• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז Wildlands - קיקסטרטר 7 של Dwarven forge נוחת ביום ראשון

למי שלא עוקב אחריי, אני חובב מושבע של תוואי השטח התלת-מימדי של חברת Dwarven forge. הוא מוסיף המון לשולחן וגם למשחק כשמשתמשים בו נכון - וכשיש מקום וזמן להכין אותו :)
הוא גם אחלה משחק בשביל הילדים, והוא כמעט חסין לגמרי לפעוטות ופעוטים.
אז הנה, ביום ראשון נפתח הקיקסטרטר החדש של החברה, בדגש על ארצות הפרא. נראה שיהיה גם די הרבה Scatter Terrain מה שמאפשר לעשות מפה מרשימה בעלות זולה יחסית.
אפשר לעקוב אחרי העמוד כאן: https://www.kickstarter.com/projec...warven-forge-handcrafted-modular-game-terrain

אני מתכנן לעקוב, אם כי אתמוך בקטנה - ארונית ה Ikea Alex שלי כבר מפוצצת לגמרי, ביחד עם זה שאני משחק פחות בחודשים האחרונים. אבל זה נראה שהפעם זה יהיה יחסית במחירים סביר לשטח שולחן, למי שרוצה להצטרף לשורות החובבים של הגמדים :)
9ff88faf-a667-4309-a37d-ff71c807a73f.jpg

למרות שהקמפיין הנוכחי הוא הצלחה אדירה בינתיים - מעל 2 מיליון דולר ויש עוד כ-20 יום בקמפיין, מה שאומר שהוא הולך להיות כנראה הקמפיין הכי מוצלח שלהם - לא הייתי בוחר בו כנקודת הכניסה שלי - אלא אם אתה שחקן מיניאטורות / שחקן לוח.
לדעתי, השימוש הכי טוב בתוואי השטח שלהם לשחקני תפקידים הוא דווקא במקומות "סגורים" - ערים, מערות ומבוכים. במרחבים הפתוחים המרחקים הם גדולים וההיתקלויות הם לרוב הן היתקלות בודדת כשהבאה יכולה להיות במרחק של קילומטרים. ולכן למעט עבור קרבות-בוס, זה פחות שימושי לדעתי.
לכן הייתי מתמקד בתוואי השטח שמעניין אותך (מבוכים/עירוני/מערות) ומתחיל בחנות שלהם: https://shop.dwarvenforge.com/collections/dungeon-of-doom-painted
או למערות: https://shop.dwarvenforge.com/collections/caverns-deep-painted

בקשר למרחבים הפתוחים, אישית קניתי משטח נאופרן עם הדפס "ירוק" וסימון משבצות של Monster Fight Clubבגודל של 22 על 30 משבצות ביחד עם כמה עצים של Monster Forge ועוד כמה עצים של הגמדים וזה יוצא נהדר לדעתי.
https://www.monsterfightclub.com/shop?Collection=Monster Scenery
הם קצת פחות איכותיים, אבל לדעתי באיכות מספקת מאוד ויתרון שאפשר לעשות עץ עם ובלי עלווה.

כהערה, גם להם יש קיקסטרטר נוסף בקרוב, הפעם בת'מה חורפית ועצי מחט - Monster fight club ice wilds

סט למתחילים מספיק לשים חדר על השולחן בערך.
השאלה מה אתה מנסה להשיג: שולחן מלא בתוואי שטח - כלומר שחזור מלא של מבוך עם התוואי שטח שלהם או לחילופין כמה דברים כדי להעשיר את השולחן בדברים מגניבים.
לאופציה הראשונה, התקציב לדעתי הוא כמה מאות דולרים טובים במינימום. הייתי מתמקד בחתיכות Bread and Butter ראשית. אם אתה צריך המלצות, תגיד - וגם מה מסגרת התקציב שלך.
לאופציה השנייה, פשוט מה שמגניב אותך.

וכן, בעיות המלאי שלהם ידועות, בקרב החובבים האמירה לגבי קיקסטרטר היא שזו פשוט הדרך היחידה להבטיח לקבל את המלאי שאתה רוצה.

אני מנסה להכניס את הבן שלי לעניינים, הדפסתי מפות, הכנתי לו דף דמות מותאם אישית אבל הוא לא מתרגש. הוא רוצה משהו פיזי, הוא מחבב את המיניאטורות הגדולות של משחקי הלוח של מבוכים ודרקונים אבל אפילו האריחים שלהם פשוטים עבורו, נראה לי שהוא רוצה משהו תלת-ממדי. זה יקר לאללה, אז לא נראה לי שאני אוציא הון על משהו עם סיכוי נמוך להתממש.

נשמע שאולי המודלים מנייר שדותן כתב עליו כאן בעבר (לזכרוני יש כתבה שלו גם באתר עצמו) יכולים להיות מושלמים - זה לא עלות גבוהה, זה תלת-מימדי, פרויקט יצירה ומגניב לשולחן.

הקמפיין הסתיים ושבר שיא חדש של מימון — 4 מיליון דולר!
בסוף אני תמכתי ברמה הכי צנועה של 10 דולר, מה שפשוט מאפשר לי גישה לפלדג׳ מנג׳ר שיהיה עוד חודש.
עוד מישהו תמך?

סרטון סיכום מגניב שמראה כמה זה מדהים 😍

אהלן,
עברתי על הפוסט, ממליץ diy. אחרת מאוד יקר.
דבק נגרים, משטחי קצף, צבעי אקרליק והשמיים הם הגבול.

לסט יער פשוט, ניתן בנקל לייצר.
לקנות עצי מניאטורות ב2-3 שקלים לעץ לייצר בסיסים מחצי שקל/"שייבה"-אין לי מושג איך בעברית ולכסות בנסורת ודבק נגרים ומעט אקריליק.

קבצים מצורפים

• 16012853503751381361516122336953.jpg
    16012853503751381361516122336953.jpg
    195 KB · צפיות: 34
  • 16012854044297681609616763059864.jpg
    16012854044297681609616763059864.jpg
    164.7 KB · צפיות: 34
  • 16012856790256445953682771966656.jpg
    16012856790256445953682771966656.jpg
    115.6 KB · צפיות: 34
אהלן, תודה!
בנתיים יכול להזמין אצלי ;) אולי ככה תקום מהספה אל ההר...
המומחה עוד מחכה ;)

קנמ איני בטוח שקיים יחס ישיר אבל זה סביב 1:1000
גובה 6-8 סמ יש פרופורציה נעימה מאוד.

חזרה