• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רק ספרים טובים #2

כף האווז

פונדקאי ותיק
שם הורד/ אומברטו אקו:
ספר מתח לאינטלקטואלים. מעשה בנזיר ועוזרו המסתבכיםבתעלומת רצח במנזר במאה ה14, כשמסביב משתוללים ויכוחים על עקרונות אמונה דתיים.

ידידי מלך ירושלים/ ארטור וקסלר:
ספר די ישן, על נער ישראלי מהמאה העשרים, שמגיע לתקופת מסעי הצלב בעקבות תאונה מסתורית, ומתיידד עם מבחר טיפוסים בני התקופה, ביניהם מלך ירושלים הצלבנית, בלדווין השלישי.

פרחיה בין שודדי הים/ דן צלקה:
מעשה בנער מירושלים של המאה ה17, שמוצא עצמו בין שודדי הים המוסלמים של מרוקו הפועלים כנגד הספרדים.

כף האווז אמר/ה:
שם הורד/ אומברטו אקו:
ספר מתח לאינטלקטואלים. מעשה בנזיר ועוזרו המסתבכיםבתעלומת רצח במנזר במאה ה14, כשמסביב משתוללים ויכוחים על עקרונות אמונה דתיים.

יש לי הסרט מוקלט, אם כי אף פעם לא ראיתי אותו - הסרט מומלץ כמו הספר?

ran-newman אמר/ה:
כף האווז אמר/ה:
שם הורד/ אומברטו אקו:

יש לי הסרט מוקלט, אם כי אף פעם לא ראיתי אותו - הסרט מומלץ כמו הספר?

אם אני זוכר נכון, הסרט לא רע בכלל, אבל כמו תמיד - יש דברים שנקראים יותר טוב ומצטלמים פחות טוב.

הדגש בסרט הוא יותר על התעלומה ופחות על תיאולוגיה.

master pugur אמר/ה:
עולם הדיסק - מדע, עולם הדיסק - מדע...
אממ... אני לא רואה שום קשר בין הדברים...

בסדר, עוד פרטים.
הספר נכתב על ידי פראצ'ט ביחד עם שני מדענים חברים שלו (שניהם יהודים, אגב, סתם אנקדוטה), האחד מתמטיקאי והשני פיסיקאי. הם רצו לעשות ספר מדע פופולרי שיהיה עוד יותר פופולרי, ולא יאבד את החוכמה המדעית - והלך להם מצוין. הספר הוא בעיקרון סיפור עלילה רגיל של פראצ'ט - אבל רק כל פרק שני. בין פרק עלילתי לפרק עלילתי יש פרקי הסבר ותיאוריה, שמדברים על הדברים שהועלו במהלך הפרקים העלילתיים. למעשה, הרעיון הוא להשתמש בעולם הדיסק כמראה לעולם שלנו, להראות את ההבדל שבין מה שפה למה ששם, וכך להבהיר לנו יותר איפה אנחנו חיים. אני יודע שזה הרעיון, כי זה מה שהם כתבו על הכריכה האחורית, די בפשטות.

שם הורד - הספר מעולה, הסרט מעולה. הבעיה עם הספר - שהוא כתוב קשה ומשובץ בהרבה לטינית, חלקה ללא תרגום (מה שגרם לי ללמוד לטינית בנעורי). אבל אחלה ספר.

אבא עשיר אבא עני. כן, ספר על כסף. עאבל לא רק. בכל מקרה, מעוד מומלץ , ורצוי לפני גיל 25. רצוי בכל גיל.

WAY OF THE PEACFULL WARRIOR - של דן מילמן. ספר רוחני מעולה, מלא הומור וצחוקים. קראתי אותו לפני 8 שנים בערך, וקניתי עותק לכמעט כל מי שהיה חבר שלי באותה תקופה. לאותו סופר, דן מילמן, יש עוד כמה ספרים. באחד מהם הגיבור הוא חתולה. גם מומלץ.

שר הטבעות כבר אמרתי ?

חולית, פרנק הרברט.

וזה מה שאני זוכר כרגע.

אין לי את הכח לפרט עכשיו, אבל קצת ניימדרופינג חסר אבחנה עוד לא הרג אף אחד.

דור X - דגלס קופלנד
גר בארץ נוכרייה - רוברט היינליין
מלחמה לנצח - ג'ו הולדן
זאב זאב - פרדריק פול

אם אהבת את מלכוד 22 (ובכלל) נסה את בית האלוהים של סמואל שם.

המשחק של אנדר (עדיף לפני גיל 18, אחר כך הוא עדיין מהנה אולי אבל נראה פשטני)

ורטיגו \ פול אוסטר (הספר שמתחיל הכי טוב בעולם, וסופר מעולה)

חייב לזוז, עריכה בהמשך

ran-newman אמר/ה:
SilverStars אמר/ה:
אבא עשיר אבא עני. כן, ספר על כסף. עאבל לא רק. בכל מקרה, מעוד מומלץ , ורצוי לפני גיל 25. רצוי בכל גיל.

אם כבר, עדיף "למדו להרוויח" - מסביר את כל העניין הרבה יותר טוב.

הספר הכי טוב הוא "איך עשיתי את המליון הראשון שלי" - והתשובה היא "כתבתי ספר שנקרא "איך עשיתי את המליון הראשון שלי""

כל סידרת נרניה/קלייב סטפלס לואיס
עולם הדיסק/טרי פראצ'ט
לעולם לא עולם/ניל גיימן
שערי אנוביס/שיט פרח לי המה שמו הזה
סדן הקרח הכבשן ביער ועוד אחד/עוד מה שמו אחד

סדרת "תשעה נסיכים לאמבר" / של רוג'ר ז'ילאזני (10 כרכים) היא סדרה מעולה שמשלבת בתוכה מתח (אולי) הרבה בלשות וכמובן מושתת על אלמנטים של מד"ב (יותר מאשר על פנטסיה לדעתי...), חובה חובה חובה!!! ואני לא מדבר םה על גנים ;)

ran-newman אמר/ה:
זאקנפיין אמר/ה:
לעולם לא עולם/ניל גיימן

לא ממש אהבתי את הספר - רעיון טוב עד מצויין וסופר ממוצע עד קצת-מתחת לא משתלבים טוב ביחד - עם כי זה נתן לי כמה רעיונות בקשר למשחק "מת למינהם.

הסופר טוב מאוד למען האמת, פשוט התרגום מגעיל. קרא אותו באנגלית, ותתפלא כמה שהספר הזה טוב. דרך אגב, נסה גם לקרוא את GOOD OMENS שלו ושל פראצ'ט, כי זה ספר היסטרי.

ran-newman אמר/ה:
זאקנפיין אמר/ה:
לעולם לא עולם/ניל גיימן

לא ממש אהבתי את הספר - רעיון טוב עד מצויין וסופר ממוצע עד קצת-מתחת לא משתלבים טוב ביחד - עם כי זה נתן לי כמה רעיונות בקשר למשחק "מת למינהם.
האמת? קשה לי עם Neverwhere (וכן, אני מתעלם בהפגנתיות מהתרגום).
כי אם כל הגאונות של גיימן, הוא בראש ובראשונה קומיקסאי. וכמעט בכל פסקה של Neverwhere אני יכול לדמיין את הפריים שהיה משלים את התמונה - רק שהוא לא שם.
בקיצור, שיישאר עם הSandman. את זה הוא עושה בצורה מושלמת.

חזרה