק » 19 נובמבר 2016, 16:30

האיור מצוין, והאגדה יפה, אם כי נראה לי שהיה אפשר להפוך אותה לקצת יותר 'שיר ערשית' אם היא היו בה קצת יותר התייחסויות לילד/ילדה
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
סמל אישי של משתמש
אורי ט

שליחה על ידי אורי ט » 20 נובמבר 2016, 00:07

תודה רבה על המחמאות והתגובות. אמסור לאמא שלי שאהבתם את התמונה - כאומנית הסיפוק הכי גדול הוא כשהעבודה שלה זוכה לחשיפה (ככה שכנעתי אותה לעשות אותו מלכתחילה ;)). מסתבר שפנטזיה היא סגנון כל כך לא מוכר שהיא די הסתקרנה והכינה ציור נוסף לאגדה הבאה. אגב, התמונה הנוכחית היא שילוב של כמה תמונות מהאינטרנט שנערכו יחד עם אי אילו תוספות בפוטושופ, אבל התמונה הבאה היא איור מאפס.
Adran כתב:אגדה מגניבה, מתאים מאוד לאווירה של העולם. האיור נפלא.
תודה רבה. איזה כיף שהצטרף מגיב חדש D:
פלדריק כתב:האיור מצוין, והאגדה יפה, אם כי נראה לי שהיה אפשר להפוך אותה לקצת יותר 'שיר ערשית' אם היא היו בה קצת יותר התייחסויות לילד/ילדה
צודק. שמתי על זה פחות דגש כי חששתי שהשיר לא אינפורמטיבי מספיק, אבל שווה להוסיף עוד שתי שורות בסגנון כזה בסוף.
סמל אישי של משתמש
אורי ט

שליחה על ידי אורי ט » 20 נובמבר 2016, 00:14

8ח. עלילות סר הארי והפעמון הקדוש:

"הקשיבו הקשיבו לדבר אגדה - מהפכנים מהפכניות והנערים בפינה!
גם אתה שם, גמד, חופשי ומשוחרר - אל נא תחשוש מזעם הקיסר! [צחוק בקהל]
הרי אנחנו בפיילורדין, עובדים בבטחה את האל האוהב, בזכות חיילנו הלוחמים באויב!

וכעת לסיפורנו אגש. סר הארי הגיבור, בוודאי שמעתם על מעלליו בחזית?? [קריאות ומחיאות כפיים מהקהל] ברור ששמעתם!
אך האם שמעתם על מסעותיו בפרא התיכון? לא לא, תנוח דעתכם, הוא לא הלך לבקש ברכה מדרקון... [צחוק ולעג עולה מהקהל]
על מעלליו בפרא התיכון, תקצר היריעה מלספר. אז כעת אספר לכם עלילה מסוימת שהגיעה לאזני, כן? על מסעותיו של סר הארי ביערות זאריה, שם חיפש את הפעמון הקדוש בשמו של פיילור מושיענו.
יותר מחודשיים שהחבורה הנועזת עשתה את דרכה בביצות. מה זאת אומרת חבורה!? כמובן שסר הארי לא היה שם לבד! ליוו אותו שני חבריו הטובים - פלינט צהוב הזקן, הוא גמד קשוח ועז רוח (וגם בעל הפה הכי מלוכלך בכל מחוז השמש...), ושמוץ - בהחלט סייר מוכשר, אבל לא בחור שמנהגו לדבר. אז חודשיים שהשלושה עושים דרכם בג'ונגלים ובביצות, והפרא שם רבותיי, בואו נאמר שהוא לא אוהב אורחים - יתושים בגודל כף ידכם מזמזמים שם, יש סבך בכל פינה, ומימי הביצה המעופשים יסריחו את המגפיים שלכם לשנה תמימה!
כעת אנו מוצאים את גיבורינו מתנשפים במרץ לאחר שנחלצו במזל מזהיר מידיהם של שבטי הקניבלים, שתכננו להעלותם קורבן לאלילתם זאריה - אך זהו כבר סיפור למועד אחר. "שמוץ! בן-כלבה-מריירת-מהשאול שכמוך! עוד פעם אחת שאתה מחפש קיצור דרך, ובחיי שאני--" "שקט פלינט" היסה אותו סר הארי - "נדמה לי שזה המקום... זהו כפר הפטריות אותו ראיתי בחזוני..." ואתם מבינים, קהל יקר שלי, שחזונו של סר הארי הוא שהביא את גיבורינו עד הלום: חזון על כפר מפטריות מגודלות ושבעה אורות קדושים, ובו מצלצל הפעמון הקדוש האבוד.

