• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מסך לשליט המבוך חדש - ערכת הרפתקאות בפרא

מסך חדש לשליט המבוך, שגם מציע ערכה להרפתקאות בפרא. זה נשמע מגניב, אבל בפועל זה מסך למנחה, עם כמה לוחות שאפשר להשתמש בהם עם טוש מחיק ו-27 קלפי עזר שמפרטים מצבים ועוד דברים כעזר למנחה ולשחקנים. יש שם גם תקציר חוקים של פעולות שאפשר לעשות בטבע / פרא, אבל זה עמוד אחד אז משער שרק אוסף מידע קיים.
במחיר של 25 דולר, זה נשמע לוקה בחסר, לטעמי, אלא אם אתם ממש אוהבים את האומנות.

יש כאן מישהו שיש לו יותר ממסך אחד לשליט המבוך? נראה שמכשפי החוף ממש מוציאים לאור המון סוגים של מסכים לשה"מים...
כלומר מאותה מהדורה, לי יש של מהדורה 4 ושל מהדורה 5, אבל כל אחד לשיטה אחרת.
dm-screen-wild.JPG

לי אין מסכים בכלל, מעולם לא הרגשתי שזה נחוץ. למרות שעכשיו... בזמן הקורונה... לא יודע.

בכל מקרה, לדעתי מדובר בעוד דרך של חברה קפיטליסטית להרוויח כסף. גם המחיר הגבוה יחסית, וגם העובדה שהם מוציאים כמה גרסאות. תכל'ס, זה קישוט לשולחן שמסתיר את השה"מ מהשחקנים. זה הכל. אם מישהו צריך אחד, שיכין בעצמו.

לרוב אני בעד שיהיה מסך למנחה (למרות שמבין את אלו שמעדיפים בלי) לא נכנס כרגע לסיבות.
מסכים עם זה שלא מרגיש עסקה טובה תמורת 25$.
יש לי מסך סטנדרטי, אבל עם הזמן הבנתי שהמסך הכי טוב צריך להיות באמת מודולרי, כדי להניח שם מידע שאתה באמת צריך.
היום אני אישית עם כמה חלונות פתוחים שחוסכים לי טבלאות שאמורות להיות על המסך.

קלפי מצבים זה חמוד, אבל אין פשוט את פירוט כל המצבים במסך השה"ם עצמו?

לגבי האומנות - אני חושב שהיא ממש מהממת. לוקחת בקלות את הדרקון האדום המשעמם של מסך השה"מ הראשון, אבל פחות טובה מהמסך החדש של רייבנלופט.

יש לי שני מסכים - המסך של מהדורה 4 והמסך של הטבעת האחת.

the Nerubian אמר/ה:
קלפי מצבים זה חמוד, אבל אין פשוט את פירוט כל המצבים במסך השה"ם עצמו?
זה שימושי כי אתה יכול להביא לשחקן את הקלף של המצב שהדמות שלו סובלת ממנו.

אישית יש לי שני מסכים כרגע, של 4 ושל 5 (שהגיע עם ערכת הבסיס). יש לי עוד אחד בדרך, שלא תלוי מהדורה.
מסכי מנחה יכולים לעזור ליצור אווירה, אני משתמש בהם בשביל שני דברים עיקריים- הראשון, כדי להסתיר מיניאטורות כשאני משתמש בהן. השני, במשחקים עם שחקנים חדשים כדי ליצור אלמנט של פליאה וסקרנות שלדעתי מחזק את האווירה של מבוכים ודרקונים ועוזר לגרום להם לרצות להמשיך.

אבל, מסך למנחה הוא בהחלט לא דבר דרוש. וממש לא צריך אחד בשביל כל פיפס. אני לא רואה סיבה למסך מנחה מיוחד עם חוקי איזורי הפרא, במיוחד כשרוב הקמפיינים לא באמת מתעסקים יותר מדי עם החוקים האלה.