"אבל איפה האמזונות?" פלט הגמד באכזבה, בעת שגיבורינו עמדו בתחושת מבוכה. הרי הכוהנים אמרו להם כי שבעת האורות מסמלים כנראה שבע אמזונות מרפובליקת זונין שמדרום לג'ונגל, ארץ שבה כידוע חיים כולם בשוויון ואחווה. האמזונות נוהגות לצאת למסעות ביערות זאריה, ולכן ציפו גיבורנו לפגוש קבוצה שלהן כאשר יגיעו לכפר הפטריות. והנה עומדים הם בכפר פטריות נטוש, וגם אמזונות אינן בנמצא...

"זה מארב!!" קרא שמוץ, אך מאוחר מדי, וגיבורינו עמדו מוקפים - לא באמזונות אלא בשילוב של אנשי לטאה, אנשי נחש ואנשי צפרדע.
"ליקנתרופים?" לחש סר הארי, "לא, רק מקומיים" השיב שמוץ באריכות שאינה אופיינית לו. "אל תחשבו על להתנגד, לטובתכם!" התערב איש לטאה מאיים עם צלקת, בעודו פוסע לכיוונם עם חרב מעוקלת, "מלכת הביצה דורשת לראות אתכם".

וכך נלקחו גיבורינו למקדש אנשי הלטאה, הנראה כפירמידה בלב ביצה, שבשעריו פסלים עטורי צמחייה בדמות האלילה זאריה. הם הובאו לרחבה גדולה המצויה בעומק בסיסו של המקדש, והוטלו ארצה על ידי שוביהם. הם מרימים את ראשם... מולם ניצבים קבוצה של בני אדם עטויים בגלימות חומות, ובראשם - משנראה כמו מכשפה זקנה! [התלחשויות מתוחות עולות מהקהל]
"מלכת הביצה, אני מניח?" אומר סר הארי בקור רוח אופייני.
"אכן. אני ומסדר הדרואידים שלי שמענו רבות על מעלליך, סר הארי. אנחנו מאמינים שלוחם בעל תושייה כמוך יוכל להצטרף אלינו. אתה מבין, חבריי ואני גילינו אסכולה חדשה והרסנית של לחשי דרואיד: בכוחנו לזמן חרקי ענק, להפוך למוטציות מעוותות של חיות פרא ולזרז תהליכי רקבון ודעיכה בכל בשר או צומח... אנו, כשפי הביצה, נשתלט בעזרתך על יערות זאריה - וזוהי רק ההתחלה!"
"מצטער לאכזב אותך גברת, אבל אני אביר של פיילור הקדוש ולא אשלים עם כשפות השיקוץ שלך--" [הקהל מתפרץ במחיאות כפיים וקריאות עידוד].
אצילי מאוד, אביר פיילור. חששתי שכך תענה, אך לצערך השליחות שלך עומדת להסתיים. את גופתך נאכיל להידרה, ואת שני חבריך נהפוך לליקנתרופ זחל!"
"חה!" ענה פלינט "אני לא חטפתי עקיצות בתחת מיתושים במשך חודשיים, רק כדי להתפגר מידי שק עצמות זקנות כמוך!"
אך אנשי הלטאה החלו להקיף את גיבורינו... ולפתע, הופיע מתוכם ליקנתרופ מזוויע: גופו עטוף גלימות, על ראשו זוג מחושים, ושבע עיניים צמחו על פניו המבעיתות! הוא החל צועד לכיוונו של סר הארי, ובידיו סכין קצבים. "כעת תישא בעונש!" צהלה המכשפה, ופתאום סר הארי הבין. "אתה, אותך ראיתי בחזון שלי... אתה שבעת האורות!"

הליקנתרופ חייך. הוא טחב את ידו השנייה לגלימותיו והושיט מתוכן פעמון קטן מזהב. "מה אתה עושה?!" זעקה המכשפה "שחוט אותו כבר!"

"אז זהו שלא, מכשפה, כי הגיעה שעתך!" קרא סר הארי, הניף את הפעמון הקדוש של פיילור וצלצל בו בעצמה: אנשי הלטאה והצפרדע התפזרו לכל עבר, וכשפי הביצה נמסו לצורת שלוליות מעופשות!

"מה זה היה, לעזאזל..." נהם פלינט, מופתע מכדי לקלל.
"נקרומנסרים" השיב סר הארי. "כנראה ברחו בנפילת המלך הליץ', הגיעו לכאן, והחלו לשלב את קסמי האופל שלהם עם כוחות הפרא של הביצה". אז פנה סר הארי לליקנתרופ - "תודה לך על שהצלת את חיינו. טעינו כאשר שפטנו אותך לפי מראך החיצוני, אך פעם נוספת גילינו כי דרכיו של פיילור, נסתרות הן..."

וזהו רבותיי, כאן מסתיים סיפורנו להיום. אך זכרו תמיד את הלקח: כי פיילור הקדוש נמצא בכל ועשוי להתגלות גם בשעת צרה - אפילו מגופו של ליקנתרופ נורא!

תודה לכם קהל נכבד, ושפיילור יברך את כולכם!

תמונה
סמל אישי של משתמש
אורי ט

שליחה על ידי אורי ט » 20 נובמבר 2016, 00:18

כעת התפרסמה האגדה השמינית והאחרונה. לדעתי מדובר בסיום מתאים, גם משום שהיא מציגה את היחס של המהפכנים לפרא, וגם כי זו האגדה החביבה עליי :) כאמור, קרדיט לציור הולך לאימי (הלן טוינה).

את ההודעה הבאה אני מקווה לפרסם בשבועות הקרובים, היא תהיה יחסית קצרה ותעסוק בכמה תוספות לארצות שהוצגו עד כה.
סמל אישי של משתמש
המגדל הבודד
מיקום: (*קול של חרב אור נדלקת קרוב אליך*) אני חושב שאתה יודע איפה אני

Re: עולם מערכה - "ניצוץ תקווה ואש" *שבוע אגדות מהפרא! - סר הארי והפעמון הקדוש [אגדה אחרונה] 19.11.16

שליחה על ידי המגדל הבודד » 20 נובמבר 2016, 06:56

אהבתי מאוד.יהיה מאוד נחמד כהרפתקנים לשמוע שמועות על סר הארי,שיכולות לשלהב כל שחקן.ובנוסף,אין כמו סיפור טוב :)
.It's time for the jedi,to end
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

Re: עולם מערכה - "ניצוץ תקווה ואש" *שבוע אגדות מהפרא! - סר הארי והפעמון הקדוש [אגדה אחרונה] 19.11.16

שליחה על ידי The oldman » 20 נובמבר 2016, 07:29

יכול לשמש כזרע עלילה מגניב וגם רקע לדב"ש, אהבתי.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
פלדריק

שליחה על ידי פלדריק » 21 נובמבר 2016, 10:37

מגניב מאוד, אם כי אני חייב לומר שהתיאור של הסוף היה יכול להיות דרמטי יותר, הייתי מצפה שמספר הסיפורים ינסה להיות טיפה דרמטי יותר.

אבל מגניב בטירוף לראות את המהפכנים ולשמוע על התפיסה שלהם
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
itachi8

שליחה על ידי itachi8 » 25 נובמבר 2016, 06:44

אני רועי ושחקתי אם אורי בעולם מערכה הזה. ועכשיו שאני קורא את כל זה ממש מבאס אותי שלא יצא לי לשחק ולחיות את העולם, תמשיך לפרסם עוד הכתיבה שלך ממש טובה וזה נותן לי הרבה נקודות למחשבה על הרפתקאות שערבנו
סמל אישי של משתמש
אורי ט

שליחה על ידי אורי ט » 27 דצמבר 2016, 00:37

9. קסם ביבשת סדן הזהב:

"בראשית בראו האלילים את העולם, ובו הותירו חותם בדמות כוח על טבעי קדוש. כוח זה מכונה "קסם", והעוסק בו מבלי להיעזר בתפילה מכונה "מכשף" (מתוך כרך 13 לסדרת "אוצר הפילוסופים: בין האלילים לעולם").