וואו.. כאילו קראו מחשבות עם הערכה הזו...
*טיזר*
באחת ההתכתבויות עם האיש הזקן סיפרתי כי אני עתיד לשאוב את ילדיי למ"וד ועל מנת שיתפוס טוב אשלב מינאטורות... ואמדל את ההרפתקאות.
מכאן לשם נולד לו ממש טופ לשולחן, המשלב תאורה וכרקע ראשון הכנתי מניאטורות (יותר דיוראמות כבר...) של עצים. יער קסום.

אז אין ספק... נראה לי שאשים ממוני על מוצר זה.
וכמובן בקרוב תמונות וכתבה בנושא כמו שהבטחתי לאיש הזקן...

טעימה,

אז סופה, אביר הדרקון ופז אבירת חדת הקרן (השמות מבחירה חופשית שלהם-טרם הקראתי דרגונלנס..-התארים אני שיתאימו לבובות..)
הצליחו במשימה משנית לעזור לאוגאר, דרקון ירוק, שומר היער הקסום, ועצרו את הצייד שמרדים ומוכר חיות קסומות בדרכם להציל ולהשיב את החתולה מיאולה לנסיכה אלואנה, אם ישיבו יזכו לתהילה וכבוד רב.
ילדיי בני 5 ו 7. בת ובן, הבת קטנה ולכן כרגע מניאטואות גדולות... בובות יותר, 12-3 סמ גובה.
היער בהתאם לגודל, בהמשך אעלה את היער למניאטורות "סטנדרטיות" יותר שעשיתי.
לכבוד סוכות ורוח פסטיבל וירטואלי.. אנסה כוחי בפרסום כתבה בנושא בפורום מניאטורות.
התמונות בכוונה רק לטעימה ותו לא בכתבה נפרט ונציג.

איש זקן, מקווה שעניתי ושעוררתי אחת גדולה יותר.

אנא אנא ביקורות שליליות בעדינות, הכל נעשה הום מייד מסקרץ וזו פעם ראשונה לי.

קבצים מצורפים

• IMG-20200907-WA0027.jpg
    IMG-20200907-WA0027.jpg
    240.1 KB · צפיות: 78
  • IMG-20200831-WA0058.jpeg
    IMG-20200831-WA0058.jpeg
    135.1 KB · צפיות: 79
  • IMG-20200831-WA0056.jpeg
    IMG-20200831-WA0056.jpeg
    131.4 KB · צפיות: 78
אכן כיף גדול לכולנו.

חופשיטה כאשר הכיוון אט אט לפטפיינדר כל פעם מוסיפים חוק ומידע, בהתקלות אחכ אני עושה בדק.. אם נקלט והם רוצים ממשיכים. אם לא... לא קרה כלום. בגיל הזה אני מאמין שהתוכן והמלל חשובים הרבה יותר מהמכניקה.
הרעיון בגדול יהיה לשחק בעולם המערכה בעברית שכבודכם טרח והפיץ.

רוצים או לא לא מבחירה מודעת חחח -סליחה והבהרה:

אני כמנחה מנסה לזהות אם הם מתחברים/אוהבים (רוצים..) או שדווקא זה מסרבל ומעורר דחייה (לא רוצים..) ובוחר להמשיך או.

יש לפעמים פערים, כי הילד כבר מבין קפאפ ומחסות והקטנה פחות אבל מאלתרים...
אם תמצא את הדרך לכולם מאושרים כל הזמן אשמח לדעת :)

Red dragon אמר/ה:
הרעיון בגדול יהיה לשחק בעולם המערכה בעברית שכבודכם טרח והפיץ.
ואו, לכבוד הוא לי :cool:

אני מודה שאני לא ניסיתי בגיל כזה לשלב להם מכאניקה של ממש, אלא יותר דברים שאני מאלתר. ניסיתי לפני כמה חודשים לכתוב שיטה יותר מסודרת לשחק עם הילדים, אבל זה פחות יצא לפועל. אולי עכשיו כשאנחנו בבידוד, ננסה שוב. כרגע הם נהנים מהנינטנדו סוויץ' יותר מדי :)

חזרה