מעבר לכוח הטבעי של בני התמותה, יבשת "סדן הזהב" רצופה בכוחות על טבעיים הידועים ככוחות קסם. אלו מתקיימים במגוון רחב של עוצמות, החל מכהן פשוט במקדש המקומי היוצר אש יש מעין, ועד למטילי לחשים רבי עצמה המסוגלים לשגר עצמים למרחקים או אף להטות את מזג האוויר לפי רצונם.
סוגי הקסמים שניתן לבצע משתנים בהתאם לתחום המומחיות של המטיל ורמת מיומנותו, אך ככלל, ניתן לסווג את כל כוחות הקסם לשני תחומים מרכזיים: כוחות קודש וכוחות כישוף. לחשי קודש הם לחשים שמקורם הישיר הוא אליל, ובהם נושא המטיל תפילה ליושב מרום ובתמורה זוכה להפעיל בעולם הגשמי כוח על טבעי מטעם פטרונו. לחשי כישוף לעומתם, אינם מצריכים תפילה אלא דקלום ביטויים סבוכים בשפות עתיקות שמהשלמתם ינבע כוח קסם. לפיכך נבדלים מקצועות הכהונה ממקצועות הכישוף, שכן הכהן נדרש לבקש כוחות מהאלילים, בעוד שהמכשף יוצר את כוחותיו בעצמו.

תחת ערכי הסדר הישן סיווג שכזה עשוי היה לעורר קשיים, שכן הממסד הדתי התקשה להשלים עם קיומו של כוח על טבעי אשר אינו נובע מחסדי שמים. דברי הימים מספרים שבדורות הראשונים לעולם הצעיר הדבר אף נחשב לכפירה, ושלעתים נרדפו המכשפים בידי השלטונות. אך איזון זה השתנה במהרה הודות להשפעתם הנרחבת של הפילוסופים על עיצוב הפרשנות הדתית; אלו נוטים בתדירות גבוהה למקצועות הכישוף, ולפיכך ראו לנכון להסדיר את הנושא עוד בימי קדם.

הכלל שקבעו הפילוסופים נהוג כיום בכל רחבי היבשת, והוא קובע כי בעקיפין, גם מכשפים מבטאים בפועלם את רצון האלילים. מסקנה זו מוסברת בכך שכוחות המכשף נובעים משאריות קדושה שנותרו לאחר בריאת העולם, אותם הוא מפעיל בזכות הרשאה כללית מהאלילים, שכביכול הוענקה מראש. כך, הפכו הפילוסופים את מקצוע הכישוף ממעשה כפירה למקצוע מכובד ונחשק, הזוכה לכבוד רב ברחבי היבשת כולה. שאר הממסד הדתי קיבל כלל זה, אך רק בתנאי שהמכשפים לא יעזו להתגרות בקודש או להציב את עצמם כתחליף בעיני פשוטי העם התמימים. מכאן, נולדה האבחנה בין "מכשף מסור" ל"מכשף מתריס".

המכשף המסור, הוא זה שמכיר תודה לאלילים על כך שהעניקו לו זכות להשתמש בשאריות הקודש הנותרות בעולם. רוב מוחלט מהמכשפים נמנים עם קבוצה זו, והם נוטים להשתייך למעמדות הגבוהים בחברה, להחזיק בעושר כספי רב הדרוש לצורך לימודי הכישוף היקרים והסבוכים, ולגלות נאמנות עמוקה ומופגנת לסדר הישן.

אך מנגד, מצוי המכשף המתריס. כינוי זה משמש כאות קלון, המוטל על מכשפים שאינם מפגינים הכרת תודה מספקת לאלילים. אדיקותם הדתית של אלו נבחנת בקפידה על ידי הבריות, ואם נאמנותם מתגלה כחסרה ייענשו בהוקעה חברתית, השפלה ונידוי. נוסף על כך - למרות שכיום מכשף המוכרז כמתריס לא נחשב מבחינה חוקית לכופר, ידוע לכל שימיו ספורים. שכן השלטונות וכוהני הדת מגלים עוינות יוקדת כלפי תופעה זו, והאשמת מכשפים מתריסים בשלל עבירות, אמתיות או מדומיינות, היא על פי רוב רק שאלה של זמן.
את האבחנה בין שני סוגי המכשפים מיטיבים הפילוסופים להגדיר:

"ילד המקבל מתנה מהוריו זכאי לעשות בה שימוש מתי שירצה, בתנאי שיקפיד בכבודם ולא יהיה עז מצח. לכך משול המכשף, אשר זוכה במתנה מהאלילים ונדרש לתמורה פשוטה בלבד - היא הכרת תודה."

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה